KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NESALELA - vodolija80

+38
eni
palchica s
natalija
MARA
tanja71
piroskica
brinbili
tuli
ceca55
sunasce
andjeoska
TetaSneki
caci
Jelence
minnie
Orline
Hitron-Luka
vremejezabebe
maja76
Danicav
nabla
megica-pegica67
adriatika
maki82
bebko
zoxa
Niki-Kiki
zalosna_sova
želja
vajsi
majce
medab
HappyGirl
tanjaz
Sami
maus
Gala
nesalela
42 posters

Strana 3 od 18 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Sledeći

Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od HappyGirl 5/4/2009, 18:57

Sreća te si se spasla te muke zvane "boli me zub" radost
Bravo za dva dana bez duvana f Carice svaka čast f as Nisam sumnjala u tebe.Bravo draga, bravo igra igra Ma naravno da će primetiti i pohvaliće te igra igra Samo hrabro napred , velika nagrada je pred tobom roda
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od maja76 5/4/2009, 19:02

Super sto si uspela dva dana bez cigareta, jos jedno 22 i bice kao da nikada nisi konzumirala, pricam iz svog iskustva. A sto se tice zubica, njima treba posvetiti posebnu paznju yes , bravo za hrabrost
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od želja 5/4/2009, 22:10

SVE JE TO ZA LJUDE...
MALO NERVOZE AL ĆE I TO DA PROĐE KAD SE SETIŠ SAMO
KOJI TI JE CILJ...
IZDRŽI I ISPLATIĆE TI SE
igra
želja
želja

Broj poruka : 832
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 06.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od maus 6/4/2009, 12:36

Javljaj sta je bilo kod Goce. I bravo za 2 dana bez duvana radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od nesalela 6/4/2009, 20:50

Bila sam danas kod Goce, sve je prošlo super, pohvalila me je za cigare. Radila mi je UZ i kaže da je sve odlično što se tiče prirodne ovulacije, nije mi rekla koliko imam folikula ali je veoma zadovoljna!!! Treba da uradim kompletnu krvnu sliku i 15.aprila da joj se javim u 13h opet da mi uradi UZ i zatim da idem kod sestre da mi pokaže kako sama da se "bockam" jer treba da počnem sa suprefaktom (tako se kaže valjda).... Počinjem sa terapijom, samo me sada interesuje, a to bi ti maus mogla da mi kažeš jer si bila kod njih, šta sada sve ide, kada bih mogla očekivati ono glavno tj. aspiraciju i ET?? Ako nije problem, iz tvog iskustva mi kaži, da li čekam još jedan ciklus ili već posle sledećeg, zdravlje bože, može doći do toga?? osmeh srce ljubav
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Sami 6/4/2009, 21:36

radost radost Super,super ma nebrini cure sa iskustvom ce ti sve objaniti yes
Bravo za cigarete ja sam ostavila ima godina ipol ako nema i vise neracunam vise yes i ti ces za neki dan zaboraviti da si ikad i pusila mada ti nece biti lako Very Happy
Ali za male bebice koje nam trebaju doc sve se da izdrzati i pregurati yes
Napred draga navijam da uspes doci do svog angel usne
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od maus 6/4/2009, 21:54

Kada pocnes da se bockas suprefaktom,to je otprilike na 21. danu ciklusa(bar je kod mene bilo tako),cekas sledeci ciklus kada kreces sa menopurom ili gonalom(sve zavisi sta Goca odredi). I sve vreme, do same punkcije se bockas suprefaktom. Trebace ti 2 bocice.Ja sam pocela sa suprefaktom 30. marta(predhodni ciklus je bio 10. mart), dobila sam 7. aprila i sa menopurom sam pocela bockanje cini mi se 13. aprila. Punkcija je bila 27. 4. a et 29. 4.
NAPRED NESALELA radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od nesalela 6/4/2009, 22:05

Da, da,počinjem sa suprefaktom 21.dan ciklusa...... divna si maus osmeh srce Samo dragi Bog neka mi pomogne da sve prodje kako treba, i naravno da trudnica Hvala ti na informacijama, mada sam, moram da priznam ponovo čitala tvoj dnevnik (po treći put) i videla da kada počnem sa suprefaktom to je to, sledeća ovulacija je aspiracija i ET....
srce srce srce ljubav ljubav ljubav zagrljaj
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od HappyGirl 8/4/2009, 16:31

Bravo draga, vidiš sve ide kako treba .Eto nama uskoro tebe kao trudnica radost


Poslednji izmenio HappyGirl dana 8/4/2009, 20:15, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od nesalela 8/4/2009, 19:57

Daće Bog, hvala devojke love
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Danicav 8/4/2009, 20:51

Draga moja samo napred i veruj u to sto radis i doci ces do cilja.
Danicav
Danicav

Broj poruka : 792
Godina : 55
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Sami 8/4/2009, 21:01

samo napred cilj je uvjek ispred nikad nazad roda
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od bebko 12/4/2009, 15:09

Blizi se bockanje bravo
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Sami 12/4/2009, 15:24

napred scuro roda poljubci
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od nesalela 12/4/2009, 17:48

Ćao drage moje, bliži se bockanje, radila sam kompletnu krvnu sliku i malo mi je povećana sedimentacija i fibrinogen, ali sve ostalo je super, pa ja mislim da je to povećano jer sam vadila skoro zub i do pre 4 dana sam pila nimulid protiv bolova. Nemam pojma, baš me to nervira, do sada je uvek bila krvna slika u redu i sada kada mi najviše treba nešto ne valja. Ponoviću sedimentaciju i fibrinogen u utorak i vreme koagulacije mada mi je ono dobro 4mini10sekundi, a ref.vrednosti su od 6-10min. Crying or Very sad
Da li bi neka mogla da mi objasni šta znači blatociste, vidm u raznim dnevnicima da se to pominje ali nemam predstavu šta znači to? Ako možete objasnite mi!
U sredu idem kod Goce po prvu bocu.... igracice
ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Niki-Kiki 12/4/2009, 19:07

Blastocite je embrion u kasnijem stupnju razvoja (mislim 5-6 dana). Neko veruje da je veca verovatnoca implantacija blastocita nego embriona u ranijem stupnju razvoja (2-4 dana). Problem je sto vrlo cesto lekari nece da rizikuju da cekaju stupanj blastocite,jer mnogi embrioni ne mogu spolja da dostignu ovaj stupanj, a veruje se da je materica "prirodniji i pogodniji" prostor nego spolja.
Meni su uvek ubacivali embrione 2-3 dana starosti,ali tako radi moja bolnica. Kako nikad nisam imala kvalitet embriona za zaledjivanje, verovatno bi retko koji i stigao do tog stupnja.
Inace za zaledjavanje embriona, mislim da se ceka stupanj blastocita.
Eto toliko, neka me neka od devojaka ispraviili dopuni ako sam nesto propustila.
usne
Niki-Kiki
Niki-Kiki

Broj poruka : 1860
Godina : 53
Location : Lisabon
Datum upisa : 24.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od nesalela 12/4/2009, 19:48

Hvala ti puno, divna si yes ljubav
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Sami 13/4/2009, 20:36

roda roda roda roda roda
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od maus 13/4/2009, 21:33

napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Danicav 13/4/2009, 21:40

Samo napred do cilja beba beba beba
Danicav
Danicav

Broj poruka : 792
Godina : 55
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od zoxa 13/4/2009, 23:11

nesalela ::
Da li bi neka mogla da mi objasni šta znači blatociste, vidm u raznim dnevnicima da se to pominje ali nemam predstavu šta znači to? Ako možete objasnite mi!

Zahvaljujući novim spoznajama o embrionalnoj fiziologiji razvili su se novi mediji koji omogućuju razvoj embrija in vitro do stupnja blastociste. Time se na minimum svodi rizik da razvoj embrija propadne što se prije često događalo pri kultiviranju embrija.
- medij 1: za kultiviranje do trećeg dana (stadij 8 stanica): svaka blastomera ponaša se kao jednostanični organizam.
- medij 2: za kultiviranje embrija nakon formiranja prve grupe, stanice se razvijaju u embrij i izgrađuje se komunikacija unutar blastomera.
Ova dva pristupa traže različite kulture. Ako se uspije dobiti embrionalna kultura do petoga dana (blastocistni stadij) imamo sljedeće prednosti:
- bolju sinkronizaciju između maternične sluznice i razvoja embrija
- prirodnu selekciju embrija koja omogućuje razvoj do blastocistnog stadija samo onih embrija koji su cjeloviti i imaju najbolje izglede za razvoj.
U mnogih embrija zapravo se ne razvije embrionalni genom i oni ostaju u stadiju 4–8 stanica, što se pri nekadašnjim embrionalnim kulturama nije moglo prepoznati kao patološko.
Čak i pacijenti s kromosomskom translokacijom mogu imati koristi od prijenosa blastociste budući da se oni embriji koji imaju posebne oblike translokacije prestaju razvijati nakon prvog stupnja razvoja (razvojni arest) pa iz blastocistne kulture možemo odabrati aktivne embrije sa značajnim izgledom za rođenje zdrava djeteta.
Uzgoj embrija do stadija blastociste donosi prednosti i za žene u poodmakloj dobi (iznad 38 godina), budući da se aneuploidne stanice (s kromosomskim anomalijama) čiji se broj povećava s dobi majke, prestaju razvijati već u prvim danima embrionalnog razvoja.
Transferom dvaju embrija u stadiju blastocista veći je postotak trudnoća zbog povećane kakvoće i snage blastocista, znatno se smanjuje rizik od multiplih trudnoća, a time i izvanmaternične trudnoće jer se pokazalo da je 5 dana nakon pucanja folikula uterotubarni mehanizam zatvaranja aktivniji.
Nedostatci:
Budući da se u prirodi samo oko 40% embrija razvija do stupnja blastocista (što ovisi o različitim čimbenicima, a često nepoznatima), mogućnosti embrionalnog razvoja ne mogu se znati unaprijed, i ako se ima manje od 5 oplođenih jajašaca postoji rizik da se unatoč oplodnji in vitro ne mogu dobiti blastociste koje bi se mogle usaditi. U slučaju da se raspolaže s malo jajašaca, tehnikom blastocistne kulture ne može se doći do praktične prednosti.
Zaključak: Ova se tehnika može predložiti pacijenticama koje imaju 5 ili više izvađenih jajašaca a osobito pacijenticama koje su već imale terapeutske poteškoće.
Prema iskustvu koje smo prikupili može se, pri usađivanju u prosjeku 1,7 embrija u stadiju blastociste, govoriti o pokazateljima trudnoće (pozitivan test trudnoće) u 52,6% slučajeva i o uspješnom nastavku trudnoće (pozitivna kardijalna aktivnost fetusa) od 47,4% slučajeva.
Pojednostavnjeno rečeno svaki preneseni embrij u stadiju blastociste može biti uspješno implantiran u 26,4% slučaja.
To znači ako se, kako je uobičajeno usađuju dva embrija vjerojatnost za trudnoću je oko 50% što je gotovo dvostruko od prirodne učestalosti trudnoće.
Izvor: IVF.at/HR
Iz licnog iskustva: imala sam 7 jc, oplodjeno ISCI metodom 5 jc, posle 5 dana 1 dobra + 1 na granici. ET 5. dan vracene 2 blastociste, rezultat trudnoca 1 beba beba
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od megica-pegica67 14/4/2009, 08:41

napred scuro srcasti poljupci napred scuro srcasti poljupci


I meni su vratili 5 dana - 2 blatociste, jedna se lepo smestila, udomila, ali nisam imala srecu da se tu i zadrzi do kraja. Sada guram dalje.
Opusti se, to je bitno, ja sam uzivala dok je trajao moj prvi IVF postupak. Zelim ti da se uskoro preselis na trudnicke stranice napred scuro napred scuro, samo napred cveće cveće cveće .
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Sami 14/4/2009, 21:27

Napred draga opusti se,da nesto nije uredu nebi pocela jos sa postupkom znaci sve ide kako treba ti se samo opusti i nemoj puno da se brines,ostalo ce doci samo
napred scuro
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od bebko 15/4/2009, 08:23

samo da te zagrljaj
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od adriatika 15/4/2009, 10:18

sretan početak
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

NESALELA - vodolija80 - Page 3 Empty Re: NESALELA - vodolija80

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 18 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 18  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu