KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bebi oprema- za pocetak

+53
Vecka
BiKsi :)
dragana76ns
sareni leptir
plavaptica
JocY
Gramatika
kasia
Ema78
buby
medolino
KoMetaK
tuli
lilly13
maus
Tinche
ninica2
stefi :*
veki1
cicsa80
M.
agata
heart84
mamajednogprinca
Andjelcici
pudza
*AIDA*
era
cici
mijaki
Marija86
cufta
lena
Orline
penelope
Shizika
Mirjana
noja
Botox
Mrvica
MARA
bobica83
Mali Princ
Milijana
7-patuljaka
dr mali pariz
makababy
Tanja83
nena beba
catherine290505
zoxa
Sami
vajsi
57 posters

Strana 2 od 24 Prethodni  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Sledeći

Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mrvica 12/2/2012, 17:32

Mali Princ ::Kad se bebe rode, nema vremena za pitanja, nego samo akcija lol! Bebi oprema- za pocetak - Page 2 543728
likeit igra
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 44
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od makababy 7/3/2012, 19:19

Mali Princ ::Kad se bebe rode, nema vremena za pitanja, nego samo akcija lol! Bebi oprema- za pocetak - Page 2 543728


bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo bravo
makababy
makababy

Broj poruka : 626
Godina : 42
Datum upisa : 18.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od zoxa 26/3/2012, 22:23

7-patuljaka ::Žene...samo da pitam...da se pripremim na vreme...i koliko košta ovo gore navedeno od Keti i Zoxe? Orijentaciono, koliko treba parica da se sve to pokupuje, a to je valjda ono što beba mora da ima već kada dođe kući iz bolnice?

Izvini ja tek sad vidim da si pitala za cijenu... iskreno ne sjecam se, sve zavisi gdje kupujes. Koliko se sjecam samo kolica sa AS su bila oko 700 eur, krevetic sa dusekom oko 200... polica sa podloskom za premotavanje oko 90... Garderobu sam kupovala po malo, svaka setnja po nesto... radnje H&M, C&A, Zara, Next.
Flasice, varalice i pumpica Tommee Tippee.
Da ti sto prije treba!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Botox 25/5/2012, 12:29

zene , zanima me koliko ste garderobe kupovale za pocetak za bebicu i koje velicine ?
mi necemo nista naslediti, jer nemamo od koga
drugarice imaju sada vec veliku decu, msm, veliku
4-5-6 godina
i sva njihova robica je ko zna gde zavrsila, tako isto i sa rodbinom, jedino stric ima decu najmladji ima sad skoro 6 godina, i njihova robica je davno razdeljena

tako da.... moracemo sve, a i ne bunim se
trudicu se da ne kupujem previse jer znam da rastu ko iz vode....
ali, bune me te velicine, citam da mnogo ne savetuju velicinu 56 jer je bebice ili odma skoro prerastu ili ne mogu ni da stanu u nju od rodjena
a posto smo nas dvoje oboje visoki, verovatno ce nam i beba biti povelika....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Botox 25/5/2012, 12:34

a sa ovog spiska ima pola bar da otpadne u startu ;D
cuj prva igracka
prva igracka ima da joj bude mamina sika lol!

sad salu na stranu ali zaista, bebe ne primecuju prvih mesec dana nista, ne vide dobro, cemu igracka, kada nema nikakvu svrhu, tek kasnije primecuju svet oko sebe i zapazanje im ide od ruke....
te spiskove sigurno napisale prodavnice jer im odgovara da se nakupuje sto vise toga...
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od dr mali pariz 25/5/2012, 12:36

Bojana, ja sam taj savet sa prve strane poslušala, a u smislu tih benkica i bodića, i njihovih veličina.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Botox 25/5/2012, 12:40

ok, znaci dva bodica recimo od 56 i dovoljno
kazu da deca najbolje iznose one stvari od 68, kao najduze ih nose...
zavisi naravno od bebe do bebe
uglavnom znaci ne preterivati sa tim maleckim stvarima.... to izrastu za par dana....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od dr mali pariz 25/5/2012, 13:02

Upravo tako...reče ti jedna bez iskustva lol!
Nego, samo da ti kažem, da isti artikli-npr. benkice broj 56 nisu iste kod različitih proizvođača i to dodatno otežava odabir...ni ti brojevi nisu univerzalni. Bzvz
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Botox 25/5/2012, 13:04

a ja sam totalni antitalenat za te velicine lol!
osecam da ce mom detetu ili sve biti knap ili ce mu sve visiti ako mu ja budem birala brojeve ovako napamet... Very Happy
ja sam od onih sto moraju da vide prvo bebu, da steknem utisak sta i kako....
joj lol!
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Milijana 25/5/2012, 13:11

dr mali pariz ::
Nego, samo da ti kažem, da isti artikli-npr. benkice broj 56 nisu iste kod različitih proizvođača i to dodatno otežava odabir...ni ti brojevi nisu univerzalni. Bzvz
yes yes yes Posebno kod domacih proizvodjaca.

Bojana86 ::
ja sam od onih sto moraju da vide prvo bebu, da steknem utisak sta i kako....
I ja lol!
Lenka je imala 50 cm na rodjenju, a Milena 48, ali su obe za prvih mesec dana porasle po 5 cm. Ipak te velicine od 50 i 56 su obe nosile prvih 2-3 meseca, a Milena jos uvek. Ali to su iskljucivo C&A i H&M i njihovi brojevi su mi bas onako pravi i kad poklanjam nekome i za moju decu. I najduze se nose. Ja sam kupovala deci i neke minijaturne stvari, bez obzira sto ih brzo prerastu jer mi je bilo zao daih gledam onako sa podvijenim rukavima u sirokim stvarima i sl... A i toliko bljuckaju na pocetku, da mi je po nekad zafalilo ciste garderobe Shocked

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od noja 25/5/2012, 18:33

Isto kao i kod mile sa velicinama i brojevima,
56 dosta 1.5 mesec a zavisi od proizvodjaca,
i volimo vise one preko glave sto se oblace jednostavnije su
mi benkice nismo nosile,
najvise inace koristimo bodice zarine i chicco,
sad su nam 62 i 68 odgovarajuce sa tri meseca,
gole su nam butkice sa carapicama,
kad je hladnije obucemo trenerku dole,
Zeka imamo gomilu a nismo ih bas nosili nekad posle kupanja kad je hladnije,
Znaci samo bodici su meni za sad favorit
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od noja 25/5/2012, 18:39

Da i u benetonu su dobre velicine,
gledam kad je snizenje i kad sam bila trudna tako da cene budu kao kod nekih nasih proizvodjaca, a netegli se i nevisi na sve strane,
e imamo i hm stvarcica isto su ok
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mirjana 25/5/2012, 20:46

Boki, ja sam poslušala mame kao što su Noja i Mili, pa sam ipak kupila po više komada bodića. Bljuckaju oni svaki čas, a bar bodići nisu skupi. Mogu se naći i za manje od 200din/kom.

Meni su danas stigle svedske pelene koje sam naručila preko JustClick-a. Javili mi da nema više pamučnih, već samo platnenih i ja uzela 10. Mm pogledao i kaže da su od prirodnog materijala, da ne brinem. Inače proizvodi ih Arilje i koštaju 90din/kom, što je super cena.

Stigle su mi i pantalonice iz ReadyGroup-a. Štrample nisu imali trenutno u bojama koje sam želela. Što se pantalonica tiče, naručila sam jedne pamučne i jedne od somota. Od pamučnih takođe nije bilo boje koju sam želela, pa sam preko telefona izabrala plavu. Nisam baš oduševljena ni bojom ni materijalom, ali poslužiće. Ove od somota su zato prelepe. No, primetila sam da su one manje od pamučnih, a trebalo bi (po broju) da bude obrnuto. Toliko o našim proizvođačima!

Ovde sam još odavno kupila više bodića koje proizvode subotičke firme Ivona i Diva. Jeftini su i prelepi. Pošto sam kupovala u radnji, mogla sam da biram i vrstu materijala i boju i veličinu (odokativnom metodom) i jako sam zadovoljna. Slikaću sutra, pa ću postaviti.

Benkice sam kupila samo dve, jer imam nasleđeno još možda 10, a beba mi je letnja, pa ne znam koliko će nam trebati.

Ovih dana sam i dobila puno toga. Nešto nasleđujemo, a dobili smo i novih stvari.

I da, veliki Bosančeros je angažovao ženu koja će da mi sašije posteljinice. On će mi doneti kataloge da ja izaberem materijal, a ona će šiti. Malo me je i iznerviralo to, jer sam ga odavno molila da mi donese materijale. Mesecima skupljam sličice i spremila sam se da šijem pačvork, npr.
Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Prekrivamozai4ec0ffc7a9

Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od noja 25/5/2012, 22:12

Miro prelep je jorgance pacvork, dala si mi ideju za zimu,
mi imamo neki beli sa zecom i medom i onaj sto sam sila
Samo nemoj velike dimenzije, tebi ce trebati obicni pamucni prekrivaci,
jer je letnja beba
Mi ih imamo 80*80 i poluvuneni strikani i cebe jel je bilo brrr,
a najvise koristimo i dzak plisani u beba kidsu kypila
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od noja 25/5/2012, 22:13

Izgleda kao gimnastika dole za pood,
Bebe vole da pipaju razlicitea materijale sto na njemu ima svega
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mirjana 25/5/2012, 23:43

E, znaš kako ima super ideja, genijalnih. A možeš skinuti i likove iz crtaća iz bojanki Wink
Ja sam dobila dosta džakova, svih veličina, i to onih za zimu. Međutim, za leto nemam ništa i mislila sam da sašijem neki prekrivač od pamuka i još ću kupiti jedno pamučno ćebence, a mogu sašiti i letnji džak Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Shizika 26/5/2012, 00:08

Shto se tiche baby bodica meni su najpraktichniji bili oni shto se zakopchavaju kao kimono, sasvim se rastvore naprijed, lako se uvuku ruchice u rukave pa se preklope preko grudi i stomachica, potom zakopchaju izmedju nogu. A ako procuri pelena ne moraju se skidati preko glave niti razvlachiti preko ramena.
Inache su mi jako dobri i H&M od organskog pamuka.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 55
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mirjana 26/5/2012, 12:05

Ja sam našla gde mogu da naručim Carter's, ali H&M i C&A ne mogu. Gde ih vi kupujete?
Shizo, za tebe znam...no, malo mi je daleko tvoje naselje Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Milijana 26/5/2012, 13:10

Miro, imas C&A y Beogradu u Uscu, ali mislim da ti je bliza Madjarska gse imas i HM, a imas i na fb neke koje prodaju.
Ja kupujem ovde u jednom butiku, ali nemaju mnogo bodica, imaju one pamucne pantalonice, ali ni to nemaju uvek. Neka ode S da vidi. Cene su im OK. I Carter's imas ovde. Recimo njihovi bodici se bas dugo nose (sa kratkim rukavima) Lenka sada nosi one koje je nosila i prosle godine, kao i kumina beba.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od noja 26/5/2012, 14:51

Da i carters su ok imaju u kompletu po pet komada za oko 2000 din sto je super cena,
Kod nas u ns ima, ali blize ti je szeged tamo imas svega, mi smo uglavnom shopingovali a i sas se spremamo, a moze ti i mm kupiti, ali mislim da si se ti vec dovoljno snabdela za prvih meseci
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 46
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mirjana 26/5/2012, 16:39

noja :: ali mislim da si se ti vec dovoljno snabdela za prvih meseci
lol!
Mm je rekao da ćemo danas otići da pogledamo komodice za bebu, jer ja ne znam šta sam kupila i šta sam dobila, pošto nemam gde da to stavim da bude pregledno, nego sam nagurala u deo u kom mi stoji posteljina Wink
Pitam vas ja za svaki slučaj i za kasnije malo. Za sada stvarno imam verovatno sve....videću kad složim u komodicu Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od penelope 28/5/2012, 10:34

Ni ja nisam kupovala najmanje stvari za bebicu, to su mi svi govorili, a pogotovo sto su mi i moj doktor i ovi doktori kada sam lezala u bolnici rekli da ce beba biti preko 4 kg, jer je uvek, i pored svih urednih rezultata, od pocetka bila veca za oko 2 nedelje (valjda je genetika-ja sam 181cm, a mm 195cm Wink ). Medjutim, porodih se ja ranije, ona se rodila sitnija (2800g), tako da su joj stvari bile oooogromne (kada smo stigli kuci iz porodilista i kada smo je izvadili, ona gurnula obe nogice u jednu nogavicu, koliko joj je bilo veliko Very Happy ). Pa smo brze-bolje kupili nekoliko onih najmanjih stvarcica.
Ono sto stalno nosimo, od pocetka do sada, su bodici. Ne mogu da zamislim da one benkice stalno pertlamo, pa se izvlace, stalno gola ledja, padaju sa ramena.. Doduse, malo je u pocetku bilo komplikovano navuci bodi preko glave, tako da su tada oni koji se kopcaju sa strane odlicni!
U pocetku smo (sugurno do 4.meseca) stalno nosili stramplice, one na tregere ili sve iz jednog dela, bila je i zima, a sad bodic i helanke, pantalonice, a uskoro cemo i sorcice i suknjice. sunny
Majice i haljine retko, iako ih imamo puno, jer ih moja smizla dize i zvace i pokazuje svima sta ima ispod. Very Happy
Svako vece posle kupanja oblacimo pidzamu i dzak i idemo na spavanje - mislim da je to dosta doprinelo tome da se nauci kad je dan, a kad noc i kad se spaaava. Sleep
cvet
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mrvica 28/5/2012, 11:40

Vukasin sad nosi bodice broj 62 i ti su mu skoro mali. Vec nosi neke 68. Kupila sam samo jedan donji deo trenerke 56 i to mu je knap, ne moze vise nogu da ispruzi u njima.
I ja sam bila samo za te bodice, i to ove sto je Siz opisala, takve sam kupila. Ali nam je babica trazila benkice kad je otpao pupak jer je ona stegne preko pampersa da mu jos malo pritisne pupak dok se nije uvukao skroz. Pa smo jedno vreme mu oblacili benkice, a sad samo bodice.
I ja sam ih kupila za pocetak samo 6 komada i 3 benkice i to je dovoljno jer masina pere svaki dan. sad cemo vec krenuti s vecim velicinama i kratkim rukavom.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 44
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mrvica 28/5/2012, 11:43

Mirjana ::
noja :: ali mislim da si se ti vec dovoljno snabdela za prvih meseci
lol!
Mm je rekao da ćemo danas otići da pogledamo komodice za bebu, jer ja ne znam šta sam kupila i šta sam dobila, pošto nemam gde da to stavim da bude pregledno, nego sam nagurala u deo u kom mi stoji posteljina Wink
Pitam vas ja za svaki slučaj i za kasnije malo. Za sada stvarno imam verovatno sve....videću kad složim u komodicu Wink
Mi smo kupili fiokar sa 4 duboke fioke u Forma ideale za nekih mislim 7.000.00. tu nam je sve stalo njegovo. I jos na to gore stavili smo podlogu za preslvlacenje, visina odlicna.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 44
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Mali Princ 9/6/2012, 00:39

Gledam sad kapice sto je md kupio - pamuk super, slatke mnogo, ali imaju vez napred.
E, sad, nije problem taj vez nego taj materijal sto je ostao iznutra - ako papir-platno...
Kako ste to skinule? Mislim da ovako ne moze da se koristi...zulja mene kad pipnem, a ne bebe...
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 50
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebi oprema- za pocetak - Page 2 Empty Re: Bebi oprema- za pocetak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 24 Prethodni  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu