KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaali Institut, Budimpesta

+5
MAAKKI
jaca*caca
Orline
vašar
KoMetaK
9 posters

Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od KoMetaK 5/1/2011, 22:37

Moje iskustvo sa ovom klinikom je odlicno. Moram da napomenem, da sam sasvim slucajno naletela na njih, trazeci njihovu kliniku u Segedinu, ali kad sam poslala mejl, odgovorio mi je Dr. Peter Kovacs i onda sam shvatila da sam kontaktirala kliniku u Budimpesti.
Dr. je veoma profesionalan, ljubazan, dostupan, odgovara u roku od par sati na svaki mejl i svako pitanje. Od prvog mejla do pocetka stimulacije je proslo manje od mesec dana, vreme koje je bilo potrebno da se urade sve analize, a samo 2 meseca do aspiracije i transfera. Posle 7 dana stimulacije kuci, otisla sam za BP i pratio me je dr. svakog drugog dana, i po potrebi menjao dozu stimulacije.
Osoblje je uvek na usluzi, mada ne pricaju sestre najbolje engleski, ali je zato dr. uvek dostupan. Klinika je super opremljena, nista vam nije potrebno da nosite sa sobom (papuce, spavacice..) i vrlo je cista. Tacni su i ljubazni.
Postupak nas je kostao ICSI -1565 evra + lekovi oko 550 = 2100. Zamrzavanje se ne naplacuje za prvu godinu, a ako embrioni ostaju duze placa se, ali ne znam tacno koliko.
Smestaj nisam placala, jer sam bila kod prijateljice, ali se i on moze naci za pristojnu sumu.
Preporucujem ih, iako mozda nekome vise odgovara njihova klinika u Segedinu, zbog blizine.
Evo i njihove adrese:
Kaali Institute
Istenhegyi ut 54/A
1125 Budapest, Hungary
Tel: 36-1-202 2802 Fax: 36-1-214 6050
Email: info@ivfpregnancycenter.com
sajt: http://www.ivfpregnancycenter.com/
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od vašar 6/1/2011, 00:17

Ja sam,takodje,sve najbolje cula za Kalli Institut i za Dr Zadorija koji radi u klinici u Segedinu.Znam parove koji su prvi put tamo isli na VTO i srecno je zavrsili :) Odusevljeni su odnosom lekara i sestara,strucnoscu,cenom.....i kazu i da im nije uspelo,opet bi tamo pokusali.Da nam nasa drzava nije omogucila VTO o trosku fonda,tamo bih prvo otisla-neka je strucnost na istom nivou,ali je cena cini mi se manja,a i blizina mi odgovara.
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od Orline 6/1/2011, 13:28

Hvala ti puno, metaurina. MM i ja smo jedno vreme razmatrali tu opciju, doduše u Segedinu, zbog blizine, ali smo kasnije ipak radili postupak u Jevremovoj. Ja sam čak, tražeći iskustva po netu o toj klinici iščitala jedan deo tvog dnevnika na Kolevci. Ti si prva na ovom forumu koja je radila postupak tamo, pa su sve info dobrodošle. Neće ti smetati neka pitanja, nadam se, ako ih bude bilo Very Happy


Poslednji izmenio Orline dana 18/3/2013, 09:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od jaca*caca 16/3/2013, 14:46

Donor sperm and egg (oocyte) use is possible in indicated cases.
A šta im ovo znači,mislim znam da prevedem,ali opet mi nije jasno,jel rade ili ne rade donaciju u Mađarskoj? Sad ću da zasednem ,pa da im napišem mejl...
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od KoMetaK 16/3/2013, 15:08

Jaco, ne znam za doanciju kod njih nista je me nije interesovala u tom trenutku, ali ako hoces, mogu da ti dam mejl dr. Kovacsa i preporucujem ga od srca. Pisi njemu, on odgovara u roku od par sati i vikendom! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od MAAKKI 16/3/2013, 18:45

Jaco rade donaciju ali za parove, singl ne moze.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od jaca*caca 17/3/2013, 11:40

Hvala Maakki,imam para,mada kako smo se juče žestoko posvađali,bar se nadam da ga još imam Kaali Institut, Budimpesta 404938 Kaali Institut, Budimpesta 216281 Kaali Institut, Budimpesta 216281
Malo mi je čudno da nema više devojaka sa iskustvima iz Mađarske uopšte,ipak nam je bliža nego Češka,a opet...Ja danas radim hormone ,pa ću ih onda kontaktirati.Možda zbog cena,ali vidim da se Kali reklamira kao prilično povoljna,a ona druga Versys gde je bila naša Mirjana,oni su skuplji.
Čim dobijem odgovor javljam!
Nadam se da me neće ostaviti na hold kao česi... Kaali Institut, Budimpesta 212587
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od zvoncica36 17/3/2013, 15:26

Ja sam radila 4vto u Segedinu kod Zadorija.Već sam pisala o njemu kao o ok čoveku i doktoru.U blizini klinike ima pansion gde je apartman(kuhinjica,kupatilo i soba)koštao 30-35evra.Ispred klinike ima kiosk gde se kupuju karte za parking,a ima peciva i kafa.Apoteka gde se kupuju lekovi je 5min peške od klinike,a Tesco gde smo menjali pare 10min peške od klinike.Osoblje odlično.Velika je gužva pošto imaju mnogo Rumuna.U 7.30h se napravi red i onda vade krv za hormone.Rezultati budu oko 10-11h i onda prozivaju da žene uđu kod dr.na pregled.Prvi put ponesite sve što ste radili da dr.pogleda.Onda će vam on reći kad možete da krenete sa postupkom.31.Marta im je Uskrs.Dr.govori engleski,ali sestre loše.To nije problem uvek se nekako sporazumete,a nekad ima i naših žena koje su iz Vojvodine pa pomognu.Sestra u sobi posle aspiracije i et.je SUPER.Odlično radi svoj posao naučila je par reči na Srpskom.Embrione prate 24h.Et rade posle 5 dane(uračunato u cenu).Verovatno ću se setiti šta sam zaboravila pa ću napisati,a vi ako imate pitanja pitajte.Kovacs je bolji frajer od Zadorija(po meni),ali je Zadori nežan pri pregledu,a posle aspiracije nikad nisam krvarila.Ovo je možda nebitno,a možda i bitno ko je bolji frajer.Prvi pregled se plaća.Zadori naplaćuje tek kad se sve završi(ako dođe do transfera).U apoteci se kupuju male frižider torbe sa rashladnim kasetama za injekcije.Ako već imate ponesite,ali kasete morate pred sam polazak da stavite u frižider.Na granici je vikendom nekada haos,ali radnim danima se brzo prolazi.Pred samu granicu sa naše desne strane imate pumpu oko 500metara(idite u wc i popijte kafu).Prvo isključenje od granice će Vam uštedeti pare za vinjetu,a odvešće Vas do klinike.Ako pak kupujete vinjetu imate odmah sa desne strane kad uđete u Mađarsku kiosk gde možete da ih kupite.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od zvoncica36 18/3/2013, 00:11

Uvek se nešto zaboravi.Možda nekome bude korisna informacija.
www.denovo.hu www.luxuapartmanhaz.hu www.szegediapartman.hu

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od Erata 18/3/2013, 07:45

Super si zvončice. Možda ne bi bilo loše da tema promeni naziv, da se izbriše ovo Budimpešta. Mnogi naši parovi idu u Segedin, pa neka bude samo Kaali institut.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od zvoncica36 18/3/2013, 10:12

Hvala Erato,ali ja mislim da je Meta odlično napisala.Njena je ideja da stavi Kaali pa samim tim ja ništa ne bih menjala.Devojke imaju mogućnost da biraju gde žele da idu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od Erata 18/3/2013, 11:41

Evo i moj skromni doprinos temi:

Ovo je odgovor dr. Zadorija na moj mail.

Dear ...,

thank you for your kind letter and trust. I give only a few and very short answers as you sent me a lot of questions (they are all relevant and important, i agree) but they are the topic of the first meeting here.

Your case look promising as you are below 35 and you already had a pregnancy (even if extrauterine). On the other side the AMH test shows a significantly reduced ovarian reserve capacity. So without an ultrasound control i can not estimate your chances.

The costs (roughly): first meeting: 25.000 HUF, IVF procedure with all the medications: not more then 600.000 HUF

In the attachment you may find the list of the necessary investigations for our first meeting. They are all valid for 10 months. Most of them you already have or in process as far as i saw.

Sincerely:

dr Janos Zadori
www.denovo.hu


Kod Zadorija ne odoh, jer mi posle nije odgovarao na mailove, a u to vreme sam na drugom forumu čula da je prezauzet i da ga jedva ulove devojke koje trebaju u postupak i to na telefon..
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od Erata 18/3/2013, 11:42

A evo odgovora i od dr. Kovacs:

Hi,

Thank you for your interest in our program. A typical cycle for those traveling to us from abroad follows these steps. We usually start with an initial consultation (preferably in the first half of the cycle). During this meeting we review the past infertility records, review the treatment itself and set a schedule up. If further tests are needed we provide you with a list. You are also given a treatment plan and the following details, dates can be set up via email. This is a one day visit to the Clinic in Budapest. The appointment for the consultation can be set up by email. If you write me when you could come I can get back to you with availability. There is no waiting list in our clinic but you should give me a few weeks notice to make sure that enough time can be spent with you.

Most IVF cycles are preceeded by some type of pretreatment. Most often this is a brief course of oral contraceptives. The stimulation is started after the pill. You can do the first 5 days of stimulation while at home, we only need to see you on day 6 of stimulation. Usually another 5 days of stimulation follows before we move on with the egg retrieval and embryo transfer. This altogether means a 10-12 days stay in Budapest. You may travel as early as the day of transfer.

The total expense of an IVF treatment is made up of three parts. The evaluation (consultation, labs, ultrasound etc.) is about 300 EUR if done by us. Most of the evaluation can be performed by your local physician as well. An IVF cycle is 1500 EUR, if ICSI is needed as well it is an additional 500 EUR. If the medications are purchased in Hungary on average they cost 600-800 EUR. Medication costs vary however based on ovarian response. Please let us know if you have any further questions about our IVF program!

Sincerely,

Peter Kovacs MD

Kaali Inst IVF Center

Budapest, Hungary



Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od Erata 18/3/2013, 11:47

Mislim da je ovaj mail koji je poslao dr. Kovacs standardni prvi mail, koji pošalje svima. I da, odgovorio je u roku od par sati.

Zadoriju sam slala isti mail više puta i odustala. Mogla sam ga pozvati, ali to mi je bilo nekako neprijatno, da navaljujem, a i ne znam koji bi bio prikladan termin za pozive. Mislim da ne bi bilo loše da angažuju koordinatora za strane pacijente, jer je doktor očigledno preopterećen.

U svakom slučaju, o njima se mogu pročitati samo pohvale.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od ariadne69 18/3/2013, 14:22

Erato draga, ako dobro pričaš engleski, pozovi dr Zadorija, najbolje je uživo pričati s njim. Pozovi da između 14-16 sati! (tad je valjda manja gužva kod njega...)
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od ariadne69 18/3/2013, 14:41

Ja sam radila 4 vto i 2 prirodnjaka kod dr Zadorija u Segedinu. Toplo ga prepuručujem, dobar je dr i dobar čovek. Nije on kriv, što mi je jako nizak AMH. I dr Sonja Lazarovska iz PFC ceni ga, i kaže da je dr Zadori svetski priznat stručnjak (radio je specijalizaciju u Americi).
Prešla sam u PFC, jer mi je dr Zadori preporučio donaciju. Mađarski zakoni omogućuju donaciju samo u slučaju, ako žena-recipijent ima za donorkinju-rođakinju od 18-35 godina, koja je već rodila i ima bar jedno živo dete. I nije sasvim jasno, da li bi dr Zadori smeo da radi donaciju meni, stranom državljaninu. Rekao je, da je donacija u Pragu bolja opcija za mene i zbog toga, što pražani rade donaciju svaki dan, a on radi samo 5-6 donacija godišnje. Znači dr Zadori vam je dobra opcija za vto sa sopstvenim jć.
Nažalost, od januara 2013. dr Zadori prima manje pacijentkinja, pa sigurno postoji lista čekanja...
U Kaaliju u Segedinu radi i jedna doktorica, Marija Križan, kod nje nema gužve, možda možete probati i kod nje...
I još nešto: pored nalaza trebate poneti i venčani list!
kaali.hu
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od jaca*caca 31/3/2013, 13:03

Devojke,nije mi Zadori odgovorio uopšte,ima već nedelju dana...Nema veze,ponoviću mejl!
Ali mi je Kovač odgovorio.Evo postaviću mejl ,pa da vidite. Ok mi je što mi nije poslao neki uopšteni mejl,nego se baš osvrnuo na moj slučaj.A ja sam težak slučaj Kaali Institut, Budimpesta 355228

Evo pisma...
Hi,
Thank you for your email!
Poor ovarian reserve and 5 failed cycles certainly limit what one can
achieve with further IVF. Thinking about using donor eggs is certainly a
good idea. Since your age is not unfavorable though you may consider
one last attempt before moving on with donor eggs.
For those with repeat failures we also recommend the following tests (unless done previously):
1. Genetic test (karyotype for both)
2. Thrombophilia test: factor V Leiden mutation, prothrombin gene mutation, MTHFR mutation
3. Laparoscopy

A typical cycle for those traveling to us from abroad
follows these steps. We usually start with an initial consultation (preferably
in the first half of the cycle). During this meeting we review the past infertility
records, review the treatment itself and set a schedule up. If further tests
are needed we provide you with a list. You are also given a treatment plan and
the following details, dates can be set up via email. This is a one day visit
to the Clinic in Budapest. The appointment for the consultation can be set up
by email. If you write me when you could come I can get back to you with
availability. There is no waiting list in our clinic but you should give me a
few weeks notice to make sure that enough time can be spent with you.


Most IVF cycles are preceeded by some type of pretreatment.
Most often this is a brief course of oral contraceptives. The stimulation is
started after the pill. You can do the first 5 days of stimulation while at
home, we only need to see you on day 6 of stimulation. Usually another 5 days
of stimulation follows before we move on with the egg retrieval and embryo
transfer. This altogether means a 10-12 days stay in Budapest. You may travel
as early as the day of transfer.
The total expense of an IVF treatment is made up of three
parts. The evaluation (consultation, labs, ultrasound etc.) is about 300 EUR if
done by us. Most of the evaluation can be performed by your local physician as
well. An IVF cycle is 1500 EUR, if ICSI is needed as well it is an additional
500 EUR. If the medications are purchased in Hungary on average they cost 600-800
EUR. Medication costs vary however based on ovarian response. Please let us
know if you have any further questions about our IVF program!


Sincerely,


Peter Kovacs MD


Kaali Inst IVF Center


Budapest, Hungary
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od zvoncica36 31/3/2013, 14:27

Jaco Zadori radi najviše od svih zato nakad nema vremena da se javi.Kad postaneš njegov pacijent onda se javlja non-stop.Ostali dr nemaju puno pacijenata.Pozovi Zadorija na tel. i onda mu ponovo pošalji mail,ako baš želiš kod njega.Dr.Marija koja radi u Segedinu ne zna engleski pa je ja preporučujem samo ženama koje govore mađarski ili imaju prevodioca.Za razliku od klinika kod nas tamo završiš sve na jednom mestu.Hormone rade na klinici i to ulazi u cenu postupka,a ne da te šetaju po celom gradu i da plaćaš sve posebno.Ako ti prepiše stimulaciju znaju da ti pozajme terapiju,pa kad kupiš u apoteci vratiš im.Šta god da odlučiš želim ti pozitivan rezultat.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od SannI-AlL 31/3/2013, 14:45

Jaco,potpisujem Zvončicu.Ja sam prvo pisala Zadoriju na klinikin mail,pa su me uputili na njegov lični.Međutim i posle 3-4 maila u razmaku od mesec dana ukupno,nije mi odgovorio ,mm reko idemo u Slo. i tako i bi.
Tada nisam znala da se ne javlja na mail,nego samo telefonski.
Lepo telefon u ruke i zovi ga.Držim ti fige.
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od MAAKKI 31/3/2013, 22:10

Evo da i ja napise svoje iskustvo sa dr Zadorijem, bio mi je opcija jer sam cula sve najbolje za njega i kliniku, a i najbliza mi je klinika iz inostranstva, tako sa bih bez po muke mogla da odradim postupak.
Stupili smo u kontak, krenula je neka komunikacija i jednom naprosto prestala, dobila sam spisak analiza koje treba da odradim, pokusala da zakazem konsultaciju kod njega i tu je sve prestalo. Verujem da ima dosta posla, ali i posle mojih brojnih mailova nisam dobijala odgovor tako da sam i odustala od klinike.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kaali Institut, Budimpesta Empty Re: Kaali Institut, Budimpesta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu