KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Jelica
grudva
7-patuljaka
Struzzo
Deni
Likoli
mijaki
medolino
red
shenon
senka
Jejaaa
LaFolie
Palcica Zvoncica
lilly13
key
liliCool
maus
SannI-AlL
racili
Niny
ragaco
Cupava
bak
Botox
bebko
ananana
Malina
JocY
laKole
hany
dragmilk
Elle
natalija
sanja 80
suncica muncica
jaca*caca
cvrle76
dragana76ns
noja
little monster
Jelena*
Mali Princ
cicsa80
Dacaa
lilya
traveler81
daxi011
SSanja
BiKsi :)
Xena
KoMetaK
lolipop
MAAKKI
Kamilica
djole42
maza1972
anak
ninica2
Mirjana
dr mali pariz
65 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maus 12/11/2011, 10:28

Mazo mnogo mi je zao
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suncica muncica 12/11/2011, 12:46

maza1972 ::Drage moje drugarice,hvala vam na rečima utehe...polako pokušavam da se sastavim,jutros sam i dobila kao neku menstruaciju,mada je slaba za sad...odložen mi je UZ ,ustvari ja sam tražila da mi odlože jer krvarim...Mislim na našu Sunčicu,ona nam se ne javlja,radile smo u istoj klinici,s tim što je njoj bio treći put...jako me interesuje šta su joj predložili od analiza...pokušaću na PP.Molim se za SSanju,za veliku BETU i za sve vas...
Draga moja, mnogo mi je zao sto se sve tako zavrsilo! Vrlo dobro znam kako se osecas, ali sta je tu je- nema odustajanja! Bila sam pre par dana na kontroli i na konsultacijama sa dr, bila sam i besna i razocarana i jasno sam mu stavila do znanja da sam pocela da gubim poverenje...
Kod mene je UZ bio ok, sada na kontroli, zahtevala sam objasnjenje, dodatne analize sve... s obzirom da imam jos 6 smrzlica, rekla sam da mi ne pada na pamet da opet idem na slepo...
Dr je predlozio, da 7 dana pre ocekivanog ciklusa dodjem i dam krv, kako bi se odradile dodatne hormonske analize, pa ce na osnovu toga videti da li ce FET raditi iz prirodnog ciklusa ili sa hormonima, kao i da li ce mi predloziti jos neke analize. Nisam htela da slusam pricu o psihi i neophodnom optimizmu... pa ja da nisam optimista ne bih se upustala u sve ovo, da ne verujem u uspeh! Lako je reci misli pozitivno, ne misli na simptome itd- covece pa ja sam "poremecena" i kad treba da idem kod zubara a ne posle ET.
Dobila sam na uvid podatke o kvalitetu embriona, kao i sve analize koje sam radila (brisevi, kariotip, hormone itd...) ma sve ok. Rekao mi je da nema potrebe da radim ove OG- testove
Ono sto treba da te utesi (ako je moguce) jeste cinjenica da je do implantacije doslo, ali budi poucena mojim iskustvom i na svoju ruku odradi jos neke analize, konsultuj se s njim, a ako ne dobijes zadovoljavajuci odgovor, razgovaraj sa jos nekim lekarom. Ako te jos nesto interesuje tu sam ljubav
Cure drage, vidim da koracate i svaka cast! Ljubim vas i navijam love svima zelim mnogo srece
suncica muncica
suncica muncica

Broj poruka : 113
Location : Beograd
Datum upisa : 23.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 12/11/2011, 12:58

Nije ni čudo što sam ovde našla snagu da se odmah posle onog poraza i loših, a nepovoljnih procena u uspeh bilo kog postupka u kome sam ja glavni akter, upustila u sledeći postupak! To je zato što me vi, hrabre moje drugarice, inspirišete i terate da se postidim kada se suočim sa svojim strahovima i vašom hrabrošću!
Ja tvrdim da vi niste lude i da niste pesimisti, i da ćete uspeti u svom naumu i to zahvaljujući sebi, a ne doktorima! Sa željom da se to što pre desi molitva d
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 12/11/2011, 13:21

Sunči,hvala ti na odgovoru...ali nisam sigurna da naš dr. razume o čemu je tu reč.Potpuno je neprihvatljivo da ti posle tri neuspešna postupka kaže da će da vade krv na hormone,i da OGTT nije potreban... Rolling Eyes Ja ne bih pristala ni posle prvog neuspelog na tako nešto...izvini ako oštro zvučim,ali tako se osećam ...
Što se tiče moje bete,neznam još da li je bila inplantacija,primala sam pregnil 1500 ,pa možda je i od toga...neznam šta da mislim...Drago mi je da si sa nama opet na Kutku... osmeh srce
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 12/11/2011, 13:34

No Mazo, jako mi je zao Sad
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suncica muncica 12/11/2011, 13:36

Mazo draga, ne znam, nisam vise pametna Rolling Eyes kad bi oni imali odgovore na sva nasa pitanja onda neuspesnih pokusaja ne bi ni bilo...
suncica muncica
suncica muncica

Broj poruka : 113
Location : Beograd
Datum upisa : 23.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jejaaa 12/11/2011, 14:12

Mazo, zao mi je.Odboluj, ali ne odustaj, guramo zajedno!
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 12/11/2011, 20:05

Mazo, zao mi je, ali vidim da si ovde, znam da ti je tesko, ali u tvom pisanju osecam da se spremas za dalje i to je jedini put. Znam koliko je tesko posle neuspeha krenuti dalje, ali, evo i mene, vec pomisljam sta bih i gde bih. Ne smemo da se predamo, samo trazi od lekara da uradis sve moguce analize, nema veze sto se one rade posle vise neuspeha, ipak smo mi u nekim godinama koje ne mogu da cekaju neuspehe, da bi se analize uradile. zagrljaj
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 12/11/2011, 20:21

Meta,potpuno si u pravu...jedino neznam kom lekaru da se obratim,imam u vidu Šumarac privatno,za štitnu,ali za imunologiju neznam gde ni kod koga...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 12/11/2011, 21:13

Bojana86 ::posto mi je danas bila seka, ceo dan smo provele u setnji po gradu
pravila sam joj knedle s dzemom
naci nesto izmedju baratfila i gomboca :)
sve su mi pojeli, ja sam dosla pre dva sata kuci gladna i evo sta me je sacekalo
moj obrok za danas :/
al su mi puno ostavili, svaka im cast, a napravila sam im 30 komada... affraid
Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Img0686qv

Da li neko može da mi pomogne da objasnim ovoj ludici da se deca ovako ne prave?! Izlude me sa spremanjem!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 12/11/2011, 21:17

Cini mi se da je Milijic za imunologiju, ali nisam sigurna. Pogledaj tamo teme pod imunologija, mozda nadjes neko ime, ali javice ti se vec neko.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jejaaa 13/11/2011, 11:11

Miljic je hematolog , radi u Institutu za hematologiju, a privatno u Jevremovoj ga mozete naci , cena 6000din.Mene su slali kod njega zbog trombofilija>
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SSanja 13/11/2011, 11:27

Mazo, evo sta je Sumarac meni preporucila da uradim, ako vto bude neuspjesna:

OGTT, odredjivanje testosterona, SHBG, androstendiona.

Takodje, dala je savjet da uradim TSH; FT4 anti Tg, anti TPO, anti TSH receptorskih At ( ali ovo je napisala po uspostavljanju trudnoce), mada ja mislim da bi se At svakako trebala odraditi.
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 13/11/2011, 11:41

Ssanja,srce si...razmišljam stalno ,čak i noću,dok spavam mozak radi,gde ići prvo,kome se obratiti.Za sad mi je u planu ispitivanje antitela i štitne ,a isto tako i histeroskopija.
Imam jednu dr.sa VMA ,dr.Radojčić,radi privatno u svojoj klinici,bila sam kod nje u maju,sa svim nalazima za VTO i ona mi je rekla da je kod mene najverovatnije problem inplantacije.Ona je i endokrinolog i ginekolog,a mislim da je Cipiripi pominjala da je bila kod nje i da joj je dala da radi neke dodatne analize.Znaju devojke ,koje su duže na forumu o kome je reč.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SSanja 13/11/2011, 11:45

Da, pa vjerovatno je problem implantacije.. Jer su sve druge faze bile uspjesne. Mislim da je i kod mene tako :)
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 13/11/2011, 12:01

Vidi,ako imamo materijal -a ti ga imaš više nego dovoljno-onda je problem inplantacije.
Sad pročitah na trudničkom dnevniku Cipiripi,da je imala 3 IUI i 1 VTO neuspešnu u klinici Beograd i posle ispitivanja ostala prirodno trudna,sad ima prelepu devojčicu...
od cipiripi taj Sub Maj 15, 2010 9:26 pm

Evo i nasssssssssssssss :)))))
Od sad cu ovde sve da pisem...
Sad cu da stavim i ticker :)
Evo ukratko:

-3 inseminacije = beta O
-1 vto- ICSI (Specijalna bolnica Jovanova) 4 ubacena embriona = beta 0
- imunoloska ispitivanja...ACA pozitivna terapija cardiopirinom...trudnoca prirodni nestimulisani ciklus , 12.03- beta 320 :)
- detaljnija ispitovanja..zakljucak - HOMOZIGOT MTHFR MUTACIJA - terapija fraxiparin 1x dnevno 0,3
- 1 maj, napad slepog creva, operacija, uspesna, beba ok...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dr mali pariz 13/11/2011, 15:39

Biksi :) ::

https://kutak.forumotion.com/t1281-sta-posle-vise-neuspesnih-ivf-icsi

Prati ovaj link, pa kad iščitaš, pucaj pitanja?
eto Mazo, i ti prati taj link, i dobićeš odgovore. Ni ja ih nisam od dr-kova dobijala.
Drago mi je da osećam kod tebe da ssi spremna da uskoro kreneš u nove pretrage, i novu borbu. To su cure naše! Korak po korak na putu do bete + - Page 20 729680
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 13/11/2011, 15:41

Mazo draga No zagrljaj
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mirjana 14/11/2011, 07:54

Kod mene je sinoc bilo cupavo! Toliko me je boleo stomak ( nesto poput menstrualnih bolova), da sam bila ubedjena da cu dobiti. Popila sam panadol i litar vode, i malo se smirilo. Danas necu ustajati iz kreveta!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 14/11/2011, 08:24

Miro draga, strepnji nikad kraja, tako je to sa nama cvet
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 14/11/2011, 08:25

Miro, ne brini draga, beba se namestila a organizam se polako smiruje posle onako jake stimulacije. Moras da mirujes i da da pijes puno vode, sok od narandze. Neces dobiti, beta ti je odlicna, velika i sigurna Wink

ljubav
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 14/11/2011, 08:26

Kamilice dusice, sta ima kod tebe novo? Kako si? Kako prolaze dani?

poljubci
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 14/11/2011, 08:46

Prolaze nekako, prođe i doživotna robija, pa če proći i ovo.
Ležim i leđa me bole, ubiše, pati me išijas i ja moram šetati, a sad ne mogu, ležim još danas i sutra, pa u laganu šetnju. dabas je 4 dan et.
Imam lap top, pa s njim u krevet, tj. sa vama vreme brže prolazi... usne
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ananana 14/11/2011, 08:53

A sta su ti rekli uBetaniji, kako da se ponasas posle et? Zasto vec sada ne mozes u setnju?
Meni su rekli kada sam se raspitivala da se preporucuje sve normalno od sutradan. Mozda bi mogla da izadjes uvece ili rano ujutru na pola sata makar malo u setnju, to bi ti bas prijalo, pogotovo sto tivolis da setas i redovno si to radila.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 14/11/2011, 09:02

Nisu mi ništa rekli, to moraš pitati. Ja sam odlućila da mirujem 5 dana, ipak je telo u zadnjih mesec dana prilično istretirano, hormoni 2 anestezije... A mom telu i prija da leži. Čak mi ne prija ni da sedim, jer tad osećam pritisak u donjom stomaku. Tako da do srede ležim a posle lagane šetnje, bez savijanja, čučenja...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu