KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Azoospermia

+91
Lucija85
lalojedac
**lady**
gage33
missile
dzonivajsmiler
mikan
kockicaaa
Erata
DMANA
cvjela
nina :)
boki82
sareni leptir
Bebironcic
mala zeka
ella1309
Gramatika
ddeki
wladika
JocY
merce
gabrielle25
alo-alo
korpica
Gogo
seka81
dra00
Diksica
senka
pegaz
grudva
tvinki
Mirjana
dragmilk
Malena88
ciklama
noja
Maza
Mali Princ
charlyy
uplasena
LaFolie
KoMetaK
Dejan-T
Vesela
Likoli
Milijana
wulf
vašar
Shizika
Deni
lolipop
cicsa80
anak
maja.e
BiKsi :)
JacaKg
anna
heart84
Željica
tuzna
daco
Gala
Marija86
malenica
Orline
djole42
baksuzi
ana78
nelab
Republica
marija26
bak
bobica83
dr mali pariz
Zoka83
Kockica
maja76
eni
Jelena*
tanjica
dina
NINA1
beban
brinbili
nena beba
nabla
duolite.blagunja
Hitron-Luka
HappyGirl
95 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od BiKsi :) 2/11/2011, 21:29

Malena88, dobrodošla i što pre rešili vaš problem od srca vam želim. Je li tvoj dragi pokušao neku terapiju da koristi? Mi smo bili kod Stojkovića u Le, i stvarno je korektan, i jasan, i ne masti, a to u ovoj priči mnogo znači. Mom dragom je početak bio 0, a onda je lekovima (Stojković preporučio proxeed) i čajevima (čaj od ovsa) popravio rezultat dovoljno da u Leskovcu zamrznu spermića za 1 vantelesnu (više puta je davao uzorak). Pritom su mu radili punkciju, isto u Le i tada nisu našli nijedan da valja. Dr nam otvoreno rekao da ne radi biopsiju, samo će ga džabe mučiti. Naravno, svako je priča za sebe. Samo polako, bitno je doći do 10 dobrih, a sigurna sam da će te to na ovaj ili onaj način uspeti! Sve najbolje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Malena88 2/11/2011, 21:47

On je jedino pio klomifen (dao mu je urolog) jer mu je esterogen (cini mi se) za mrvicu bio nizi. Nisu mi tu njegovi rezultati, pa ne mogu tacno da ti kazem. Vec cod dan citam na ovom forumu postove o azoospermiji i cas me neka vest obraduje, a cas spusti na dno. Ne znam sta da ti kazem nama je Stojkovic reko da ako na punkciji, a zatim i na biopsiji nista ne nadju, onda da ne vredi da pije nikakve lekove. Mi se nekako nadamo da ce na punkciji nesto naci. Kaze dr da ce za pare svi da nam pricaju da ce nam pomoci i da ce da dodje do poboljsanja ali nam je otvoreno reko da nikakva terapija, nikakvi lekovi, cajevi, ni travari ne mogu da nam pomognu ako ne nadjemo bar 1 spermatozoid... tuga
Malena88
Malena88

Broj poruka : 66
Godina : 35
Location : Niš
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od BiKsi :) 2/11/2011, 21:56

Ne očajavaj, naćiće se bar neki, samo pozitivno razmišljaj! iskustva - Azoospermia - Page 20 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Malena88 2/11/2011, 21:58

Pa, za sada mi to jedino i preostaje... Hvala vam na izdvojenom vremenu. Javicu sta je bilo kad u subotu odradimo punkciju.
Malena88
Malena88

Broj poruka : 66
Godina : 35
Location : Niš
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od noja 3/11/2011, 14:41

Malena da pronadju nekoliko koji ce biti
dovoljni za ostvarenje vaseg sna
, nek ih odma zamrznu
Navijam za,subotu roda
Mazo kako.tm kako rezultatu sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Malena88 3/11/2011, 14:58

Pa, to je i doktor predlozio. Tako cemo i da uradimo. Samo da sve bude dobro.... molitva
Malena88
Malena88

Broj poruka : 66
Godina : 35
Location : Niš
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od LaFolie 4/11/2011, 11:38

Ja sam poludela, opet je krenuo spermogram nizbrdo, imao je veliki skok TSH, i dalje to regulisemo, ali mu je pao testosteron i samim tim i spemogram je mnogo losiji. To se desilo i prosle godine, lagano smo stigli na nulu.... Koliko se brzo sve pokvari, a treba nam pola godine da ista popravimo
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Maza 4/11/2011, 13:01

Malena88 ::Zdravo... Nova sam na forumu i jos jedna koja se bori protiv azzo. Dakle, ovako... Hormoni OK, ultrazvuk testisa OK, spermokultira isto, jedino i ono najbitnije ne valja. Spermogram smo radili 4 puta i sve same nule. Bili smo kod prof. Stojkovica i u subotu radimo punkciju. Covek nam je otvoreno rekao da ako na punkciji ne nadju nista, onda sledi biopsija, ako i tu nema nista onda je tu kraj price. Reko nam je da u tom slucaju nikakvi lekovi ne pomazu. E, sad moj decko nije prelezao zauske, mada sto se spustanja testisa tice nije bas siguran da je tu sve proslo dobro, mada meni onda nije jasno kako je UZ dobar, a i svi ostali rezultati, a da se na primer testisi nisu spustili...? Unapred vam svima hvala na izdvojenom vremenu... osmeh srce

Mora da postoji zariste neko...Nemoguce da je sve ok a da nema spermatozoid
Mm ima nespustene testise i ako te nesto zanima u vezi toga-pitaj slobodno.....Mada dr to odmah primeti.
Nego ja sam saznala da je moj zet imao isti problem,spermogram ooooooooo i jedan testis podignut,nije isao kod urologa vec kod bioenergeticara u N.Sad....Oni sad imaju cerkicu od 3 god.....
Tako da sam ja sad nesto guglala za bioenergiju i sve sam vise za to da odemo kod njega.
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Maza 4/11/2011, 13:13

LaFolie ::Ja sam poludela, opet je krenuo spermogram nizbrdo, imao je veliki skok TSH, i dalje to regulisemo, ali mu je pao testosteron i samim tim i spemogram je mnogo losiji. To se desilo i prosle godine, lagano smo stigli na nulu.... Koliko se brzo sve pokvari, a treba nam pola godine da ista popravimo

EEE,mi imamo samo jednu zelju i nije mi jasno zatro moramo proci kroz trnje da to dobijemo?
Ne zelimo ni zlato ni nista tudje,zelimo samo jednu malu beba
Ne znam zeno sta da ti kaze,svi mi slusamo isto iz preglada na pregled....Mogu samo da ti kazem da te razumem i podrzavam! love
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od LaFolie 4/11/2011, 13:21

osmeh srce hvala ti puno Mazo!
Bili smo 15 dana na moru, predivno nam je bilo, prvi dan posle mora par miliona spermica, mi srecni. Za 20 dana mu je skocio TSH za sve pare, sve se pokvarilo. I njemu je vise muka, nit pije, niti pusi, pije sve i svasta da bude bolje, a ono sve opet nizbrdo, sad kaze nece nista vise da uzima, samo jetru truje. Samo se vrtimo u krug No

Jedva cekam dan da vidim svoju bebu i da sve ovo konacno zaboravimo zagrljaj
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Maza 4/11/2011, 13:37

Uzas,sta se to desava?
Znaci cim ste se vratili opet sve ispocetka.Koliko vi imate godina?Malo glupo da pitam ali zanima me?
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od LaFolie 4/11/2011, 13:44

ja imam 27, on ima 36, vrtimo se u krug vec 2 godine... Mi smo nakon prvog spermograma shvatili da mu je nizak testosteron, kao i FSH i LH. Kako su hormoni nastavili da padaju, za 6 meseci smo dosli na nulu spermica. Biopsija nista nije dala.
U tom momentu, saznamo da on ima hipotireozu (visok TSH) i lekar mu je uveo menopur (na 5 dana po ampulu) i eutirox, a na svoju ruku smo uveli tribestan. Za 4 meseca, milion spermica. Za 6 meseci 7.8 miliona. Smanjio je tribestan, prestao da prima menopur vec nakon 3meseca. Promenili smo i lekara - presli kod Dr Sumarac.
TSH polako regulisemo, opet pada testosteron, ima jedva 400 000 spermica, dr tvrdi da je u pitanju "centralni problem" (hipofiza). Planirali smo VTO na prolece, a kako je krenulo, sa ovako konstantnim padom testosterona od letos, doguracemo do nule.
U ponedeljak on ide kod Sumarac, valjda ce zena imati ideju kako da se sredimo.
poludela mi je glava vise
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Malena88 4/11/2011, 15:14

Strasno je ovo sto se svima nama desava. Mazo. ja kontam da ako testisi normalno izgledaju, sto je pokazao i ultrazvuk, da su se onda lepo i na vreme spustili. Koliko sam se ja na netu informisala (mozda i gresim), detetu do 1 god traba da se spuste testisi, ako se to ne desi, onda se radi hirurska intervencija. S obzirom da njemu to nije radjeno, predpostavljam da je sve OK. Mada je doktor pominjao i neko setanje testisa... Nisam pametna i sto vise citam, to manje razumem. Sutra ce da se sklope sve kockice, pa cemo znati na cemu smo...
Malena88
Malena88

Broj poruka : 66
Godina : 35
Location : Niš
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od cicsa80 4/11/2011, 15:26

LaFolie zao mi je sto se opet nervirate. Ako ste smanjili tribestan mozda je to uzrok. Tribulus u tribestanu stimulise poras LH a ovaj opet utice na povecanje testosterona.
Ne ocajavajte, nadjite snagu u necem drugom sto ce vas gurati napred!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od LaFolie 4/11/2011, 15:29

Hvala puno Cicsa, skroz ima smisla!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Maza 4/11/2011, 22:17

LaFolie ::ja imam 27, on ima 36, vrtimo se u krug vec 2 godine... Mi smo nakon prvog spermograma shvatili da mu je nizak testosteron, kao i FSH i LH. Kako su hormoni nastavili da padaju, za 6 meseci smo dosli na nulu spermica. Biopsija nista nije dala.
U tom momentu, saznamo da on ima hipotireozu (visok TSH) i lekar mu je uveo menopur (na 5 dana po ampulu) i eutirox, a na svoju ruku smo uveli tribestan. Za 4 meseca, milion spermica. Za 6 meseci 7.8 miliona. Smanjio je tribestan, prestao da prima menopur vec nakon 3meseca. Promenili smo i lekara - presli kod Dr Sumarac.
TSH polako regulisemo, opet pada testosteron, ima jedva 400 000 spermica, dr tvrdi da je u pitanju "centralni problem" (hipofiza). Planirali smo VTO na prolece, a kako je krenulo, sa ovako konstantnim padom testosterona od letos, doguracemo do nule.
U ponedeljak on ide kod Sumarac, valjda ce zena imati ideju kako da se sredimo.
poludela mi je glava vise


I kod mm su hormoni uzas,nista na svom mestu.....Cudo da biopsija nista a toliki broj spermica,mozda nije radjena u pravo vreme.....Joj ja samo nagadjam i tek kad nesto prodje onda shvatim da je to bilo to ali kasno....
I placa se VTO? Ja sam prvo cula da ne ali mi posle objasnise da se placa zbog spermica!
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Malena88 5/11/2011, 13:19

Evo mene... Nisu nam radili punkciju, nisu mogli da pronadju to mesto gde bi trebali da ga ubodu (nemam pojma kako se tacno zove), mislim dr je rekao da je slabo razvijeno i da bi ipak mogao da uradi punkciju, ali da bi rezultati mogli da budu mnogo gori. Tako da sad cekamo na biopsiju, a to ce biti do kraja godine. Zanima me sta mi mozete reci o hormonu INHIBIN B? Cula sam da on pokkazuje stepen ocuvanosti spermatogeneze, pa se razmisljam da uradimo i to... Vraticemo se sad na klomifen, pa ako znate neki recept (odnosno vitamine) kazite, pa da mu dam da pije..
Malena88
Malena88

Broj poruka : 66
Godina : 35
Location : Niš
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od cicsa80 5/11/2011, 14:45

Malena88 dobro si cula za inhibin. yes Niste ga do sada radili?
Radi se punkcija epididimisa (izvodnih kanala)
Malena88 :: Dakle, ovako... Hormoni OK, ultrazvuk testisa OK
Samo mi nije jasno kako sad da kazu da je slabo razvijeno a UZ je bio ok.

Evo link https://kutak.forumotion.com/t60-za-kvalitetniji-spermogram

Istrajte u ovome! Srecno! cvet
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Malena88 5/11/2011, 16:38

Pa, niko nam nije reko, ja sam nasla nesto na netu. A da li je moguce da je to od straha? On se bas uplasio, kaze: "Cini mi se da mi nikad nije bio manji, i da mi se sve uvuklo do guse". Pre toga je iz klinike izaso covek koji je jedva hodao, a ovaj moj ga pitao da li je radio punkciju i on rece da jeste al uz anesteziju. I on je precrko od straha. Dobro ja mislim da je tom coveku radjena biopsija, al ko ce ti ga znati?! Njimu na Uz pise da su ti epididemisi vidljivi, ocuvani ili ne znam ni ja kako su se oni vec strucno izrazili... Znaci da radimo inhibin? ljubav za sve!
Malena88
Malena88

Broj poruka : 66
Godina : 35
Location : Niš
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od cicsa80 5/11/2011, 21:38

Da sam na vasem mestu ja bih uradila, imacete potpuniju sliku o svemu.
http://www.ttc.rs/muskiinfiltritet.php Procitaj pa ces, nadam se, zakljuciti da nema veze sa strahom i "uvlacenjem i velicinom".Nije to(epididim) koza koja se jezi pa se skuplja da odrzi temperaturu.
Ni u jednom trenutku ne zelim da se iznerviras mozda zbog mojih reci i ne zelim da te povredim ako zvucim "surovo" (ako je prava rec) a zelja mi je da ti pomognem koliko mogu. Iz svog iskustva kazem, sto pre se osvestite, ohladite glavu, realno sagledate sve bice vam lakse da se borite i donosite odluke. Dusice, jeste trnovit ali je ipak put kojim nam je odredjeno da idemo.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Malena88 5/11/2011, 21:55

Ma sta cu da se nerviram? Ovde smo sve da bi pomogle i otvorile oci jedna drugoj. To mi je palo na pamet, samo zato sto na UZ pise da je taj epidem dobar, ocuvan ili kako su se vec lekari izrazili... Zato ,i nije jasno kako to jutros nije bilo OK? Doduse dr je reko da bi mogli da probamo sa punkcijom, ali da je bolje da je otkazemo i cekamo na biopsiju...
Malena88
Malena88

Broj poruka : 66
Godina : 35
Location : Niš
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Maza 5/11/2011, 23:11

Ma kako da se ne nerviras?
Evo ja sam se sad iznervirala kada sam procitala.....
Jadni smo mi kada smo doktorima dopali saka....Sve ok,sve ok a ono nije ocuvano.....Ma mi smo njima jedan pacijent vise manje i oguglali su na nase probleme,ja vam kazem...mi smo za njih svakodnevna rutina....
Bas njih briga sto im pola pacijenata dodje kuci uplakano a javili im se puni nade i optimizma,igraju se bre sa nama kako hoce! Sad ljuta sam
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Maza 5/11/2011, 23:16

Ps...izvinjavam se,da obrazlozim,nije me iznervirala clanica vec post o lekaru i punkciji......Brzopleto sam napisala poruku ljubav
Maza
Maza

Broj poruka : 90
Godina : 36
Datum upisa : 02.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Malena88 5/11/2011, 23:31

Ma taman posla, ne ljutim se, samo ne mogu vise da se nerviram i da placem i da kidam zivce. Sto kaze moj momak, "iskuliraj maximalno, nemoj da se i tvoji rezultati pokvare". Naravno da se nerviram, jer odes kod lekara, hoces i da platis, skupljas pare kako znas i umes i ne pitas za cenu, da bi saznao na cemu si i da znas sta i kako dalje,a oni te vrate i kazu da cekas jos mesec, mesec i po. Pa, mislim stvarno?! Kao da nam je malo sto se borimo sa azoo, pa ce sad jos i da cekamo. Ali dobro, mi smo mladi pa mozemo da cekamo, tako oni misle. Ja imam 23, on 27. Danas sam plakala kao kisa kad je uso na tu punkciju, a onda sam plakala od besa kad je posle 5min izaso, jer sam ukapirala da nista nije ni bilo. A, da su lekari oguglali, JESU. Pa on je nama skroz pesimisticno reko "Ako na punkciji i biopsiji ne nadji nista, to je kraj za vas", pa je tek onda uzeo da pogleda rezultate i kad je video da su dobri reko nam je "pa ajde da pokusate". Mislim stvarno?!?!?!?! Pa, svi mi idemo tamo da se izlecimo, niko ne ide zato sto voli i nema pametnija posla.
Malena88
Malena88

Broj poruka : 66
Godina : 35
Location : Niš
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Dejan-T 6/11/2011, 20:11

Evo malo motivacije. Svima kažu, punkcija, pa biopsija pa ako nema tamo ničega onda je to to i sve je završeno. E pa nije. Ljudsko telo nije mašina, pa da se pokvari i nikad ne popravi. Postoji obilje faktora koji utiču, možda se od kombinacije ishrane, lekova, načina života i ispravne terapije nešto i desi. Ne treba Vam mnogo, par komada, pa da uspe i da na kraju bude sve ok. Okrenite nebo i zemlju, možda nećemo svi uspeti, ali neki hoće, a možda to baš budete bili Vi.
Što se tiče punkcije, nema panike ni straha, ne boli i ne traje dugo. Jeste da pomisao na iglu zabijenu u testis(mada se to ne dešava prilikom ovog zahvata) izaziva da ti se digne kosa na glavi, ipak nije ništa strašno, a bol je podnošljiv. Preturio sam i to, i operaciju varikocele preko glave, a sad ću uskoro i biopsiju. Postoji cilj i uradiću sve da bih tamo stigao.
Glavu gore i gomilu strpljenja, desiće se već nešto. I zapamti, pozitivne misli donose pozitivne rezultate.

Dejan-T

Broj poruka : 15
Godina : 44
Datum upisa : 22.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Azoospermia - Page 20 Empty Re: Azoospermia

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu