KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Viktorov dnevnik

+35
Struzzo
Pakki
jul
BiKsi :)
buby
Milijana
Danicab1
brinbili
naca
Nefertari
tuli
Anuska
dr mali pariz
maša
maki82
maja76
vajsi
catherine290505
eni
bebko
tedi
nesalela
Gala
era
adriatika
HappyGirl
Jelence
zoxa
Agata27
Hitron-Luka
lasa
MARA
caci
maus
Sami
39 posters

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Jelence 16/10/2009, 14:36

Druga fotka najlepsa,pa onda predzadnja,na drugoj ista mama,sto je dobro jer je mama lepa,ali i sve ostale su divne,raste decko raste.
Ljubac za mamu i Viktora
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od nesalela 16/10/2009, 16:02

Slike su prelepe tj. Viktor je prelep i sa kapom i bez nje i osmeh i naravno palac od stopala u ustima..... Very Happy
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od maus 16/10/2009, 20:36

Dakle mali zvrk ne da mami mira [Only admins are allowed to see this image]
Slike su prelepe, Viktor je bas porastao i jako jako je lep [Only admins are allowed to see this image]
Ljubim vas oboje [Only admins are allowed to see this image]
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od bebko 16/10/2009, 21:19

Viktor je med medeni [Only admins are allowed to see this image]
I samo da vam otkrijem jednu tajnu,u poverenju, [Only admins are allowed to see this image]
Viktor kako raste sve vise i vise lici na svog ujku [Only admins are allowed to see this image]
11.,12.,13. i 14. slika isti on [Only admins are allowed to see this image]
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 16/10/2009, 21:19

E a ovo sam zaboravila da vam kazem Viktor me po celu noc doziva mama,mama,mama i to po milion puta,a danju samo ponekad,zna da kaze njam,ta-te,ba,de,aj br,te.i tako jos ponesto mrmljavo.
Kako dete place od mog tate to vam ne mogu opisati i ponekad od mog brata,a tetu obozava kao i moju mamu.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 16/10/2009, 21:23

bebko ::Viktor je med medeni [Only admins are allowed to see this image]
I samo da vam otkrijem jednu tajnu,u poverenju, [Only admins are allowed to see this image]
Viktor kako raste sve vise i vise lici na svog ujku [Only admins are allowed to see this image]
11.,12.,13. i 14. slika isti on [Only admins are allowed to see this image]
E bebko tako jos poneko kaze i meni lici na mod brata al ne upotpunosti.
Dok je bio beba original tata kako raste menja se i po svemu sudecem cak ni oci nece imati ni na mene ni na mog muza a jedino sam to zelela,da bude zdravo i pravo i da ima svetle oci a ono ne,mada nikad se ne zna jos uvek su mu zelenkasto-teget
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od zoxa 17/10/2009, 14:03

Presladak ti je sincina Maro, ljepota gledati [Only admins are allowed to see this image]
Kupovina je bila uspjesna, super [Only admins are allowed to see this image]
Sto se tice kasice od sljive, ja Nini ponekad napravim kasicu od suvih sljiva, ukusna je, ona je obozava. Suve sljive (5 kom) potopis u vrucu vodu i prokuhas ih dok ne omeksaju, onda izmiksas u blenderu. Pomaze, provjereno!

Bas se cudim kako svaki doktor ima razlicite metode, nama su rekli da nikad tako ne podizemo Ninu, da treba sama da se digne.... ali eto ako imate povjerenja u vaseg doktora samo naprijed.
[Only admins are allowed to see this image]
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Sami 17/10/2009, 22:02

Vaaaaaaaaaaaau koji ljepotan [Only admins are allowed to see this image]
Nemogu da se nagledam [Only admins are allowed to see this image]
Maro ljubi ga za mene svaki dan 100 puta pa opet kad je tako meden.
[Only admins are allowed to see this image]
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od HappyGirl 17/10/2009, 22:59

Kako je porastao [Only admins are allowed to see this image] Mnogo mi je sladak [Only admins are allowed to see this image] i isti tata. Avatar ti je [Only admins are allowed to see this image]
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Gala 17/10/2009, 23:20

[Only admins are allowed to see this image]
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od era 18/10/2009, 09:15

Morski drugari, pa bas ste porasli. On sad pravi momak. Mnogo je sladak. Vidise da mu se dubak bas dopada. Bravo za raznovrsnu hranu.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Agata27 19/10/2009, 14:54

Ljubav mala! Pa tako je sladak! [Only admins are allowed to see this image]
Agata27
Agata27

Broj poruka : 778
Godina : 53
Datum upisa : 28.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Sami 24/10/2009, 21:13

Kako li je ovaj mali ljepotan mamice? [Only admins are allowed to see this image]
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 29/10/2009, 20:04

sami ::Kako li je ovaj mali ljepotan mamice? [Only admins are allowed to see this image]
Dobro je samo nemamo puno vremena za pisanje.

Viktor je sve zivo promenio i vreme spavanja i vrem,e budjenja i vreme hranjenja a ne znam kako.
Danju bas malo spava ustaje u 6h budan je 3 sata spava 30min budan je 4 h spava 1 h e onda je budan nekad do 17h odspava 30 min i onda kupanje od 8-9h,a nekad zaspi u 18 ili 19 i vise se ne budi (pr za ovo vece)(eno ga spava)ali je ceo noc jako nemiran,samo vice aaaaaaaaaaa,okrene se na stomak-nije mu dobro,okrenem ga u starnu ne odgovara mu.
I dalje nocu sisa 3 puta,pokusala sam da ga odbijem nocu na bar 1 podoj ali nikako ne mogu trazi da sisa pa trazi.
Nekako mi nije jasno i to mislim da mu ne odgovara da jede 3 puta dnevno.
Zato imam za vas tete nekoliko pitanja!

1. Koliko puta dnevno vasa deca jedu?
2. U koliko sati dajete dorucak,rucak,veceru,uzine?(viktor doruckuje oko 8.30,ruca oko 14h,vecera oko 19h s tim sto sam mu vec 2 noci izbacila veceru i lepo spava,i jos uvek mune dajem uzine jer izmedju obroka obavezno podoj kao i posle svakog obroka)
3. Da li su vasa deca tesko prihvatala meso? Viktor voli piletinu u kombinaciji sa bilo cim,teletinu bukvalno namirise na kilometar i ne zeli ni da je proba
Toliko za sad sa pitanjima ako vam nije tesko odgovorite mi.
E jos to od povrca krompir ne zeli da vidi ocima,voce jede sve i to sa apetitom,povrce ne toliko al ga ipak prihvata nekako a to sto ne voli meso dr kaze super bice vegetarijanac i nece biti debeo,i to dr kaze da nije zabrinjavajuce sto ne voli meso,samo ce se manje gojiti i nista vise.
Viktor sedi sam,puza uveliko,iz puzeceg stava sedne a ponekad promasi sedeci polozaj pa zavrsi na podu,brblja non-stop a svake noci se probudi da sisa oko 1h ja ga onda stavim kod nas u krevetu i on se probudi u 3h i mazi tatu [Only admins are allowed to see this image] 10-ak minuta onda mamu [Only admins are allowed to see this image] i zaspi za 20-ak minuta.
Sve u svemu ostalo je ok.
Izvinite sto slabo pisem ne samo na ovim vec i na drugim stranama,brzo cu se ja vratiti u normalu i biti ona stara cik zore ja sam na kutku.
Ljubimo vas sve [Only admins are allowed to see this image] i [Only admins are allowed to see this image]
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Jelence 29/10/2009, 22:45

Maro ne nerviraj se svaki pocetak je tezak,pa i uvodjenje hrane kod dece,mislim da sam vec negde npisala,da sam citala kako deca treba da probaju odredjenu namirnicu 15 puta da bi je prihvatili i to nije garancija da ce im se svideti.
Drugo deca koja sike su veoma izbirljiva i malo teze to ide sa prihvatanjem nemlecne ishrane jer mleko je za njih ZAKON.
Naravno da je svako dete prica za sebe,ali ja se sadanemogu setiti,ali mislim da mu je mnogozasadadaimatri obroka ako ima i dalje dovoljno da siki,pa po ovome kako se ponasa nocu moguce da se prejede,a siku ne trazi nocu iz gladi vec kao utehu,sigurnost ili je mozda zedan.
Bice tesko ali polako pokusaj da mu jedanpodoj nocni izbacis jer ces se patosirati od umora,znam iz licnog iskustva [Only admins are allowed to see this image]
Da meso se teze prihvata,ali je isto kao i zumance jaaako vazno kao izvor gvozdja kod dece,ni iz jednog povrca se ne moze tako dobro apsorbovati gvozdje kao iz mesa.Ja bih na tome insistirala.
Deca koja su na dohrani imaju dobro gvozdje jer se u svakom adaptiranom mleku nalazi kao dodatak gvozdje i jos niz drugih stavki.
Sto se tice satnice kad je dorucak i ostalo to zavisi kad se budi i leze,ali negde od 9 do 9 30 dorucak,uzina oko 12 >12 30, rucak oko 16 h,a vecera oko 20 h.
Ali to je tako odkada Andrea siki samo dva puta,u podne i uvece,i kada siki pre rucka recimo navali i ja joj dam lose jede rucak,a zamisli koliko ti imas mleka,a koliko malo ja,tako da .....


Verujem da mame koje se trude,informisu i pruzaju mnogo ljubavi jako malo grese u odgoju,tako i verujem da je Viktoru vise nego dobro,bez brige i ljubim vas puno


Poslednji izmenio Jelence dana 29/10/2009, 22:52, izmenjeno ukupno 1 puta
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Gala 29/10/2009, 22:49

Moja j jos uvek na majcinom mleku, a budi se..paaa nema pravila, kako kad!
Najcesce ide ovako: zaspi u 9 pola 10 p.m i probudi se u 2 posle ponoci, pa onda u 6.
A desi se, mada ne cesto hvala Bogu : 2, 4, 6 !
A nekad se desi i da se ne probudi nego prespava celu noc
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od caci 30/10/2009, 15:37

Deca rastu i menjaju se non-stop.Neka su samo zdrava, svako dete ima svoi bioritam i svako se razlikuje od ono drugo.I u spavanju i prihvacanje druge hrane i razlicno reaguju na promenu sredine.
Ljubi Viktora [Only admins are allowed to see this image] i rastite i uzivajte zajedno.
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od era 30/10/2009, 15:45

U tom periodu nama je dan izgledao ovako: oko 5-6 prvi podoj, budjenje u 7 i 30, dorucak u 8 i 30 zitarice sa mlekom (znaci mlecni obrok malo pojacan), onda oko pola 10 dremka od 30 min. Rucak u 12-12 i 30, meso i povrce, u 15 i 30 voce ili kasica od voca, u 16 dremka 45 min (al sat da navijes po njoj) u 18 vecera zitarice sa mlekom od 19 do 19 i30 dremne i u 21 podoj i spavanjac. U tom uzrastu sam joj nudila da doji posle svakog obroka, ali je ona izbacila brzo podoje posle mlecnih obroka. Sada doji tri puta, ujutru uvece i jednom toko dana izmedju rucka i voca.
I luca je teze prihvatala meso, ali samo junece dok nisam provalila da mleveno jede super onda sam pocela da joj mljem but i sad joj je to omiljena hrana. Kuvaj mu corbice od juneceg mesa pa i ona supica u kojoj se meso kuva je super za pocetak.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od zoxa 30/10/2009, 15:53

Potpisujem Jelence po svim stavkama, da ne prepisujem!
Kod mene je Nina u to vrijeme vec prestala da doji, presli smo na adapt.mlijeko, koje je sa 6 mjeseci pila 3xdnevno, imala je jos 3 cvrsta obroka od kojih je jedan bio mlijecna kasica. Vrlo brzo je izbacila jedno mlijekce. Tako da od tad do sad imamo mlijeko ujutro i navece, jedan vocni obrok, rucak: meso i povrce, vecera kasica od zitarica.
Nina je takodje polako prihvatala meso, nije bila odusevljena ali se vremenom navikla.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od maus 30/10/2009, 15:54

Maro svako dete je za sebe, razvija se i raste individualno. Evo Sneza i ja smo bliznakinje i iz maminih prica do 1. godine nismo isto jele kolicinski a ni u isto vreme.
Jedino sto mislim da je vec uveliko vreme da izbaci nocno hranjenje. Znam da deca koja sisaju teze to prihvataju.
Ljubim vas [Only admins are allowed to see this image]
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Gala 30/10/2009, 21:16

Ero sta su to zitarice sa mlekom, kako se to daje
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od era 30/10/2009, 22:07

Gala ::Ero sta su to zitarice sa mlekom, kako se to daje

To su u pocetku instant kasice od pirinca i kukuruza, a kasnije sa dodatim vocem i drugim zitaricama. Ima dve vrste jedna se pravi sa majcinim mlekom, a druga u sebi vec sadrzi adaptirano mleko. Mi od pocetka koristimo Milupine zitarice, ponekad i hippove.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Gala 30/10/2009, 23:01

Ok, ali ne kontam..
Ja bih da kupim onu gde ide majcino mleko, i gde to da nadjem, kako izgleda?\izvinjavam se na neobavestenosti, a i jer sam pozajmila tudj dnevnik [Only admins are allowed to see this image]
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od era 31/10/2009, 10:15

Imas isto milupine kutije su plave, a one sa adaptiranim su zute. Na njima i pise da se pripremaju sa mlekom, a na ovim sa adaptirani pise add water
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 31/10/2009, 10:27

Ero ja imam problem svekar mi je doneo iz Nemacke milupine i hippove i sve je na nemackom i nikako ne mogu da se snadjem samo po slici,a na netu nema prevod svih reci,najvise me brine gluten jer na svim kutijama pise razlicito glutenhaltig,glutenfre,i jos neke reci i to me plasi.
Npr na hippovim kasama sa zitaricama i jagodom pise da se daju od 6-og meseca dr kod nas kaze jagodu i crveno voce nikako do 1 godine dr u Makedoniji kaze slobodno daj,e sad mi je svasta u glavi pa zar su nemci glupi da daju nesto sto izaziva alergijske reakcije njihovoj deci.
Viktor obozava ove sa dodatkom adap mleka i bas ih super klopa.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 15 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu