KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

+8
missile
Struzzo
3023456
anak
dr mali pariz
natasa lt
Lily
bebana
12 posters

Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od bebana 23/6/2009, 00:20

koja je klinika najuspešnija za vantelesnu oplodnju i koji lekar je najbolji u srbiji. i koji se lekar uspešno bavi lečenjem steriliteta pošto kod koga god odem niko neće da se bavi lečenjem svi me odma pošalju na vantelesnu iako niko do sad nije ni pokušo da nas leči.

bebana

Broj poruka : 14
Datum upisa : 21.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od Lily 23/6/2009, 08:37

ne bih da zvučim pretenciozno, obzirom na moj uspeh u Rusiji, ali..posle svega...pročitanog, saznatog..compariranog...naučenog..itd...

Bez razmišljanja bih se opredelila za klinke van Srbije, iz sledećih razloga:
1.uspešnost,
2.finasijska stavka.
3.profesionalnost.
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od natasa lt 23/6/2009, 14:42

Gdje god je neko dozivio uspjeh ta mu je najbolja klinika i dr,misljenja znaci razlicita,al moje misljenje je da se treba drzati jednog dr cak i kroz vise postupaka,jer i poslije svakog neuspjeha zna sta i kada treba dodati i promjeniti u postupku jer ne reagujemo svi isto na odredjene tablete i inekcije i ostala razna cuda

natasa lt

Broj poruka : 10
Location : RS
Datum upisa : 19.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od Lily 23/6/2009, 15:12

Gdje god je neko dozivio uspjeh ta mu je najbolja klinika

Nataša, ne bih se složila sa ovim.
Dematuju, upravo, suprotna iskustva, dakle, i onih koji nisu postigli uspeh...Takođe, ima još uvek i primedbi onih koji su i postigli uspeh...
Ništa ne bi smelo biti crno-belo..tj. da radimo , mi, pacijenti na tome, da ne bude tako...

Postoje određeni standardi ivf tretmana,sa medicinskog stanovišta, ali i pride, mnogobrojene objektivne okolnosti..koje ne može da ignorišemo, ako sebi želimo najbolje...

I, to počevši od relacije: pacijent-lekar, cena usluge, agilnosti, komunikacije, nekoruptivnog odnosa, statistike uspešnosti?
Npr. volela bih da znam koja je to ordinacija-bolnica/ jer , formalno ne postoje klinike u privatnom osnivačkom kapitalu/ objavila statistiku uspešnosti?Npr. za bilo koju kalendarsku godinu?
koji su kriterijumi za uspostavljanje cena servisnih usluga?Od čega to zavisi?
Gde su cene na sajtovima naših private "klinika"?
Npr. ja bih da znam koliko je spermogram, u nekoj od njih, prostim uvidom u listu koštanja?Na sajtu?

O tome da je Srbija u totalnom mraku, što se tiče ivf tretmana, to je već neoborivi dokaz...
Pretražiti..malo...
evp primera: u svetu funkcioniše medical turisam..koji to link vodi prema ordinaciji u Srbiji, i koliko?

Šta naši dr. znaju o pgd metodi?
Ni jednu reč nisam našla na srpskom jeziku!
To je već sasvim rutinska metoda, u jednom delu Evrope?
Da li je normalno da univerziteska klinika-Gak ili koje druge private ne mogu , iz tehničkih razloga, da zamrznu jc, embrion..itd...
Ovo je npr. kranje banalan primer...a o pristupu kod ivf tretmana postoje itekako bitne razlike
..Počev od th..pa do dana transfera, opservacije embriona, itd....Ekipe genetičara i embriologa...Bez njih nema uspešnosti vto, zar ne?
Malo je nelogično iznajmljivanje konstantno uvaženog prof. Vlaisavljevića iz Maribora, ili izvesnog Boruta..ili već kako bejahu imena ..kao embriologa...
U svetu, se veoma precizno zna: ko šta radi, u kojoj fazi, i delokrug stručnosti, svakog u timu lekara...

Oprosti,što odgovaram ovako..Ne znam kako bih.....a da iznesem malo drugačiji stav...Koji je posebno afirmisan činjenicom da je cena i do 2-3 puta jeftinija u Evropi, od naših private ordinacija...a i tamo zarađuju, zarada ima svoj srazmer u odnsou na njihove prosečne plate, pa , ako oni imaju profit, pitam: dokle u otimačini se ide u srpskim verzijama....

Da li je normalno da se ivf tretman radi i po 6 puta sa endometrijumom od svega 6mm?
Setih se , jednog krajnje običnog segmetna u postupku ivf?!

na žalost, naši dr-ginekolozi su na svim marginama..i mi, korisnici interneta to saznajemo..pre ili kasnije....
Na drugoj strani, to se već ne bi moglo reći za naše kardiologe, ili nefrologe...

Široka priča...koja će vremenom dobiti prave obrise, nadam se u korist pacijenata u Srbiji!
I,... kada se nađu na tržištu svi medikamenti koji lekari u Evropski zemljama koriste...
Van svake pameti je da se Utrg. nabavljaja"ispod žita"??!

A da čini sastavni deo terapije, zar ne?U Srbiji!U Rusiji potpuno ignorišu npr. Utragestan....i smatraju ga medikamentom "niže kategorije"............................................itd.itd..
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od dr mali pariz 27/2/2010, 11:41

natasa lt ::Gdje god je neko dozivio uspjeh ta mu je najbolja klinika i dr,misljenja znaci razlicita,al moje misljenje je da se treba drzati jednog dr cak i kroz vise postupaka,jer i poslije svakog neuspjeha zna sta i kada treba dodati i promjeniti u postupku jer ne reagujemo svi isto na odredjene tablete i inekcije i ostala razna cuda
U potpunosti se slazem,ali ne sa ostatkom da se slepo treba drzati jednog,pogotovu ako se uoche propusti u postupju...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od anak 15/5/2012, 13:40

Lily, a gde si ti radila postupak i da li si odmah uspela. I šta je bila tvoja terapija ako ne utrogestan? Ako želiž podeliti sa nama.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od 3023456 27/6/2012, 16:10

E,ja bas imam tu dilemu...Do sada sa radila 2 ivf,neuspesna,i sada se spremam za treci pokusaj..Prvi sam radila u Jevremovoj,drugi u Visegradskoj,a sada sam planirala kod Ivanovica..Ne znam da li gresim,ali imam svu dokumentaciju od ranije,koju terapiju sam primala,valjda ce na osnovu toga videti kako sam reagovala na koju th,a oba puta je bila razlicita...
Da li gresim?
3023456
3023456

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od Struzzo 27/6/2012, 16:23

Naravno da ne, 3023456.
Dr Goca i Bilja su vrlo iskusne i znaće na osnovu prethodnih stimulacija i tvojih odgovora na njih da prosude šta je najbolje za tebe.
Nek' bude treća-sreća! Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od 3023456 27/6/2012, 17:34

Hvala,od srca!Ocigledno imas iskustva sa njima,mnogo mi znaci odgovor!
3023456
3023456

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od anak 11/9/2012, 14:45

Ja se nekako verno držim ako mi se svidi, 2 x u Zenici, 2xu Splitu. Jedino se u Jevremovu ne bih vratila.
Sad isto razmišljam o Ivanovićima, u maju sam već radila pretrage kod njih. 2.opcija da me Bilja "spremi" za Prag.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od missile 11/9/2012, 14:52

anak ::Ja se nekako verno držim ako mi se svidi, 2 x u Zenici, 2xu Splitu. Jedino se u Jevremovu ne bih vratila.
Sad isto razmišljam o Ivanovićima, u maju sam već radila pretrage kod njih. 2.opcija da me Bilja "spremi" za Prag.

To ja planiram. yes
Eventualno dr Goca, i nju bije jako dobar glas Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od anak 11/9/2012, 14:54

E, ja bila sa njom, pisala sam. Ona je luđakinja i nikako nije normalna
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od dr mali pariz 11/9/2012, 15:53

anak ::E, ja bila sa njom, pisala sam. Ona je luđakinja i nikako nije normalna
lol!
samo se cuvajte da vas ne navedu da kod njih ostanete,a vi planirate za Prag, pokusace sigurno, Anak zna...draga...zao mi je sto nije uspelo i ovaj put...idemo dalje, samo je pitanje dana! Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju 21831
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od anak 11/9/2012, 16:11

Znam.
Mene sigurno ne mogu naterati, posle ovoga samo čekam nekoga da se iskalim. Jedino može mm da me zezne pošto on sad predlaže polustimulirani, a to bi Bilja, verujem, mogla da izvede.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od missile 2/10/2012, 13:06

anak ::E, ja bila sa njom, pisala sam. Ona je luđakinja i nikako nije normalna

Ne nađoh gde si pisala, Anak, jel misliš na dr Gocu Rolling Eyes

Inače, nema šanse da radim ovde, pa se nadam da ću biti u prilici da im to jednostavno i brzo objasnim.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od nesalela 6/10/2012, 14:46

Ja sam radila kod Ivanovića i uspeli smo iz prvog puta....mene što se tiče njima sam veoma zadovoljna, ukoliko ne uspemo prirodno drugi put ćemo opet kod njih raditi....Sve je stvar iskustva i sreće....Ko se opekao naravno da ne misli dobro....ja npr. o Frontu ne mogu dobro pričati nikako što se tiče insiminacija i pregleda i UZ i svih briseva i onih nadrndanih baba na prijemu itd....To je moje iskustvo....Sa srećom svima gde god otišle.... Very Happy
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od bebana.bebana 21/10/2013, 14:17

moje iskustvo sa dr tulicem i osobljem gaka je uzasno....nadrndani su i neizanteresovani za rad....izbegavajte ih u sirokom luku,pogotovu ovog dr
bebana.bebana
bebana.bebana

Broj poruka : 300
Datum upisa : 05.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od Arya 6/11/2013, 11:29

Ja se jos uvek dvoumim izmedju Genesis i Ivanovica.

Treba mi necije iskustvo i misljenje gde otici. O obema klinikama sam citala dosta (citala sam dosta o raznim klinikama ali su sve otpale osim ove dve) i misljenja su zaista dobra. Ima naravno i losih ali u mnogo manjem procentu.

Je l moze mali savet za mene... :)
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od nena beba 6/11/2013, 22:49

Arya, i ja bih ove dve izdvojila, iako sa Genezisom nemam licnog iskustva, ali vidim veliki broj zadivoljnih....
Sto se Ivanovica tice, iako sam tamo imala 1 neuspesan pokusaj vto jer su folikuli pukli pre vremena, mislim da su najbolji u Srbiji. Pre svega zbog jedinstvene dijagnostike koji niko drugi koliko znam ne sagledava tako siroko.
A to je cini mi se najteze, sve ostalo u postupku je rutina i kvalitetna oprema i laboratorijski uslovi.
Goca ima mnoge mane, ali sve ih treba zanemariti pred cinjenicom da otkriva uzroke neplodnosti.
Za razliku od npr jevremove koji po mnogim iskustvima idu samo na ponovne pokusaje.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od Arya 7/11/2013, 05:34

nena beba ::Arya, i ja bih ove dve izdvojila, iako sa Genezisom nemam licnog iskustva, ali vidim veliki broj zadivoljnih....
Sto se Ivanovica tice, iako sam tamo imala 1 neuspesan pokusaj vto jer su folikuli pukli pre vremena, mislim da su najbolji u Srbiji. Pre svega zbog jedinstvene dijagnostike koji niko drugi koliko znam ne sagledava tako siroko.
A to je cini mi se najteze, sve ostalo u postupku je rutina i kvalitetna oprema i laboratorijski uslovi.
Goca ima mnoge mane, ali sve ih treba zanemariti pred cinjenicom da otkriva uzroke neplodnosti.
Za razliku od npr jevremove koji po mnogim iskustvima idu samo na ponovne pokusaje.
Hvala ti puno na odgovoru. <3

Posle, ne zna im se broj-lekara i njihove neizmerne ljubaznosti, nista nisam dobila osim praznog novcanika i neodgovorenih pitanja.

O Dr. Goci sam citala i pravo da ti kazem, ako je ona strucnjak i ako pronalazi resenja, drugo me uopste ne zanima.

U Beogradu sam pa su mi Ivanovici prakticniji, nego odlazak u Novi Sad.

Odlucila sam ja vec, ali eto da jos onih 1% nedoumice obuzdam. Very Happy
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju Empty Re: Koja klinika u Srbiji je najuspešnija za vantelesnu oplodnju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu