KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

+53
Sami
djole42
cvrle76
Mirjana
Tinche
catherine290505
Nefertari
Kockica
noja
KoMetaK
Marija86
MAAKKI
Deni
Orline
cici
malenaa
cicsa80
bubili2
caci
Republica
bak
agata
*AIDA*
brinbili
adriatika
maja kg
cipiripi
bokica
MARA
dr mali pariz
Zoka83
Gala
lolipop
Mrvica
Simona
Shizika
lena
dragana76ns
Filippa
naca
bebko
7-patuljaka
HappyGirl
anna
vašar
heart84
bobica83
Milijana
Sneza
BiKsi :)
buby
nesalela
liki
57 posters

Strana 3 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Sledeći

Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od naca 19/1/2011, 07:01

Da li kod svakog problema mora da postoje dva različita mišljenja lekara Mad I nekako uvek mi moramo da presečemo kome ćemo da verujemo. Ja se iskreno nadam da ovog puta mora sve da bude kako treba osmeh srce
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 19/1/2011, 08:36

pa da zato sam ja u haosu trenutno
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Shizika 19/1/2011, 10:57

Ufff, Liki, nimalo ti ne zavidim. Oboje ljekara imaju razlog za svoje mishljenje, znam da ti je teshko cekati rezultate u tolikoj neizvjesnosti.
Meni su recimo nakon ustanovljene srcane radnje rekli da mogu prestati uzimati baby aspirin iako nisam dotada ispitala pola stvari vezano za koagulaciju. Ja samoinicijativno nastavim sa aspirinom i inzistiram da mi provjere josh par stvarcica, ustanove lagani nedostatak proteina S (takodjer vezano za koagulaciju), hematolog kaze nastavi sa aspirinom do kraja 34e sedmice, a struchnjak za obstetriku kaze nastavi sve do dana poroda. Eto pa ti znadi shta je najbolje. zbunjen
Ja ne znam nishta o antitijelima ali se pitam da mozda i tebi ne bi bilo na odmet da radi trombofilije, dok chekash na njihovu odluku, uzimash malenu dozu (75-100mg) aspirina dnevno?
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Mrvica 19/1/2011, 11:29

Moja dr kaze da aspirin ne moze da skodi a radi preventive je dobar. Nakon svega ja sam ipak za preventivu(bolje spreciti nego leciti).
Very Happy
Najgore je kad ti lekari na nama lome koplja.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 19/1/2011, 11:48

Shizika ::Ufff, Liki, nimalo ti ne zavidim. Oboje ljekara imaju razlog za svoje mishljenje, znam da ti je teshko cekati rezultate u tolikoj neizvjesnosti.
Meni su recimo nakon ustanovljene srcane radnje rekli da mogu prestati uzimati baby aspirin iako nisam dotada ispitala pola stvari vezano za koagulaciju. Ja samoinicijativno nastavim sa aspirinom i inzistiram da mi provjere josh par stvarcica, ustanove lagani nedostatak proteina S (takodjer vezano za koagulaciju), hematolog kaze nastavi sa aspirinom do kraja 34e sedmice, a struchnjak za obstetriku kaze nastavi sve do dana poroda. Eto pa ti znadi shta je najbolje. zbunjen
Ja ne znam nishta o antitijelima ali se pitam da mozda i tebi ne bi bilo na odmet da radi trombofilije, dok chekash na njihovu odluku, uzimash malenu dozu (75-100mg) aspirina dnevno?
Uh ovaj moj dr. mi je rekao samo vitamine da uzimam do sledecih nalaza,kod mog bebca je pocela srcana radnja,inace sam u sedmoj nedelji trudnoce,ma ne znam ni ja nista o antitelima ali je to povezano koliko znam sa trombofilijama,e sad radim ostale trombofilije pa na osnovu toga da ce mi terapiju,on kaze da je meni povecan samo titar Igm,a IGg nije ,pa zbog toga nebi mi dao terapiju dok se ne ispita ostalo,kaze on meni a ko je tebi dao da radis ove analize,ja sam rekla da sam uradila na svoju ruku,bog prve bebe koju sam izgubila,on kaze da to uopste nisam trebala da radim,jer on povezuje i prvu trudnocu i kaze da to nema veze s vezom,sto i jeste tako,i hematolog mi je tako rekla,jer meni beba nije umrla u stomaku,tako da lekari nista ne razumeju,kazu da sam ja neki poseban slucaj,ne moze da se nadju razlog nikad tako kazu.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Zoka83 19/1/2011, 17:49

Da sve bude ok zagrljaj
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 19/1/2011, 18:14

Zoka83 ::Da sve bude ok zagrljaj
Hvala Zoko
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od dr mali pariz 19/1/2011, 21:03

Liki,tek sad sam uočila tvoj dnevnik.
Želim ti od srca da ova trudnoća prođe uredno,i bez zavrzlama!
Ia imam urođenu trombofiliju i već prepisan fraxi čim ostanem u 2.stanju,ali neki mesec pijem aspirin protect,iako su drugi parametri uredu.Mislim da ti neće škoditi,ali ako si u periodu davanja nalaza,onda možda i da ne piješ,a u roku od nedelju dana će se eć sve znati.
Razreši mi dilemu...Imaš već jedno dete?
Prethodna trudnoća se završila spontanim,a bila je spontana trudnoća ili VTO?
I ova trudnoća ti je spontana,prirodna?
LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 32796 LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 32796 LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Mrvica 19/1/2011, 21:07

Liki,
ja pocinjem s terapijom tek od 10. nedelje. Kaze dr da to nije kasno, da tek posle toga beba preko posteljice uziva hranu i ostalo pa je onda bitno uvesti istu. Tako da se ne brines puno, Mikovic je veliki strucnjak i ne bi ti rekao to da nije tako. Sacekaj jos malo, probaj da se opustis i uzivas u svojoj trudnoci.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od lolipop 19/1/2011, 21:39

Liki kako si, zagrljaj
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Milijana 19/1/2011, 23:29

Zoka83 ::Da sve bude ok zagrljaj
yes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od bobica83 20/1/2011, 10:25

znam da je sada veliki problem opustiti se ali moras zbog mrve u stomaku!
dok sam lezala u frontu svega sam se naslusala ali ni jednu ruznu rec o Mikovicu nisam cula sem da je arogantan i zna da bude jako neljubazan! zene koje su lezale tamo po vise meseci kazu da sta Mikovic kaze tako je i uvek je bio u pravu! zato ga ja sad i drzim za nedaj ti boze jer on ti bez imalo ustrucavanja i emocija kaze ako nesto ne valja!zato misli pozitivno i idemo napred!ljubimo te puno!
LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 543728
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od MARA 20/1/2011, 12:20

Liki srecno otvaranje td
Uzivaj u trudnoci,i samo opusteno
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 20/1/2011, 21:23

mali pariz ::Liki,tek sad sam uočila tvoj dnevnik.
Želim ti od srca da ova trudnoća prođe uredno,i bez zavrzlama!
Ia imam urođenu trombofiliju i već prepisan fraxi čim ostanem u 2.stanju,ali neki mesec pijem aspirin protect,iako su drugi parametri uredu.Mislim da ti neće škoditi,ali ako si u periodu davanja nalaza,onda možda i da ne piješ,a u roku od nedelju dana će se eć sve znati.
Razreši mi dilemu...Imaš već jedno dete?
Prethodna trudnoća se završila spontanim,a bila je spontana trudnoća ili VTO?
I ova trudnoća ti je spontana,prirodna?
LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 32796 LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 32796 LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 32796
Da obe trudnoce su zacete prirodniim putem.Ne nemam dece,pisala sam vec o tome prvu bebu sam izgubila u 33 nedelji tj. dve nedelje mi falilo da udjem u 9 mesec ,nisam imala spontani nego se beba ugusila na porodjaju u pitanju je verovatno neka infekcija,ovo mi je druga trudnoca a u medjuvremenu sam odradila neke analize ne sve povezane sa trombofilijom,doktori kazu da to nema veze sa prvom trudnocom a ja sad strahujem od spontanog zbog nekih antitela povisenih ,tako da doktori ne znaju da li da mi daju uopste terapiju.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 20/1/2011, 21:25

bobica83 ::znam da je sada veliki problem opustiti se ali moras zbog mrve u stomaku!
dok sam lezala u frontu svega sam se naslusala ali ni jednu ruznu rec o Mikovicu nisam cula sem da je arogantan i zna da bude jako neljubazan! zene koje su lezale tamo po vise meseci kazu da sta Mikovic kaze tako je i uvek je bio u pravu! zato ga ja sad i drzim za nedaj ti boze jer on ti bez imalo ustrucavanja i emocija kaze ako nesto ne valja!zato misli pozitivno i idemo napred!ljubimo te puno!
LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 543728
Hvala Zoko i ja se oslanjam na njega,ipak je on strucnjak,pa ajde da ga poslusam.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od dr mali pariz 20/1/2011, 22:23

liki ::
bobica83 ::znam da je sada veliki problem opustiti se ali moras zbog mrve u stomaku!
dok sam lezala u frontu svega sam se naslusala ali ni jednu ruznu rec o Mikovicu nisam cula sem da je arogantan i zna da bude jako neljubazan! zene koje su lezale tamo po vise meseci kazu da sta Mikovic kaze tako je i uvek je bio u pravu! zato ga ja sad i drzim za nedaj ti boze jer on ti bez imalo ustrucavanja i emocija kaze ako nesto ne valja!zato misli pozitivno i idemo napred!ljubimo te puno!
LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 543728
Hvala Zoko i ja se oslanjam na njega,ipak je on strucnjak,pa ajde da ga poslusam.
lol! ipak ti je Bobičasta, naša drugarica,dala savet...
Nego,sve sam u dnevniku pročitala,ali sam sa neke druge str-skontala da imaš jedno dete...biće da sam tu info od neke dr.cure prebacila na tebe...
Čuvaj se. LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Mrvica 21/1/2011, 22:10

Ipak se svi slazemo da je Mikovic strucnjak i zna sta radi. Kako god, u pravim si rukama.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 22/1/2011, 11:55

devojke mala pomoc ,imam temperaturu 37 vec dva dana i zapusen nos,i u grlu neki beli gnoj,da li da se obratim lekaru,ipak nije mnogo visoka temperatura,vec sam jednom izgubila bebu zbog virusa i temperature,i bas me je sad stah,i da odem kod lekara??
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Mrvica 22/1/2011, 17:55

Vlada neka prehlada, i ja sam bolesna, mozda je najbolje da ipak odes kod lekara, za temperaturu smes febricet da pijes. Cajevi, voce i odmaraj.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Shizika 22/1/2011, 22:57

Liki, idi kod ljekara, ili josh bolje, ako mozesh nazovi ga da ne pokupish neshto u chekaonici. U medjuvremenu ispiri grlo slanom vodom i nakapaj lavandino ulje na papirnu maramicu i drzi blizu jastuka.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Mrvica 24/1/2011, 22:24

Liki, kako si? Very Happy
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 25/1/2011, 07:49

Mrvica ::Liki, kako si? Very Happy
Evo dobro,jos mi zapusen nos i grlo malo bolucka,sva sreca sto nemam temperaturu.A ti kako si?
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Mrvica 25/1/2011, 23:12

Ja sam bolje, danas sam pocela da radim , iako jos kasljem, ali me bar grlo vise ne boli. Jos se nalivam cajevima i medom, pa se nadam da ce me uskoro skroz popustiti.
Dobor je da nemas temperaturu, sva bi se smorila da te jos i to lomi, ovako ce to popustit polako. Cuvaj se samo napolju je jako klizavo. ZIMA3
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 26/1/2011, 08:28

Ma odlucila sam danas da ne radim,da prelezim ovu prehladu,bas me nervira od subote me drzi,sinoc dok sam spavala me je uhvatila neka jeza u san ,ali me mrzelo da merim temperaturu,sad sam OK,ma svaki dan koristim samo prirodne lekove,beli luk,med,cajeve,zagorim secer i mleko,limunade ali ne pomaze nista.Kod lekara nisam bila i necu da idem sto bi moja baba rekla pa ti dete samo po lekarima visis ,da imam temperaturu onda bih isla,inace krece se do 37 sa 1 najvise,a i normalno je da temperatura bude malo povecana kod trudnica,tako da jos ne brinem.
Evo sad je 36 sa 6 C,izgleda da hormoni rade.
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od liki 26/1/2011, 11:41

a od koliko do koliko je normalna temperatura u trudnoci sad mi je bas pala,36 sa 6 obicno nije ispod 36 sa 8 do 37 C sto mi normalno u trudnoci??
liki
liki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 02.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

LIKI-Trudnicki dnevnik!!! - Page 3 Empty Re: LIKI-Trudnicki dnevnik!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu