KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

+42
Ema78
Marie
noja
sanjicica
dacans
BiKsi :)
zoxa
zvoncica36
Struzzo
bobica83
pepa prase
cici
penelope
tuli
Marija86
Tanja83
Lily
plavaptica
dr mali pariz
Shizika
Orline
Tinche
JocY
Milijana
key
era
MARA
kasia
Mirjana
lena
maus
buby
cufta
Zoka83
Sneza
nena beba
Simona
katarina
Gala
caci
HappyGirl
Cherry
46 posters

Strana 14 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Sledeći

Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od cici 9/11/2013, 20:42

Hvala Buby osmeh srce docekacu i taj dan da sam spava u svojoj sobi. Znam kad je miran ja se budi i gledam u nega, neobicno mi je kad se ne javlja( eto nikad zadovoljni Wink. sada bolje spava pu pu pu ali nos se opet zapusio i demo dalje.
Kazu da sam glupo vreme izabrala za polazak u vrtic tj sa dve godine, bolje da sma sacekla sledecu...... ili bar 2.5............. nesto kao studija...nisam pametna vise.

bobice i mi kasljemo vec dva meseca, dr kaze da ce kasljati do pro;eca ako i slinci. kaze "radosti vrtica" . Radila si bris grla i nosa ili jos nesto?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od noja 11/11/2013, 13:20

Krenili i mi u vrtic :)))
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Struzzo 11/11/2013, 13:48

I Noja, kako ide?
Sanjičice,
taj komentar vaspitačice zaista nije na mestu. Moja curica je prohodala sa 14 meseci i zaista ništa hitno i neobično ako dete sa godinu dana nije prohodalo.
Mi još nismo utvrdili nošu (imamo 2 god i 7 meseci) i niko od vaspitačica ne požuruje, mada bi ga mogli malo više motivisati tamo u vrtiću (kad se u kući takmiči sa mlađom sestrom u bebanju).
I mi već nedeljama imamo sline i kašalj. Tačnije mala seka indirektno dobijajući preko brata viruse. Zar je stvarno normalno da kašlju do proleća? Mene to zabrinjava.
Inače, bati je OK u vrtiću. Ima jednu vaspitačicu koju baš voli. Počeo je da imenuje drugare, to je napredak. Spava, manje-više. Za jelo im ne verujem (vaspitačice svaki dan sa istim izrazom i osmejkom kaže kako je sve jeo, zapazila sam da isto na isti način govori i drugim roditeljima) a on onda dođe kući i jede kao pomahnitao. No, ne mari, svejedno ručka uvek ima. Važno je da negde jede. Wink
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od noja 11/11/2013, 14:01

I mi smo dugo puzali a prohodali u 13 al i dalje puzali
al komentar boze sacuvaj
Kod nas je obrnuto prvo super extra mislila gospodjica igraonica i sad kad ppostaje svesnija da ostaje i da spava isto ko kod mire kad nas vidi lupi se u celo kao gde ste dosad :))))al ok je dobra je u vrticu za sad nema suza videcemo ide mesec dana jednu je isla polovicno
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Marie 27/4/2014, 15:55

Drage mame decice koja idu u vrtic,
mi bismo nasu devojku dali u vrtic negde posle Nove godine. Ja radim, moja sveki je cuva, ja inace treba da se porodim u oktobru, pa mi je malo previse za nju da je od septembra damo u vrtic, a zatim da se navikava i na bebu... Nekako racunam da ce se sve kockice sloziti tamo negde posle nove godine, beba ce biti veca, a ja necu raditi i moci cu da je vodim na privikavanje. Ono sto me buni je sto se prijava za drzavni vrtic predaje sada od 5. do 15. maja, na prijavi pise "navesti zeljeni mesec upisa", ali ne znam da li moze da se navede npr. februar 2015. i kakve su onda sanse da se upise? Ili postoje i neki kasniji termini za predaju prijava? I mm i ja radimo, pretpostavljam da je to prednost pri upisu. U svakom slucaju, hvala unapred na odgovorima, nadam se da neko ima vise informacija... Svakako treba da odem i do vrtica da se raspitam...
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Ema78 27/4/2014, 21:18

Pozz Marie...

Naravno da mozes da navedes koji hoces mesec, jer je upis za 2014-15 godinu,tj, upis je jednom godisnje. Za sanse ne znam, to zavisi od predskolske ustanove. Pogledaj na sajtu predskolske ustanove kojoj pripadate,kakve su kvote za upis u konkretnom vrticu/jaslama.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Marie 28/4/2014, 09:20

Hvala Ema!

Evo jutros sam išla do vrtića, sada se predaje za celu sledeću upisnu godinu, tj. do aprila 2015, a ako se napise neki mesec kasnije od septembra, onda se ta deca ne raspoređuju sada, nego mesec dana pre željenog tj. navedenog meseca. Ali se svakako sada predaju dokumenta. Tako da ćemo mi predati sada, a napisaćemo željeni mesec upisa februar.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Ema78 19/8/2014, 15:57

Kupih detetu cipele za polazak u jasle,i ranac...kad pre poraste... Shocked

Inace, ja jedva cekam da krene u jasle. Od vise strucnih ljudi smo dobili preporuku da bi za njega bilo dobro da krene u jasle, zbog motivacije govora. On je zreliji od svojih vrsnjaka u nekim stvarima, verovatno zbog nedostatka govora, u nekim je bebastiji, pa bi okruzenje jasala bilo stimulativno za njega.
Ono sto ce nama biti problem, to je ishrana... zbog kandide je na specijalnom rezimu, pa cu morati da mu kuvam posebno. Dobro je sto daju jelovnik online, pa mogu da prilagodim svoje kuvanje.

Inace, na jasle gledam kao na sjajnu priliku da se dete socijalizuje, i jedino me malo plase prehlade, ali i to je deo odrastanja,i koliko sam shvatila, individualno je... neko se razboljeva, a neko ne... videcemo kako ce to ici...

Al, kad pre jasle???
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Ema78 11/9/2014, 21:22

Drage moje,

Polako prolazi prva Petrova nedelja u jaslama. Ovih dana je na privikavanju, ostaje po 1.5 h, sutra ce verovatno dva...
U ponedeljak je bio odusevljen,u utrorak je malo plakao, juce takodje, a danas je bio manje vise dobar.Kada sam dosla po njega igrao se sa kockicama, za razliku od prethodnih dana kada je  visio na vaspitacicama. Generalno,problema za sada nema, u tehnickom smislu. NJih 14 je na dve vaspitacice, obe su ok, i generalno mislim da su veci problem roditelji nego deca, kao i babe i dede koji sede ispred vrtica i dizu tenziju dok cekaju unuke.


Izasli su mi u susuret sa strucnim savetima oko ishrane, sve su mi objasnili, do detalja, tako da cemo dok Petar ima kandidu biti na domacoj ishrani, a kada se bestije resimo jesce u vrticu.

E sada, ima malo teskih trenutaka,kada nece da se odvoji od mene, ali sve je to u rok  sluzbe.
Ovih dana bolje jede,bolje spava, ima neki normalniji ritam, u smislu da se komira vec u osam uvece, a do skoro smo ga vijali do ponoci...vise brblja, ima i nekih reci, i sve u svemu, za mene je ova nedelja vrlo pozitivna, a videcemo kako ce dalje ici... da ne pominjem cinjenicu da mogu da doruckujemi veceram u miru, bez osluskivanja da li ce se probuditi.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od OKacica 12/9/2014, 13:28

Ema poljubac
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od bokica 22/9/2014, 12:29

Ema tvoje dete je kao moj Pavle. Nisam pratila tvoj dnevnik pa ne kapiram najbolje ovo oko govora. Ni moje dete ne prica sa 15 meseci i to nije nikakav problem. Kaze mama, dada i stalno rukama pokazuje sta hoce. Stariji sin je poceo da prica nesto pre drugog rodjendana, a vidim da sada i u vrticu ima trogodisnjaka koji ne pricaju tecno.
Pavle je takodje krenuo u jasle od 1. septembra i super se adaptirao. Posle sedam dana je ostao na spavanju, mada je sada bolestan pa ne ide. Al dosta je i izgurao zdrav. I on place kad se odvajamo ali to traje kratko ne oprastamo se dugo.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Vecka 22/9/2014, 12:46

Ema, kako napredujete u vrticu?

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Vecka 18/11/2014, 15:15

Upravo nam je javljeno, primljeni smo u vrtic prvi sa liste zelja i moj veliki decak krece 1.Decembra! Ovih dana moram otici po zdravstveni karton u vrtic i na dogovor oko adaptacije. :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tangerine 27/12/2014, 21:59

Čestitam velikom dečaku! :)

I moj sin je krenuo u vrtić i adaptirao se odmah. Nismo ni išli na klasičnu adaptaciju, dvaput ga je muž vodio i bio pripravan, jednom ja i to je bilo to. Otad je išao redovno dok se nije razboleo pa je pauzirao skoro dve nedelje i sad ide opet.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Vecka 28/12/2014, 07:53

Drugari su u isto vreme krenuli u vrtic ♡
Mi sa vrticem nemamo problema, plakanja nema niti ga je bilo, bas voli vrtic. :)
Od kako je krenuo bas mu je zabavno: kreativna radionica, poseta Deda Mraza, predstava, maskembal. :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Tangerine 20/3/2016, 08:52

Nas sin je od pocetka proslog meseca u novom vrticu posto smo se preselili u drugi grad. Opet smo ga dali u privatni, kao i prethodnih godinu dana. 

Starim smo bili prezadovoljni -- u pitanju je jedan od vrtica s najduzom tradicijom, najboljim renomeom, a, sto je nama bilo posebno vazno, i najfleksibilnijim radnim vremenom i uslovima generalno. I njemu i nama je selidba najteze pala jer je morao da se odvoji od svojih drugara, vaspitaca, okruzenja na koje je navikao.

Vrtic u koji sada ide ima malo rigidnija pravila, mao vece grupe, ali zasad smo jako zadovoljni, s tim sto, naravno, u poredjenju sa starim, nijedan vrtic nije takav da te ostavi bez daha. Medjutim, posto sam u obilazak krenula krajnje studiozno i obisla zaista mnogo vrtica, po pouzdanim preporukama, imajuci garanciju da ce u bilo koji biti primljen, uverila sam se koji je vrtic najvise po nasoj meri, i u taj smo ga upisali.

Kolima ga zacas odvezem, busom ima par stanica, i jedini je nedostatak u celoj prici to sto ne mozemo nikako peske, a u nasem komsiluku ima sigurno desetak blizih vrtica. To me najvise brine zbog dolaska bebe jer ce mi biti komplikovano da ih obojicu vozim ujutro dok je mladji novorodjence (nemam kome ostaviti bebu, a ni starijeg ne moze muz da vodi jer ne stize na posao), sve se nadam da ce mi neko resenje pasti na pamet jer ne bih da opet menjamo vrtic.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Jasle, vrtic, obdaniste!!!! - Page 15 Empty Re: Jasle, vrtic, obdaniste!!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 15 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu