KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DHEA

+61
zozoni
alisa
Nataly17
micam
noja
MaloMorgen
ahosame
sunny.tp
anna85
bak
JocY
Amna84
micaubica83
tiramisu
bulevar79
milkica
Afrodita
hocukusurnecuzvaku
annci
BabyBear
andjela.mitovski.3
ganedina
lela1984
KoMetaK
bezdan
makac71
saska1
bundevica
mamadabudem
luckystar74
logona
najlepsazelja
missile
bulevarka
laKole
lenjivica
neca73
Erata
fight&faith
anak
saška
3023456
nebuloza
MAAKKI
winni
jaca*caca
BiKsi :)
zova
elijana70
djole42
kristina33
7-patuljaka
Struzzo
ia30
nena beba
dejna
vremejezabebe
Mini
Masha UK
Orline
nabla
65 posters

Strana 5 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Sledeći

Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od fight&faith 5/6/2013, 15:52

http://www.drdebe.com/dhea-the-real-story.html

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od lenjivica 5/6/2013, 18:21

Proverite prvo DHEA u labu, košta oko 1000din, meni je visok tako da mi je Vuja rekla da pijem samo jednomx25
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od laKole 5/6/2013, 21:14

f&f, čitala i ja taj članak dr debe, pa me bacio u razmišljanje.
jednom sam radila silne neke hormone po zahtjevu endokrinologa, i kortizol, i jutarnji i popodnevni, je bio dooobro iznad gornje ref vrijednosti a dheas bliže donjoj. međutim, ja sam tad bila i hipertireozna i dr mi reče da je hiper faza jako stresna i da je za očekivati da mi kortizol bude visok budući da je hormon stresa. njoj je bilo bitno da je popodnevna vrijednost skoro upola manja nego jutarnja jer je to normalno dnevno osciliranje kortizola i da je nadbubrežna ok.
sad kad sam poslije tireoidektomije eutireozna već dugo, mogla bih ponoviti i kortizol i dheas. pa da razmislim o uzimanju dhea.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od bulevarka 5/6/2013, 23:22

Samo da prenesem iskustvo moje drugarice sa Dhea i da i vama bude korisno kao i njoj.
Pila ga je tri meseca pred postupak i sa jako niskim AMH i od 1 folikula u prethodnom postupku u ovom ima 4 folikula što je neverovatan uspeh tako joj je rekla doktorica.
Sada uporedo sa stimulacijom i dalje pije Dhea i rezultati su joj svaki dan sve bolji. Daće Bog da joj sve bude u redu i da dobije bebicu što i vama želim .
Samo napred Wink
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od fight&faith 5/6/2013, 23:38

bulevar ns ::Samo da prenesem iskustvo moje drugarice sa Dhea i da i vama bude korisno kao i njoj.
Pila ga je tri meseca pred postupak i sa jako niskim AMH i od 1 folikula u prethodnom postupku u ovom ima 4 folikula što je neverovatan uspeh tako joj je rekla doktorica.
Sada uporedo sa stimulacijom i dalje pije Dhea i rezultati su joj svaki dan sve bolji. Daće Bog da joj sve bude u redu i da dobije bebicu što i vama želim .
Samo napred Wink

Hvala draga Bulevar, nadam se da će DHEA i nama pomoći Very Happy I moj AMH je baš nizak i imam malo antralaca. Znaš li možda koje doze je pila tvoja drugarica?
Hvala na lepim željama draga Bulevar usne

Lakole negde piše i da treba biti oprezan ukoliko su viši LH i testosteron. Ako su oni OK uglavnom nema problema i može da se pije. Meni su i LH i testosteron niži, pa sam odlučila da ga pijem. Trenutno uzimam samo 25mg ujutru, razmišljam da eventualno povećam dozu na 50 mg. Ja sam inače, čini mi se, stalno pod stresom... tako da verujem da to kod mene značajno utiče. Morala bih da nađem način da se opustim pegla

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od missile 6/6/2013, 07:39

I moj AMH je jezivo mali. Antralce nisam skoro brojala, sad razmišljam, imam vremena taman 3 meseca do vto da pijem dhea. Da li može nepovoljno da utiče na neke hormone isl?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od missile 6/6/2013, 08:56

draganica ::Proverite prvo DHEA u labu, košta oko 1000din, meni je visok tako da mi je Vuja rekla da pijem samo jednomx25
I ja to mislim, Draganice, gleam cenovnik BioMedice, ima DHEA-S i DHEA. Koje od ta dva treba uraditi?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od fight&faith 6/6/2013, 11:34

missile ::I moj AMH je jezivo mali. Antralce nisam skoro brojala, sad razmišljam, imam vremena taman 3 meseca do vto da pijem dhea. Da li može nepovoljno da utiče na neke hormone isl?
Nije sigurno jeziviji od mog. c


Poslednji izmenio FightandFaith dana 23/6/2013, 13:38, izmenjeno ukupno 1 puta

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od missile 6/6/2013, 11:52

fightandfaith ::
missile ::I moj AMH je jezivo mali. Antralce nisam skoro brojala, sad razmišljam, imam vremena taman 3 meseca do vto da pijem dhea. Da li može nepovoljno da utiče na neke hormone isl?
Nije sigurno jeziviji od mog. Merila prošlog meseca u Biomedici 0.10, prošle jeseni 0.15, pretprošle 0.17. c
Kod mene piše <0,1 Sad
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od fight&faith 6/6/2013, 11:57

Ja sam zato kao manijak otvorila ovde temu o suplementima za poboljšnje kvaliteta jajnih ćelija ... da bar od ovo "malo jada" nešto bude Rolling Eyes . Tamo sam pisala šta sam sve počela da pijem ... i Lakole je pisala o karakteristikama suplemenata za poboljšanje kvaliteta jc.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od laKole 6/6/2013, 15:41

missile, ja sam radila dhea-s. samo se to može uraditi u našem kc.
dheas ima molekul sulfata više u odnosu na dhea http://www.livestrong.com/article/505397-what-is-the-difference-between-dhea-dheas/
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od fight&faith 6/6/2013, 16:09

http://www.centerforhumanreprod.com/pdf/dheafs.pdf

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od lenjivica 6/6/2013, 21:21

Meni Vuja napisala DHEAS rezultat je 389 ref. vrednosti 35-430. Pre toga sam pila jedan mesec 2x25mg, pa sam 1 mesec preskocila, pa onda jedan mesec 1x25 i tad je rez. bio toliki. Vuja mi reče da nastavim samo 1x25
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od bulevarka 8/6/2013, 19:20

fightandfaith ::
bulevar ns ::Samo da prenesem iskustvo moje drugarice sa Dhea i da i vama bude korisno kao i njoj.
Pila ga je tri meseca pred postupak i sa jako niskim AMH i od 1 folikula u prethodnom postupku u ovom ima 4 folikula što je neverovatan uspeh tako joj je rekla doktorica.
Sada uporedo sa stimulacijom i dalje pije Dhea i rezultati su joj svaki dan sve bolji. Daće Bog da joj sve bude u redu i da dobije bebicu što i vama želim .
Samo napred Wink

Hvala draga Bulevar, nadam se da će DHEA i nama pomoći Very Happy I moj AMH je baš nizak i imam malo antralaca. Znaš li možda koje doze je pila tvoja drugarica?
Hvala na lepim željama draga Bulevar usne

Lakole negde piše i da treba biti oprezan ukoliko su viši LH i testosteron. Ako su oni OK uglavnom nema problema i može da se pije. Meni su i LH i testosteron niži, pa sam odlučila da ga pijem. Trenutno uzimam samo 25mg ujutru, razmišljam da eventualno povećam dozu na 50 mg. Ja sam inače, čini mi se, stalno pod stresom... tako da verujem da to kod mene značajno utiče. Morala bih da nađem način da se opustim pegla


Saznala sam dozu za DHEA pa vam javljam . Tri meseca je pila 3x25 mg a sa početkom stimulacije 1x25 mg .
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od fight&faith 8/6/2013, 19:55

[quote="bulevar ns"][quote="fightandfaith"]
bulevar ns ::Samo da prenesem iskustvo moje drugarice sa Dhea i da i vama bude korisno kao i njoj.
Pila ga je tri meseca pred postupak i sa jako niskim AMH i od 1 folikula u prethodnom postupku u ovom ima 4 folikula što je neverovatan uspeh tako joj je rekla doktorica.
Sada uporedo sa stimulacijom i dalje pije Dhea i rezultati su joj svaki dan sve bolji. Daće Bog da joj sve bude u redu i da dobije bebicu što i vama želim .


Saznala sam dozu za DHEA pa vam javljam . Tri meseca je pila 3x25 mg a sa početkom stimulacije 1x25 mg .

Hvala draga Bulevar srce si osmeh srce

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od najlepsazelja 21/6/2013, 15:24

Zdravo svima,

meni je takodje preporuceno koriscenje DHEA usled slabe ovarijalne rezerve i lose reakcije na stimulaciju
 AMH 0,45.
 1 VTO neuspesna - dobili 3 jc (2 jc prazne i 1 jc kvalitetna iz koje smo dobili jedan embrion)

Jako sam se obradovala ovoj alternativi i pozitvinim rezultatima kod drugih ali kada sam istazivala na netu otkrila sam ko ne sme da koristi DHEA-u (clanak ispod). Nazalost u tu grupu spadam i ja zbog endometrioze ;((



DHEA is a hormone that is naturally made by the human body. It can be made in the laboratory from chemicals found in wild yam and soy. However, the human body cannot make DHEA from these chemicals, so simply eating wild yam or soy will not increase DHEA levels. Don’t be misled by wild yam and soy products labeled as “natural DHEA.”

DHEA is used for slowing or reversing aging, improving thinking skills in older people, and slowing the progress of Alzheimer’s disease.

Athletes and other people use DHEA to increase muscle mass, strength, and energy. But DHEA use is banned by the National Collegiate Athletic Association (NCAA).

DHEA is also used by men for
erectile dysfunction (ED), and by healthy women and women who have low levels of certain hormones to improve well-being and sexuality.

Some people try DHEA to treat systemic
lupus erythematosus (SLE), weak bones (osteoporosis), multiple sclerosis (MS), low levels of steroid hormones (Addison’s disease), depression, schizophrenia, chronic fatigue syndrome (CFS), and to slow the progression of Parkinson’s disease. It is also used for preventing heart disease, breast cancer, diabetes, and metabolic syndrome.

DHEA is used for
weight loss, for decreasing the symptoms of menopause, and for boosting the immune system.

People with
HIV sometimes use DHEA to ease depression and fatigue.

Women who have passed
menopause sometimes use DHEA inside the vagina for strengthening the walls of the vagina and for increasing bone mineral density.

Like many dietary supplements, DHEA has some quality control problems. Some products labeled to contain DHEA have been found to contain no DHEA at all, while others contained more than the labeled amount.

DHEA is being investigated and may eventually be approved by the Food and Drug Administration (FDA) as a prescription drug for treating systemic lupus erythematosus (SLE) and improving bone mineral density in women with lupus who are taking steroid
drugs for treatment. The FDA is still studying the pharmaceutical company’s application for approval.

How does it work?

DHEA is a “parent hormone” produced by the adrenal glands near the kidneys and in the liver. In men, DHEA is also secreted by the testes. It is changed in the body to a hormone called androstenedione. Androstenedione is then changed into the major male and female hormones.

DHEA levels seem to go down as people get older. DHEA levels also seem to be lower in people with certain conditions like depression. Some researchers think that replacing DHEA with supplements might prevent some diseases and conditions.


 

DHEA is POSSIBLY SAFE for most people when used for just a few months. It can cause some side effects including acne, hair loss, stomach upset, and high blood pressure. Some women can have changes in menstrual cycle, facial hair growth, and a deeper voice after taking DHEA.

DHEA is POSSIBLY UNSAFE when used in larger amounts and long-term. Do not use DHEA in doses higher than 50-100 mg a day or for a long period of time. Using higher doses or long-term use of DHEA can increase the chance of side effects.


Special Precautions & Warnings:

Pregnancy and breast-feeding: DHEA is POSSIBLY UNSAFE when taken by mouth during pregnancy or breast-feeding. It can cause higher than normal levels of a male hormone called androgen. This might be harmful to the baby. Don’t use DHEA if you are pregnant or breast-feeding.

Hormone-sensitive conditions such as breast cancer, uterine cancer, ovarian cancer, endometriosis, or uterine fibroids: DHEA is a hormone that can affect how estrogen works in the body. If you have any condition that might be made worse by exposure to estrogen, don’t use DHEA.

Liver problems: DHEA might make liver problems worse. Don’t use DHEA if you have liver problems.

Diabetes: DHEA can affect how insulin works in the body. If you have diabetes, monitor your blood sugar carefully if you are taking DHEA.

Depression and mood disorders: There is some concern that patients with a history of depression and bipolar disorder might have some mental side effects if they use DHEA. DHEA can cause mania (excitability and impulsiveness), irritability, and sexual inappropriateness in people with mood disorders. If you have a mood disorder, be sure to discuss DHEA with your healthcare provider before you start taking it. Also, pay attention to any changes in how you feel.

Polycystic ovary syndrome (PCOS)
: Taking DHEA might make this condition worse. Don’t use DHEA if you have PCOS.

Cholesterol problems: DHEA might lower “good cholesterol” (high lipoprotein cholesterol, HDL). If your HDL level is already too low, discuss DHEA with your healthcare provider before you start taking it.

najlepsazelja

Broj poruka : 2
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od logona 24/2/2014, 15:30

Nisam uzimala DHEA. Izvadila sam DHEA-S uz hormone 2 dana ciklusa. Rezultat je 140,7 (manje od 337 su ref. vrednosti u Konzilijumu). FSH mi je oko 16, AMH 0,120 (Konzilijum). Sta mislite sta bi dr Vuja ili drugi reproduktivni endokrinolozi rekli za ovaj nalaz DHEA-S? Koji je to granicni rezultat DHEA-S koji ukazuje na njegovo smanjenje tj. da je nizak? Unapred hvala za odgovor iskusnijih?
logona
logona

Broj poruka : 206
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od luckystar74 31/3/2014, 10:56

Ja sam dobila da pijem DHEA, 3X25mg narednih 6 nedelja kao pripremu za VTO...
jedva sam ga nasla u nasim prodavnicama....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od mamadabudem 31/3/2014, 11:03

Hej, Laki imaš ga u Apoteci Igor u Resavskoj! Uvek su ga imali!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od luckystar74 31/3/2014, 13:29

Nema u toj apoteci zvala, jedva nasla u NS u nekoj prodavnici suplemenata za bildere...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od bundevica 31/3/2014, 13:37

Ne znam da li ima u pansportu, oni isto prodaju suplemente za bildere, ali svakako mozete naruciti preko neta
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od luckystar74 31/3/2014, 14:08

Nema u pansportu zvala sam imas u xsport radnja, ja porucila sutra stize...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od saska1 31/3/2014, 17:21

Ja sam uzela u N.S apoteka Iris
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od makac71 3/4/2014, 18:59

Upravo sam se vratila iz apoteke Igor i kazu da DHEA nemaju i nece je imati do kraja meseca. Meni je hitno. Luckystar74 je pomenula radnju xsport, tamo vidim da imaju NAT DHEA. Da li je to isto? Sta znaci NAT? Ima li neka apototeka gde mogu da mi posalju na adresu? Nesto nemam povrenja u brojne marke koje se mogu naruciti online.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od fight&faith 3/4/2014, 21:48

Makac ta DHEA koja je mogla da se kupi u Igoru je mnogo sumnjivija veruj mi. Posebno ako se ima u vidu da je prodaja DHEA u Srbiji, kao i u vecini evropskih zemalja, zabranjena i da se sve prodavalo "ispod ruke". I ja sam mesecima pila istu tu DHEA iz Igora, ali je cinjenica da su je ovde samo prepakivali, a pisalo je da je proizvodjac neka americka firma. Kada sam pokusala da je pronadjem na netu nisam uspela. Firma Natrol (NAT) je od tog naseg "buckurisa" mnogo sigurnija.  Wink


Poslednji izmenio fight&faith dana 6/6/2014, 22:36, izmenjeno ukupno 1 puta

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

DHEA - Page 5 Empty Re: DHEA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 19 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu