KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aleksandrov dnevnik

+41
bobica83
jul
Pakki
gea
Agata27
Hitron-Luka
caci
tuli
Simona
nabla
lena
zoxa
Danicab1
brinbili
djole42
buby
naca
Struzzo
dr mali pariz
bak
adriatika
BiKsi :)
MARA
Gala
Anuska
bebko
dejna
Milijana
kasia
maja76
Jelence
HappyGirl
Sami
maus
nesalela
maša
catherine290505
era
Nefertari
Orline
Tinche
45 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Aleksandrov dnevnik

Počalji od Tinche 22/7/2010, 14:49

Cao drage moje, evo koristim priliku dok mali bata pava da vam napisem par reci i otvorim napokon i nas roditeljski dnevik, dugo ocekivani…

Kao sto vec znate, dasa je dosao na svet 15.07.2010. u 05:45h hitnim carskim rezom. Naime, nama su zakazali carski u ponedeljak 19. i bas sam se bila smorila jer su mi to rekli u sredu,”ko ce da ceka do ponedeljka”, a bila sam otvorena dva prsta i nisu smeli da rizikuju da me puste kuci u tom stanju.

Medjutim moj dragi sinak se sazalio na mene i vec isto vece resio da izadje i upozna svet! Oko pola jedan mi je pukao vodenjak, kontrakcije su pocele oko tri, dezurni doktor je mislio da sacekamo do jutra, do sedam, da mi carski radi moja doktorka (cuo se sa njom), ali vec oko pet su mi kontrakcije bile na tri minuta i nije vise bilo za cekanje. Odosmo u salu…anestezija je dosla ko porucena. Bolova vise nema, tonem polako sa osmehom na licu…sad ce moj Mrle.

Probudila sam se lako i lepo, bolovi nisu bili strasni. Ustala sam popodne oko pet prvi put, i jos dva puta tu prvu noc. Sutradan ujutro su me prebacili na odeljenje i tu sam prvi put videla svog andjela. Plavokosog okruglog medu, sa likom coveka koga vec volim najvise na svetu. Mojoj sreci tek tada nije bilo kraja. Sedela sam tako na ivici kreveta i gledala ga dugo dugo…sve dok se nije probudio sam, da mogu da ga uzmem u ruke, poljubim, zagrlim, upijem njegov miris svim svojim porama…ne postoji lepsi i carobniji osecaj…hvala dragome Bogu da je sada tu i da je sve dobro proslo.

Kuci su nas pustili cetvrti dan, a do tada smo se lepo uhodali…mleko je krenulo, bata lepo siki. Veliki je, treba mu dosta ali ima snage da povuce siku i zasiti se. Tako da mi spava po dva-tri sata posle podoja. Rekli su mi da ako produzi duze da spava da ga obavezno budim i stavljam na dojku. To se do sada nije desavalo…gladnica moja. Inace je miran, mazuljica prava, jedino sto mora da jede cim otvori okice, i tu je na tatu 100% !!!

Moram da vam kazem da su uslovi u porodilistu DM odllicni. Svo osoblje od doktora, preko sestrica, pa do spremacica su jako ljubazni. Sta god da vam treba, koliko god da ste pokretni ili nepokretni mozete da trazite od bilo koga, jer ako taj neko nije u struci da vam pomogne, odmah ce pozvati onog drugog koji je zaduzen. Pa cak i “ozloglaseni dr Loncar” (citala sam sve najgore o njemu), koji je bio to vece dezuran, se pokazao u totalno drugacijem svetlu. Reagovao je brzo i profesionalno. Pun stpljenja i razumevanja. Posle me je obilazio u intenzivnoj kao i sve svoje pacijentkinje kojima je radio sekciju. Bio je uz mene kada mi je najvise trebao i na tome mu hvala do neba.

Eto drage moje, toliko od nas za pocetak. Radujemo se sto nastavljamo druzenje na ovim stranicama. Idem da pripremim par slicica za vas, nase drage forumske tetke koje ste nam ulepsale zivot i olaksale borbu. Jednog dana, kada poraste dovoljno da razume, objasnicu mu koliko je u stvari bogat, koliko ga je ljudi volelo i navijalo za svaki njegov milimetar, za svaki otkucaj njegovog srca…od samog pocetka njegovog stvaranja…davno pre nego sto je dosao na ovaj svet.
Volimo vas puno.

P.S. Jos jedan divan osecaj je sto ti se ne ide u wc da piskis na svakih 15 minuta!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Orline 22/7/2010, 14:58

AAAAAAAAAAAAAAA
NEKA TI JE SREĆAN OVAJ DNEVNIK, ALEKSANDRE
[Only admins are allowed to see this image]
SVE ČESTITKE SREĆNIM RODITELJIMA
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Tinche 22/7/2010, 15:00

[img][Only admins are allowed to see this image]%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
[img][Only admins are allowed to see this image]%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
[img][Only admins are allowed to see this image]%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
[img][Only admins are allowed to see this image]%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
[img][Only admins are allowed to see this image]%20%20Uploaded%20with%20ImageShack.us[/img]
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Nefertari 22/7/2010, 16:02

Aleksandre misu mali, dobrodosao i na ove lepse strane!!! Tince srecno otvaranje dnevnika, i da ih zajedno ispunite samo lepim dogadjajima. Nas drug Mrle je presladak, kako on lepo gleda kao velika beba!!! A i ja sam odmah primetila kako vise ne piskim na 15min, to je definitivno veliko olaksanje!!!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Tinche 22/7/2010, 16:09

Hvala Nef!!! [Only admins are allowed to see this image]

Sad cu polako da nadoknadim propusteno na kutku koji mi je jaaaaaaako nedostajao!!!
I da iscitam natenane svaki roditeljski iz pocetka...da jos bolje upoznam sve vase andjele, a i svaki ponaosob je prebogat savetima od samog pocetka koji mi mogu biti vise nego korisni!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Nefertari 22/7/2010, 16:14

Tince zato smo mi tu, za po koji savet ili za utehu, sve nas ceka isto i sve prolazimo kroz isto, ljubni nam naseg bebana.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od era 22/7/2010, 16:24

Tince cestitam ti ovako divnu bebicu i otvaranje ovog veselog dnevnika. Nek nam je drugra ziv, zdrav i srecan!
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od catherine290505 22/7/2010, 16:32

Dragi Aleksandre, Nera i ti ste od pocetka ratni drugari i hvala dragom Bogu da ste sada tu sa nama, jedva cekam da vas setamo mi vase ponosne mame [Only admins are allowed to see this image] !
Zelim ti duuug i diiivan zivot!!!

[Only admins are allowed to see this image]
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od maša 22/7/2010, 19:19

Dobrodošao mali andjele, neka te kroz život samo sreća prati! [Only admins are allowed to see this image]
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od nesalela 22/7/2010, 20:38

Dobrodošli na ove naše lepe strane, Aleksandre zdravlje, ljubav, sreća i uspeh da te prate kroz život uz tvoje roditelje...Slike su divne, Aleksandar je divan mali dečkić, andjeo kako on pajki kod taje...Ljubimo vas puno,puno... [Only admins are allowed to see this image]
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od maus 22/7/2010, 21:21

Tinche natera mi suze na oci...radosnice naravno.
DOBRO DOSLA NA RODITELJSKE STRANE [Only admins are allowed to see this image] Drago mi je sto je porodjaj prosao kako treba, da si zadovoljna i da je mlekce krenulo. Sada si majka...divno!
A tebi decace mili zelim puno srece i smeha, da places samo kad si gladan i kada se ukakis, da slusas mamu i tatu i oni tebe, podrazumeva se(ako nece nazovi tetka Mimu ja cu ih srediti). Sladak si i presladak i ljubim te u tu plavu okicu i krupne oke [Only admins are allowed to see this image]
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Sami 22/7/2010, 23:22

HEJ VAS DVOJE DOBRO NAM DOSLI NA OVE DIVNE STRANE [Only admins are allowed to see this image]
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od HappyGirl 22/7/2010, 23:34

Tinche, predivno je čitati tvoje reči. Sin vam je prelep i zaista u potpunosti preslikani tata.
Aleksandre, luče milo ljubim te love
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Jelence 22/7/2010, 23:55

Aleksandre kopijo oceva,ziv,zdrav i srecan bio 100 godina.
Srene stranice rd i da ih punite samo lepim stvarima

[Only admins are allowed to see this image]
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od maja76 23/7/2010, 09:42

Srecno otvaranje roditeljskog dnevnika, Tince neka ti je sin ziv i zdrav mnogo godina. Cini mi se da je jedna mirna beba [Only admins are allowed to see this image]
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Tinche 23/7/2010, 10:04

Hvala vam tete nase mile.
Stvarno je jedno jagnje malo. Kad se probudi jedva da se cuje, iako ima glascinu kad hoce, on vise onako mljacka, cokce, nezno stenje.
Tada se presvucemo i malo mazimo...hmmm malo vise...pa kada se dasa vec unervozi tada dolaze sike, njegov omiljeni deo.
Posle klopice ide obavezno podrigivanje i pravac u krevet. Od prvog dana se ucimo (i sebe i druge...bake, tetke i ostale) da su ruke za igranje a krevetac za spavanje. Znaci nema spavanja na rukama, i razigravanja kada ga jednom spustim da spava u krevetac.
Andjeo moj mili, ponekad mi ga je zao...kako ga spustim on tako bude miran, gleda, gleda...ponekad mu dam par gutljaja caja...i on se sam uspava za desetak minuta. Ko kuca neka mala...bilo bi mi lakse da se nekad naljuti i zaplace...
Znam sta ce mi vecina reci, da budem zahvalana sto je takav. I da ne bi bio tako dobar da mu nesto fali, da je gladan ili da ga nesto boli. Ali meni valjda hormoni rade sto na sat, i bude mi ga zao sto je tako dobar.

Volimo vas puno tete nase mile.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od kasia 23/7/2010, 14:01

Tince nek su vam sa srecom ove najsarenije i najlepse strane!

Aleksandar tako milo izgleda, mm ga je sinoc gledao i gledao i gledao i sav se raspilavio, mogu misliti kako je tek vama. Samo se vi mazite, toga nikad nije dosta, a ja vas ljubim po sto puta u tu plavu kosicu medenu!
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Milijana 23/7/2010, 22:16

Tinče, neka ti je sa srećom ovaj dnevnik i da bude ispunjen samo lepim i nežnim pričama o vašoj velikoj sreći srca

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od nesalela 23/7/2010, 22:25

Tinche kako gurate ove dane...kako Aleksandar spava? Kako vi izdržavate? U početku je samo bitno da se organizujete i sve onda ide lagano...Ljubim malog andjela u plavu kosicu... [Only admins are allowed to see this image]
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od dejna 24/7/2010, 07:08

[Only admins are allowed to see this image] cestitam!!!!!!!!!!!

ljubi malu dusu!!!!!!!
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Tinche 24/7/2010, 11:31

Super guramo za sada. Dasa je pravi andjeo, kao sto sam vec napisala nekad mi ga je i zao koliko je dobar. Cak se nekad i unervozi kada ga predugo drzim posle sisanja jer mu je vruce od mene, i prosto trazi krevetac i komociju da zaspi.

Jedino sto mi je krivo je sto nemam dovoljno mleka, cini mi se i kao da nestaje. Nema sta nisam probala pored pravilne ishrane i puno tecnosti (crni luk, pivski kvas, bozu, hipp caj...) jednostavno nema dovoljno. Tako da moramo da se dohranjujemo. Cak ni na njega ne mogu da se pozalim, stvarno spavamo svi super, odmorni smo i srecni.
Ali dobro...neka ga ima bar malo, koliko toliko zbog antitela i njegovog imuniteta. Ni prva ni zadnja beba koja rucka Aptamil...bice on meni jak na tatu.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Nefertari 24/7/2010, 12:42

A na osnovu cega si zakljucila da nemas dovoljno mleka? Bas mi je dragp sto je Aleksandar dobra i mirna beba.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od bebko 24/7/2010, 12:48

SRECNO OTVARANJE DNEVNIKA
i dobrodosli kucici...
Medenko pravi...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Tinche 24/7/2010, 13:02

Na osnovu toga sto sam ga imala mnogo vise prvih dana, nekako je nadolazilo...a sada su grudi uglavnom mekane. I kada siki, trazi jos posle toga, onako glavicom i ustima, a mlekca nema...jer posle podoja izmuzem oko 40...a kada jede samo iz flasice po obroku pojede 90.

Tako da sada posle sike, ili mu dam moje mleko koje izmuzem, ili mu dam malo dohranice pa kombinujemo.

A stvarno radimo sve po ps-u. Sikimo 15 min jednu pa 15 drugu siku, i posle toga trazi jos...nece da zaspi. Konsultovala sam se sa par njih, a i nasa patronazna mi je rekla da mu slobodno dodam sta sam izmuzla nakon predhodnog podoja, ili malo aptamila. Kada tako radimo, srecan je.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od maus 24/7/2010, 13:14

Tinche isti problem je bio i kod mene. Mislim da posle 15 dana od porodjaja nisam imala vise mleka.
Ljubi to jagnje malo svaki dan za mene [Only admins are allowed to see this image]
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Aleksandrov dnevnik Empty Re: Aleksandrov dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu