KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 37 od 39 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od MilePile 29/7/2017, 20:35

Doktor koji mi je radio VTO u Novom Sadu je inace lekar specijalista ginekologije i akušerstva, supspecijalista endokrinologije!!! U toku stimulacije ni jednom se nije vadila krv. Pre vto sam dobila da pijem dhea, q10, d3,profertil i to je to. Inace, u N.Sadu, ukoliko je amh manji od 0,50 ne prolazi se komisija na Betaniji, tako je meni receno, oni se strogo drze toga. Uradicu sve ponovo, svaku analizu, pa cu videti odakle da pocnem i kome da se obratim. Zato sam u nekom od mojih postova i napisala da je to jedna vrsta diskriminacije. Ja mislim da svaka zena bez obzira na amh treba da ima od DRZAVE pravo na besplatan vto, bar jednom. U Sloveniji je to cini mi se sest puta. Nije ni cudo sto nam je natalitet takav, kada nas drzava ne podrzava. U svakom slucaju, mnogo je parova, previse, koji prolaze kroz sve ono sto i mi, a ja mislim da je to pre svega zbog stresova ( kako i da ih nemamo, kada zivimo na ivici egzistencije ) , bombardovanje 99 itd. Pada mi cak na pamet da promenim i prebivaliste, pa da tako smuvam nesto, da bih mogla u Visegradsku Very Happy Jos mi je svasta padalo na pamet.... ali se jos uvek drzim postenja.

MilePile

Broj poruka : 14
Datum upisa : 30.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od BabyBear 29/7/2017, 21:12

I to dobrog endokrinologa
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od MilePile 29/7/2017, 21:17

To je pocetak svega, znam, dobar endokrinolog. Svi koje sam do sada kontaktirala su zauzeti do nove godine, verovali ili ne... Novi Sad mi je najblizi, pa cu morati tamo da nadjem nekoga ko je dovoljno strucan. A za vas zene nemam dovoljno lepih reci! Prave ste i hvala vam... Duznik sam vam, mada svima pomazete, ali kada stalno nailazite na zidove kao ja, pravo je osvezenje kada bar virtuelno sretnem ovako veliki broj divnih zena, pravih ljudi!!!

MilePile

Broj poruka : 14
Datum upisa : 30.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od BabyBear 29/7/2017, 21:20

Mislim da klinika Ferona u Novom Sadu ima dobrog endokrinologa, a I Betanija cini mi se. Proveri to. Pisale su zene po Kutku.

Ali kao sto ti je Alisa rekla, prvo iscitaj (pod)teme ovde na Kutku.
Srecno!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od kaja1981 27/10/2017, 13:49

Drage moje, zelim da podelim moje iskustvo u vezi AMH, kako se ne biste mnogo nervirale kao sto sam se ja nervirala...Mislim da je ovaj hormon jos uvek velika enigma i definitivno ga ne treba gledati bez ostalih hormona. Januara 2016. ovaj hormon mi je bio 0,79 ng/ml, a do novembra 2016. je pao na 0,18 ng/ml! Ostali hormoni su bili oba puta u referentnim vrednostima (FSH mi je konstantno oko 10 mIU/ml, imam 35 god). Ne jedan, vec vise lekara mi je reklo da taj AMH pokazuje rezervu jajnih celija i da se samo smanjuje sa godinama, da ja ne mogu da uticem na njega(isla sam tada u N.front i jednom na konsultaciju u Bis intermedicus, nakon toga i u Euromedik kod endokrinologa). Bila sam ocajna, brinula sam da li cu uopste proci komisiju, a ako prodjem, kakva ce biti uopste reakcija na stimulaciju..Srecom bila sam na ovom forumu i saznala da su komisiju u Visegradskoj prolazile zene i sa nizim AMH (dok u Frontu vise gledaju vrednost AMH). U medjuvremenu, odradjene u Frontu 3 IUI, nazalost bez uspeha i sada skupljamo papire za VTO o trosku fonda. Stigao mi je AMH i gle cuda! Sada je 1,0 ng/ml!!! Prva 2 puta radjen u Laboratoriji Beograd, a sad u Biomedici. Isto se hranim i tada i sada, umereno vezbam, jedino sada pijem Glukophage 750mg(zbog hiperinsulinemije koja mi je u medjuvremenu utvrdjena). Ubacila sam pored vitamina koje redovno pijem i vit D i koenzim Q10. Igrom slucaja, na bolovanju sam vec mesec i po dana, zbog neceg potpuno desetog, ali mozda me je to sto ne radim podmladilo :lol!:Vrlo je moguce da se razlikuju rezultati od laboratorije do laboratorije, ali bas toliko..Moj vam je savet da ovaj hormon uradite u Biomedici. Srecno!

kaja1981

Broj poruka : 4
Location : Beograd
Datum upisa : 20.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 27/10/2017, 13:57

Cinjenica je da ovaj hormon nije dovoljno ispitan i ima dosta primera trudnoce cak i spontanih sa niskim Amh-om ... mnogo su bitniji fsh,e2 i lh od amh al moj vam je savet da kad radite hormone radite obavezni u jednoj laboratoriji i to po mogucstvu u konzilijumu... cula sam za ta variranja amh al nazalost cini mi se ni jedno gde je radjen u konzilijumu... inace u Visegradskoj se prolazi komisija i sa amh-om od 0.00 ziv dokaz za to sam ja naravno pod uslovom da su vam ostali hormoni ok
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od BiKsi :) 28/10/2017, 22:26

Kajo, dobrodosla. Vitamin d i glukofaz su sigurno uticali da se popravi kvalitet jajnih celija koje su tu, ali ih amh nije prepoznao kad si ga pre toga radila. Bar su kod mene uticali! Srecno sa papirima i komisijom!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od fight&faith 28/10/2017, 23:54

Devojke meni je taj AMH (negde sam i pisala) 2011. ili 2012. cini mi se bio 0,17 ili 0,18 i to u Biomedici i Beolabu, u Konzilijumu ga nikada nisam radila, jer nisam imala hrabrosti. Kad sam radila VTO o trosku Fonda 2009. i 2010. on kao kriterijum nije uziman u obzir. Sretno i ne odustajte. d

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Makija 6/11/2017, 11:59

Moj Amh je 0,457 Sad
FSH 5,31
LH 3,58
Estradiol 188

Ima li nade?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 6/11/2017, 16:51

Ima naravno! U kojim jedinicama ti je ovaj E2? ako je pmol/L onda su ti rezultati hormona odlicni i ne obracaj paznju na AMH ... ako je E2 u pg/ml onda ti je poprilicno povisen sto daje laznu sliku niskog fsh i u tom slucaju bi trebala jos koji mesec da ispratis hormone i obavezno da proveris da nemas neku cistu
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Makija 6/11/2017, 17:57

E2 je u pg/mol ali tad kad sam radila sam imala neke zaostale folikule pa je mozda zbog njih veci? Prethodno kad sam radila hormone E2 je bio 67 a Fsh 6,29

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 6/11/2017, 18:04

Pa onda jeste sigurno od tih zaostalih folikula al svejedno od cega je kad je on povisen fsh pada... Kako mislis zaostali folikuli? Jel si bila na nekoj stimulaciji prethodni mesec? Ako si imala neku hormonsku terapiju trebala bi da sacekas bar 3 meseca pre ponovnog vadjenja hormona.... te vrednosti od prethodnog puta su potpuno ok... ne traumiraj se zbog niskog amh-a... u svakom slucaju uz pa ako nema prezistentnih folikula ili nekih cista ponovi hormone ponovo.... ne znam zasta se spremas, dal skupljas papire za komisiju, cekas da udjes u postupak ili samo proveravas hormone....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Makija 6/11/2017, 18:18

Ne znam ni sama za sta se spremam po doktorima ni za sta a ja ne mogu vise da cekam. Bila sam na Klomifenu ali na njega uopste nisam dobro odreagovala...u stvari mislim da je taj dr zeznuo stvari jer je imao neke nelogicne pistupke, tako da sam ga batalila. Sad sam kod drugog koji mi je trazio da uradim ogtt test i trenutno sam na Glukofažu. Ali ja se psihicki polako pripremam za vto iz prirodnog ciklusa. Ovi hormoni su mi od juna, tako da moram svakako da ih ponovim a plasim se da je Amh još niži sad zbog stimulacija. Idem u sredu kod dr pa ću sa njin da vidim šta da radimo....četiri ipo godine su iza nas a ništa konkretno.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Makija 6/11/2017, 18:23

Iskreno mnogo sam zabrinuta zbog niskog Amh-a a svi ostali hormoni su uvek bili u redu. I sad ova IR... To su dve stvari koje do sada nisu ok.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 6/11/2017, 18:29

Ako imas IR to je mogao da bude i jedan od glavnih razloga ne ostajanja u drugom stanju!
Imas terapiju, povedi racuna o ishrani i ne brini za Amh! Dokle god su ti Fsh, Lh i E2 ok samo guraj napred!
Jel si radila HSG- prohodnost jajovoda?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Makija 6/11/2017, 18:37

Jesam, prohodni su. Hvala ti puno. Stvarno sam upala u depresiju i pomišljam da se nikada neću ostvariti kao majka, užasan osećaj tuge i bespomoćnosti. Ali,ne predajem se. Mnogo mi znači sve što sam ovde pročitala i daje nadu.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od libra35 7/11/2017, 11:58

Nemoj se sekirati,meni amh bio pre 3 god O,23 a dalje vidi u potpisu.
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od libra35 7/11/2017, 11:59

Tj 0,22
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od BiKsi :) 7/11/2017, 21:37

Makija, kakva depresija i ocaj, za u roku od tri meseca si nam trudna! Nije taj amh ocaj, evo ti primera kakocure lepo iznesu trudnoce, pa cak i prirodno zatrudne sa niskim amh.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Makija 7/11/2017, 22:51

Jao BiKsi hvala ti. Daće Bog da se ostvare tvoja predvidjanja. Ajaooo kako bi to bilo lepooo :)

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od alisa 7/11/2017, 23:16

Makija ako su ti prohidni jajovodi imas velike sanse da ostanes prirodno trudna! Sredi taj ir, baci se na zdraviju ishranu, mozda da krenes i na aviva vezbe ( imas temu o tim vezbama na forumu) ... prelistaj malo i temu suplementi za poboljsanje kvaliteta jajnih celija... predpostavljam da ste radili spermogram i da je tu sve ok...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Makija 7/11/2017, 23:43

Ishranu već korigujem lagano, slatko sam izbacila, smanjila ugljene hidrate i belo brašno, mada znam da bi trebalo u potpunosto da ih izbacim. Baš sam čitala o tim vežbama, mogla bih da se pokrenem. Da, videla sam da se preporučuje DHEA i koenzim q10. I to ću da počnem :). Spermogram je dobar.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od micam 7/11/2017, 23:52

Makija ajde da priskocim u pomoc izbaci secere skroz,testa(kifle,pite...),belo brasno(ja sebi mesim hleb od integralnih i jedem malu kockicu za obrok),grickalice i nemoj da jedes banane,dinje,lubenice,smokve,urme.I to ce biti dovoljno.Jedi redovno 3 glavna obroka sa razmakom 5-6h i 2 uzine izmedju(voce ili povrce sveze),nemoj da jedes posle 18h uvece i van ovog rasporeda da nebi pankreas lucio stalno insulin kad god nesto zvaknes.
Samo trebale bi o ovom na Koracima da ne zatrpavamo temu.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Lela81 18/2/2018, 15:11

Pozdrav svima,

nadam se da još neko čita ove teme i odgovara na njih, pošto od jutros plačem i ne mogu da verujem da se ovo dešava...
Imala sam normalne menstruacije, međutim u septembru sam imala jako bolnu ovulaciju da su me jedva smirila 2 brufena. Nakon toga, dobila sam normalno, sledeća je bila oskudna, u novembru su mi se javili valunzi, zatim opet oskudna menstruacija.
Pre nekoliko dana sam radila UZ i briseve, nalazi briseva su uredni, a UZ izveštaj je sledeći:

GP, u spekulima normalna kol.VS. Grlić koničan, epitelizovan. Uterus u RVF, normalnih dimenzija, pokretan, bolno neosetljiv. Adneksa b.o.

UZ. Uterus u indiferentnom položaju, dimenzije 41mmx45mmx50mm uredne ehostrukture. Kavum prazan. Endometrijum 9mm. Desni jajnik dimenzije 32mmx19mm sa folikulom promera 7,3mm. Levi jajnik dimenzije 27mmx27mm sa retencionim folikulom promera 21mmx16mm septirani. Douglas slobodna tečnost.
Dg. Hypomenorrhoea

Potrebna kontrola hormonkog statusa 2. dana ciklusa, FSH, estradiol, AMH, Prolaktin.
***************************

Pre par dana dobijem rezultate, i imam šta i da vidim... FSH 82,2mlU/ml
estradiol je valjda ok, 23,0 (ref vrednosti 21-251), Prolaktin 324,7 (ref. vrednosti 109-557).
AMH <0.13  Sad
Imam 36 godina.

valunzi su bili u novembru i od tad su nestali. Menstruacije relativno na vreme ali oskudne.

Dr. kaže: menopauza Sad

Dobila sam da pijem cyclo progynovu i od jutros sam krenula sa: smokvama u maslinovom ulju, čaj od virka 3 x dnevno, macina trava (očajnica) 3 x dnevno, matični mleč 3x dnevno, plus strogo zdrava ishrana.
Od ponedeljka krećem sa laganim vežbama, pa vremenom i sa težim (komplet trening)...

Vidim da ima raznih slučajeva, ali ja sam isplakala sve suze koje sam imala, sad mi ne preostaje ništa drugo nego da se borim!

Pitala sam doktorku da li ima veze izgled i volumen mojih jajnika sa ovim rezultatima, ona je samo slegla ramenima i rekla da dođem za 3 meseca na kontrolu, nije mi dala neki normalan odgovor na ovo pitanje...
Nadam se da je tema "živa", da ima nekoga ko će se javiti...
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od mamadabudem 18/2/2018, 17:18

Pa istina, to je menopauze sa tolikim FSH. Dala ti je cikloproginovu da održavaš cikluse. Ispravno je postupila.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 37 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 39 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu