KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
bak
senka
maki79
korpica
Xena
lilya
ninica2
HappyGirl
Struzzo
maza1972
fenix
SannI-AlL
tuli
7-patuljaka
agata
anak
Shizika
JocY
Milijana
bobica83
dragana76ns
Likoli
Dacaa
buby
Tanja83
maus
Melina
dr mali pariz
dacca
MAAKKI
Kamilica
natalija
Marija86
dragmilk
Zoka83
Orline
cvrle76
Nefertari
cicsa80
noja
gagax81
BiKsi :)
Sneza
nolinica
Bokicalepotica
MARA
*AIDA*
Mali Princ
Mirjana
Mrvica
lolipop
KoMetaK
56 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 14/2/2012, 17:31

maza1972 ::Imam potrebu da se javim na ovoj temi povodom polemike ...
Zašto se oko toga mora polemisati? Ja tvoje mišljenje neću izmeniti svojim, niti ćeš ti svojim promeniti moje. Polemike se vode kad dve strane pokušavaju dokazati onoj drugoj da greši! Pa ti kažeš:
maza1972 ::Sve mi,ili velika većina ,koristimo dostignuća tehnike i nauke kako bi ostvarile trudnoću,jer nam priroda ili Bog to nisu omogućili.
Onda ja na to kažem da nije nauka ta koja je omogućila čoveku niti bilo kom drugom biću na svetu da se razmnožava !Tj.da ja mislim da nam je baš Bog omogućio da saznamo za oblike lečenja bolesti koje su posledice nepravilnog življenja, dakle onoga što smo pokvarili-ne ja, ti ili neka druga žena sa foruma, nego čovek.
I tako možemo u nedogled
Naravno da će tebi ova teorija biti strašna ili smešna ili suluda. Tako će i meni svako mišljenje koje isključuje Boga iz stvaranja. Zato vas molim da o tome ne polemišemo. Nema razloga za tim!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 14/2/2012, 19:03

O Nolinice jos ste 3 u 1! Baš usitnilo! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 612963
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cicsa80 14/2/2012, 19:48

Biksi :) ::
Cicsa, mudro zboriš! Slažem se sa tobom!
A nije Milijanin dnevnik lol!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 14/2/2012, 19:50

Mirjana ::Oho, nisam lepo čitala! Ovo uštedeti suze i bol moram da objasnim.
Na ovom forumu sam pročitala mišljenja nekih cura koja su me navela da napišem tu rečenicu. Znači, neko je rekao da ne bi sebi pravio pakao od života rodivši bolesno dete (a ni tom detetu). Znači, nauka mu omogućuje da to spreči. A šta znači pakao od života ako ne život pun suza i bola.
Mislim da nisam dodala u svom odgovoru da se ja sa ovim mišljenjem ne slažem ili ga ne daj Bože osuđujem.
Vrlo sam pazila da odgovorivši na meni postavljeno pitanje, ne budem licemer nego zaista kažem zašto ja nisam, vodeći računa da ne kritikujem neistomišljenike.
Ovo sto si napisala je istina!!!E ne mogu tacno da se setim koja je devojka to napisala ali znam da sam i ja to procitala.Bas cu da potrazim...Svako od nas ima svoje misljenje.ja verujem u Boga i dovoljno je reci to, ostalo je suvisno.To je moje misljenje.Nemojte da se nervirate drage trudnice no no!!!Sve vas puno d
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 14/2/2012, 20:03

7-patuljaka ::Pozdrav trudnice! Pari, Miro...hoćete li da radite amnicentezu? To se valjda radi između 16 i 18 nedelje, pa rekoh tu ste...
patuljci, di ste Very Happy šta se planira kod vas?
Ja sam pisala, nekoliko njih je tumačilo moj dabl, i pošto je iznenađšujuće dobar, preporuke koje sam najpre uvažila, od dr Sonje, je da ne radim ni tripl ni amnio...a već sam i to pisala zašto-čak mislim da sam deo njenog maila prenela ovde.
Mirjana ::
Neko ko nije vernik i ne želi da muči sebe i bolesno dete, taj koristi dostignuća nauke i ide na amnio, pa ako se
Ja bih te zamolila, da prvo porazmisliš šta ćeš napisati,a ne posle da poruke ispravljaš po 100x i poravdaš se da nisi mislila onbo što si napisala.Hvala ti.

Mirjana ::Znači, neko je rekao da ne bi sebi pravio pakao od života rodivši bolesno dete (a ni tom detetu). .
Taj neko sam JA,a to što si ti napisala u zagradi -ja nisam stavila u zagradu. Dakle podjednako je za mene važno da pakao ne pravim ni sebi ni detetu koje ću roditi-zašto??? To ti, draga moja, ne piše u Bibliji, koju bih ti danima mogla citirati, i zato meri sledeći put svoje reči.
Dobro ili zlo u toj priči-je moja sestra koja je defektolog, i uz nju sam tako mnogo naučila o problemima i životu tih bića i njihovih roditelja, da TI to i ne možeš da zamisliš.
Tako da, ako te je devojka pitala jednostavno da li ćeš raditi AC-nemoj provocirati, niti se večito pozivati-bar ne tamo gde nije mesto-na Boga i veru.
Ne želim da se o ovome dalje raspreda, a ti, Miro, jer je tebi bilo upućeno,zato što si pisala na ovoj temi, ako imaš nešto da mi odgovoriš-napiši na p.p.
da dalje ne zatrpavamo temu, i to je skroz o.k. ne želim da moja bude zadnja,ali si mene čačnula svojim postom,a pritom-"nisi" znala na koga se pozivaš.
Nego, da dopišem da mi se javila Sonja.
Rekla sam vam da za 2 nedelje, tj. već iduće nedelje treba da idem na pregled povodom serklaža, pa mi je doca rekao da će mi tad raditi i papu i kolpo.
Meni to bilo čudno, ali ne bežim o toga, pogotovu sad, kad smo na Kutku i imali slučaj kancera kod porodilje, pa svakako da je svest sada ažurnija.
Sonja mi reče da se ne sekiram, papa i kolpo su sasvim uobičajeni u trudnoći da se rade, pogotovu-blizanačkoj.
Reče mi i briseve da proverim,a serklaž u slučaju da grlić odstupa od uobičajenih promera-od 4mm...čini mi se da tako napisa.Inače, kaže da sam dobro postupila odustavši od AC.
Eto, toliko od mene u ovom javljanju.
Pozdrav svim trudnicama Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od cicsa80 14/2/2012, 20:21

Mirjana ::
Neko ko nije vernik i ne želi da muči sebe i bolesno dete, taj koristi dostignuća nauke i ide na amnio, pa ako se utvrdi da možda nešto nije u redu, odluči se za prekid trudnoće. Za par minuta uštedi sebi mnogo suza i bola. Valjda!
Jos samo ovo da dodam zbog ceka mi smeta "neko ko nije vernik": uvek se stavim u "poziciju problema"-npr sta da jednog dana otkrijem da mi je dete ne daj Boze bolesno, da li ili ne.... kad me jednog dana nestane sa lica ove zemlje ko ce se brinuti o njemu? Ja mislim da je sebicno zadrzati takvo dete jer ce se samo pomuciti u zivotu i da li ce biti svesno da je drugacije. Ja sam vernik ali rasudjujem zdravorazumski, pri tom ne zelim Miro da kazem da ti ne razmisljas tako. Pod nosom imam primer koliko je ljudima tesko da se nose sa problemom i kolika je njihova patnja zbog bolesnog deteta.
Mislim da su vera i politika osetljive teme da bi smo mi, koji nismo bliski i koji se ne poznajemo, pricali da ne kazem polemisali. Znamo svrhu postojanja Kutka i na dalje cu se strogo drzati toga, osim ako me nesto ne pecne.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 14/2/2012, 20:38

Sitno broje ove nase trudnice.
Noja, Noli, Cvrle, kako ste?
Nadam se da nisam zaboravila nekog ko nam je sad pred upoznavanje. Milijanu cu na njenom dnevniku.
Pari, mene je dr pitala pre nekih dva meseca kad sam zadnji put radila papu, i kad sam joj rekla da sam radila nekih pola godine pre trudnoce, ona mi nije radila. Da nisam radila u 2011., ona bi mi obavezno uradila u trudnoci.
I ja sam se sokirala kad su rekli za Maju, i svakako planiram raditi te kontrole redovno i posle trudnoce, kako papu, kolpo, tako i uz, jer sam prosle godine saznala da imam i ranicu na materici, i cistu na jajniku. Pa eto, sve to se tako brzo pojavi, treba se kontrolisati.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Nefertari 14/2/2012, 20:52

Joj ja nisam u toku, a koja Maja je u pitanju i sta se dogodilo?
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 14/2/2012, 20:56

Ja sam vernik !!! Krstena sam kao beba,slavim slavu,idem u crkvu..........
Ali Bog je rekao no,no ne mozes da imas decu.Sterilitet !!!!! Sok !!!!! ali nisam odustala od vere,niti se na Boga ljutim.Uz pomoc medicine sam zatrudnela i naravno molim se Bogu svaki dan da mi pomogne da iznesem trudnocu do kraja. Sta sam trebala da kazem : rekao Bog ne moze i to je to,da se pomirim sa tim,da se pomirim sa Bogom i prirodom.Naravno da cu da se borim do kraja.Mislim da zivot po svaku cenu nije zivot.Pa mi se sve ovde molimo i nadamo da ce nam deca biti ziva ali i zdrava.Ja se slazem da treba gledati da potomstvo bude zdravo! I jos nesto meni su jajnici bili zapuseni to je uzrok,ali to nema nikakve veze sa posledicama nepravilnog zivljenja.Mislim kako sam ja za to kriva,kako sam ja na to mogla da uticem.Poznato je da mogu da se zapuse od menstrualne krvi prilikom menzisa,svaki mesec i eto ti,ali ja na to ne mogu da uticem.To je samo moje misljenje.Imam i ja pravo da se izjasnim.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 14/2/2012, 21:01

Ako cemo tako onda nasa vera i ne priznaje VTO,a koliko nas je to radilo.Ne priznaje upravo zbog toga sto ako imas 5 zamrznutih embriona,a ti rodis blizance,onda ces onih 5 zamrznutih baciti,vise ti ne trebaju.E upravo oni to osudjuju ipak su to isto deca,ti embrioni,kao i kad imas kiretazu u nekoj ranoj nedelji.Njima je to ubistvo kako god okrenes.A mi svi opet verujemo u Boga i idemo na vto.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 14/2/2012, 21:04

dr mali pariz ::
Mirjana ::Neko ko nije vernik i ne želi da muči sebe i bolesno dete, taj koristi dostignuća nauke i ide na amnio, pa ako se

Ja bih te zamolila, da prvo porazmisliš šta ćeš napisati,a ne posle da poruke ispravljaš po 100x i poravdaš se da nisi mislila onbo što si napisala.Hvala ti.

Po onome što sam ja naučila od svog Duhovnika, svako ko ne misli ovako, nije vernik i nemam nikakvu nameru da se ispravljam, jer mislim to što sam rekla.I pri tom nisam mislila na tebe lično, nego na bilo koga ko ne misli tako.

Znam i ja Bibliju napamet, ali ne želim da citiram, baš zbog toga što ne želim nikoga da povredim, uvredim, ni provociram. Mada je to sve jedno, jer izgleda da ja nemam pravo da kažem svoje mišljenje da se ono ne bi nazvalo provokacijom!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 14/2/2012, 21:09

cicsa80 ::
Mirjana ::
Neko ko nije vernik i ne želi da muči sebe i bolesno dete, taj koristi dostignuća nauke i ide na amnio, pa ako se utvrdi da možda nešto nije u redu, odluči se za prekid trudnoće. Za par minuta uštedi sebi mnogo suza i bola. Valjda!
Jos samo ovo da dodam zbog ceka mi smeta "neko ko nije vernik": uvek se stavim u "poziciju problema"-npr sta da jednog dana otkrijem da mi je dete ne daj Boze bolesno, da li ili ne.... kad me jednog dana nestane sa lica ove zemlje ko ce se brinuti o njemu? Ja mislim da je sebicno zadrzati takvo dete jer ce se samo pomuciti u zivotu i da li ce biti svesno da je drugacije. Ja sam vernik ali rasudjujem zdravorazumski, pri tom ne zelim Miro da kazem da ti ne razmisljas tako. Pod nosom imam primer koliko je ljudima tesko da se nose sa problemom i kolika je njihova patnja zbog bolesnog deteta.
Mislim isto što i ti i poludela bih od bola kada bih saznala da mi je dete bolesno, jer bi mi razum govorio da abortiram, ali mi to vera ne dozvoljava.
Inače moja mlađa, rođena sestra je završila specijalnu školu i ja i te kako znam o čemu govorim. Teško je, jaaako teško biti hrišćanin!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 14/2/2012, 21:12

Bokicalepotica ::Ako cemo tako onda nasa vera i ne priznaje VTO,a koliko nas je to radilo..
Ne mogu sve da komentarišem jer sam već pričala o tome. Ja sam dobila Blagoslov Sveštenika da radim VTO.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dr mali pariz 14/2/2012, 21:31

Miro, ne znam iz kog je razloga tvoja sestra išla u specijalnu školu, jer razlozi postoje različiti, i ne moraju imati veze sa nekim oblikom invaliditeta...ali...ako tvoja sestra ROĐENA ima neki sindrom, a ti ne radiš Amnio iz verskih razloga, onda izvini što ti uputih bilo kakvo objašnjenje, jer
mi onda ne govorimo istim jezicima,ali me ne nazivaj nevernicom, jer vređanje nije dozvoljeno na forumu-a onaj ko ne poštuje pravila, može biti banovan. Dakle, ubuduće,rekao tvoj duhovnik, sveštenik,otac ili bilo ko drugi...a da dolazi iz tvog pera, lično ću smatrati uvredom i zbog toga se žaliti.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Struzzo 14/2/2012, 22:07

Čestitam sviim novim mamicama i trudnicama na dobrim rezultatima...
Paris, navijam za bebe bebe a ako baš i budu dve bate, biće seka iz drugog kruga... Very Happy
Vidim da je trenutno ovde napeto. Hajde, cure, setite se zašto ste došle na strane ovog divnog foruma.
Ovo su zaista vrlo škakljive teme, takođe su vrlo intimne, lične....kao što i u onom stvarnom životu ne pričate o njima sa bilo kim tako ni ovako, virtuelno gde ne vidite oči svog sagovornika niti mu čujete glas, ne možete olako da se upuštate u slične "razgovore"...a da ne postoji bojazan da budete pogrešno shvaćeni....
Veliki ljubav svim mrvama, onim malim i velikim... beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba

beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba beba
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 14/2/2012, 22:21


Znaci ja sam ne vernik? Hvala lepo nisam znala!!

Onda bi sve mi trebale da imamo blagoslov zato sto smo radile vto.Ne moze jedna da ima, a druga da nema blagoslov.Vera je za sve ista.Svi smo pred Bogom isti.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 14/2/2012, 22:36

dr mali pariz ::.

Mirjana ::Znači, neko je rekao da ne bi sebi pravio pakao od života rodivši bolesno dete (a ni tom detetu). .
Taj neko sam JA,

I JA. Mislim da sam bas povodom te polemike i bila prozvana od strane parizanke da nisam dovoljno jasno iznela svoj stav, vec sam "zacrvenela" njen post i slozila se. I sa pravom sam bila prozvana. Bez obzira sto se povodom toga nisam dalje oglasavala, shvatila sam da je primedba bila upucena meni, pa sam sad osetila potrebu da i ja kazem da sam TA. I zato sam radila amniocentezu, jer mi nijedan lekar nije savetovao da je rizicno da je radim. Ako druga trudnoca bude tekla kako treba, ne bude komplikacija ili saveta lekara da je ne radim, ponovo cu uciniti sve sto je do mene da rodim zdravo dete. Jer smo to zasluzili i ja i to dete, a i moja Nadja.

Sto se tice rasprave o veri, o tome ko je vernik a ko nije, ako se dobro secam bas je Mirjana OVDE napisala kako je Happy zabranila da se na forumu o tome diskutuje, osim na temi predvidjenoj za to ( "za verujuce" ako se ne varam).

Svratila sam da ljubnem moje trudnice, posebno onu meni najdrazu osmeh srce
Ko je na redu? Cvrle?
Cmooooook srca1
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 14/2/2012, 23:01

Tako je Zoko! Mirjana nije ni počela ovu polemiku, već oni koji su još jednom loše protumačili moju poruku-po hiljaditi put.
Želim vam svima sve najlepše. Da rodite zdrave i pametne bebice i da uživate u njima, a ja više nikoga neću prozivati.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zoka83 14/2/2012, 23:20

Da Mirjana, sama si napisala da je zabranjeno pisati o veri, a sama non stop to potenciras, tj. prva si pocela da pises o tome i time, namerno ili ne, izazvala druge.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Orline 14/2/2012, 23:23

Struzzo :: Hajde, cure, setite se zašto ste došle na strane ovog divnog foruma.
Ovo su zaista vrlo škakljive teme, takođe su vrlo intimne, lične....kao što i u onom stvarnom životu ne pričate o njima sa bilo kim tako ni ovako, virtuelno gde ne vidite oči svog sagovornika niti mu čujete glas, ne možete olako da se upuštate u slične "razgovore"...a da ne postoji bojazan da budete pogrešno shvaćeni....
Nemam šta da dodam...Struzzo, skidam kapu. Nisam znala šta da napišem a da ne budem shvaćena da nekom držim stranu, jer ste mi sve drage. I svako ima svoje razloge. Za sve u životu.

Voli vas sve vaša orline Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 275568
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 15/2/2012, 08:17

:)))))) Bokice, moja poruka bi znacila da pogresno mislis da je Crkva protiv VTO price, a ne da su samo meni dozvolili. Dakle, kako da covek ne zanemi i ne prokomentarise? Izvrcete svaku moju rec!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Kamilica 15/2/2012, 10:49

Pozdravljam trudnice, a Malom Princu čestitam ulazak u 23 nedeljuuuu ff
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 15/2/2012, 11:15

Nefertari ::Joj ja nisam u toku, a koja Maja je u pitanju i sta se dogodilo?
Maja76, pricali smo na jutrima u decembru i januaru.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 15/2/2012, 13:13

Cvrle, tu li si?! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 275568

Trudnaje, stisak!

U stanu ispod mene, bračni par ima dete sa specijalnim potrebama. Dečaka, koji ne hoda, ne priča, ne može sam da sedi, ne može sam da jede, potpuno nepokretno dete. Sve što on zna je da ti se osmehne ako mu uputiš tople i mile reči. Ti susedi imaju i zdravu devojčicu, koju su rodili 10 godina posle njega, koja sada ima 4 godine. Ona još uvek ima smetnje pri govoru, tepa, zamuckuje, napreže se da priča. Iako logoped kaže da je to još uvek uredu, očigledno je da je taj problem nastao jer brat ne priča. Cela porodica je podređena tom mališanu, otac je morao da napusti posao, majka u toku godine dobija 2-3 meseca što joj pripada da ne radi, što bi inače radila po 4h dnevno. Babe i dede su stalno na usluzi i bez njih ništa ne bi moglo da se uradi. Dečak je porastao, i otežao je, normalno, majka više ne može da ga podigne, pa ni babe, samo otac. Ta moja komšinica, majka od dečaka, je jedno predivno stvorenje, tako smirena i dobra osoba, pre svega, ali napaćena, životno napaćena, izmrcvarena, izmučena, od sikiracije, nemoći da pomogne svom detetu. Strah da rodi drugo dete je bio prisutan godinama, a onda kada je rodila devojčicu, ogroman strah i oko nje, da bude zdrava, i da se lepo uklopi u sredinu i okolnosti koje su u kući. Još da dodam, da majka deteta nigde takoreći ne može otići, jer je u stalnoj brizi oko njega, iako ga babe čuvaju, ili otac, ona je prosto preopterećena. Ako ga odvedu na more, on dobija alergije i napade gušenja, pa moraju da se vrate. Nema za njih oduška, verujte. Samo po komšiluku što se ponekad posedi, popriča, izeza, i to je to. Sve ostalo je mučenje. Skoro su angažovali jednu ženu, ustvari dobili je preko socijalnog, da im pomaže, tako da bar otac može da odvede devojčicu do grada, da se prošetaju, da je odvede na Zlatibor, na plažu da nahrani patkice, da joj koliko toliko obezbedi normalno i zdravo detinjstvo bez trzavica.
Šta još da vam kažem, najstrašnije je čuti krike tog deteta kad ima napade, gušenje, i kad roditelji ne znaju da li će ih preživeti, koliko su puta u hitnu nosili njegovo poluživotno telo... Verujte, strašno je to samo videti, a kamoli imati takvu svakodnevicu... Crying or Very sad Ne umem vam rečima ni opisati...
I da, komšinica tada, kad je bila trudna, nije radila te neke testove, ni ac, imala je ginekologa koji joj je vodio trudnoću, koga je poznavala, i koji je bio opušten, doduše, ni ultrazvuk tada nije bio kao sada, ali da je znala da nosi bolesno dete, da li mislite da bi otišla na kiretažu iz ove i ovakve životne perspektive?!

Niko od nas ne zna šta će ga sve zadesiti u životu, ali ako možemo iole uticati na njegov tok, zašto da ne utičemo da nam bude lepši, zdraviji i bolji! Šta je tu loše, i zbog čega je to greh?! Po tome ne bismo trebali da idemo na vto, nego da se lepo pomirimo sa činjenicom da nam je Bog opredelio život bez dece, i da to tako treba da prihvatimo i da tako nastavimo da živimo. Po meni, ili si za to da ti nauka i zdravstvo mogu pomoći, i težiš ka tome, i boriš se u svim sferama podjednako (ideš na vto, na amnio ako treba, i drugo, nevezano sad za vto), a ne ovde će mi zdravstvo pomoći, a ovde ne može, jer je to neko tako rekao. Trudim se i upinjem da razumem žene koje znaju da nose dete koje će biti sa specijalnim potrebama, a ne urade abortus, gde je tu njihova životna logika?! Stvarno se trudim, al ne nalazim odgovor. Rolling Eyes Baš imam poznanicu kojoj sumnjaju na daunov sindrom, i ne vidim ništa loše u tome ako ona abortira, ako se stvarno utvrdi da je tako (mada se sve nadam da su pogrešili i da će na amnio biti sve ok).

Izvinite ako sam nekoga ovim postom uznemirila, al stvarno je jedna stvar kad u bliskom okruženju imaš takav primer i gledaš život tih ljudi, a jedno je kad to samo zamišljaš! Ne daj Bože nikome!

LJubim vas sve!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bokicalepotica 15/2/2012, 13:37

Mirjana nemoj da se ljutis,ali sve bi bilo uredu da si iznela samo svoj stav o tome kako ne zelis AC.Pored tog tvog stava ( svako ima pravo na to) ono sto ovde predstavlja problem je, sto si one suprotnog misljenja prozvala za nevernike.Na to ti nemas apsolutno nikakvo pravo,mislim na tu prozivku.Ne mozes da prozivas a pri tome da ne ocekujes burnu reakciju.Sama si je izazvala.
Ja sam u prethodnom postu ovo izjavila zasto se vto ne prihvata.Zato sto je uvecini slucajeva tako :Ne priznaje upravo zbog toga sto ako imas 5 zamrznutih embriona,a ti rodis blizance,onda ces onih 5 zamrznutih baciti,vise ti ne trebaju.E upravo oni to osudjuju ipak su to isto deca,ti embrioni,kao i kad imas kiretazu u nekoj ranoj nedelji.Njima je to ubistvo kako god okrenes.

Evo izjave pravoslavne crkve: Са проф др Здравком Пеном, професором на катедрама за хришћанску етику и догматику са упоредним богословљем Богословског факултета Св. Василије Острошки у Источном Сарајеву, разговарамо о потреби рецепције светоотачке теологије како би се тумачили проблеми које намеће модерна биоетика Треба нагласити да услов свих услова за спровођење вештачке оплодње јесте да ни на који начин не дође до уништавања тзв. вишка ембриона, нити до њихове употребе у научно истраживачке сврхе.
У тексту је цитиран и владика захумско-херцеговачки Григорије, веома образован епископ који припада младим и модерним теолозима:Ту, међутим, постоји један биоетички проблем. У току вештачке оплодње (in vitro) добија се већи број зигота, тојест оплођених јајних ћелија. Ако се имплементирају у материцу, могло би да дође до вишеплодне трудноће, а то би угрозило здравље труднице. Дакле, не могу се сви зиготи имплементирати у материци. А шта са њима?

Или се чувају замрзнути или се ликвидирају


Poslednji put izmenio Bokicalepotica dana 15/2/2012, 14:36, izmenio ukupno 2 puta
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu