KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

+10
Zoka83
Mali Princ
maki79
Malina
dr mali pariz
lilly13
lena
Orline
dragmilk
Bokicalepotica
14 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od dr mali pariz 22/5/2011, 20:20

Bokice,mene zanima da li si radila sa nekom anestezijom,ili bez.Ako si bez anestezije,da li je moguće da te ništa bolelo nije??
Eto,još jedna stvar je iza tebe,grabi dalje ka cilju!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 22/5/2011, 20:54

Malina i mali pariz
Ubrizgavaju glukozu, ja mislim 10% ,vaginalno kroz kateter.Sto ginekoloski je nagnut tako da ti glava bude nize u odnosu na noge i to mi je mogu reci bilo "najteze" krenula mi neka vrtoglavica ali sam nekako malo pridigla glavu i bilo mi je lakse.Inace u sali imaju veliki plazma tv tako da sve pratis bukvalno vidis matericu koja ima jednu crtastu liniju i gledas kako se ona siri i ispunjava je tecnost koja je na ekranu crna,kako pomera sondu desno se video moj desni jajovod bukvalno celom duzinom je bio ispunjem tecnoscu onako crna linija se videla ali je ipak na jednom delu zapusen.Kad je pomerila sondu za levi jajovod tu nista nismo ni videle nije bilo nikakve crne linije on je skroz neprohodan.Kad je dr ubrizgala kontrst ja tako gledam tv i cekam da zaboli i cekam, i pitam je posle nekog vremena jel sve uredu kad ce da boli,a ona kaze pa ako do sad nije bolelo nema sanse da te dalje boli,to boli odma kade se ubrizga kontrast.Radila sam bez aneatezije ili bilo kakvog leka protiv bolova ili cak neke kratkotrajne sedacije tipa nesto za smirenje,ma apsolutno nista.Bila sam u apartmanu skinula se, otisla do sale, bilo je gotovo posle 15-tak minuta.Kada sam sisla u cekaonicu i dok sam cekala da dr napise nalaz imala sam neku nelagodnost u donjem delu stomaka,bukvalno nelagodnost,ali bolovi nikako.Tako da na skalo od 0 do 5 ovo je bilo 0.5 a toliko sam se plasila HSG-a.Ako neko ima dilemu sto se mene tice neka vise ne razmislja.Iskustvo je odlicno iako nalaz nije.Pozdrav!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 22/5/2011, 20:59

Inace ovo je novija metoda kod nas,iako je u svetu rade stalno posto je klasican hsg zamenjen ovom metodom.Nisam mnogo htela da razmisljam dobri su uslovi i nisam moglada radim na klinici da prolazim tamo ko zna kako i ko ce da radi,ovde mi je ipak bilo mnogo lakse.Kosta 300 e.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od dr mali pariz 22/5/2011, 21:21

Hvala Bokac! HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od maki79 22/5/2011, 23:59

Bikice zao mi je za rezultat ali mi je drago da je sve proslo bezbolno. Takodje sad znas na cemu si pa spremaj se i napred u akcijuuuuu!!!
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Malina 23/5/2011, 07:36

Fino je to proslo sve, Bokice, bitno je da si ti zadovoljna tretmanom, a ostalo, polako, kreces u akciju i bice ok.
Nego, 300E?! Pre par godina kada sam ja to htela da radim bilo je 100E. Skacu cene i u evrima, ali sta da se radi lol!
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Mali Princ 23/5/2011, 09:10

Ako nekome bude trebalo, kod dr Zivanica privatno, je jos uvek oko 100E, ali ne preporucuje straijim od 30godina - da se ne gubi vreme, jer za komisiju i sl. priznaju samo HSG i laparoskopiju od metoda- ja sam otisla na pregled, ali me je odgovoriio Wink
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 23/5/2011, 10:59

A ja imam 32 godine znaci meni tamo ne bi radili,nerazumem?! Vrdalice ali ja sam radila HSG samo pod ultra zvukom a ne rendgenom,nisam bas shvatila sta ustvari ne rade da se ne gubi vreme,molim te pojasni.

I meni je bilo skupo , ali sta da radim krenula sam kod njih tu me znaju nisam htela sad da idem na sto strana,iskreno mislila sam da ce biti oko 200,ali 300 je bas mnogo.



Devojke hvala vam puno na podrsci.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Mali Princ 23/5/2011, 11:06

On nije bio za to da se radi HyCoSy, nego ko hoce VTO da ide odmah ili HSG ili laparoskopiju, jer komisija- tako je bar on meni rekao ne priznaje HyCoSy.
A kod njega je HyCoSy oko 100e.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Mali Princ 23/5/2011, 11:10

Ja sam se na kraju odlucila za laparoskopiju u NF i sve je proslo odlicno ukupno je trajalo 3 dana, i veoma sam bila zadovoljna celokupnim tretmanom. Bogu hvala, sve je bilo OK.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 23/5/2011, 11:23

A dobro,znaci mogu da me vrate sa komisije posto nemam hsg klasican?!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Mali Princ 23/5/2011, 11:49

To ne mogu da tvrdim, posto ne znam nikoga ko je isao sa HyCoSy nalazom na komisiju.
Dr Zivanic, inace radi u NF, pa sam imala poverenja da ne proveravam informaciju. Izvini ako sam te uznemirila, ali mislim da bi bilo bolje da proveris.
Nadam se da je neka od devojaka sa forum bila, pa da moze da ti da tacnu info.
Ja sam, inace, 3godine citala sve sta ste vi, DIVNE moje ljubav pisale, i onda sam sa svim tim informacijama krenula.
Ljubim vas, od neprocenjive ste pomoci!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 23/5/2011, 12:16

Ok hvala ti moram proveriti
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Zoka83 23/5/2011, 13:55

Malina ::Nego, 300E?! Pre par godina kada sam ja to htela da radim bilo je 100E. Skacu cene i u evrima, ali sta da se radi lol!

U Genesisu je klasican HSG na jesen 2009.bio 300 eura... tako da ja nisam zacudjena. Da je mnogo - mnogo je.
Ali sam se opredelila za jednodnevnu dijagnostiku u Betaniji, em besplatna, em sve bude gotovo za jedno pre podne, em dobijem opsirniji i pouzdaniji nalaz od HSG-a....
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 23/5/2011, 15:04

Zoka83 ! kazi mi molim te nisam te razumela pa jesi radila klasican HSG posto kazes "dobijes pouzdaniji nalaz od HSG-a".
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Zoka83 23/5/2011, 19:39

Ne, u sklopu jednodnevne dijagnostike na Betaniji se radi transvaginalna laparoskopija i histeroskopija, a ne HSG. Imas tu temu ako te zanima, odgovaracu ti tamo da ne zagusujem ovu temu...

Jesi proverila da li priznaju HyCoSy na komisiji?
Meni je malo nelogicno da ne priznaju, valjda bi naglasili da se ne bacaju pare... A i ovi u Jevremovoj bi trebali da znaju...
Cmokic Boki osmeh srce
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od maza1972 23/5/2011, 20:10

Sad moram da se umešam sa sledećom informacijom...i ja sam imala dilemu kako uraditi HSG ,ali izbeći klasično snimanje jodom i rendgenom...
U tekstu RZZO, kod uslova za vantelesnu stoji:
- pacijentkinje kod čijih partnera je uredan nalaz spermograma (normospermia), potrebno je da
dostave nalaz HSG i/ili laparoskopije i/ili histeroskopije;
Dakle,zavisi kakav je spermogram,ukoliko je nalaz loš,nije potreban HSG.A ukoliko je uredan spermogram ,onda je potreban nalaz HSG.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 23/5/2011, 22:40

Pa i ja mislim da ne bi trebalo da prave problem,zvala sam jevremovu njihova ne znam da li soc.radnica ili pravnica koja saradjuje sa fondom kaze da bi trebalo da priznaju,niko ima se nesto nije vratio da kaze da su ga zbog toga vratili,ali necu znati dok ne odem tamo.Mada cu ih pozvati sutra da pitam /nemanjinu/.Ovi u jevremovoj kazu to je isti pregled samo drugacija metoda.Racunam ako im je dozvoljeno da rade vantelesnu u svojoj ustanovi valjda im i to priznaju,a inace kad su im priznali porodjaje sto ne bi i ovo.Vece pre nego su meni to radili imali su porodjaj.Videcu sutra.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 1/6/2011, 10:04

Prosla sam danas prvostepenu komisiju devojke igracice igracice igracice

Tako da su priznali UZ HSG iz jevremove, ne mora klasican za sada videcemo jos u visegradskoj sta ce reci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Mali Princ 1/6/2011, 11:11

Sjajne vesti Bokice! Onda sigurno prolazis Visegradsku - ipak su oni vezani za Jevremovu. Ne brini se nista!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 1/6/2011, 11:24

I ja sve tako nesto razmisljam,ali djavo ne spava u mojoj glavi pa nemam mira,u svakom slucaju hvala mali prince
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 1/7/2011, 14:42

Drage moje evo ja sam prosla i komisiju u visegradskoj posto sam se toliko brinula da li ce priznati taj UZ hsg koji sam radila u jevremovoj.Bez brige devojke koje nisu radile HSG a trebale bi,a pritom zele da plate i rade u odlicnim uslovima,moja im je preporuka jevremova od srca.Bez zracenja,bez anestezije.Ja sam se najpre zbog toga odlucila da tamo radim,a i zato sto mi je moja dr iz dz rekla kada je ona isla na specijalizaciju ona je radila na klinici HSG,i da to uglavnom rade mladi lekari koji uce.Nisam zelela da se neko bakce sa mojim grlicem i da ga povredi pre nego sto rodim.Ipak sam zelela nekog sa iskustvom.Moj prvi lekar na klinici koji radi rekao je isto to posto sam ja htela da mi on radi,a on je rekao kako se to radi na drugom odeljenju i to rade mladji lekari.To mi je bilo dovoljno i eto izabrala sam jevremovu dr koja ce mi raditi i VTO.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Nataša 6/2/2012, 16:20

Devojke, znate li možda da li ovom metodom mogu da se primete i priraslice, miomi, endometrioza ili eventualno neki drugi problemi ili se samo vidi da li su prohodni jajovodi ili ne?
Nataša
Nataša

Broj poruka : 7
Location : Beograd
Datum upisa : 23.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Bokicalepotica 6/2/2012, 18:21

Ja mislim da neke promene u unutr. materice mogu da se vide,zato sto tuda prolazi kontrast,kao sto se i jajovodi vide,ali ne znam da li bas sve to sto si nabrojala moze,ne verujem.Najbolje da se konsult.sa lekarom.
Bokicalepotica
Bokicalepotica

Broj poruka : 437
Location : Beograd
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Nataša 6/2/2012, 19:49

Bokice, hvala, zvaću kliniku da se još raspitam.
To što si ti radila deluje mi skroz super i baš ne bih da prolazim kroz klasičan HSG ako ne moram.
Nataša
Nataša

Broj poruka : 7
Location : Beograd
Datum upisa : 23.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG - Page 2 Empty Re: HYCOSY- sonohisterosalpingografija UZ HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu