KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

+6
dr mali pariz
*Maki*
maja76
Kata
Sami
HappyGirl
10 posters

Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od HappyGirl 6/1/2008, 12:35

Pušenje oštećuje matericu i otežava embrionima da se ugnjezde

Pušenje kod žena oštećuje matericu i prema novoj naučnoj studiji smanjuje šanse za trudnoću
Često pušenje direktno deluje na tkivo materice i otežava embrijima da se ugnijezde, objavili su naučnici u stručnom časopisu 'Human Reproduction'.

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Smoking

Prema nalazima studije, žene koje intenzivno puše u znatno manjem procentu uspevaju zatrudniti kod potpomognute oplodnje od žena koje retko ili malo puše. Poznato je da su cigarete loše za žensku plodnost, ali se nauka dosada koncentrisala na štetne posledice pušenja po jajovode.

Tim naučnika istraživao je stopu uspešnosti kod implementiranja doniranih oplođenih jajašaca kod 785 pacijentica koje su pušile. Jajne ćelije uzete su od drugih žena, koje nisu bile jake pušačice, te su oplođene u epruveti. Nijedan od očeva nije pušio, izvestio je član tima Sergio Soares s IVI-instituta u Lisabonu. Oplođene jajne ćelije umetnute su pacijentima.

Kod žena koje nisu jaki pušači, stopa uspešnosti odnosno trudnoće bila je značajno viša', rekao je Soares. Kod žena koje puše manje od deset cigareta na dan, više od polovine ih je nakon tretmana zatrudnelo. Za razliku od njih je metoda kod samo jedne trećine jakih pušačica uspela.
Tako je prvi puta dokazano da visoka potrošnja duvana nazavisno o posledicama po funkciju jajovoda, umanjuje i sposobnost materice da zadrži oplođenu jajnu ćeliju.

Od 785 žena koje je obuhvatilo istraživanje, njih 741 pušilo je manje od deset cigareta na dan, a 44 više od toga i time se ubrajalo u grupu jakih pušača.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od Sami 5/2/2009, 21:37

Ja sam bila strastveni pusac oko 15 godina Shocked ima godina i pol kako sam prestala da uzimam cigarete yes nadam se da ce moja zrtva imati uroditi plodom!:::::
Kad je covjek mlad ne razmislja mnogo a kad ude u tridesete tad se udari u glavu v v v kad nesto ne ide kako treba v v v
Sto ima ona izrecica:Kasno se j.... kajat!
Izvinite ali morala sam nesto da kazem. fd
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od HappyGirl 6/2/2009, 00:02

Bravo sami! Svaka čast na snazi, volji i uspehu. as
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od Kata 6/2/2009, 13:11

sami ::J:aa: nadam se da ce moja zrtva imati uroditi plodom!:::::
ja sam pre dve i po godine ostavila cigare iz istog razloga(pusila 13 god paklu dnevno) i moram ti priznati da uopste vise ne mislim da je to zrtva!
mislim da je to, posle ostajanja u drugom stanju, druga najbolja stvar koja mi se desila u zivotu! f f f
Kata
Kata

Broj poruka : 575
Godina : 46
Location : Novi Sad
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od maja76 6/2/2009, 23:10

Slazem se Kato!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od *Maki* 25/6/2012, 15:58

A sta ako je partner pusac? Sad
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od dr mali pariz 25/6/2012, 16:48

A ako je partner pusac, on time ostecuje svoj materijal, logicno! Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od Struzzo 26/6/2012, 08:48

A da li je i pasivno pušenje štetno za implantaciju....pretpostavljam da na neki način jeste, kao što za sve ni pasivno pušenje nije bezazlena stvar...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od dr mali pariz 26/6/2012, 10:17

Da, nije bezazleno,ali ipak mislim da nije za poređenje kad žena puši,ili kad je u društvu pušača.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od *Maki* 11/7/2012, 18:33

Doktorka me posmatrala na ultrazvuku i odjednom me pitala da li pusim a vec je bila unela taj podatak u karton,rekla sam da je suprug pusac - ja ne, a ona ga je zamolila da nikako ne pusi u mojoj blizini, da je to jako pogubno po uspesnost vantelesne i da je skroz isto kao kad bi ja pusila. A nije mu rekla da prestane!! Pa sam zato pitala ono gore,hvala dr mali Pariz :) cvet
*Maki*
*Maki*

Broj poruka : 92
Godina : 43
Datum upisa : 26.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od missile 11/7/2012, 20:22

i ja sam pusila, prestala mesec i po pred postupak. Znaci, sanse su mi u startu bile male. Sta posle godinu dana nepusenja, da li sam povecala svoje sanse?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od dr mali pariz 12/7/2012, 16:39

Pa Miss, logično da su šanse veće kad ne pušiš Laughing
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od Star77 29/4/2014, 22:10

Ne pusim 4 mjeseca i faliiiii miiii :) ali necu je uzeti, jaka sam :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od ChillyVilly 29/4/2014, 22:25

Bravo Suzo,bas si karakter.Ja jos uvek pusim,nisam trudna i nisam u postupku,ali moram sto pre da prestanem.Sad sam se skoncetrisala na ishranu,izbacila UH i trenutno sanjam slatkise i vruc lebac,mislim da bi mi u ovom trenutku ostavljanje cigareta bio preveliki stres.
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od Star77 29/4/2014, 22:44

E bravo kad si to rekla...ja sam uvijek govorila da necu prestajati da pusim jer ih zaista volim...koliko god ova recenica izgledala cudno...ma meni je to bio cejf nevidjen...prestala sam samo zbog postupka, cisto eto da dam sve od sebe sto mogu da dam...tako ces i ti...samo opusteno sad uzivaj a kad dodje vrijeme prestaces i ti :)
Ja sam svaki dan govorim sebi da cu se jednog dana opet propusiti :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od ChillyVilly 29/4/2014, 22:48

Nisam pusila godinu dana,ali sam molila ljude da zapale samo da osetim miris.Sreca moja da mm ne pusi,pa ce mi biti lakse kad prestanem.
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od Star77 29/4/2014, 22:56

Ni mm nikad nije pusio, a ja sam zaludjenik. Ljudi oko mene ne mogu da vjeruju da ja vise ne pusim...ali uradicu sve sto treba da sfignem do cilja. Sve. Kao i sve mi ovdje. Tako ces i ti uskoro samo ustati i reci ' od danas vise ne pusim ' :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od ChillyVilly 29/4/2014, 23:00

Slazem se,znamo mi sta nam je najvaznije Very Happy 
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde Empty Re: Pušenje oštećuje matericu otežava embrionima da se ugnjezde

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu