KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaginalni sekret

+14
sareni leptir
M.
karakaca
Ema78
Goca ***
dr mali pariz
Mirjana
lolipop
Jana87
Marija86
buby
Zoka83
zeka88
HappyGirl
18 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od missile 31/8/2012, 12:59

pa sačekaj nedelju dana, ako je nešto ostalo da stigne da se pokaže. Tako su meni rekli kad sam lečila upalu
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od mamajednogprinca 31/8/2012, 13:00

hvala cvet
mamajednogprinca
mamajednogprinca

Broj poruka : 241
Godina : 34
Location : Beograd
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od sareni leptir 31/8/2012, 15:22

devojke dobre su i vaginalete od propolisa ...doduse ja ih koristim kao preventivu....cisto da odrzim sterilnim cer i vag bris...jer cu uskoro da krenem sa analizama za vto...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od Ema78 31/8/2012, 18:24

Ja sam koristila poliginax, jer muku mucim sa vaginozama, brisevi su mi uvek cisti. Bude mi posle njega ok par meseci, pa sve ponovo. Davali su mi i neopenotran, ali on njega imam iritacije. Kao najbolja varijanta, meni se pokazala kombinacija biljnih vaginaleta, uz ispiranje sa bornom kiselinom. Samo sto me kod tih vaginelaeta nervira sto sam non stop masna...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od missile 31/8/2012, 18:57

Brbljiva, kako se zovu te vaginalete sa propolisom?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od sareni leptir 31/8/2012, 20:03

postoje razna imena ...ali ja sam trazila tako-vaginalete od propolisa.konkretno moje se zovu -PROPOVAG-a proizvodjac je ESENSA.kostaju oko 370 din ,ima ih7. inace na netu sam nasla neke od 1500 din a 10 kom....samo potrazi kao vaginalete na bazi propolisa u apotekama,pa ces naleteti na neke. sunny
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od missile 31/8/2012, 23:44

Hvala, Brbljiva!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od Ema78 15/11/2012, 21:29

Drage moje, zelim da podelim iskustvo sa vama,mozda ce nekom znaciti...

Pre nedelju dana pojavio mi se malo jaci sekret, pracen osecajem svraba i peckanja.Znate na sta mislim,manje vise sve smo prolazile kroz to... e sad, poenta je sto sam ja trudnica i sto do 12. nedelje ne dolazi u obzir bilo kakava terapija standardnim lekovima.

Dobila sam preporuku da koristim 3% bornu kiselinu(acidi borici), njome obrisem spojne genitalije,kao i pocetak vagine, osusim tapkanjem nekim mekim peskirom, i preko toga namazem ili pavlovicevu mast ili kantarion...Vaginu ocistim tako sto na prst namotam tanak sloj gaze ili vate, blago natopim kiselinom, i samo obrisem zidove u visini jagodice prsta.Na slican nacin nanesem i kantarion.

E sad, naravno da je kanesten ili ginodaktanol bolji i efikasniji, ali i ovo je odlicno resenje, nemam vise osecaj zarenja i svraba. Nadam se da cu izgurati do 12. ili 13. nedelje, pa da mogu da pocnem sa antimikoticima.


Takodje, pocela sam i ekcem na rukama da mazem kantarionom, ponekad pavlovicevom, onom obicnom. Ima efekta, lakse mi je.

Takodje, dr mi je rekao da mogu da koristim bilo koje vaginalte na biljnoj bazi, uzela sam Fitovag, ali posto sadrzi neki konzervans, za sada ne koristim.


Pozdrav svima, u nadi da nikom nece zatrebati ! Very Happy
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od detlic 19/11/2012, 15:50

Ema, to je verovatno kandida, a za to je najbolja soda bikarbona. Obicno ispiranje tj. pranje vodenim rastvorom bikarbone sode. Ja odokativno odredjujem kolicinu sode. I tako nekoliko dana dok ne prodje. Ukinuti tj. izbaciti iz ishrane sve slatkise!

detlic

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od tetreb 20/11/2012, 09:37

Ja imam pojačan sekret a rezultati VB i CB su sterilni. Doktorka mi je dala ipak vaginalete Clindamicin u kombinaciji sa nistatinom (prave se u apoteci). Rekla je da imam masovnu ektopiju i neku ranicu na grliću i da na kontakt krvarim al na vešu nemam ništa.Kada sam radoila kolposkopiju sutradan sam dobila pa me zanima da li je tako grlić izgledao zato što sam trebala da dobijem.Nisam ponovila papu ali mi je pre 10 meseci bio II Grupa.
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od Ema78 20/11/2012, 10:23

Detlic, hvala, meni je soda malo manje efikasna od borne kiseline. Kada to koristim, obicno stavim kafenu kasicicu sode na vecu casu vode. Sada se malo primirilo, ali u svakom slucaju cu sutra ili u cetvrtk odraditi biseve, ako stignem, nema sanse da cekam sredinu decembra.

Tetreb, za kolposkopiju ne znam sta da ti kazem, ali znam da grlic moze malo da se promeni za vreme , odnosno pre ciklusa. A ja ceo zivot mucim muku sa sekretima, i vise sam digla ruke. I meni su brisevi uglavnom sterilni, mozda sam dva ili tri puta za sve ove godine imala kandidu. Uglavnom , kod mene je u pitanju bakterijska vaginoza, iz nekog razloga , za sada nepoznatog, i to uglavnom lecim ili ispiranjem sodom ili nekom mesavinom biljnih vaginleta. Ako brisevi pokazu nesto, onda po njima.
E sad, meni je dosta pomogao Lactogyn, to je kao sampon za intimno pranje, smiri mi spoljasnju iritaciju.Ima da se kupi u Liliju.

Trenutno mi pomaze samo borna kiselina i kantarion...jos uvek je tu nelagoda, ali videcu sta dalje, kada uradim briseve. Za sada prezivljavam.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vaginalni sekret - Page 2 Empty Re: Vaginalni sekret

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu