KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

+2
Jerapetra
Pilce
6 posters

Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Pilce 10/7/2016, 14:46

Postovanje dame. Na kutku sam dugo ali u samom dovijanju za bebom. Posle sedam godina dobila sam pismo za Valjevo. Videla sam da tema ne postoji , nadam se da je neka od clanica bila na klinici kako bih mogla da cujem iskustva. Hvala unapred osmeh srce

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Jerapetra 11/7/2016, 00:06

Pozdrav, Pilce! ff Ja sam svoju drugu vto radila u Valjevu i generalno sam zadovoljna njihovim radom, iako nama nije uspelo. Ono za sta im zaista skidam kapu je nesvakidasnja ljubaznost, sto iako nije presudno u ovoj borbi, puno znaci, barem meni, tako da to uvek istaknem. Trude se maksimalno. Meni nije uspelo kod njih, ali osim nekih sitinca nemam nista da im zamerim, odradjeno je sve kako treba. E, sad, ono sto se meni licno ne dopada kod njih jeste laboratorija, embriolog Milica je ok, ali sama opremljenost laba je poprilicno losa, nemaju laserski hecing, embrioskop i te neke 'sitnice' koje mogu da odluce da li ce beta biti pozitivna ili ne. No, pitanje je da li je ista bolja situacija u ovom pogledu i na ostalim drzavnim klinikama, nisam najbolje upucena u to.

Ako sam dobro razumela iz tvog potpisa, kod vas nije problem spermogram, pise da je tvoj muz ok i da ne treba da se operise varikocela (ovo mi nije jasno, iskreno, pretpostavljam da ako su rekli da ne treba, da to znaci da je diskretna i da ne utice na spermogram, je li tako ili je nesto drugo, mozes li, molim te, da napises?). Kod vas je uzrok neplodnosti tubalnog porekla - zapusen jedan jajovod, ako dobro shvatam, kao i taj visoki TSH za koji si pretpostavljam dobila terapiju i da je sada kako treba. Secam se da su u Valjevu insistirali da bude nizi od 2, sto je sasvim ispravno, to se stalno istice i ovde na Kutku.
Ti si veoma mlada i ako je jedini problem kod vas zapusen jajovod, vi imate odlicne sanse za uspeh iz prvog pokusaja u svakoj klinici. Upravo je dr Trninic na promociji knjige Male Pariz preksinoc navela bas takav slucaj kao mnogo laksi za lecenje tj. statisticki mnogo izgledniji na uspeh kod VTO nego kad je uzrok steriliteta npr. tesko ostecenje spermograma. Ja navijam da se uklopite u tu obecavajucu statistiku i da nam se brzo odselis na trudnicke strane.
I, moram da dodam - bas su te namucili sa ovom dijagnostikom do sada, te doktor kreten nije video da je jedan jajovod zapusen, te otkazali laparo, bas mnogo aljkavosti sa njihove strane. Neka ti od sada zato sve ide glatko! srca srca srca

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Pilce 11/7/2016, 09:41

Ierapetra ::Pozdrav, Pilce! ff Ja sam svoju drugu vto radila u Valjevu i generalno sam zadovoljna njihovim radom, iako nama nije uspelo. Ono za sta im zaista skidam kapu je nesvakidasnja ljubaznost, sto iako nije presudno u ovoj borbi, puno znaci, barem meni, tako da to uvek istaknem. Trude se maksimalno. Meni nije uspelo kod njih, ali osim nekih sitinca nemam nista da im zamerim, odradjeno je sve kako treba. E, sad, ono sto se meni licno ne dopada kod njih jeste laboratorija, embriolog Milica je ok, ali sama opremljenost laba je poprilicno losa, nemaju laserski hecing, embrioskop i te neke 'sitnice' koje mogu da odluce da li ce beta biti pozitivna ili ne. No, pitanje je da li je ista bolja situacija u ovom pogledu i na ostalim drzavnim klinikama, nisam najbolje upucena u to.

Ako sam dobro razumela iz tvog potpisa, kod vas nije problem spermogram, pise da je tvoj muz ok i da ne treba da se operise varikocela (ovo mi nije jasno, iskreno, pretpostavljam da ako su rekli da ne treba, da to znaci da je diskretna i da ne utice na spermogram, je li tako ili je nesto drugo, mozes li, molim te, da napises?). Kod vas je uzrok neplodnosti tubalnog porekla - zapusen jedan jajovod, ako dobro shvatam, kao i taj visoki TSH za koji si pretpostavljam dobila terapiju i da je sada kako treba. Secam se da su u Valjevu insistirali da bude nizi od 2, sto je sasvim ispravno, to se stalno istice i ovde na Kutku.
Ti si veoma mlada i ako je jedini problem kod vas zapusen jajovod, vi imate odlicne sanse za uspeh iz prvog pokusaja u svakoj klinici. Upravo je dr Trninic na promociji knjige Male Pariz preksinoc navela bas takav slucaj kao mnogo laksi za lecenje tj. statisticki mnogo izgledniji na uspeh kod VTO nego kad je uzrok steriliteta npr. tesko ostecenje spermograma. Ja navijam da se uklopite u tu obecavajucu statistiku i da nam se brzo odselis na trudnicke strane.
I, moram da dodam - bas su te namucili sa ovom dijagnostikom do sada, te doktor kreten nije video da je jedan jajovod zapusen, te otkazali laparo, bas mnogo aljkavosti sa njihove strane. Neka ti od sada zato sve ide glatko! srca srca srca

Terapetra hvala puno sto si izdvojila vreme i napisala mi svoje iskustvo. Ovako TSH je smanjen na 1,2 i tu se drzi za sad i konstantno na dva meseca se proverava. Za varikocelu je mm bio kod pet doktora od kojih je samo jedan rekao da bi mozda trebalo da se ukloni ali ovi ostali doktori su bili protiv jer je spermogramova dijagnoza normozospermija. Da dijagnostika je bila strasno ocajna ali na kraju kad sam stigla dovde sve sam to i zaboravila.

Hvala ti punoooo na divnim recima i recima podrske. Vesti javljam u narednom periodu :) Od sveg srca ti zelim da se zajedno radujemo u trudnickim temama osmeh srce

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Jerapetra 11/7/2016, 12:49

ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od sunny.tp 13/7/2016, 17:06

Isto iskustvo imam kao Lerapetra. Jako su ljubazni, kao da si kod privatnika, a ne u drzavnoj bolnici. Terapija može da se nosi, obavezan je uz svaki drugi dan i tad se vadi krv. To sve traje od 8 do 12h najdalje, nekad i brže. Meni nije uspelo, ja sam ipak malo teži slučaj, ali doktor je stvaro super. Pretpostavljam da im lab nije bas kao kod privatnika, ali je u rangu ostalih drzavnih.
Pilče, ne sumnjam da će tebi Valjevo ostati u najlepšoj uspomeni! Javljaj kako napredujete.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 17:48

Jedino po cemu se razlikuje Valjevo (ja nisam bila tamo,ali sam cula) jeste to sto zamrzavaju ebrione i to je po meni veliki plus.Meni su u Nisu 6 ebriona bacili jer ne zamrzavaju.

Zelim ti puno srece i brz prelazak na trudnicke teme.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 17:50

A da li si radela tu vto u Spebu?Ne vidim u tvom potpisu.Vidim da samo pise u toku jer to bilo 2015 god?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Jerapetra 13/7/2016, 21:13

Ivanice, Valjevo je u jednom trenutku bila jedina drzavna klinika koja radi zamrzavanje, ali rade ga sada i Betanija i Visegradska. Slazem se sa tobom da je gre'ota bozija kad ga ne rade, pa bace po nekoliko embriona, uzas Crying or Very sad

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Pilce 14/7/2016, 10:05

Sunny tp hvala na izdvojenom vremenu.Zao mi je za nesupesnost i nadam se da cemo se uskoro zajedno druziti u trudnickim temama :) Da u Valjevu pocev od sestre Sladje koja vas sa svojim divnim osmehom saceka na salteru ( sto morate samnom da se sloziti za saltere u bolnicama nije praksa) do vrha tima, sve je u najboljem redu toliko da ostanete bez teksta.

Ivanicasale nisam nista radila u Spebu. Jer mi je dodeljen prvo Nis. Ja sam iz svojih nekih licnih razloga, iz vidjenja drugih i upravo za to sto ti kazes da nemaju zamrzavanje trazila molbom Valjevo sto mi je na kraju i odobreno. Milion posto necu nikad da zalim, jer mi je sat vremena tamo proslo bez truncice nervoze.Osetila sam se vaznom u trenutku kada sam predala papire a ne samo kao broj koji treba tu da prodje i caos.

Samo imam pitanje kako ste sa smestajem tamo bile? Koliko dana ste otprilike morale tamo da budete?

Hvala vam na recima podrske.Samo onaj ko prolazi kroz ovo zna sta te reci znace osmeh srce osmeh srce

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od ivanicasale 14/7/2016, 10:13

Pilce mi smo svuda bili oko mesec dana jer ja sebe ne mogu da bockam pa su me bockali na klinici.Jedino u NS smo otisli drugi dan nakon et po preporuci dr koja mi je radela vto.I eto tada mi je beta bila 46,a tu sam se ponasala skroz drugacije nego na predhodnim vantelesnim.I tada sam shvatila da nema pravila.
Evo jedne ohrabrujuce vesti iz iskustva moje drugarice koja je radela u Valjevu vto:
Ona je naime izgubila bebu u 6 mesecu i nakon toga su joj otkrili karcinom,na njenu inicijativu joj je radjena vto u Valjevu gde je vracen jedan embrion,taj jedan embrion je sada preslatka curica.
Tako da je to jos jedan plus za njih.

Drzim ti palceve i navijam za tebe.
Kad te planiraju za postupak?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od ivanicasale 14/7/2016, 10:15

I da zaboravila sam da kazem da u Nisu nikad nista ne radi.Trebala sam kod njih Histeroskopiju da radim i taj aparat njihov nije radeo 6 meseci na kraju sam otisla na Betaniju platila i uradila Histero.
Toliko o njihovoj spremnosti
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Pilce 14/7/2016, 11:29

Oni su me planirali za avgust ali sam ipak htela da bude to septembar.. Tako smo sa mm odlucili. Sto znaci da ce oktobar biti transfer, zdravje od Boga :)

Pilce

Broj poruka : 59
Godina : 36
Datum upisa : 01.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od sunny.tp 14/7/2016, 13:43

Ja oko smestaja ne mogu da pomognem jer sam blizu Valjeva, pa sam putovala. Ti treba tamo da budes od pocetka ciklusa do transfer, znaci neke dve nedelje. Da l ces duze ostati, na tebi je. Mozes i njih da pitas, sve ce ti objasniti.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Padobranka 18/7/2016, 15:00

I moje iskustvo je slicno, ali na zalost, nije uspelo. Ekipa je divna i ljubazna, odabrala sam Valjevo jer ne postoje liste cekanja i zbog toga sto ima opcija zamrzavanja embriona. I u Visegradskoj nude zamrzavanje embriona, ali ja licno ne poznajem ni jednu zenicu kojoj su embrioni zamrznuti u Visegradskoj, a upoznala sam ih mnogo. Sem jedne koja je upala u hiperstimulaciju. Sto se smestaja u Valjevu tice imas u centru smestaj Bubica, konak Rasevic, konak Radovic ili pogledaj na sajtu Valjevo za vas. Toplo preporucujem vidikovac Markova stolica gde se pravi odlican sejk od malina. Zelim ti da ti Valjevo ostane u najlepsem secanju i da imas razloga da mu se cesto vracas...
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Tavita 18/7/2016, 16:46

Devojke, srećno. Nisam u "vajevskoj priči", ali iz onog što čitam na forumima i iz telefonskog razgovora sa njima, verujem da je to priča koja će za mnoge i mnoge imati srećan kraj. Ljudi imaju dobru energiju, posvećeni su zadatku da pomognu da se svet obogati bebama, i mislim da je to vazno koliko i strucnost. A osim toga, i Valjevo ima poseban duh. Ova, meni omiljena pesma je jedna od potvrda da je reč o posebnom gradu:

https://www.youtube.com/watch?v=Bg12TGTD3cE

Želim vam da Valjevo pamtite po plodnom susretu dveju ćelija :)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo Empty Re: Centar za vantelesnu oplodnju Valjevo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu