KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Surovost uz podršku odraslih

+7
Shizika
djole42
bak
BiKsi :)
ciklama
catherine290505
Simona
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Simona 17/1/2011, 20:21


Sad mi drug javlja da je u tv dnevniku gledao kako su devojcicu Romkinju svi u skoli maltretirali, razredna joj govorila da je usvojena i terala je da joj gleda u dlan, deca je pretukla... i ne znam sve kakve mi uzase naprica... Nisam gledala ali kad vidim kako se on rastuzio mogu da zamislim kako bih tek ja da sam to videla... Kako reagujete na takve primere? Da li verujete da razredna moze da vice devojcici da je usvojena? To su oni nastavnici kojima nam savetuju da kazemo o usvajanju deteta kako bi bilo bolje prihvaceno... affraid Ja sam besna i tuzna... narocito taj dodatak sa razrednom udruzenom u maltretiranju devojcice sa decom, vise nego strasno...

Izvinjavam se Happy ako ovo ne spada ovde, ne znam u koju temu bih stavila a vest me bas rastuzila pa sam htela da cujem i vasa razmisljanja...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od catherine290505 17/1/2011, 20:25

No tuga tuga grozna zemlja.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od ciklama 17/1/2011, 22:50

Deca su surova, to je svima poznato.. ali razredna je od onih nastavnika kojima nije mesto tu gde je, prosta, netolerantna, OGRANICENA.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od BiKsi :) 17/1/2011, 23:16

Meni ovo sa razrednom zvuči nestvarno! affraid Ajde deca, stvarno su surova, ali odrasla osoba, još pedagoške struke, affraid , stvarno da čovek zanemi!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od bak 18/1/2011, 10:35

Simona, sta da ti kazem? Budala ima svuda, pa na zalost i tamo gde ne bi smele biti Mad

Navijam da vas uskoro zovnu, prodjose valjda svi praznici?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od djole42 18/1/2011, 11:57

Simona ,takve stvari se desavaju i desavace se na zalost,dobro je sto je priča dospela u javnost pa ce mozda biti nesto i preduzeto.
Deca jesu surova ali ta surovost potice iz kuce ,rezultat je vaspitanja ....ne radjaju se sa tim.
Ovde se konkretno radi o usvajanju ali se takve stvari desavaju i deci koja su na bilo koji način drugacija od drugih(punije date,naočare...).Akcenat treba staviti na razrednu i roditelje te dece koja su je tukla i preduzeti drastične mere kaznjavanja ali.......

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Shizika 18/1/2011, 13:18

Slazem se da je ovo strashno. Ochigledno se nije desilo u jednom danu vec kroz duzi period, pitam se koliko je vremena trebalo da se to primjeti i prijavi. Koliko god nas inicijalno ovakve stvari ostave bez rijechi, ne smijemo dopustiti da nikad ne reagiramo i ne osudimo ovakvo ponashanje. Nikad ne znate kad ce se desiti vama i vashim blizhnjima bash iz navishe navedenih razloga: kilazhe, naocara, pjegica, drugacijeg izgleda, izbora partnera, ...
Ovo mi je usko povezano sa smrcu glumca Dragana Maksimovica i razlogom zbog kojeg je on pretuchen. I to nije prijavljeno, nije bilo objavljeno na vijestima, nikakav pravni proces nije potaknut, nema svjedoka sa prepune autobusne stanice. Nije ni cudo da se zivi u strahu. Da se razumijemo, rasizma i diskriminacije ima svuda ali se u normalnim drushtvima na to reagira. Rjeshenje nije pretvaranje da to ne postoji. U Britaniji takva uchiteljica vishe nikada ne bi dobila posao u shkoli, pa ni kao chistachica. A djeca i njihovi roditelji bi barem dobili lekcije o toleranciji i osudu od okoline.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od anak 18/1/2011, 16:23

Bože sačuvaj, ja sam inače protiv da se ikome kaže o usvajanju ako se baš ne mora. To je tvoje dete, i tačka
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od ciklama 18/1/2011, 18:00

Anak, a kako se pojavis odjednom sa detetom u poznatoj sredini? Svet je mali, gde god da odes moze da se desi da se pojavi neko ko zna da nisi bila trudna..???

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Simona 18/1/2011, 19:09

Hvala vam na komentarima... Pogresila sam sto nisam otvorila novu temu, ali pitacu Happy da odvoji...

Evo ovde je i vest

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/828110/Surovost+uz+podr%C5%A1ku+odraslih.html

Slazem se sa Shizikom posebno...

"...Da se razumijemo, rasizma i diskriminacije ima svuda ali se u normalnim drushtvima na to reagira. Rjeshenje nije pretvaranje da to ne postoji. U Britaniji takva uchiteljica vishe nikada ne bi dobila posao u shkoli, pa ni kao chistachica. A djeca i njihovi roditelji bi barem dobili lekcije o toleranciji i osudu od okoline. "

Upravo je to resenje. Dok i ovde ne bude tako ovakve stvari ce se desavati No
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od dr mali pariz 18/1/2011, 23:47

Simona,navijam da se situacija usvajanja brže razvija. Surovost uz podršku odraslih 32796 Surovost uz podršku odraslih 32796 Surovost uz podršku odraslih 32796
za tu vest koju si čula,nemam poseban komentar,sem-ako se posebno osvrćemo na svaku glupost-nepravdu,užas,koji čujemo ili pročitamo,i sami bismo tonuli...
draga moja,toliko je loših ljudi na ovom svetu...suludo je osvrtati se na to.Diskriminacija će biti iskorenjena u našem društvu,kad bude i korupcija-dakle,nažalost-nikad!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od anak 19/1/2011, 16:36

Ciklama, ma znam ja to, ali.....................I ja sam u takvoj, maloj sredini, i znam da bi neko jedva dočekao.........................
Ali, .....moraš priznati da čovek poludi kad ovako nešto čuje. Ja bih se kao lav borila, ne znam šta da vam kažem, toj učiteljici bih sigurno zavrnula vrat. boks ljuta sam
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od MAAKKI 19/1/2011, 19:33

Drage moje zgrozila sam se na ovakvu vest i uvek se zgrozim, najvise osudjujem uciteljicu koja je tu da edukuje decu i uci ih dobrim stvarima, a ne diskriminaciji i ne znam cemu sve ne. Ovaj svet je dovoljo surov sam po sebi, pa samim tim niko ne treba da pogorsava situaciju, a i svesni smo toga da deca u grupi itekako znaju da budu surova (tu mislim na ona prozivanja da je neko debeljko, zrika itd). Sto se mene tice ta uciteljica bi dobila po repu i to dobrano!!!!!!!!!!!!! fd

Smatram da to sto je neko vec "morao" da usvoji dete dovoljno je teska odluka da bi jos neko tamo dao sebi za pravo da se tako ophodi prema detetu, pa zar nije lepo sto je neko detetu koje odrasta u ustanovama ipak pruzio ljubav i dom. zbunjen
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od catherine290505 19/1/2011, 19:54

U potpunosti se slazem sa Shizi, i meni cesto padne na pamet glumac Dragan Maksimovic..strasno
Ja znam sta je Pari mislila kad je rekla da se ne osvrcemo na sve-kao jedan vid samozastite u psiholoskom smislu pretpostavljam, ali ja ne mogu a da ne iznesem svoj stav, da ne zelim da oguglam na takve stvari, da ne zelim da ne obracam paznju, da ne zelim da oguglam - da bar negde neko pominje tu devojcicu i misli o onome kroz sta je prosla i da javno kazem koliko mi je zao. A slazem se sa onim sto je Pari napisala u drugom delu svog teksta -da i ja smatram da nazalost u Srbiji nikad nece biti iskorenjena diskriminacija, ni korupcija niti mnoge druge lose pojave, a empatije je sve manje i manje, a sve vise "gledaj svoja posla", bez zajednickog konsenzusa o osnovnim stvarima. Uvek mi padnu na pamet dve price koje sam procitala- prva o onom laznom samoproklamovanom, inspektoru u gsp-u koji je hteo tako, na prevaru da izvede 13-godisnjakinju iz prevoza i onda je kidnapuje ili sta vec uradi, pa se u autobusu zatekla samo jedna normalna osoba- jedna zena srednjih godina koja ju je zastitila i alarmirala vozaca, i druga- devojka od 19 godina na mostaru ceka tramvaj u deset sati uvece i taksista zaustavlja vozilo, izlazi iz auta, krece da je joj prica ruzne reci, da je pipa svojim rukama, da je uvlaci u auto, ona krece da vristi i da moli za pomoc i niko od desetak ljudi sa stanice joj ne pomaze do trenutka kad je njenom srecom naisao policajac koji nije bio na duznosti i pomogao joj za sta sada odgovara pred sudom Mad , a pomenuti taksista je jedan od onih nasilnika koje je nase pravosudje pustilo da se brani sa slobode zbog drugog zlocina koji je pocinio No ..Fali nam saosecanja i postajemo sve otudjeniji i ne reagujemo na nesrecu drugih ljudi..Tako i gorepomenuta nazovi uciteljica, ne da nije pokazala saosecanje i pomogla zrtvi vec se stavila na stranu agresora. To govori gde smo mi sada, a poenta je ono sto je rekla Shizika, kao i sa ovim taksistom, kao i sa onima koji su ubili Dragana Maksimovica, kao i verovatno sa ovom uciteljicom nece biti nista spektakularno, procice vreme i zaboravice se. Do novog deteta, do nove, po pravilu jos teze situacije, koja nekoga moze kostati zivota. Jer to nereagovanje je poruka svima- da ce se izvuci.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Shizika 19/1/2011, 22:06

Ovo je ustvari strashnije nego sam ja zamishljala, ne radi se o zabacenoj provinciji nego o Beogradu. Kad sam ja tu zivila pocetkom '90ih to je bio kosmopolitski grad. Ni sankcije, ni izolacija, ni bombardiranje ne mogu opravdati neljudskost. Mozda to izgleda kao izolirani incident, a mozda je samo vrh ledene sante koji je izvirio na povrshinu. I ne radi se o postupku pojedinaca, cio razred je u tom ili ucestvovao ili bio svjesan i ni'ko se nije povjerio svojim roditeljima ili niciji roditelj nije reagirao na to da se unutar shkole pokrene postupak istrage. Ova porodica je iznevjerena na apsolutno svakom nivou. Dakle u principu ipak postje zakoni i procedure koje su primjenili inspekcija i ombudsman, dato je misljenje i savjet Ministarstvu prosvjete i oni nishta nisu poduzeli?!? U normalnoj zemlji bi ministri izgubili poziciju kad bi se ovo saznalo.
Ovo je samo primjer da bagra moze da radi shta ih je volja dok se mi pretvaramo da ne primjecujemo jer se momentalno ne deshava nama. Ja cu ipak podici glas i ponosna sam shto cu i pustiti suzu.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od catherine290505 19/1/2011, 22:12

Shizika- potpisujem.

Sad
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Shizika 19/1/2011, 23:56

Catherine zagrljaj
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Simona 22/1/2011, 15:18

Da se zahvalim Happy girl i javno sto je ovo postala posebna tema :)

Sto se situacije kod nas tice ja mislim da je ona losa sto se diskriminacije tice, sto pokazuje i ovaj primer, ali to ne znaci da ce takva i ostati. Drustva su promenljiva i ne izgledaju isto. Nase je proslo kroz ratni period a to je mislim najgora situacija u kojoj se razara i ono materijalno i duhovno, takodje gde se sve izokrene pa se pomesaju vrednosti. Tako kriminalci postanu junaci, izivljavanje prolazi nekaznjeno, i ne zna se ko su zrtve, niti one sebe prepoznaju niti znaju da bi trebalo da imaju neka prava, a u situaciji kad se svako bori za svoju egzistenciju tj da sacuva goli zivot niko time ne moze ni da se bavi... Tek u situaciji mira, kad taj mir potraje, dolaze i druga pitanja na red. U tom smislu ja mislim da je koliko god los ovaj primer dobar jer se prepoznaje okrutnost i diskriminacija kao nesto lose i da je neko trebalo ili treba da reaguje. Ja uopste ne verujem da ovakvih primera nije bilo ranije nego je bilo do tog neprepoznavanja, niti su zrtva niti roditelji imali snage niti su znali da imaju prava da reaguju sto ih neko maltretira, a i ako su reagovali pokazivalo se da nema ni ko da ih zastiti. Ukoliko se bude odlazilo korak dalje od objavljivanja i javne osude, tj takvi pocinioci kao ova nastavnica budu kaznjavani, onda se ide napred. I ja ne verujem da se diskriminacija moze iskoreniti sasvim ali ovaj primer Velike Britanije koji je Shizika navela, kao delimicno ispunjenje cilja mi se cini dovoljan. Neko ko je rasista ili tome slicno ne moze da bude nastavnik i da utice na vaspitanje dece. Mislim da se time sto se buducnosti tice broj takvih ljudi ipak i smanjuje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od dr mali pariz 22/1/2011, 17:50

Ja se apsolutno slažem sa svim što ste napisali,ALI,budimo realni-bili članovi nekih pol.stranaka ili ne,ništa nije drugačije u odnosu na period kad smo posebno kukali...možda samo malo bolje upakovano,i zato mislim da se ne treba uživljavati u tuđe tragedije preko mere,i apsolutno stojim iza toga.
JA kao pojedinac ništa neću učiniti boreći se PRAVDU u društvu gde to nije moguće.
zATO SAM KONSTATOVALA DA TAKVIH POJEDINACA IMA U SVAKOJ STRUCI I SVAKIN PUT SE STRESEMO KAD SL. PROČITAMO U NOVINAMA...UPS,slova...izvinite...,ali to je sve što možemo.
jer se,nažalost ,vrh ne tangira time...
to da li ću pustiti suzu ili ne kad naletim na takve stvari,neće situaciju promeniti-a time meni neće biti lakše.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od catherine290505 22/1/2011, 18:57

mali pariz ::
JA kao pojedinac ništa neću učiniti boreći se PRAVDU u društvu gde to nije moguće.

ja ovde ipak mislim da je za sve potreban samo jedan covek, dovoljno motivisan, dovoljno hrabar i uporan, generalno gledajuci u istoriju... Ali razumem sta si htela reci.


jer se,nažalost ,vrh ne tangira time...

Slazem se, inace bi se nesto sistemski poduzelo.

to da li ću pustiti suzu ili ne kad naletim na takve stvari,neće situaciju promeniti-a time meni neće biti lakše.

Ovo je apsolutno ispravno sa stanovista psihologije ali nazalost ja taj mehanizam jos nisam savladala. Uvek se potresem strasno, dozivim kao licno i dugo ne mogu da se smirim. Neproduktivno, beskorisno ali jednako istini .
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od dr mali pariz 22/1/2011, 19:04

Mnogo si mi slatka sa svojim tumačenjima Surovost uz podršku odraslih 670661
ej,mrzelo me da te postiram...ovaj prvi odgovor tvoj na moj o "pojedincu"...lepo si to rekla-a taj lepo motivisan pojedinac je upravo onaj sa VRHA o kom i pišem...koliko je čovek svemoćan,a svoju moć nikako da usmeri na prave mete
...a to potresanje za sve-skoro sam naučila da odgurnem,ne vredi,drugačije se ne mere živet
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Simona 23/1/2011, 15:51

Htela sam da vam stavim clanak iz jucerasnje politike, vezan je isto za ovu temu ali ne umem, ja nisam vesta sa tim stvarima... Pa jedino pogledajte ako imate taj jucerasnji broj Very Happy Uglavnom ne radi se o ovom slucaju, ali moze da se poveze, clanak je o devojci Romkinji koja je sada apsolventkinja... i o njenom putu na kome su je deca maltretirala u zabavistu pa u skoli pa problemi na faksu i tako...

Ne bih slozila sa vama, diskriminacija je suvise dubok problem da je moze razresavati jedan covek. Neko moze da se pozabavi ovim slucajem, ali sta sa sledecim, i opet sledecim? Inace mislim da je ova tema za nas koji usvajamo jos bliza i licnija... Danas je maltretirana ta devojcica sutra to moze biti moje dete...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od dr mali pariz 23/1/2011, 16:29

Simona :: Danas je maltretirana ta devojcica sutra to moze biti moje dete...
hm...ovo je sad baš malo preterano uopštavanje.
Bilo dete usvojeno ili ne...romske populacije,ili ne,niko nam ne garantuje da će u nekom društvu-zabavištu,školi,i sl. biti pošteđeno maltretiranja.
nekako me je uvek taj,kako ja zovem "majčinski osećaj" nervirao,a verovatno neću ni ja biti daleko od njega kad za njega dođe vreme...
npr. kad god sam kao devojka izlazila u grad,mama mi "držala slovo" da se čuvam,jer u njenoj svesti ne može biti da ću se ja lepo provesti,već nastradati od nekog.
Zato treba na sebi raditi i ne praviti problem unapred-ovo se odnosi samo na citirani deo,dakle nema veze sa samom temom.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od catherine290505 23/1/2011, 16:40

Simona ::
Ne bih slozila sa vama, diskriminacija je suvise dubok problem da je moze razresavati jedan covek. Neko moze da se pozabavi ovim slucajem, ali sta sa sledecim, i opet sledecim?

Simona, mislila sam na korenite drustvene probleme, ozivljavanje sistema (funkcionisanja) pravosudja, nisam mislila na konkretan slucaj, vec da je potrebna jedna dovoljno motivisana, hrabra osoba koja bi bila inicijatorna poluga za promene u drustvu. Takvih ima gomila primera u istoriji, ne nuzno samo sa naseg podneblja. Ovde skripi sistem vrednosti a jedan od lajt motiva- pokazatelja je primer zbog kog je otvorena ova tema. Gledala sam sire- kad sam rekla da je potreban jedan covek- pokretac..Inace slazem se sa Pari u smislu da postoje razliciti nivoi diskriminacije - kao sto je ovde vec neko naveo - da li je neko puniji, nosi naocare, ima neku govornu manu, po bilo kom osnovu se razlikuje od grupe u kojoj je -i eto osnova za diskriminaciju. I ne mislim da majcinski instinkt i to da li neko hoce da usvoji dete ili ima svoje biolosko, i da li je uopste roditelj ima bilo kakve veze sa tim kako posmatra i tumaci navedene primere diskriminacije, to je prosto i samo -razum.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Simona 23/1/2011, 16:57

Parizanko,
mislim da se ono sto sam rekla ne odnosi toliko na majcinski instikt... Kada se usvaja dete mozemo racunati na neke predrasude u pogledu toga, zato i idemo izmedju ostalog u skolu roditeljstva. Ako usvajamo dete romske nacionalnosti onda tu ima jos predrasuda, mi smo vec imali neke razgovore sa timom iz cszr vezano za to... Sto ne znaci da ne postoje i druge predrasude po drugim osnovama. Ali bar kod mene - ako sam ja u nekoj situaciji tu situaciju cu doziveti licnije i emotivnije nego kad nisam, sto ne znaci da se necu baviti i necim sto je nepravedno a da me uopste licno ne pogadja.

Keti,
sad mi je jasnije sta si mislila... No opet ne mislim da je samo intervencija "odozgo" dovoljna... Ta deca su dosla "odozdo" ona su deca ljudi oko nas, te se drustvo moze menjati na najrazlicitije nacine, pocevsi od tih ljudi okolo. Ne kazem da to "odozgo" nije presudno i da jedna licnost, vise licnosti, sa strane, iznutra ne moze da deluje... Samo mislim da je problem slojevit, i dubok ne resava se trenutno kako trenutno nije ni nastao, ali uvek moze da se zapocne.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surovost uz podršku odraslih Empty Re: Surovost uz podršku odraslih

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu