KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH i stimulacija

+31
alisa
cipelicalutalica
MMara
Marijamaki
Amna84
Erata
makac71
bak
mamadabudem
djole42
tetreb
OKacica
Anea
jaca*caca
fight&faith
laKole
dr house
Mirjana
*Maki*
ninica2
sareni leptir
makica1984
Republica
Struzzo
nebuloza
Orline
mahatma
karakaca
Deni
nabla
Jazzy
35 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 11/7/2011, 15:13

Zdravo Alisa iz tvoje poruke vidi da vec duze vremena koristis Progynovu i da si zadovoljna njome.Nova sam ovde niisam pratila sve poruke od ranije, molim te reci mi koliko je tebi godina,naravno ako ti to zelis i dali si do sada imala decu srce
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od alisa 11/7/2011, 20:37

U avgustu 33. Na svu srecu, spletom okolnosti sam poranila te imam cerkicu iz prvog braka koja ce za koji dan 14 Very Happy Posle toga sam samo jednom jos ostala u drugom stanju, tada mi je bilo 23 i nisam ni sanjala sta me ceka i isto sam mislila da imam vremena te sam tu trudnocu prekinula ( cerka je bila mala, ja studirala i bila potpuno nespremna za drugi brak )
Meni je dijagnostikovan POF. U principu sam zadovoljna ciklom jer kao sto rekoh sredila mi je ciklus i sve simptome menopauze, mada sam se ja nadala da ce mozda i da zaustavi preuranjen ulazak u menopauzu.
E sad, kako reaguje u kombinaciji sa stimulacijom ne znam, jer nisam u postupku i jos uvek nisam prelomila dal uopste imam snage da se upustam u sve to, a ni moja jaca polovina nije bas spremna na tu pricu jer i on ima decu iz prvog braka, a rekli su mi da slabo mogu da racunam na svoje jajne celije posto gotovo da ih i nemam vise ( na poslednjem ultara zvuku, desni jajnik mi je bio skroz prazan a u levom je bio jedva vidljiv jedan mali folikul bez mogucnosti razvitka u jajnu celiju)
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od mahatma 12/7/2011, 13:28

Alisa to si mi tako lepo i precizno napisla...Hvala ti...drago mi je za tebe sto imas dete, a ko zna mozda iznenada kada se najmanje nadate dobijete jos jednog Andjela..svako dobro... srce
mahatma
mahatma

Broj poruka : 11
Godina : 54
Location : Turska-Istanbul
Datum upisa : 02.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od makica1984 18/6/2012, 16:30

Moje dame,treba mi pomoc.
Danas sam isla kod ginekologa na pregled i dao mi je Orgametril da pijem 7 dana da bi mi izazvao menstruaciju,jer su mi produzeni ciklusi (imam PCOD),a nakon toga planira stimulaciju ovulacije Retrozolom.Ima li neka od vas iskustva sa ovim lekom, posto na netu nista o njemu na srpskom ne moze da se nadje?
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Orline 20/6/2012, 09:55

Da to nije isto što i Femara?
Ako je to, ja znam kao Letrozol čini mi se i Femara kao češći naziv, onda je slično Klomifenu. Više su primale cure u Hrvatskoj, na Rodi sam se često susretala sa pričom o njemu. Kod nas redje je ko koristuio.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od makica1984 20/6/2012, 18:56

Pa nemam pojma,u izvestaju mi pise ''planiranje stimulacije Retrozolom'' i ja tako ukucala na netu da vidim tacno sta je,ali jedino mi,sto ti kazes,izbacuje Letrozol,pa se sad pitam da nije dr pogresio kad je kucao i umesto L upisao R Laughing
Verovatno je to nesto slicno klomifenu,a ja sam se klomifena sve vreme bas nesto pribojavala...
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 21/8/2012, 16:44

devojke,zanima me -posto cu uskoro na drugu vto-A radim,daali smes sama da se bockas i dali trebam u isto vreme kada mi se udari ta njihova prva inekcija? dali ja moram isto u to vreme dr dana da se bocnem ili mogu da pomerim taj redosled pa da pocnem da se bockam u mom terminu istom,ali kada menei odgovara ? npr od 8-9 ujutru? molim vas za odgovor,bitno mi je zbog posla da mogu da se organizujem... zagrljaj
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od makica1984 21/8/2012, 17:02

Cao Brbljiva76!
Ja nisam isla na vto,ali sam isla na inseminaciju proslog meseca sa stimulisanim ciklusima.Meni je prvu injekciju dala sestra u D.zdravlja,a onda su mi ostale dve dali na ruke da se kuci sama bockam,naravno prvo su mi objasnili kako,tako da sam to odradila sama,bockala se u stomacic i to je to,nista strasno veruj mi.Ja sam isto pitala jel mora u isto vreme kad sam primila i onu prvu i one su kao bile u fazonu ''ma nije bitno'',ali sam ja po prirodi malo plasljiva pa sam ipak odlucila da ih primam u isto vreme da nesto ne iskomplikujem.
Nije mi jasno, ako ti je ovo 2.vto,trebalo bi to vec da znas... ko ti je davao injekcije pred prvu i kako si tad sve to radila? Izvini sto sam malo radoznala,ali i mene ce to sve cekati uskoro pa zelim sve da znam :)
Pozdrav!
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 21/8/2012, 17:45

ok hvala...ma ja sam pr etprosle pred n god bila na vto,ali sam tada isla u d zdravlja i primala uvek u isto vreme.....mogla sam da izadjem sa posla tada.ali ovaj put necu moci ,pa me to interesuje.dr .ja sam primala inekcije u ruku a ne o ti u stomak.i treca stvar-ta klinika koja mi je radila vto,nije bila nimalo zainteresovana da nam sve to objasni( nama curama),nego smo mi jedna od druge to saznavalle i ucile se.. sreca verovatno ti inseminacija nije uspela,cim me sve ovo pitas? nama su isto to savetovali,ali ja se nisam usudila i sve vise mislim da nam inseminacija nebi pomogla ....vec samo vto.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od makica1984 21/8/2012, 18:04

Pa oni u d.z. i daju u ruku,ali posto je meni bilo nezgodno da samu sebe bovkam tu,jer mi moram priznati kao pocetniku treba 2 ruke,pitala sam doktora moze li stomak i on je rekao da moze i stomak,a moze i butina.To ti je isto kao davanje insulina kod dijabeticara.Samo bocnes mali i onda iskosis iglu da ide pod kozom,nikako mnogo duboko i onda ubrizgavas polako.Nemoj da te brine ako se tu gde je igla pravi mehur dok ubrizgavas,mora tako da bi sve uspelo da stane.Malo pece ali nista strasno.Sta primas?Gonal ili ...?
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od ninica2 21/8/2012, 18:06

Cao Brbljiva meni su rekli da moze ranije nego prvi put kada te bocnu ali ne valja kasnije. Nadam se da sam ti malo pomogla i srecno ljubav
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od makica1984 21/8/2012, 18:08

Pa da,nije uspelo,ali nismo se ni nadali nesto nego jer su suprugovi rezultati bili ocajni,ali posto sam ja vec dobro odreagovala na stimulaciju resili su da probaju.I meni je bila frka pa sam za prvu bocu molila komsiku koja je med.sestra,da mi da,ali onu poslednju sam morala po dr proracunu da primim tacno u 0h,a priznaces malo je glupo da cimam nekog tako kasno :)
Gde si radila prvu vto ako nije tajna?
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 21/8/2012, 18:10

nisam jos ni pocela,samo se raspitujem .inace cekam da puste privatnike u rad pa pravac n sad na vto...NINICE2 hvala,mislim i ja da sam cula da moze ranije da se bocka a kasnije ne sme....ali cu da proverim tada kad dodje vreme...sada se raspitujem da mi kaze ko koliko zna o tome...hvalaaaaaaala vam
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 21/8/2012, 18:11

nis.. affraid c
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od makica1984 21/8/2012, 18:19

Aha pa dobro je,bolje biti obavesten ranije Very Happy
Nema na cemu,ovde smo da pomognemo jedna drugoj Wink
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od *Maki* 30/8/2012, 18:53

Zenskice,stimulaciju morate da primate uvek u isto vreme,znaci kako vam daju prvu inekciju tako nadalje primate u isto vreme,tolerancija je 15 minuta gore dole. Za stop inekciju ce vam reci kada primate takodje.
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 30/8/2012, 20:05

pa kako cu da primim inekciju ako radim i nemogu da izadjem? a u koje se vreme obicno u GENESISU u n sadu daje? ako ima neka cura koja je prosla taj postupak i ume da mi kaze,neka mi odgovori...hvala cure osmeh srce
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od *Maki* 30/8/2012, 20:09

Meni su Brbljiva rekli da podesim alarm,da obavezno moram da primi stimulaciju u isto vreme,videces kada ti daju prvi put stimulaciju najbolje da pitas u klinici. Moje vreme za stimulaciju je bolo 12:30h,svakodnevno!
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Mirjana 30/8/2012, 20:11

*Maki* ::Zenskice,stimulaciju morate da primate uvek u isto vreme,znaci kako vam daju prvu inekciju tako nadalje primate u isto vreme,tolerancija je 15 minuta gore dole. Za stop inekciju ce vam reci kada primate takodje.
Slažem se u potpunosti!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 30/8/2012, 20:17

*Maki* ::Meni su Brbljiva rekli da podesim alarm,da obavezno moram da primi stimulaciju u isto vreme,videces kada ti daju prvi put stimulaciju najbolje da pitas u klinici. Moje vreme za stimulaciju je bolo 12:30h,svakodnevno!
jao MAKI,ja radim od 09h ...volela bi dqa mogu da primam do 9h inekcije...kako to da podesim? znam da mora u isto vreme ali neke cure,su imale razliku oko 2,3 h a ja sam se trudila prvi put kada sam radila vto,da primam stimulaciju u isto vreme....niko nam to od dr tamo nije reko,vec je meni tako bilo logicno... Rolling Eyes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Mirjana 30/8/2012, 20:21

Brbljiva, odeš u wc i rokneš se. Za to ti treba 5 minuta
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 30/8/2012, 20:33

pa dal ce biti dobro to sto cu JA da se roknem,a ne pravi doca? Very Happy
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od *Maki* 30/8/2012, 22:02

Brbljiva,to je velika greška što ti nisu rekli vreme u koje dajes sebi inekciju,nama su sto puta rekli da pazimo na vreme,da podesimo alarm i da dajemo tacno u isto vreme svakodnevno. Sad, meni su mozda tempirali vreme da ako dam krv na anlizu tog jutra,rezultat bude gotov do 12h,taman kad ja stignem u kliniku na pregled (ja sam imala svoje vreme kada sam dolazila na kliniku a to je 12h) doktorka vidi rezultat hormona,pogleda me,proceni kako ide stimulacija dalje i fino primim u 12:30h kod njih stimulaciju. Mozda ne mora da bude u tom nekom vremenu stimulacija ali kada krenes u postupak najbolje je da pitas da li to moze da se nekako podesi da je primas pre nego da krenes na posao,pa da sebi tako uvek u to vreme dajes. Ja sam imala jaku stimulaciju i trebala sam da primam po 5-6 menopura odjednom a nisam baš bila vesta sa rastvaranjem injekcija pa je to uvek moj suprug radio. Primala sam i suprefact ali njega sam sama sebi mogla da dam. Iglice su bile malene,komarac kad me ujede vise boli. Nemoj sada da se sekiras,videces kako ce ti reci tamo. Na kraju krajeva ne znam mozes li da uzmes odmor u to vreme pa da sve na miru odradis :) Ja sam ti pisala i na p.p. u vezi injekcija ali ne znam da li si dobila porukicu.Ljubim te
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 31/8/2012, 08:07

hvala Maki.nema nista od odmora,takva nam je drzava!.ako hocu bebu,gubim poso,tako je prosli put bilo,a izgleda ce i ovaj put tako.nego batalimo tu temu...sto se ticeinekcija ,tako sam i mislila -da odma na pocetku razgovaram sa dr dali to moze da se nekako podesi da primam pre 9 h inekciju.... Crying or Very sad
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od sareni leptir 31/8/2012, 08:08

nisam dobila por Mak,ako mislis na neku por od juce..(
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FSH i stimulacija - Page 2 Empty Re: FSH i stimulacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu