KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

+55
MAAKKI
lolipop
dragana76ns
vašar
ciklama
bule74
Filippa
Sneza
maus
Lily
Aki
kasia
gea
7-patuljaka
Gala
Nefertari
Shizika
MARA
logona
Agata27
cici
Zoka83
catherine290505
nabla
adriatika
Orline
Jelena*
bebko
cufta
buby
SannI-AlL
jovana 77
Pakki
caci
bobica83
Niki-Kiki
Zaneta
brinbili
Masha UK
maja76
HappyGirl
Anuska
key
naca
zoxa
tuli
bak
nesalela
ŽenoLina
BiKsi :)
anna
djole42
Milijana
Simona
nena beba
59 posters

Strana 15 od 26 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 26  Sledeći

Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Gala 27/10/2010, 21:35

Da skontas zasto? pa zato sto si trudna i sve vrednosti su ti otisle u drugo stanje. Very Happy
Po srednjoj strucnoj spremi sam laborant bar toliko znam, hehehe.
Kamo srece da sam ostala samo na srednjoj skoli i nisam upisala fakultet (defektoloski) ne bi tripovala sada o raznim sindromima, heheh
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 27/10/2010, 21:41

bi gala , veruj mi Very Happy
nem ato veze sa visinom strucne spreme... il se pitas il se ne pitas... il si znatizeljna ili nisi...
a stepen obrazovanja samo pomaze u brzini nalazenja odgovora Very Happy

drugo stanje nije objasnjenje... to je uzrok, ali pocetni, e one medjuzavisnosti mene zanimaju... Very Happy

znas ono, piskis cesti jer... ti beba pritiska besiku...
neki od razloga su mehanicke prirode, a neki su hemijske, biohemijske... e te medjuzavisnosti...
al necu da davim... ako nabla ili anuska svrate mogle bi da se poigraju mogucim odgovorima Very Happy
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Gala 27/10/2010, 22:04

Ja sam ti dala odgovor koji je meni dao moj bivisi sef, specijalista medicinske biohemije kada sam se plasila jer su mi povecane transaminaze! Secam se da je Tedi imala i vece vrednosti, mislim cak 80, nisam sigurna.

Nisam mislila na visinu strucne spreme nego konkretno fakultet defektoloski i znanje o svim mogucim bolestima i stanjima za koje sam saznala tamo, pa sam profesionalnu deformaciju dovela kuci.
Htela sam reci da se jako kajem sto sam uopste to upisivala, ali tada nisam znala da ce ovoliko uticati na moj zivot. Bolje da sam upisala, recimo masinski ili ekonomski faks pa da se nerviram zasto mi masina za sudove ne radi kao ona kod mog prijetelja u Americi, na primer... ili slicno, nego strahujem za dete.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 27/10/2010, 22:52

hahahaha.... eto vidis meni nije vredelo sto odoh na tehniku.... opet mi isto ko tebi sa defektologijom... hahahha
kazem ti ja... stvar karaktera... glave.... lude glave...

mada ,srecom po mene, vecina stvari za koju se zapitam me ne brine previse, vec sam samo radoznala...


nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Anuska 27/10/2010, 23:22

Neno, neno... ti bas nemas drugog posla nego da bistris ove tvoje nalaze u sitna crevca Razz
Eto zasto ja NIJEDNOM u toku trudnoce nisam uradila biohemijsku analizu krvi. Radila sam samo rutinsku krvnu sliku zbog hemoglobina da vidim treba li mi jos gvozdja ili ne. A znas moju strucnu spremu, hehehe
Ako nemas tegobe, nemas povisen krvni pritisak i nemas proteine u mokraci - ti si 99,9 % savrseno zdrava trudnica, bez ijedne druge analize.
Naca ima pravo za utrogestan - i on moze razlog blago povisenih vrednosti transaminaza. Kao i da si popila, recimo, obican paracetamol i sl. Osim toga, jetra je u trudnoci, posebno blizanackoj, vise opterecena "preciscavanjem" krvi - ona se posebno bavi masnocama i hormonima koji su steroidi po prirodi kao sto su prirodan ili vestacki progesteron, kao i estrogen. A u trudnoci u telu sve vrvi od tih hormona...
Kad bi, npr, izvadila u trudnoci krv za analizu nekih drugih hormona, recimo stitne zlezde - i tu bi dobila haos i papazjaniju. Jednostavno, trudnoca je drugo stanje i za majcin metabolizam.
I dalje mislim da je "poviseno" gvozdje prosto posledica spolja unetog gvozdja. A opet i tu ima razlog poremecenog stvaranja tzv. proteinskih nosaca u krvi kako za gvozdje tako i za neke druge supstance iz organizma ili spolja unete... Itd. itd. Moglo bi do sutra ovako da se polemise...
Ti si sama rekla najvaznije - da nemas tegobe. Curice se mrdaju redovno, jedna manje jer je verovatno u polozaju gde se pokreti manje prenose da ih ti mozes osetiti.

Naco, zao mi je zbog toga sto se tebi desilo.
Evo, Kasi nam je otvorila Rd sa njenim primerom pocetnog hellp sindroma koji se, srecom, zavrsio hepiendom.

Neno, ipak ti moram priznati da i u toj svojoj radoznalosti i "sitnicarenju" Laughing iskopala i taj tvoj secer, a ja sam ti, recimo, tumacila ogtt kao potpuno normalan... Nisam posle stizala da sve pratim, izvini ako sam nesto propustila, ali bas me zanima mislis li da je siofor koji si uzimala razlog sto je uspela ova vto?
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Anuska 27/10/2010, 23:26

Gala ::Da skontas zasto? pa zato sto si trudna i sve vrednosti su ti otisle u drugo stanje. Very Happy
U stvari se sve opet svelo na ovo. Gala to fino i kratko, a ja razvucem pitu, pa sve zbunim pride jos vise  b To je zato sto sam iz prakse presla u pedagoske vode Wink
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 28/10/2010, 04:42

Ciri bili bela Ane moja, ciri bili bela Ane moja... as
sta bih ja bez tebe? bas si mi lepo objasnila... ta tvoja sitna crevca i pitu sam i cekala... ti imas predstavu o tome posto si u struci... Very Happy a sad imam i ja, donekle...

jeste, bih ja dosadna i za ogtt i eto ubedjena sam 90 posto da je Siofor resio stvar!
u prilog tome govori i spontani nakon prirodnog zaceca pre par godina, ako se secas, ostvarene u vreme jedine dijete drzane u zivotu (da bih pravila drustvo mm). a spontani dodje kadkrenuh da se hrnim kako "trudnici dolikuje" i sa gomilom cokolada poklona mm iz ne znanja. tad sam verovatno digla secer pa i insulin nebu pod oblake i desilos e sta se desilo u ranoj trudnoci...
u prilog tome govori i neuspeh vto nakon samo 3 meseca uzimanja siofora, i uspeh nakon godinu dana uzimanja...

dosuse antitela sam radila smao osnovna, ali bila su ok-te mislim da to nije, iako sam pila kortikosteroide po pravilu klinike, za svaki slucaj, u maloj dozi.
analize vezane za trombofiliju takodje ne radih ali nista od osnovnih parametara nije ukazivalo na to, a i u svakom postupku sam pila aspirin, cak i izmedju postupaka, opet za svaki slucaj, ali ni to nije pre ovog poslednjeg pokusaja imalo rezultate...

takodje, ne smatram da su dr sad nesto posebno uradili u odnosu na vecinu prethodnih ovde, sem sto je mozda lab bio bolji pa su embrioni imali bolju sansu van tela 5 dana, a inace samo 2...

sve u svemu-moj zakljucak je siofor je kljucni faktor uspeha kod mene!

i da dodam, obicno se najvece misterije resavaju OBRACANJEM paznje na SVE sitnice koliko god ne vazne izgledale...
gde bi bio Serlok i Poaro, da su zanemarivali nazovi sitnice ? ihaaaj
Very Happy lol!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od buby 28/10/2010, 09:04

sta ti radis u 4:42????????????
jesi posla il si dosla?????NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 404938 NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 404938 NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 404938
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 28/10/2010, 09:49

eee moja ti... nemere se spavati...

inace bila sam na kontroli: na uz sve ok, bebice su 950 i 920 g teske . bucke moje bas su porasle pu pu!

grlic i dalje dobar, dr insistirala da vise setam :))))))))))))

transaminaze i tr zaokruzila, kaze nije strasno visoko, ali da pratimo sad...

kontrola za 3 nedelje
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od naca 28/10/2010, 11:31

nensi, shvatila sam da nemaš nikakve simtome, toliko umem da pročitam, sama si spomenula hellp sindrom, pa sam ti zbog toga prenela svoje iskustvo, jer sam ga i sama imala. ne bih se složila sa anuškom, u onom delu gde kaže da ukoliko nemaš povišen krvni pritisak i proteine u urinu, 99,9 % znači da je sve o.k. ja nikada u trudnoći nisam imala povišen krvni pritisak, niti proteine u krvi, nikakve tegobe, pa mi se desio hellp sindrom na kraju trudnoće i to sa fatalnim ishodom. sa druge strane mislim da tebi ništa ne fali, i da se možda previše opterećuješ, ali ja bih, nakon svog iskustva, verovatno bila još i gora po tom pitanju. ne znam zašto lepo ne odeš kod svog doktora i ne rešiš nedoumice, nego čekaš i češljaš po netu i forumu? opet kažem, to samo zbog sebe same, da ne razmišljaš, otidi do doktora i traži odgovor.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 28/10/2010, 13:49

naco , ja sam pitala ovde za to izmedju dobijenih rezultata krvi i zakazane kontrole. nisam jurila vandredno na kontrolu. i sad posto sam bila kod dr danas i posto mi je rekla da nije nista kriticno, kao i vi ovde , kao sto sam i ja mislila, ali je zena videla i rekla, da cemo da pratimo te parametre da ne bi doslo do skoka-sad dobih odgovor. a opterecivala se nisam uopste. to govorim sve vreme. samo sam pazljiva i nista ne otpisujem tek tako dok ne proverim na dve strane bar.

cak mi je i pritisak 90 sa 60 i dalje...

ti naco bas nisi imala srece... i sad si zbog toga opreznija. a ja sam oprezna oduvek, na osnovu tudjih ne daj Boze iskustava...
pitam uvek, ne opterecujem se uvek (cak vrlo retko)...

nego tebe nam nema sa svojim novostima... hajde obraduj nas malo... ima li nesto lepo? jesi uspela da se oporavis od svega onog koliko toliko?

usne
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od naca 28/10/2010, 14:15

oporavila sam se, moram, šta ću, idem dalje. nemam ovde gde da pišem, zato me nema, ali čitam sve dnevnike i pratim dešavanja. nema ništa novo, dobila sam tek 40 dana nakon revizije, tako da mi je to bio prvi ciklus, sad čekam da prodje još jedan, pa da vidim šta ću i kako ću. mislila sam da se brineš, zato sam ti napisala da odeš kod lekara, jer ja bih verovatno već utripovala da mi je ko zna šta, a kao što ti reče, sve zbog lošeg iskustva. stalno razmišljam o tome kako sam tokom cele trudnoće bila rasterećena, ni jednog trenutka nisam pomislila da nešto nije u redu, kao i što nije bilo, dakle, nisam baš ni malo negativno razmišljala, a opet se desilo najgore. e sad verujem da bih bila neprestano u strahu, nikako da prevazidjem taj strah. zbog toga se i ovde oglasim kad neko spomene da mu neki rezultat nije u granicama, jer odmah me hvata panika, pa ko velim da nešto, ne daj bože ne krene naopako. tako sam tripovala i za geu kad se žalila na bolove u zgobovima i nagovarala je da ide kod dr. a nije bilo ništa, hvala bogu. ali ja sam odmah vratila film i setila se kad su se meni pojavili bolovi u zgobovima i kad sam dobila isti odgovor od lekara da je sve o.k. a verovatno već tad nešto nije bilo u redu. valjda ću nekada i taj strah da prevazidjem, a ja se duboko nadam da će to biti kad budem rodila jednu živu, zdravu i lepu bebu Very Happy ajd uživaj sad, a ja te pratim.
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 31/10/2010, 12:31

nacili cmoka

evo da prijavim da je pocelo i naticanje ruku i nogu pomalo. znam da je normalo ali nesto mi rano... :)

ova leva beba izvodi akrobacije na trapezu u mom stomaku cini mi se-mamina, a desna se javi jednom dnevno neznim kuckanjem kratko-ko da hoce samo da prijavi-i ja sam tu- al idem da dremnem jos malo...tatina.... Very Happy
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od MARA 1/11/2010, 13:14

Nije rano Neno sto se oticanja tice,ume da se javi i mnogo ranije.
Ljubim maminu akrobatu i tatinu kuckalicu
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Masha UK 1/11/2010, 21:41

Nensi, samo da te ljubnem na kratko i da vidim koliko jos brojis. Nadam se da si ok i da uzivas u trudnoci bez vecih problema. Javicu se sutra malo opsirnije na mojoj staroj temi.

Velika pusa tebi i pilicima!!!

ljubav ljubav ljubav
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od MARA 5/11/2010, 18:23

ljubav
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 7/11/2010, 11:18

nedodje ti masho na staru temu! il ja nesto propustih.
vo me na kratko da javnem da sam isla na 4d uz u analife, ali nazalost ista ne uradismo. bebe su prevelike u 28 nedelji a jos su i dve i dr nista ne moze da vidi! jos su se i okrenule ledjima ka uz, i ne daju se ...
bas sam razocarana... dr je bio posten i nije hteo za delimican pregled da uzme toliku cifru a da ne snimi sve...
al mi rece da se ne brinem, da deluju ok... ja mislila da pregleda bar sve organe beba na tanane... ali ipak nije... posebno nakon sto je mm na doktorovo "muckanje" beba sondom ne bi li se pomerile, reagovao graskama znoja na celu Razz ... dzaba mu prica da to bebama ne smeta...

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od bak 7/11/2010, 13:00

Popisuljice, resile da se stide NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 690119 NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 690119

Jos 10-tak nedelja pa cete se lepo upoznati, nemoj da si razocarana, samo ces se jos vise oduseviti kad se upoznate NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 275568
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od BiKsi :) 8/11/2010, 08:25

bak ::Jos 10-tak nedelja pa cete se lepo upoznati, nemoj da si razocarana, samo ces se jos vise oduseviti kad se upoznate NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 275568
NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 561840 NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 561840 NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 561840
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od naca 8/11/2010, 11:58

Šta bi sa rezultatima, jesi li pitala za njih?
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 55
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od MARA 8/11/2010, 14:24

Joj pisuljice,stiduljice,sakrile se od cika doce,i neka su
Ljubim ih
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od brinbili 8/11/2010, 15:32

Nensi,sta nam radite vas tri? smajli angel smajli angel smajli angel
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 8/11/2010, 17:46


naca ::Šta bi sa rezultatima, jesi li pitala za njih?

jesam naco jos onda. evo.

nena beba :: i sad posto sam bila kod dr danas i posto mi je rekla da nije nista kriticno, kao i vi ovde , kao sto sam i ja mislila, ali je zena videla i rekla, da cemo da pratimo te parametre da ne bi doslo do skoka-sad dobih odgovor.


nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od nena beba 8/11/2010, 17:48

brinbili ::Nensi,sta nam radite vas tri? smajli angel smajli angel smajli angel

ma evo jedna spava, druga se pracaka, a ja poceh da se brinem po malo... nista ozbiljno, samo onako jer se priblizava... cesto su mi mokri ulosci dnevni... pa se zabrinuh za vodenjak... dal moze on da "pusta po malo"?

znam da dzabe tripujem, al ne mogu da docekam kontrolu...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Milijana 8/11/2010, 18:16

Ne popušta vodenjak nego bešika Laughing Bar smo takve informacije dobile u školici yes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede - Page 15 Empty Re: NENA BEBA - Borba traje i dalje-do konacne pobede

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 26 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20 ... 26  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu