KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

+17
djole42
missile
hany
sareni leptir
Deni
*AIDA*
dr mali pariz
MAAKKI
lilly13
Nefertari
catherine290505
Sofka
Gala
bak
nabla
Aida
HappyGirl
21 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od sareni leptir 19/7/2012, 12:16

da ,znam da su nadlezne lokalne vlasti...zato sam i besna na sve funkcionere....ipak ja dolazim iz grada koji je pr godina,gradio Beograd...ali to nije ovde tema!drugo,treba pruziti sansu svakoj zeni bezobzira na godine,sve dok za tako nesto postoji sansa i sve dok takav postupak nece ugroziti sopstveno zenino zdravlje! ...tako isto smatram da treba drzava, da dozvoli za celu Srbiju treci pokusaj ,kao sto je odobrila i pokrenula prva dva besplatna pokusaja o trosku rzzo....na to sam mislila u predh postu yes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od missile 19/7/2012, 13:39

Da, da, sad se mnogi političari hvale kako su baš oni smislili da treba omogućiti ženama vto o trošku fonda.  b U stvari, nekada im se omakne i po koje dobro delo. A da skupiš žene iz grada pa da uputite zvanični (pismeni) apel gradonačelniku i predsedniku skupštine grada? U manjim gradovima ljudi se poznaju, pa ako obezbedite i podršku lokalne tv, to je već nešto. A država da se nas seti - ma neće. No

Brbljiva, jesi li ti već išla na neki vto pokušaj o trošku rzzo?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od sareni leptir 19/7/2012, 14:17

da bila sam prosle god u nisu.
imala dvojke i izgubila ih u 8 nedelji,zbog neadekvatnog lecenja sopstvenog dr koji mi je radio vto!!!! ipak da sam kod njega privatno otisla,mozda bi me i lecio........ lol!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od missile 19/7/2012, 14:29

uffff.....
Imaš onda još jedan pokušaj. Ako uvedu privatnike, probaj da izbegneš tog nesavesnog ili nestručnog... lol! Dosta sam čula o lekarskim greškama, i lične gubitke pretrpela, i ne praštam. c
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od sareni leptir 19/7/2012, 15:44

izglada da ce bas on biti u drugostepenoj komisiji,pa me strah da se ne seti mene je smo tel imali kratke prepirke,a jos ispocetka mi je sa njima svima krenulo lose....ukratko,bilo je otprilike ovo vreme,god odmora....meni su analize isticale polako jer sam imala bakteriju pa mi to oduzilo sve,,,,predala na prvostepenoj komisiji,prosla i cekala drugostepenu.a oni nikako da me pozovu....gurali su svoje ljude da ih ubace pre odlaska na odmore.bilo ih je briga sto meni bas taj nalaz na bakterije istice,a jedva sam se izlecila nakon 2 god lecenja.onda sam naisla na neki br tel iz ministarastva zdrvalja ,lutala tel dok me nisu uputili na br tel nekog DR JOVANOVICA koji je zaduzen za sve nase papire i komisijee u BG.(tamo je sediste svega sto se odlucuje u vezi vto i svih problema koje imamao)....ZAHVALNA SAM MU DO NEBA ! ispricala sam mu moj problem ,a on mi je reko da sacekam jos 7 dana (dotle su mi i vazile te analize ),i ako me dotle ne pozovu,a ja obavestim bg tj njega i da ce ih on pozvati.Tako je i bilo,oni me nisu pozvali i ja sam morala da ga obavestim,gde su me oni (da ne poverujes),odma zvali sa te klinike i zakazali mi odma drugostepenu komisiju!.......i tako ja odem konacno tamo,a jedna doktorka sa komisije me docekala recima A TI SI TA ,STO NAS JE TUZILA BG!-ja nisam mogla da verujem sta cujem.znas vec kako i sta se sve radi na dr komisiji,pa je tako i ovaj moj odradio spermogram(koji je radjen 2,3 x pre toga i jednom na V.M.A-ustanovljena oligospermija 2 i 3),a los spermogram je i razlog naseg odlaska na vto.nakon pola sata donose nalaze, i sledi moj UZ gde pocinju da me driblaju,da (citiram):-JA NISAM ZA VTO I NEZNAJU ZASTO SAM UOPSTE DOSLA NA VTO JER JE SPERMOGRAM DOBAR!??!- umalo da me ne puste da prodjem komisiju.ja pocinjem da im objasnjavam i SRECOM ,vadim papir na kome pise ,kao preporuka od dr.E .G nacelnice vto u BG(koja me kartko nesto lecila)-da sam ja za VTO !!!! cim su culi za BG i doticne doktore koje sam pominjala ,rekli su mi da komisiju prolazim samo zbog doktorke iz BG ! dakle,devojke pamet u glavu.....morala sam ovo da podelim sa vama ....malo sam oduzila ali ...eto ..kako mi krenulo,tako mi se i zavrsilo... v
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od djole42 19/7/2012, 22:40

BRBLJIVA76 ::nadam se da ce srbija dozvoliti i treci pokusaj vto o trosku rzzo ,za sve gradjane srbije! a ne samo za bg.! ipak postoje ili zele da postanu majke i zene van Beograda ! hvala na razumevanju!


Brbljiva biću malo off topic ali vidim da pominješ Niš ,ne znam da li si iz Niša ili si samo radila VTO ....Niš je jedan od gradova koji plaća VTO bez ograničenja u godinama ... .....tu su i Paraćin ,Pirot....Nije to dovoljno ,znam ali se ipak pokreće ....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od sareni leptir 20/7/2012, 01:17

pripadam nisuza drugu komisiju ali nisam ni iz jednog od tih pomenutih gradova.....jos malo dalje sam.... nebitno je ,zelim da preskocim i sto je moguce vise -zaobidjem Nis !!!! hvala ipak... love
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od missile 20/7/2012, 12:47

SELIM SE U NIŠ! yes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od hany 20/7/2012, 12:53

eto cak drugi gradovi imaju vece prednosti nego beograd
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od nena beba 5/1/2013, 10:31

djole39 ::
BRBLJIVA76 ::nadam se da ce srbija dozvoliti i treci pokusaj vto o trosku rzzo ,za sve gradjane srbije! a ne samo za bg.! ipak postoje ili zele da postanu majke i zene van Beograda ! hvala na razumevanju!


Brbljiva biću malo off topic ali vidim da pominješ Niš ,ne znam da li si iz Niša ili si samo radila VTO ....Niš je jedan od gradova koji plaća VTO bez ograničenja u godinama ... .....tu su i Paraćin ,Pirot....Nije to dovoljno ,znam ali se ipak pokreće ....

Bravo! lol!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od nena beba 8/2/2013, 18:12

nisam u toku devojke-dal je ostalo na 2 besplatne ili ima i treca? za one van Beograda...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od nena beba 8/2/2013, 21:42

Pročitah da neki gradovi plaćaju više vto... Zna Li se koji sve?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od Dacaa 8/2/2013, 23:01

Meni predstoji drugi pokusaj...Kad je sve to tako neizvesno. Rolling Eyes Bilo bi dobro kad bi postojao i treci pokusaj i za ostale gradove osim za BG.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Zdravo.Kako da se ubacimo?Pozdrav.

Počalji od misevi 16/3/2013, 22:00

HappyGirl ::Molba za proširenje mogućnosti za ulazak
u postupak vantelesne oplodnje o trošku RZZO


Poštovani,

Obraćamo Vam se u nadi da ćete imati vremena i razumevanja za našu Molbu, koja se tiče jednog opšteg problema, nažalost, izuzetno zastupljenog u našoj zemlji, a to je sterilitet bračnih parova.

Mi, dole potpisanih, smo građani Republike Srbije, koji se dugo bore sa neplodnošću različitog uzroka, i prošli smo kroz mnoge neuspešne postupke potpomognute oplodnje. Neki od nas su uspeli da iskoriste postupak na teret RZZO, dok većini parova godine ili dijagnoza to nisu dozvoljavali.

Veoma smo zahvalni za omogućen drugi postupak o trošku RZZO, ali nažalost, to ne rešava problem većini parova.

Činjenica je da su tim postupkom izuzeti mnogi parovi koji su dugogodišnjom borbom sa neplodnošću prešli starosnu granicu, ili im iz nekog drugog razloga nije odobren ulazak u nacionalni program.

Imajući u vidu iskustva parova iz drugih država, a posebno država u okruženju (Hrvatska npr.), koje su u podjednako teškoj ekonomskoj situaciji kao i naša, osećamo se pogođenim manjim pravima u ovoj oblasti.

Naime, pored većeg broja postupaka nacionalnog programa stimulisane VTO i pomeranja starosne granice, postoji još jedna opcija koja bi, kada bi bila omogućena kod nas, u većoj meri povećala broj ostvarenih trudnoća.


Reč je o IVF, odnosno ICSI postupcima vantelesne oplodnje iz prirodnog ciklusa (bez stimulacije).

Ova metoda, pored toga što je znatno povoljnija za budžet, jer ne zahteva hormonsku terapiju (za koju je poznato da košta mnogo), posebno je korisna ženama koje imaju lošiji odgovor na stimulaciju gonadotropinima. Osim toga, nije agresivna, te je moguće izvršiti veći broj pokušaja za kraći vremenski period, što nije praktikovano kada se radi o stimulisanim ciklusima.Većim brojem pokušaja znatno se povećava verovatnoća uspeha kod parova koji odstupaju od predviđene starosne granice i nije im ostalo još mnogo vremena za postupke.
Hrvatska već duže vreme omogućava svim svojim državljankama, pa i onim koje su preko 38 g. starosne dobi, plaćene postupke, bez terapije. U Makedoniji i Sloveniji je starosna granica viša nego kod nas za plaćene postupke.

Došli smo do ključne tačke naše Molbe. Ona se odnosi na:

- omogućavanje nestimulisanih postupaka vantelesne oplodnje o trošku Fonda,
- omogućavanje postupka vantelesne oplodnje i za žene sa smanjenom funkcijom jajnika o trošku Fonda
- pomeranje starosne granice za vantelesnu oplodnju o trošku Fonda na 45 godina.
- omogucavanje vantelesne oplodnje o trosku Fonda i onim parovima gde muskarac nema spermatozoide u ejakulatu kao i onim parovima sa izrazito lošim spermogramom

Obrazloženje:

- jedan postupak iz prirodnog ciklusa košta daleko manje od uobičajenog stimulisanog postupka;
- neke žene koje imaju i preko četrdeset godina imaju dobar odgovor jajnika na stimulaciju;
- smanjena funkcija jajnika je medicinska dijagnoza, kao u ostalom i sam sterilitet, pa je nepravedno izostaviti te žene iz plaćenih postupaka koji bi im pomogli da postanu majke.
-za parove sa azoospermijom vantelesna oplodnja je jedini način da dodju do potomstva. Biopsija ili punkcija testisa bi, u tom slučaju, mogla da bude plaćena iz ličnih sredstava, a postupak, koji se dalje ne razlikuje, da bude o trosku Fonda.

Na kraju, ali ne i najmanje bitno, broj parova kojima treba pomoć u vidu nekog od postupka medicinske oplodnje se stalno povećava, i pitanje je kada će neko, kome je ova priča još daleko, biti u istoj situaciji.
Zbog ovog poslednjeg imamo podršku ljudi koji nemaju problem sa neplodnošću, ali su svesni činjenice da bilo ko od njih ili njihovih bližnjih se može koliko sutra naći u ovakvoj situaciji kao mi sada.

Uz svako poštovanje i željno iščekivanje vašeg odgovora, dole potpisani

Prilog:
Iskustva zemalja iz okruženja.

Iskustvo Hrvatske:

U Hrvatskoj, kao zemlji u okruženju sa sličnom ekonomskom situacijom, u oblasti vantelesne oplodnje regulisano je sledeće:

1. Besplatnih 6 stimulisanih pokušaja vantelesne oplodnje
2. Nakon 38. godine njihov RZZO plaća tehnički deo postupka, a lekove plaćaju sami parovi.
3. Donacija jajnih ćelija će takođe biti o trošku države.
4. Imaju pravo na neograničen broj nestimulisanih vantelesnih postupaka.
5. Ne postoje ograničavajući uslovi koji bi eliminisali parove za IVF o trošku države (npr. smanjena rezerva jajnih ćelija).
6. Ne postavljaju uslov da par nema svoje živorođene dece.

Iskustvo Slovenije:

1. Fond finansira 6 postupaka stimulisane vantelesne oplodnje
2. Pravo na vantelesnu oplodnju o trosku Fonda imaju zene do 43. godine zivota
3. Parovi kojima je potrebna donacija polnih celija imaju pravo na 6 postupaka o trosku Fonda, a ukoliko se odluce da donaciju polnih celija obave u nekoj od klinika u inostranstvu Fond refundira troskove u visini od oko 2000 eur.
4. Ne postoje ograničavajući uslovi koji bi eliminisali parove za IVF o trošku države (npr. smanjena rezerva jajnih ćelija ili izrazito los spermogram (azoospermija)).


Iskustvo Republike Srpske:

1. ženama do 38 godina starosti Fond plaća vantelesnu oplodnju u celosti
2. ženama od 38 do 40 godina starosti Fond finansira 50 % cene postupka
3. ženama od 40 do 42 godine starosti finansira se jedna procedura u visini od 30 % cene postupka.
4. ženama koje su starije od 42 godine, a koje zatrudne postupkom vantelesne oplodnje (koje su same platile postupak), Fond refundira troškove u celosti.

misevi

Broj poruka : 2
Godina : 38
Location : Valjevo
Datum upisa : 16.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od misevi 16/3/2013, 22:02

Zdravo.Zelimo da se ubacimo?Hvala!

misevi

Broj poruka : 2
Godina : 38
Location : Valjevo
Datum upisa : 16.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od missile 20/3/2013, 08:46

Jesmo li mi odustale od ove molbe?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od HappyGirl 20/3/2013, 08:57

Kako misliš odustali kada smo je poslali na 100 adresa, išli na 100 razgovora , slali 1000 mailova, bilo je na mnogim sajtovima, na radiju, išli smo na tribine...?
To što država nema interesa ni želje da to menja, šta mi da radimo.

HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od missile 20/3/2013, 09:04

Da šaljemo ponovo Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od HappyGirl 20/3/2013, 09:12

Missile, možemo da šaljemo ponovo ali samo mz i rzzo i to sa ličnim potpisima jer su nam dušu vadili što smo im sve onako lepo i fino otkucale i složile a nismo podneli i svojeručno potpisani zahtev. Mislim jesmo mi potpisale tj. nas dve taj zahtev ali reko Zoki nije ovo validno, možda je falsifikat gde su ovih 7000 svojeručnih potpisa Shocked Ma znaš šta, da hoće nešto da urade oni bi to i uradili. Jednostavno stalno govore nema para i nema para... Išli smo i kod zaštitnika...kao ima elemenata diskriminacije. Ali koga da tužiš, gde da ideš kad je sve to korumpirano. Evo oni iz udruženja roda uzeli da rade istu akciju tj. sličnu i napravila je tribinu i evo koliko je prošlo od toga i opet ništa nisu konkretno uradili. A kad će ne znamo. Very Happy
Uspeli su da od jevremove dobiju 3 donacije za one koji nemaju prava preko fonda i to je sve... Nema draga, velike su tu pare u igri...
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od missile 20/3/2013, 09:25

HappyGirl :: Ma znaš šta, da hoće nešto da urade oni bi to i uradili.

Baš! yes Na trenutak zaboravim gde živim.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od sareni leptir 20/3/2013, 10:16

sta da kazem ...zvali smo sektore razne u vezi nekih papira za vto,zorana jovan ,u bg ..i niko nista nezna! nikome nista nije u nadleznosti ....strasno.verujem da bi nesto uradili nadlezni da su hteli ,po pitanju svih molbi o kojima govorimo.. Crying or Very sad
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od Bekanicaa 20/3/2013, 16:25

Tek sad videh, kako ste samo lepo molbu sastavile Very Happy I bas mi nije jasno, da nam niko nije hteo pomoci No . Interesantno je to, da ima bas puno zena koje rade u drzavnim sluzbama, na polozeju, i da se ni jedna nije zapitala, malo razmislila, poistovetila se sa bilo kojom od nas v . Ja se duboko nadam, da ce ova molba, mozda stici u bar jedne prave ruke Very Happy Ako neka ima ideju, kome da saljemo ponovo...? U interesu je svih nas. I onako se svaka ponaosob na neki nacin bori , sa raznim problemima vezanim za sterilitet. Ja sam recimo, osudjena na Vantelesne oplodnje, zena bez jajovoda... Treba misliti na buducnost Wink , a verujem da ce se vec nesto promeniti i olaksati nam ovaj nas put.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od sareni leptir 20/3/2013, 17:20

eee Rolling Eyes Crying or Very sad molitva daj Boze !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto - Page 2 Empty Re: Molba za proširenje mogućnosti za ulazak u postupak vto

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu