KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gallin dnevnik...

+46
Republica
jul
Danicab1
buby
gea
Simona
brinbili
naca
Struzzo
Orline
Anuska
tuli
nena beba
maja76
Nefertari
Tinche
vajsi
Niki-Kiki
catherine290505
eni
megica-pegica67
bebko
maša
nabla
nesalela
Agata27
sevenMAJA
roda
duga76
tedi
nadalina
Sami
michael
Kata
NINA1
lasa
HappyGirl
maus
adriatika
zoxa
caci
Hitron-Luka
MARA
Jelence
era
Gala
50 posters

Strana 8 od 33 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Sledeći

Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 21/8/2009, 11:03

Ovako...nisam pustila dete da bude gladno, bila sam u nedoumici da li ima grceve ili je gladno. I mm je bio u pravu, imala je grceve sat vremena, grcila se, prduckala, crvenila, savijala se . A pre toga je jela 10 minuta. I ne smem joj davati vise od toga jer povraca. Pa moju siku ni ne moras da pritiskas, ide u mlazu, ja moram da se muzem pre svakog podoja da smanjim mlaz jer Gala nece da jede! A nije htela ni flasicu!

Dakle, ja u zadnje vreme imam spremno moje mleko u flasici jer zeza i nece da jede. Ali, zaboga, nece ni mleko u flasici, i sta da mislim? Da nije gladna! Jer vesela je, radoznala itd..
Onda sam upala u zesci trip. Zasto nije gladna??? Da li je to neki simptom neke ne daj boze...pu, pu, pu... I tako ceo dan citam gluposti na netu da trazim sta to moze biti, mm zamalo da mi ukine internet juce.
I onda, se dogovorimo, juce uvece, da kada posle kupanja bude jela prvo da joj ponudimo siku, ako nece onda moje mleko u flasici, pa ako nece onda aptamil. I pripremili smo joj i moje mleko u jednoj flasi i aptamil u drugoj.
I veruj mi, molila sam Boga samo da makar prihvati vestacko mleko, jer je to po mom tripu znacilo da je ipak gladna i da hoce da jede.
Srecom sikila je 10 minuta i dobila te grceve o kojima ti pricam. pa sam ja upala u trip da je mozda gladna jer place.
Onda kada je zaspala, probudili je u 11 jela 10 minuta. Probudila se u 3 pa u 6 jela 5 minuta i zaspala, sto mi nije normalno.. i bila sam OCAJNA sto opet malo jede. Nudila joj flasicu, nece, place, izbacuje jezikom, tako i moju siku. Onda se mm bunio jer silujem dete da jede.
E, onda preokret, odjednom je u 8:47 krenula da jede i jela do 9:05. I sada spava. Ali pocela sam da zapisujem kada i koliko jede da pitam pedijatra u utorak je kontrola.

Ngo, zene recite vi meni koliko mleka beba treba da uzme u toku 1 podoja. Maus pominje mere ali da li je to isto, mislim, majcino mleko ili vestacko u ml?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od tedi 21/8/2009, 11:21

Pa vidi, ako tebi mleko ide u mlazevima, nemoj da se ljutis, ali ja mislim da onda bespotrebno dizes galamu. Verovatno da se ona nasisa za tih 5 minuta....to nije nista nenormalno...i meni Marta (kad imam dovoljno mleka) nekad sisa 5 minuta i posle spava cak i 5-6 sati...ja je nikad ne budim. Tako da Gala verovatno onda place sto je teras da sisa, a ona nije vise gladna. Probaj jos u toku podoja (ako vec nisi) da je podignes da podrigne. Tako su meni rekli...jer se mozda naguta vazduha, ako alavo sisa, pa je boli stomacic.

Iz svega sto si napisala, ja mislim da Gala nije gladna i da ce se na kontroli pokazati da lepo napreduje :)
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 21/8/2009, 11:27

Radi se o tome, sto su me po drugim forumima naplasili time da prvo nije normalno to sto beba tako malo i kratko siki, a drugo nije normalno sto toliko spava. I tu se preplasim. Vidi, Gala ume u toku dana da spoji i spava u kontinuitetu i po 5 sati. Zvala sam Halo bebu, pitaju me da li ima zuticu? Nema. Znaci i oni misle(iako nisu rekli, ali sto me pitaju za zuticu?) da nije normalno sto sp[ava 5 sati bez budjenja. Jos kad se na to doda da siki 5 minuta, sta da mislim?
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 21/8/2009, 11:34

I da li mi verujes, sada u 12 (a spava od 9 :09) je sledeci podoj. I hocu da je budim, jer necu vise da preskace obroke, i sva sam u strahu da li ce mi jesti.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 21/8/2009, 12:11

Ma, katastrofa..morat cu da se konsultujem s pedijatrom u utorak. Probudila se u 12 jela 4 minuta i zaspala. Nudila joj flasicu, nece ni da povuce. Nije normalno toliko da spava, a mene strah hvata.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od MARA 21/8/2009, 12:47

Gala izvini sto cu ovo da ti kazem,al ti si bre zeno preokupirana tim sisanjem.
Ne moze ona non-stop da sisa,dete raste,menja se nekad se nasisa za 5 nekad za 10 nekad ume i sat da sedi na ciki s tim sto se za svo to vreme glupira-povuce 2-3 puta pa onda gleda nesto po minut i sve tako.
Nemoj vise bebu da opterecujes,da je budis jer su prosla 3 sata od podoja,da je budis jer spava vise od 3 sata i treba da se kupa,da joj meris koliko vremenski siki-nemoj to da radis opterecenje je to za nju,a ti i tvoj m se malo primirite.
Ispred bebe nikakvi glasniji razgovori i ono a sta sad,pa zasto place,zasto je nervozna.
Sve ti ovo kazem iz iskustva imala sam slicnih problema nece da sisa a place,ili spava bas dugo a ja mislim da je on gladan,i ja 100% mislim da su to Gali grcevi.
Maus misli na adaptirano mleko......zar ne Mima?
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od adriatika 21/8/2009, 12:48

Joj Galina, sta a ti kazem.Sad sam procitala tvoje postove i vidim koliko se zene muce.
Ja bih ipak pitala pedijatra.To je ipak najbolje.
Ljubi malcu cvrcu. angel
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od nabla 21/8/2009, 13:20

Galo, samo da te cokim ljubav

Tasko mi je da vas pratim, za mene je to kao da pisete na kineskom. Valjda cu i ja jednom savladati taj jezik.

Da li docovi preporucuju da se dete budi ako je vreme za jelo? Nekako razmisljam, prekidas je u spavanju- u njenom prirodnom ritmu, pa je onda nenaspavana, pa je cendrava. Ima li to logike?
Cini mi se da je ona jos mala za uobrocavanje/uritmljavanje.

A sto se tice prebacivanja sa dojke na dojku posle odredjenog vremena....prosla sam kroz taj period kod moje drugarice. Bubica je lakse sikila na jednu dojku, nego na drugu i uvek bi nastao pakao kad bi je prebacila na tu drugu dojku gde joj treba vise snage.

Zasto nije normalno da toliko spava- A cika Pijaze- razvojni stadijumi? Very Happy
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od MARA 21/8/2009, 13:24

E Galo samo jos ovo da dodam ja bi bila presrecna kad bi moje dete toliko spavalo yes ............bar bi i ja malo Sleep
Mada i on nesto u zadnje vreme samo hoce da spava.........
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od tedi 21/8/2009, 14:07

E bas sam to htela da kazem....uzivaj dok spava, lezi i hrci zajedno sa njom...videces vrlo brzo kako je kad je dete skoro stalno budno Wink
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od HappyGirl 21/8/2009, 14:39

Ja se nešto razmišljam a šta bi drugo i radila nego spavala. Meni je to skroz normalno da toliko spava i definitivno je ne bi budila da je nahranim. Tražiće sama kad je gladna. Nažalost ja nisam mama a još manje pedijatar tako da je ovo samo moje laičko mišljenje
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od maus 21/8/2009, 20:59

Moja Ana je u tom periodu preskala hranu u 21 h. Malo je pobrkala loncice. Posto sam je hranila humanom i uvek sam znala koliko popije tako se i Ana brzo uobrocila. I odjednom moje dete jede u 17 h i Sleep sve do ponoci. Bas sam se zalila na forumu kako je logicnije da se probudi oko 9, kupanjac, klopa pa neka spava onda 6 sati. To je kratko trajalo. Nisam je budila, uvek sam je pustala da spava koliko ona hoce.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 21/8/2009, 22:10

E, zene vodila sam Galu u DZ jer je jako povratila i to 2 puta, i da se konsultujem jer je danima pospana. Nije mi se dopalo(a ni mm i mojoj mami koja je radila sa bebama) to sto je doktorka olako shvatila slucaj i kada smo izmerili galu ispostavilo se da je ona za sve ovo vreme (u sredu puni 2 meseca) dobila samo 400 grama. Znaci od pre 7 dana, kada smo bili kod dr. Brankovica nije napredovala uopste. A dr. rekla da je to OK, i da dodjemo u utorak kada imamo kontrolu i primanje vakcine da vidimo kako napreduje sada kada je hranimo iskljucivo na 2 sata. Mislim, pa do utorka moze da izgubi jos grama.
Dr. iz DZ ju je uputila u gradsku bolnicu kod ORL lekara da je pogleda. Isli smo i tamo, sto se toga tice sve je OK. Onda je moja mama predlozila da odemo kod dr.Barjaktarevica pedijatra kojeg moja mama poznaje.
Barjaktarevic ju je pregledao, sve je OK, sem toga sto ne dobiva na tezini koliko je dobila prosli mesec. Zakljucak: 1.zbog povracanja 2. jer preskace obroke. I zato TREBA je buditi jer situacija je takva kakva je, mora da nadoknadi izgubljeno.
Zatim, predlozio nam je da odemo na institut za majku i dete na UZ abdomena, zbog cestog povracanja. Povracanje i refluks nisu opasni ako se ne gubi u tezini, a kod Gale je to hm...
Nadam se da ce na UZ biti sve OK, morat cu da idem po uput pa cu da vidim.
Drago mi je sto sam je vodila kod dr. da nisam, nastavila bi i dalje da preskace obroke i ne dobija na tezini. Intuicija...
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od HappyGirl 21/8/2009, 22:24

Odlično! Dobro je što si je vodila kod dr.
Sad si mirnija, znaš šta se dešava i šta vam je raditi! Ljubi to milo zlato i polako gurajte napred usne
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od maus 22/8/2009, 09:41

I ja se nadam da ce uz biti ok. Ljubim vas obadve poljubac
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od nesalela 22/8/2009, 09:49

Biće sve dobro, sada znaš da moraš da je budiš i da joj daješ na dva sata hranu, pa uspećeš, i naravno intuicija yes ljubav
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od maša 22/8/2009, 16:07

Gala mi se javila, u Tiršovoj je sa Galom, ostavili u ih na ispitivanju jer povraća i odbija da jede. prima infuziju. Čim saznam nešto više, javljam vam....Ljubimo Galu puno, puno, puno!!!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Sami 22/8/2009, 16:12

Gala mislimo na vas, saljemo vam podrsku i bezbroj pusa, nadam se da cete brzo da se vratite iz bolnice i da cete biti opet one stare dobre dve Gale zagrljaj ljubav ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od nesalela 22/8/2009, 16:52

Šaljem brdo poljubaca da Galica bude bolje i da dodje kući.... smajli angel ljubav
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od maus 22/8/2009, 16:55

Bice sve u redu. I ja vas ljubim i grlim ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od tedi 22/8/2009, 20:12

Uh, mi isli na izlet, tek sad sam procitala sta se desava. Evo stiskam pesnice jako, jako da sve bude OK i da Gala brzo pocne ponovo lepo da siki!!!
ljubav ljubav ljubav
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Jelence 22/8/2009, 22:25

Jao nadam se da ce sve brzo biti dobro.
Galice ljubim te srcasti poljupci
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od zoxa 23/8/2009, 12:22

Gala sad sam procitala da ste u bolnici, drzimo vam fige da sve bude dobro i da se sto prije vratite kuci.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od nabla 23/8/2009, 20:53

Galo, mislimo na vas dve i držimo palceve!!!!!!!!

ljubav
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od caci 24/8/2009, 16:05

Mislimo na vas i molitva da sto brze ozdravite i dogete kuci.Saljemo topli zagrljaj i puno poljubac
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 8 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 33 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 20 ... 33  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu