KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vrednosti AMH-a

+135
Sirijus
micam
Makija
BiKsi :)
libra35
fight&faith
kaja1981
Bobaue
MilePile
BabyBear
sunny.tp
Gogoli
Amna84
Nataly17
Vecka
ella82
tiramisu
winni
karakaca
hocukusurnecuzvaku
lela1984
Cala Domingos
Star77
annci
bulevar79
bundevica
Petkana
Djeni
Strumfeta78
De Luc
saska1
leptirko82
jovanka.draskic
bezdan
menora72
d77
luckystar74
AriesGirl
Crvic
tanjaV
pempy
ivi
ninica2
OKacica
hany
SannI-AlL
bibi.libi
lenjivica
missile
neca73
tetreb
Mrvica78
melanija
GocaZ
cicsa80
Veca77
JocY
sareni leptir
Ema78
LaFolie
*Maki*
ahosame
Erata
KoMetaK
lilya
darija79
senka
vikica800
dragana76ns
Kamilica
medolino
laKole
manela
sweety
nebuloza
Mirjana
*AIDA*
zova
maza1972
mona
7-patuljaka
zavala
julija
tuzna
mika81
San
Bitter Sweet
makica
silvana
dacca
joja
maki79
Marija86
cici
viktorija
djole42
Zoka83
bak
racili
Struzzo
Republica
lena
sne22
Aki
ciklama
Pakki
buby
dr mali pariz
lekazeka
HappyGirl
aha
Mini
maša
tanja68
Masha UK
Lily
black magic woman
logona
_luna_
dejna
thaia
Anuska
Mishesa
vremejezabebe
bokica
Orline
nena beba
lavica
rikikiki
nina68
sanja 1973
natalija
kristina33
nabla
nesalela
139 posters

Strana 18 od 39 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 28 ... 39  Sledeći

Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sweety 4/9/2011, 21:10

Hvala na dobrodošlici


Evo preračunavam ovaj moj AMH u pmol/L, on bi naime po ljestvici ng/ml, bio istovjetan 0,14. cirka... Rolling Eyes

Da znam da nije sjajno, i da nije ni sjajan broj antralnih folikula....
Nego, pronašla sam ovaj forum i vidjela jako puno detalja, pa sam zato odlučila pisat. Sviđa mi se konkretno diskutirat. Very Happy

Čitam okolo razne slučajeve i nađe se tu i tamo neko sa tako čudnim odnosima nalaza, kao što je ovaj moj koji ima relativno dobar FSH, a loš AMH.
Samo trebam napomenut da je FSH nalaz star skoro godinu dana, a u međuvremenu se mnogo toga moglo promjenit s obzirom da FSH varira od ciklusa do ciklusa. Pa se tako i desi osobama sa ekstremno visokim FSH da su "slučajno" ostale trudne, ili je pak u nekom momentu u nekom ciklusu jednostavno se unormalio... Pretpostavka...

Vjerojatno ću ga vadit ponovo slijedeći mjesec, pa ću imat novu, točniju informaciju.

sweety

Broj poruka : 7
Datum upisa : 04.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Orline 4/9/2011, 21:10

sweety ::
Danas sam slučajno naišla na ovaj forum i ostala oduševljena količinom dobrih informacija , pa sam se odmah odlučila priključit radost

Odmah smo krenuli na drugo, ali drugo neće i neće.
Radila sam prošle godine hormone:
FSH 9,9
LH 3,3
DHEA 2,8
PRL 200 i nešto
Štitnjača OK

Dobro došla na Kutak Very Happy

Pretpostavljam da godinu dana pokušavate jer su rezultati hormona od prošle godine.
Ne obratih pažnju na tvoje godine, vjerovatno piše u potpisu, ali taj FSH još nije zabrinjavajući. Jedino što odnos FSH i LH 3:1 pokazuje na slabljenje ovarijalne rezerve, što ne znači da je nema. Very Happy
Ono, neko je pravilo da ako ne ostvaruješ trudnoću prirodnim putem više od godinu dana (za primarni sterilitet i više od 35 g. više od šest mjeseci treba pomoć. Posebno što i suprug ima dvojben spermogram.


Koje su ti ref. vrijednosti za prolaktin, kod nas u Srbiji su obično u dvocifrenim vrijednostima pa me ovo buni?

Znaš šta je najbitnije u cijeloj priči? Ostala si trudna jednom, i rodila srećicu, pa tako uvijek mislim da će se poklopiti zvijezde lakše ponovo osmeh srce

Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Orline 4/9/2011, 21:13

Ovdje je malo više iscjepkano na Kutku, negoli recimo na Rodi. Pa imaš temu za svaki hormon posebno.
Ali na ovom PDF-u ima i tema Odbrojavanje malo iznad, na lepljivim, gde devojke sa smanjenom ovarijalnom rezervom razmenjuju iskustva u pokušajima.
Naravno, pored teme koraci, koji si link već dobila, gde su sve članice Kutka koje su u pokušajima.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sweety 4/9/2011, 21:15

orline ::
Znaš šta je najbitnije u cijeloj priči? Ostala si trudna jednom, i rodila srećicu, pa tako uvijek mislim da će se poklopiti zvijezde lakše ponovo osmeh srce


He he, riječi ti se pozlatile...
I ja sam to mislila, ali svakim danom sve manje mislim tako, no ajmo dalje, možda bude Wink

Da, trenutno me ne zabrinjava taj FSH, jer ga više ne uzimam kao bitan, jednostavno je prestar.
Probali smo AIH dvaput ove godine, uz Klomifen, i bio je pokazatelj taj što nisam uopće reagirala na njega, kao da sam pila kamilicu.

E da, prolaktin, moj laborat. ima referentne vrijednosti 1-500, tako da je onih 200 ok.

sweety

Broj poruka : 7
Datum upisa : 04.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sweety 4/9/2011, 21:16

orline ::Ovdje je malo više iscjepkano na Kutku, negoli recimo na Rodi. Pa imaš temu za svaki hormon posebno.
Ali na ovom PDF-u ima i tema Odbrojavanje malo iznad, na lepljivim, gde devojke sa smanjenom ovarijalnom rezervom razmenjuju iskustva u pokušajima.
Naravno, pored teme koraci, koji si link već dobila, gde suH sve članice Kutka koje su u pokušajima.

Hvala, idem vidjet...

sweety

Broj poruka : 7
Datum upisa : 04.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Orline 23/11/2011, 22:54

Evo moj update i ovde Very Happy
Uradim ja AMH nekad davno, april 2009. u Konzilijumu, i dobijem neku smešnu vrednost od 0.272. Kao i svi iz Konzilijuma, uostalom.
Ponovim sad u novembru, posle dvije i po godine ali u Biomedici i stigne nalaz od 1.65 (ref od 0.5 - 5.3) Eto, meni AMH porastao Laughing
Šalim se, mnogi su imali tada problem sa Konzilijumom. I ovih 1.6 je nisko, ali ni blizu one ranije cifre.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nebuloza 24/11/2011, 11:55

orline ::Evo moj update i ovde Very Happy
Uradim ja AMH nekad davno, april 2009. u Konzilijumu, i dobijem neku smešnu vrednost od 0.272. Kao i svi iz Konzilijuma, uostalom.
Ponovim sad u novembru, posle dvije i po godine ali u Biomedici i stigne nalaz od 1.65 (ref od 0.5 - 5.3) Eto, meni AMH porastao Laughing
Šalim se, mnogi su imali tada problem sa Konzilijumom. I ovih 1.6 je nisko, ali ni blizu one ranije cifre.

1.65 za tvoje godine i ove referentne vrijednosti nije nisko Very Happy
koka, sto ti mislis, ima li veze ta dosta dobra vrijednost (u odnosu na prvu) s terapijom stitnjace? da si gledala antralce, brijem da bi ih imala dosta..nekako su mi taj trokut hipofiza-stitnjaca i reporduktivni organi vrlo povezani zbunjen
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Orline 24/11/2011, 17:23

U mom slučaju nema, jer sam ja i u tom periodu radila hormone štitnjače, i bili su u redu. I TSH i antitijela. Meni je štitnjača sad proradila. Čak antitijela prošle godine radjena, negativna. Ko zna da nije posle prvog IVF, prošle godine, od tada do letos nisam kontrolisalaMislim da je ovdje slučaj sa tim labom. Mi smo počela da radimo AMH tada, prije dvije godine, a taj lab je jedini imao u početku. I sve cure sa ovog foruma su imale vrijednosti ispod jedan. Jedino cure sa PCOS imale normalne vrijednosti, a tek posle kad su ponovile u drugom labu imale povišen.
Ja sam AMH prvi pšut radila 2009, kao što vidiš, a 2010 imala prvi IVF sa jako dobrim odgovorom, desetak folikula, devet jć. Izgleda da je neki drugi problem, jer se oplodilo pet od devet, a tri embriona bila dobra, štaviše naizgled odlična, dok su dva stala do petog dana (puštena do blasti). Čak i letos, sa onakvim TSH (59) ja sam imala dosta antralaca na prvom UZ.

A taj trokut je sigurno bitan, to si u pravu. Ma ko će ga znati. Odoh da iščitam onu tvoju temu, zvuči zanimljivo Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od sweety 8/12/2011, 14:35

S obzirom da sam se ovdje prvi put javila, red je da ovdje i završim ovaj dio priče.


Ovako, ja '76, mm 72', on blaga astheno-therato, 16% cca mobilnih i zdravih...
Ja svašta po nešto, sekundarni sterilitet, imam curicu od 3,5god, rođenu prerano zbog trombofilije/zastoj u rastu.
Znači, trombofilija, hormoni ne preloši, ali veliko odstupanje u odnosu LH/FSH, što upućuje na probleme i na kraju katastrofalan AMH, 0,16ng/l, ponovljen u drugom labosu 0,33ng/l.

Prošli more ciljanih, 2 aih-a, i ivf u kojem nismo ni došli do punkcije jer je folikul pukao na 9dc. sitno nešto prerano...sukladno anamnezi.

Pitala sam 3 doktor za mišljenje o AMH, ovakve odgovore sam dobila:
1.) To nema smisla vadit niti obraćat pažnju, bitno je da postoje antralci i O onda se sve da odradit.
2.) Sa tako niskim AMH nema puno šanse... Razmislite o odustajanju.
3.) AMH 0,16ng/l je loš, a 0,33ng/l je suuuuper, bitno da ima antralaca.

E sad, od kad mjerkam meni se antralci vrte između 1-5 po jajniku.
U ovom sad zadnjem ciklusu gdje mi je vađen AMH 0,33ng/l, antralaca ima 3-4 po jajniku, uz prisutna dva puknuta folikula, jedan preživio od prošlog ciklusa, različitih veličina s malim odstupanjem, oba ŽT rade.
Ciklus prije je onaj gdje sam vadila hormone koji su unutar referenci ali i dalje u omjeru 3:1, uz E2 koji je luđački visok. Što pokazuje preuranjene ovulacije.

I sad sam trebala ići u kombinirani postupak sa jačom dozom klomića na koje inače ne reagiram+gonali.
Slučajno sam još u devetom mj. bila na sistematskom i ustanove mi visoki tlak, a sobzirom na moje trombofilijske mutacije, prešla sam na andol, čisto da probam spustit tlak bez onih jačih ljekova, da mi se ne bi kosilo s postupcima...

I onda se desi ono čemu se ni u najluđoj varijanti nisam nadala.
Prirodno trudna uoči postupka.
Uspjela sam dobit terapiju heparinom, jer me pere paranoja oko toga još od prošle trudnoće.
Kako će to ići, budemo vidjeli. Još mi nije jasno, kako se desilo.
A bome nije jasno niti mojim doktorima. Al' u priči lagano ignoriraju cijelu priču o AMH, jer činjenice govore drukčije.

Trenutno je 6+5 i imamo srčeko.... Dalje polako....

Želim vam svima što prije ostvarenje svih vaših želja...

sweety

Broj poruka : 7
Datum upisa : 04.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Orline 8/12/2011, 14:48

OOOOOOOOOOO, baš si me obradovala, ČESTITAM
Ajd na odbrojavanje da nazdravimo Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od maza1972 8/12/2011, 18:54

SWEETY,kakav dramatičan obrt ,Bravo!!! f x x x x x x x x x x
d d d d d d d d d
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Mirjana 8/12/2011, 19:32

Svaka čast, čestitam bb bb bb bb bb bb bb bb bb
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od laKole 8/12/2011, 20:48

čestiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitam!!!!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od medolino 9/12/2011, 10:46

Pozdrav Devojke
Evo da vas pitam nesto,u velikoj sam dilemi...danas imam prvostepenu komisiju za vto i nalazi su
U-TSH 1.6uIU/ml ref. vrednost 0.4-6.0
Prolaktin 192.4 IU/ml ref, vrednost 102.0-496.0
FSH 4.04 mIU/ml
LH 4.90 mIU/ml
T3 2.2nmol/l referentna vrednost 0.96-3.0
T4 69 nmol/l referentna vrednost 62-150
Estradiol 39.12 pg/ml
Progesteron 0.442 ng/ml
Testosteron 0.292 nmol/l
AMH 7.74 ug/L affraid zena rana fol.faza 0.5-2.3
ovulaciona faza 0.8-2.6
srednja lut faza 0.5-2.3 ug/L
Pomozite mi, ne znam ni sama sta da radim? Ja sam vadila taj AMH kada sam i radila hormone treci dan ciklusa,jel ima to neke veze? Ja sam 87 godiste.. koliko mogu da vidim povecan mi je AMH... to znaci da ce me vratiti sa komisije? joj,stvarno sam sludjena.. ako neko zna da mi objasni... Unapred vam hvala
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Kamilica 9/12/2011, 10:56

Ponoviću ti pitanje koje je Pariz postavila: Da li ti je iko ikad rekao da imaš PCOS?
Sad kad si napislala i vrednosti FSH i LH vidim da su u inverziji, što ukazuje na PCOS.
Ne brini sve se to da srediti.
3dc i treba da se rade hormoni. Neće te niko vratiti sa komisije, proći ćeš ti, proćićeš i drugostepenu, ali verovatno će će ti dati drugačiji protokol. I da drugostepenoj sve pitaj dr u vezi toga...
Kakav ti je UZ nalaz, šta piše?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od dr mali pariz 9/12/2011, 11:02

Medolino, zbog AMH te neće vratiti sa Komisije , jer da je jako nizak-to bi možda predstavljalo problem. naravno ni ovoliki nije sajan, jer upućuje na PCOS, ali ništa što bi ometalo jedan VTO postupak
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od medolino 9/12/2011, 16:59

evo i mene,vratila sam se sa komisije...prosla sam... Very Happy
kami evo nalaz od ultrazvuka je
uterus 30x41mm
endometrijum 7.5mm
desni jajnik 33x22mm sa vise folikula od 13mm
levi jajnik 28x18mm sa vise manjih folikula 10mm
Eto.. Jel neko zna nekog dobrog endokrinologa u Novom Sadu?
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od dragana76ns 9/12/2011, 18:11

dr Malesevic, ona radi privatno ako te zanima javicu ti br. Pregled i UZ je 3600 inace vazi za vrsnog strucnjaka.
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od dr mali pariz 9/12/2011, 18:56

Medolino, super za Komisiju. U NS naše cure uglavnom vodi dr Edita Stokić
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od medolino 9/12/2011, 19:53

Dragana i Pariz hvala na savetu, jos ne znam sta da radim.. Sada sam opet prelistala papire i vidim da sam pre 4 meseci pila glukofaz 2x850mg, to mi je dr Kopitovic propisala...pre toga sam pila siofor i imala dijareju i bas mi bilo lose,pa mi je dala glukofaz i ne znam zbog cega sam ga prestala piti...stao mi mozak i ne mogu da se setim... Jedino da na svoju ruku sutra kupim kutiju glukofaza pa da opet pocnem da pijem.. A u ponedeljak da nazovem Kopitovicku i da je pitam za misljenje,makar da pocnem da pijem... sta me vi savetujete?
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od vikica800 12/12/2011, 17:50

Pozdrav svima. Malo više sam se zbunila oko ovih mojih nalaza.
Pa ako mi može neko pojasniti.
Radi ponovo AMH jer je dr. ponovo tražila da je uradim pre nego što mi sa terapiju.
Prvu sam radila u aprilu 0.9 ng/ml
a sada mi je 4.14 ng/ml.
Nerazumem ove referentne vrednosti. Koji mi je bolji? Hvala.
vikica800
vikica800

Broj poruka : 58
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 03.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od senka 12/12/2011, 17:56

ovaj noviji je mnooooogo bolji... da li si radila u 2 laboratorije? Vidim da su se devojke zalile na rezultate AMH-a u jednoj laboratoriji u Bg...
senka
senka

Broj poruka : 495
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od darija79 28/12/2011, 22:51

Cao devojke:)
Ja sam nova na forumu i evo me na ovoj temi zbog niskog,preniskog amh-a koji iznosi celih 0,31 ng/ml v
Nisam mogla da verujem da se to meni desava pa sam u drugoj lab. ponovila hormon....bolje da nisam posto je gori od prvog 0,25 ng/mn.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od nabla 28/12/2011, 23:15

Dobro dosla Darija Very Happy

Kad se prezentuju rezultati hormona, potrebno je uvek da napises i referentne vrednosti laba gde si ga radila. Razliciti aparati imaju razlicite vrednosti, pa bez referentnog okvira tesko je bilo sta nazreti.

To isto vazi i za razlicite rezultate koje je dobila Vikica. To ne znaci da rezultat u jednom labu ne valja, vec da je vrlo verovatno da se radi o razlicitim analizatorima i razlicitim referentnim vrednostima.

Darija, vrednost od 0,31 ng/ml...ako je rec o onom standardnom rasponu od 0 do 5, nije uopste losa. Mislim da je Nesalela imala vrednost od 0.4, a sasvim je lepo reagovala na terapiju i nije u kategoriji zena sa smanjenom rezervom.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od darija79 28/12/2011, 23:27

Hvala na dobrodoslici.
Ref.vrednosti u obe lab. su 0,50-5,30 ng/ml.
Pre par dana je to bio sok za mene ali mi je ipak drago sto smo otkrili uzrok....konacno posle 5 god.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vrednosti AMH-a - Page 18 Empty Re: Vrednosti AMH-a

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 39 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 28 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu