KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Krvarenje u ranoj trudnoći

+57
Sirijus
Danijelaa
PalcicaBg
Stenli
tatjanica
alex11
Blanka
Sanjci87
jadranka
pegaz
Ancica 87
saska1
petra82
Akijeva
leptirko82
Ninche
Sofija Veks
lenabeograd
nena beba
Ema78
Klarica
bak
agata
KoMetaK
lilya
ninica2
Gramatika
jagodica
dragana didy
lena
dragmilk
LaFolie
caci
aha
bebko
Xena
maja76
Tinche
maus
zoxa
Marija86
red
MARA
Orline
Mirjana
bubili2
Kamilica
dr mali pariz
tia
catherine290505
Botox
Agata27
Kata
Hitron-Luka
tedi
era
duca
61 posters

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od Blanka 19/1/2016, 21:02

Super sto je stalo,samo lezi i odmaraj, drzim fige da sve bude ok. Obavezno pitaj za pregnyl.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od tatjanica 20/1/2016, 10:39

...super da je stalo,ususkaj se i poslusaj blankicu za pregnil....drzimo figeeeeeee,mora da uspe ovaj put! bb
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od alex11 20/1/2016, 18:10

hvala tatjanice nadamo se ljubav
alex11
alex11

Broj poruka : 55
Godina : 43
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od PalcicaBg 12/5/2016, 19:13

Da napisem i ovde.Vto u pitanju,et bio 30.4. Vracena 3 osmocelijska embriona.
9dpt krene braon mrljanje koje se sutradan pretvorilo u krvarenje,nesto kao slabija menstruacija.
Uradim betu 10dpt 42,12dpt 75.
Krvarenje i dalje traje,krv je jarko crvene boje bez ugrusaka.Juce i prekjuce sam imala probadanja u stomaku,to je trajalo par sekundi.
Koristim utrogestan 800mg i pg depo 250 na dva dana.
Ostaje nam da cekamo i ponavljamo betu i nadamo se najboljem.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Krvarenje u ranoj trudnoci ?

Počalji od Danijelaa 4/3/2017, 23:30

Ja sam 6 nedelja i 4 dana ,usla u 7 nedelju .Poso sam imala manje krvarenje i doktorka mi je prepisala PROGESTERONE 4 kutije vaginalno 1 tableta od 200 mg.Pa me zanima do koliko meseci se stavlja vaginalno?Jer sam ja sa prvim detetom pila ali do 3 meseca!Hvala na odgovoru Very Happy

Danijelaa

Broj poruka : 1
Godina : 42
Location : Slovenija
Datum upisa : 04.03.2017

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od Sirijus 7/3/2017, 13:45

draga Danijela,
tema sa tvojim pitanjem je već postojala, pa sam tvoje pitanje prebacila u nju. Da bi bilo preglednije na forumu i lakše za pretragu. Verujem da će neka od naših trudnica uskoro da ti odgovori na pitanje Very Happy
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od Deni 8/3/2017, 13:56

Danijelaa, tvoj lekar ce odrediti dokle ces koristiti progesteron. Takodje on ce odrediti i na koji nacin, da li vaginalno ili oralno.

Npr. ja sam na pocetku trudnoce imala neki maleni hematom i otprilike mesec dana koristila utrogestan vaginalno. Nakon sledeceg UZ-a, lekar je ukinuo utrogestan, jer nije bilo hematoma, i nikakve potrebe za tim.

Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od makica1984 10/3/2017, 15:19

Nisam znala gde da postavim ovo pitanje pa ne zamerite ako sam na pogresnom mestu.Evo moje price. 20.1.2017.sam imala FET u klinici Ivanovic.Ubacene su 2 blastociste i deset dana od ET beta je bila 263. Prokrvarila sam u 6.nedelji uz menstrualne bolove i nesto je u jednom trenutku ispalo sto je meni tada licilo na tkivo.Bila sam ubedjena da je u najboljem slucaju jedan embrion odustao jer sam betu ponovila dva dana nakon toga i bila je taman kako treba za taj dan ako racunamo da se svaki drugi dan duplira.UZ je radjen u 7.nedelji i ustanovljeno je da ju oba embriona ok,prisutna srcana radnja kod oba ,ali je meni na uz izgledalo kao da je jedan manji od drugog.Kad sam doktora pitala zasto je to tako odgovorio je da nije vec je iz tog ugla gledano pa tako samo izgleda.Nastavljam sa terapijom estrofem 2x2, prog.depo 125mg na 3.dan,utrogestan 3x200 i folna.Juce odlazim na UZ kod dr koji mi je vodio i prvu trudnocu i u kog imam neizmerno poverenje dr Milos Petronijevic je u pitanju.Gleda covek i pita "znate li da jedna beba nije kako treba?" Ja ga gledam i zbunjeno odmahujem glavom.Elem jece je bilo tacno 10 nedelja od trudnoce,kod obe bebe je prisutna srcana radnja,ali je jedna za ceo cm manja od druge i po izgledu zaostaje za 9 dana.Molim vas ako je neko imao slicna iskustva da mi se javi,ne znam uopste sta da ocekujem.Rekao mi je da cemo pratiti i da za desetak dana dodjem ponovo,ali razimete da sam ja vec sada sva sludjena.Znam da to nije dobro za ovaj period trudnoce.Izvinite ako sam oduzila,ali eto imala sam potrebu sve da ispricam.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od BiKsi :) 10/3/2017, 15:26

Makice, sve cestitke na trudnoci prvo. Kao drugo, bilo je slucajeva da beba zaostaje pa sve bude ok, e sad,ne znam detalje, i da li je bilo tako rano da je beba  manja. Znam da je tesko, probaj da se ne opterecujes razmisljanjem,jer ti generalno nista tu ne mozes promeniti. Mozes verovati da ce beba ipak poceti brze da napreduje, pa da dostigne to sto oni knjiski traze. Jesi li razmisljala da uradis horionske cupice, mozda  ne bi bila losa ideja. Verujem da ti je haos u glavi, probaj da meditiras, ne znam sta drugo da ti kazem. Znam da je nasoj tanji84 jedan  decak kasnio za drugim dve nedelje u stomaku, jednostavno se posle rodio i sitniji.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od makica1984 11/3/2017, 11:02

Hvala ti. Iskreno svasta mi pada na pamet, probudim se u sred noci i ne mogu da zaspim od razmisljanja, ali znam da samo moran da cekam da prodje tih deset dana pa da odem ponovo na UZ. Tada ce se valjda videti i znati na cemu smo,koje su mi opcije.
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od BiKsi :) 12/3/2017, 16:13

Probaj samo da meditiras i mislis pozitivno, nadji na yt,ima puno takvih meditacija. Prosto da se smiris koliko toliko, jer sta je do tebe, ucinila si. cvet Verujem da ce maleno da se trgne, to je garant neka stidljiva devojcica.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od Mimi12 12/3/2017, 16:27

Makice, sve ti je rekla Biksi.
Dodji na stranu Desavanja u trudnoci, mozda je neka zena imala slicno iskustvo.
Mislim da je Biksin predlog za analizu horionskuh cupica odlican. Jeste analiza malo rizicnija od amnio, ali opet je velika prednost sto se radi ranije, u prvom trimestru.
Ja licno verujem da je sve u redu, jer sam se i sama kroz trudnocu uverila da nije uvek sve po tabelama iz knjiiga. Jela se sto puta, za svaku sitnicu, i kad je trebalo i kad nije. Sad vidim da nije trebalo...
Veruj u svoje bebe i sve ce biti u redu.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od BiKsi :) 5/1/2019, 11:17

Samo da zabelezim da sam u 7. nedelji, nakon prvog uz imala svezu krv, da sam zadrzana bila u bolnici, da nije utvrdjeno od cega je krv bila, sa trudnocom je sve ok. Vec sutradan se krvarenje smirilo. Nije bilo puno obilno, ali je bila sveza krv.Nakon izvrsenih analiza koje su bile ok, nakon dve nedelje sam pustena kuci uz mirovanje. Utrogestan cu koristiti sigurno do 20. nedelje trudnoce za svaki slucaj.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

trudnoci - Krvarenje u ranoj trudnoći - Page 8 Empty Re: Krvarenje u ranoj trudnoći

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu