KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bromelin

5 posters

Ići dole

Bromelin Empty b

Počalji od nebuloza 19/7/2011, 09:37

cure, da podijelim ovo s vama..

u okviru poboljsanja endometrija sam se ubila u ananasu zadnjih tjedana. ICSI je radjen pocetkom mjeseca, nazalost negativan ishod.
uglavnom, unazad dobrih 9-10mj su se na desnoj strani stvarale samo ciste. cak i kod prvog IVF je najprije poceo rasti folikel koji se pretvorio u cistu. pozitivno je da sam ovaj put imala zaista prave, pune folikle i nikakve ciste. doc je punktirao staru cistu od proslog postupka koja je bila vodena (hvala bogu!) a ne endometrioticna.
uglavnom, nadam se da su se stvari promijenile na bolje i brijem da bi to moglo biti i od ananasa, tj. encima bromelain koji sadrzi ananas.

onda sam se naravno bacila na proucavanje i naisla na preparat bromelain (preporuka je 2x500mg do ovulacije za one koji rade na trudnoci) koji djeluje pozitivno na endometriozu zbog protupalnog djelovanja, dizanja imuniteta itd..citam da su mnoge s tim preparatom imale uspjeha glede endoemtrioze.
ovdje u zemlji švabiji ginići znaju preporučiti taj preparat onima koji naginju cistama.
ja cu danas uzeti preparat i naravno da ću se i nadalje držati ananasa ko pjan plota :)
je li tko probao taj encim?
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od Mirjana 19/7/2011, 10:46

O pa divno je cuti licno iskustvo! Moja mama je pila taj bromelin da bi smrsala, jer on rastapa masne naslage. Ne deluje brzo, ali sto rastopi, to je rastopljeno, i treba mu dugo vremena da se opet nakupi!
Za uticaj na endo sam prvi put cula ovde na forumu i zato svaki drugi dan kupujem sok 100% ananas i popijem taj litar nekada za jedan, nekada za dva dana.
Sada sam se tako odusevila tvojim rezultatima da cu piti 1l svakog dana!
Hvala nebuloza
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od nebuloza 19/7/2011, 11:41

ako mozes, radije jedi svjezi ananas..valjda ona srz ananasa (korijen) ima najvise tog encima.
a super za mrsavljenje..ovo je malo off..citam i o povezanosti cista, niskog amh s kilogramima..a ja sam se ubucila od ovih silnih stimulacija affraid ocaj! tako da idem i na mrsavljenje, naravno da necu drzati dijetu vec uvesti vjezbu i izbaciti neke namirnice..a nadam se da ce od pomoci biti i bromelain..
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od ananana 19/7/2011, 22:28

A devojke da li je to lek ili vitamin ili sta vec taj bromelain?? Kako se kupuje i da li se moze piti bez preporuke i nadzora lekara i dali se pije i ukoliko ti je otklonjena endometrioza pa kao prevencije radi??
bas ste me zainteresovale Very Happy

A da li sok od ananasa ili recimo 100%narandza mogu menjati prirodne narandze i ananas??

ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Bromelin

Počalji od Mirjana 20/7/2011, 01:34

Шта може помоћи код ендометриозе
• НОНИ
Tропско воће, утврђено је да садржи више од 150 састојака, и то 20 амино киселина, 9 којe су неопходнe јер се не производе у телу, витамин А, све Б витамине, витамин Ц, витамин Е,бета каротен, ур..(нешто) киселина, линолна киселина, проксеронин(бромелин), сцополетин, пектин, фитостерол, калцијум, магнезијум и цинк.
Нони садржи бромелин - проксеронин, природaн моћани анти-упални ензим који смањује оток и упалу. Веома је ефикасан против менструалних болова. Нони је познат као најбољи извор проксеронина, активне супстанце пронађене у бромелину. Садржи 40 пута више проксеронина него било која друга храна , укључујући и ананас.
Традиционално се употребљава за побољшање имунитета , бола, артритиса, дијабетеса, главобоље, посекотина и огреботина, проблема коже, рак, висок крвни притисак и још много тога.
Нони је у стању да потисне ендометриозу и потенцијално је нормализује.
Препоручена доза: узмите 8 унци на дан 2 до 4 месеца, а потом 4 унци на дан за одржавање. Пијте пуно воде пре и после пијења нони сока да помогнете организму да апсорбује сок и испере токсине из система.
Више о нони.
Reference : "The Xeronine System" Ralph Heinicke (Direct Source, 2002)
Izvor: http://www.tipsofallsorts.com/endometriosis.html
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od Mirjana 20/7/2011, 09:21

Зашто људи користе бромелин

Операције и повреде
Постоје неки докази да бромелински додаци смањују оток, модрице, упале и болове после операције и/или повреде. У Немачкој, бромелин је одобрен за коришћење од стране Комисије Е од 1993. Међутим, потребне су велике добро вођене студије о правом утицају бромелина, јер нису све досадашње студије потврдиле ове резултате.

Упала синуса
Бромелин се предлаже као комплементарни третман за синузитис. Прелиминарне студије сугеришу да може да помогне у смањењу запушености, да побољша дисање и потисне кашаљ. Одобрен је као комплементарни третман за нос и упале синуса, после операције уха, грла и носа. Три мале, али добро одрађене, претходно објављене студије, откривају нам да бромелин ублажава симптоме упале синуса.

Варење
Бромелин је популаран природни препарат за помоћ код варења, због своје способности да свари протеине. Користи се код надимања, гасова и других дигестивних сметњи. Бромелин се често користи самостално или у комбинацији са другим ензимима, као што су ензим липазе, који вари масти, и амилазе, који вари скроб.

Остеоартритис
Бромелин може помоћи код благог бола у вези са остеоартритис. То је уобичајен састојак додатака исхрани као природни лек за бол код артритиса.

Канцер
Бромелин и други протеолитички ензими су испитивани као комплементарни третман за лечење рака. Иако постоје нека прелиминарна истраживања, не постоји довољно доказа у овом тренутку о безбедности или ефикасности бромелина за третирање горе наведених болести и рака. Зато никада не треба да се користи уместо конвенционалног лечења.
Извор http://altmedicine.about.com/cs/herbsvitaminsa1/a/Bromelain.htm
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty b

Počalji od nebuloza 20/7/2011, 12:43

to nije lijek, to je encim..procitaj moj post. u borbi protiv endometrioze su ga mnoge zene uzimale jer bi zbog svog djelovanja ublazavalo poteskoce vezane s endometriozom
za one koje rade na trudnoci - 2x1 tabletu (jedna tableta sadrzi 500mg bromelaina) pola sata prije jela do ovulacije
za one koje ne rade na trudnoci, one mogu i cijeli ciklus.

moze se koristiti i prevencije radi..puno sam toga nasla na engleskim stranicama..googlaj..
ako ces mene pitati, niti jedan sok ne moze zamijeniti svjezi produkt, osim ako se radi o svjeze cijedjenim sokovima..ajdontnov.. :)
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od JocY 20/7/2011, 13:34

Miro jel ima ovaj Bromelin da se kupi u nasim apotekama u vidu tableta?
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od Mirjana 20/7/2011, 14:08

Ima, na internetu sam videla od 500mg, firma Natural Wealth...mislim da je 60 tableta 500din.
U apotekama verovatno ima više izbora.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od ananana 20/7/2011, 14:54

znaci on je dobar sve do ovulacije, i moze da pomogne u slucaju da se radi na trudnoci?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od Mirjana 20/7/2011, 15:53

Tako kažu, a mi ćemo da probamo! lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od Deni 20/7/2011, 19:52

Evo i nekih linkova, procitajte jer ovo ne treba piti onako napamet
http://www.bbsoft.rs/infocentar/traziotc.php?p=10&l=73

http://www.cancer.org/Treatment/TreatmentsandSideEffects/ComplementaryandAlternativeMedicine/HerbsVitaminsandMinerals/bromelain

Koliko sam shvatila ovaj suplement nikako ne ide sa aspirinom i jos nekim lekovima.

I ima ga sasvim dovoljno u ananasu :)
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od nebuloza 20/7/2011, 20:11

bromelain ne ide s aspirinom i heparinom. isto tako nije za ljude koji imaju hemofiliju.
a oni koji idu na zatrudnjivanje bi ga trebali uzimati do ovulacije jer ne postoje ispitivanja koja ne mogu iskljuciti stetnost za bebu..

ali tko pojede jedan ananas, svaka cast...u najboljem slucaju mogu pojesti jedan..cesce pola jer jezik pocne peckati..hehe..ali i uz to mi se cini da sam lijene krzljavce na desnoj strani aktivirala Very Happy
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od Mirjana 20/7/2011, 23:20

Eto, bas sam to veceras htela da kacim, ali dve vredne zenske su to vec odradile. Bravo!
Znaci, ko ne sme aspirin, nek predje na ananas, smokve, kivi, papaju ili noni!!!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od nebuloza 27/7/2011, 10:31

izvjestavam da me zateze po jajnicima slično kao kad sam pila klomifen..a tek mi je 6dc..očito se nešto dešava sunny
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 51
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bromelin Empty Re: Bromelin

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu