KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+79
sevenMAJA
lenjivica
Vuchica
majat
BabyBear
PalcicaBg
mimi85
SoJa
jelena*mama2andjela*
alisa
jelena.kuburic
Daca88
chokoladica
Dragan 1
Alex78
Gabriela
jelena84
lela1984
gogili
zvoncica36
noja
Tangerine
miksa
tatjanica
Zmajuška
dorinta
cocolo
Lilli
potos17
Ambra
JocY
MAAKKI
milkyway
Senka sunca
KoMetaK
pudza
lilymar
snedra
ZarPtica
nina :)
Jadraban
Bebironcic
mimica
Shizika
lena
ciklama
bebko
loki11
Srecica
Jelence
bak
BiKsi :)
djole42
brinbili
caci
jovana 77
jecab
JAmajka
Yvonne
Alexandra
bokica
anna
gea
dr mali pariz
Zvezdica
Jelena*
nabla
Tinche
Simona
buby
Sara
eni
tuli
Orline
kasia
Struzzo
catherine290505
NINA1
HappyGirl
83 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od JocY 20/2/2016, 20:11

Daca kao usvojeno dete i te kako treba da iskaze svoje misljenje. A evo i mog. Poznajem vise osoba koje su kao odrasle saznale da su usvojene (celi zivot je to sakrivano od njih pa su kao odrasle slucajno zbog nekog iskakanja podataka u sistemu saznale) i mogu vam reci da reakcije nisu bile ni malo prijatne. Toliko su se naljutile sto se od njih skrivala istina da sada ne govore sa svojim majkama. Znate ono zaklela se zemlja raju... Isto tako znam usvojenu decu koja ceo zivot odrastaju sa saznanjem da su usvojena i ona se nikad nisu okrenula protiv svojih majki vec naprotiv, svoje majke cene i gledaju sa velikom ljubavlju i postovanjem. Tako da mislim da je istina uvek bolja. Sto se tice donacije tu se moje misljenje malo razlikuje. Kod donacije sve je anonimno i dete sutra i da hoce ne moze da zna od koje zene je potekla jajna celija (ili kod muske donacije spermatozoid) i mislim da ta cinjenica moze mnogo da nanese stete jer dete sutra nikako ne moze da sazna svoje korene cak i da roditelji hoce da kazu istinu. Zato tu mi je mozda bolje ne reci detetu da je nastalo iz doniranog matreijala jer nikako ne moze sutra saznati svoje poreklo i to moze da bude izvor velikih frustracija.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Daca88 20/2/2016, 20:49

lela1984 ::Ne tice se,a necu vrv vise na vto ni donaciju,ne mogu da podnesem nove pobacaje.
A sta se ti sekiras,samo sam pitala kakve su sanse nevencanima.
Nista vise od toga.Hvala na informacijama.
Stvar ličnog izbora.

Ne sekiram se za tebe, no za dete Wink
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Tangerine 20/2/2016, 20:55

Mnogo je postenije u startu priznati sebi da usvajanje nije za nas, nego poci od pogresne premise i tako sopstveni zivot pretvoriti u kulu od karata.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 20/2/2016, 22:38

Grozote jedne kakvog li razmisljanja. Hocu samo bebu, i to bebu koju su ostavili pored kontejnera nepoznati roditelji da se nikad ne sazna odakle je potekla, necu neku tamo ostecenu robu vec perfektnog pedigrea kome nikad necu reci da je usvojeno. To sto nam zivot tako namesti da istina uvek izadje na videlo nema veze... yebes sta ce o tome sutra da misli dete, vazno je da majci bude dobro i da ona ne pati.

U eri moderne tehnologije kada su svakakve informacije dostupne i kada ceo svet za dobrobit dece radi na tome da usvajanje ne bude tabu tema i da se o tome prica, ti ces da ugazis identitet deteta koji te nicim ne ugrozava. Nakon toliko godina u kojima je nauka (struka i statistika) dokalaza da ne postoji nista gore od cinjenice da se detetu uskrati istina i unisti zivot sakrivajuci podatak da je usvojeno, sebicno i misleci samo na sebe i svoja osecanja, ti ces da gajis dete okovano nevidjenim lazima uz pricu da ti je crko hard disk sa slikama kad si ga nosila u stomaku, dok ti je porodjaj bio u Siriji te podataka nema jer je srusena bolnica kada su je rusi bombardovali.

Nadaces se da ce svako ko te poznaje drzati jezik za zubima i tako sacuvati tajnu dok ce ti srce preskakati svaki put kad budes nanjusila da mozda zna istinu, a i kada dodje do toga lagaces dete kako lupa narod jer te ne voli pa te gadjaju tamo gde si najtanja.

I tako ce dete da ti veruje sve dok jednog dana ne postanes dovoljno senilna a ono dovoljno veliko pa zaboravis detalje i sitnice i sve lazi koje si izgovorila i kad pocne da slaze slagalicu tvoj zivot ce da se srusi kao kula od karata. Onda ce da te nabaci na forhend pa te napenali onako kako te zivot nikad nije i tad ce ti postati jasno koliki si greh bespotrebno napravila. I tad te ni Sava ni Dunav ni Amazon nece oprati, ostaces sama, jadna i napustena, i pitaces se sta ti je to u zivotu trebalo. Upropastices zivot i sebi i detetu.

Srecno ti bilo!!!


Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od jelena.kuburic 20/2/2016, 23:27

Sve recno svaka cast nemam sta da dodam nego samo potpisujem bravo Ambra

jelena.kuburic

Broj poruka : 603
Godina : 44
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty .

Počalji od Dragan 1 21/2/2016, 00:08

Nije dete igracka koju kupujemo u prodavnici i biramo boju kose i ociju. Usvajanje nije za svakoga, kao sto ni roditeljstvo nije za svakog. Da jeste ne bi bilo toliko napustene dece. Ako mi uspemo u usvojenju deteta, normalno da ce ono saznati da je usvojeno i da cemo se potruditi da saznamo sve o njegovom poreklu. Kad odraste neka samo odluci hoce li upoznati bioloske roditelje, ili ne.

Dragan 1

Broj poruka : 46
Datum upisa : 18.01.2016

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lela1984 21/2/2016, 00:54

To je vase misljenje,a ovo moje.Nema potrebe za polemikom.
A jeste,hocu dete,samo dete,ovako ili onako.
I uopste ne osecam grizu savesti zbog toga.
Ne znam zasto bih.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Daca88 21/2/2016, 01:47

Nema tu moje - vaše mišljenje, neke stvari u usvajanju su egzaktne.
Međutiim, stekla sam utisak da ti imaš problem sa celom koncepcijom roditeljstva,  a ne samo sa usvajanjem. Očigledno ti dete treba za samopotvrdu. Taj motiv je nedovoljan, pa i diskutabilan i za biološko roditeljstvo, a o usvajanju da ne govorim. Neko ko misli samo o svojoj patnji i spreman je da uništi život budućeg deteta, samo da ne bi patio još više, ne zaslužuje biti roditelj ni sopstvenom biološkom detetu, a kamo li usvojenom.
Srećom, sa takvim karakterom nećeš dobiti podobnost za usvajanje, tako da si u pravu , nema potrebe za polemikom, jer priliku da usvojiš takva nećeš dobiti. Ne znam zašto bi.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Tangerine 21/2/2016, 07:09

Mozda Lela samo ne razume usvajanje , pa zato smatra da je skrivanje legitimna opcija ("stvar licnog izbora").

Eto ti, Simona, nove/stare teme za blog.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 39
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 21/2/2016, 07:42

Meni se čini da nije loše što je Lela pokrenula ovo pitanje jer - takvih slučajeva da se ne kaže detetu da je usvojeno ima i danas. Ne planiraju svi od početka da ne kažu detetu da je usvojeno ali kada dobiju dete nekako se utope medju biološke roditelje i onda "zaborave" da kažu da je dete usvojeno, a kako vreme prolazi sve je teže da to učine. Ono što se savetuje je koje god da je vreme a da to niste učinili da učinite odmah, što više vreme prolazi šteta je sve veća. Ljudi se mnogo bave u školama roditeljstva koji je trenutak kad kažete detetu da je usvojeno. Sećam se da sam se i ja time bavila. Sada mi se čini mnogo važnijim da je roditelj u svojoj glavi raščistio da je usvojeni roditelj i da voli što je to. Tako da to nije neka teška istina koja se saopštava nego samo istina a onda se o njoj govori kao što i u biološkim porodicama se govori o njihovim istinama. Lela je u jednom postu rekla da biološka majka uvek ima prednost pa da nema potrebe da rizikuje. Sasvim je legitimno da neko ne može da odvoji majčinstvo od radjanja i od genetike ali onda se i ne odlučuje za usvajanje. To i jesu jaki pojmovi koji su u glavama svih povezani sa rečju 'majka' što su delimično i razlozi što sam ja odustala od koncepta kako su nas učili u školi roditeljstva da govorimo 'žena koja je rodila'. Ali to ne znači da se ijednog trenutka osećam da biološka majka ima prednost. Ja kako rekoh volim što sam usvojena majka, imam izgradjen odnos sa mojim detetom, ljubav koja mi je neupitna i sa moje i sa njegove strane... I upravo zbog tog mog zadovoljstva nemam neki strah od biološke majke, nije ljubav neka količina pa da je ako je ima i na drugoj strani ostane je manje. Da je tako onda bi trebalo da strahujem i od muža i ostalih osoba koje dete voli Wink Sem toga morate da uračunate postojanje bioloških roditelja ako je vaša ljubav prema detetu istinska. Ne mislim samo na prošlost nego i na dnevnoj bazi. Dete može imati neke talente koje vi nemate i neuočavanjem nećete odgajati zadovoljnu osobu. Viktor je talentovan za svaki sport, seo je na bicikl sa dva točka prvi put i počeo da vozi. I na svakom sportu gde ide ga hvale, ono što druga deca uspevaju sa mukom njemu ide sa lakoćom. Ja sam jedva talentovana a muž antitalenat za sportove. Teško ili skoro je nemoguće ili možda sasvim nemoguće da bi naše biološko dete bilo takav talenat kao Viktor. Dete ponekad kad nema uzor roditelja pred sobom i nesvesno "kopirajući" biološke porodice želi da zaboravi ono što ga razlikuje od usvojenih roditelja. Bar Viktor to čini, ja sam ona koja ne dozvoljava da tako bude. Čak nam kaže i direktno sada kada je veći zašto ga 'teram' da zna skijanje i klizanje kad muž i ja niti skijamo niti klizamo. Ja mu onda kažem da ne želim da zanemari svoje talente, pričam mu koliko sam ja kao mlada na sportu zavidela na neki način onima koji su bili talentovani, ja sam uspevala da nešto postignem samo zahvaljujući velikom trudu a opet bez talenta izostajali su vrhunski rezultati. On ako ukomponuje i jedno i drugo može više da postigne. U budućnosti će biti zadovoljan što je naučio da skija pa može sa drugovima na skijanje, ili može da se odluči da završi dif i da uči decu da skijaju. To mu se svidja, stane na skije i naravno odmah ga uključuju u napredniju grupu. :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 21/2/2016, 07:45

Tangerine ::Mozda Lela samo ne razume usvajanje , pa zato smatra da je skrivanje legitimna opcija ("stvar licnog izbora").

Eto ti, Simona, nove/stare teme za blog.

Takva tema već postoji. Pisala ju je Daca. Evo je https://usvajanje.wordpress.com/2014/05/19/zasto-ne-treba-kriti-usvajanje/

Ali svakako ovi razgovori mogu dati ideje i za nove teme :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lela1984 21/2/2016, 09:18

I ja sam nekad razmisljala da mu kazem,ali vise ne.
A ti,Daco,ne vredjaj,ja vec rekoh,da ako dotle dodje,najverovatnije nece ni biti ovde,vec preko.
Kakva,bre patnja ako ne zna,sto bi onda patilo.
Hvala na informacijama i dosta je bilo.
A ja znam kakva bi majka bolan,na koji god nacin,ne treba bi da mi ka
zete.
Nikog nisam vredjala,zato nemojte ni vi mene.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Struzzo 21/2/2016, 09:51

Problem je što jesi vređala, Lelo. Takav stav je za usvojeno dete i usvojenog roditelja uvredljiv, pogotovo što sa takvom lakoćom izjavljuješ da bi usvojila dete.
Nebitno gde bi usvojila, ovde ili u inostranstvu. I ovde i tamo, to je ozbiljna procedura.
Ja ipak cenim da si trenutno razočarana svojim neuspesima u pokušajima da dobiješ biološko dete, pa iz tebe govori očaj i gorčina. Nisi ti iz ove priče, priče o usvajanju. Tvoj post je sve "rekao": hoću malo dete, bebu, neću da znam za njegovo poreklo, neću da mu kažem da je usvojeno, neću Rome, neću bilo kakav (ponajviše zdrastveni) problem - dosta mi moje patnje, neću ovde da usvajam nego van (kao da tamo van ne znaju šta će sa divnim, belim, zdravim bebama, samo tebe čekaju da ih kad rešiš, ako rešiš, usvojiš)....

Želim ti puno sreće u sledećem VTO pokušaju!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lela1984 21/2/2016, 10:31

Nisam vredjala,to je moj stav na koji imam apsolutno pravo.
Imam pravo i da hocu i da necu.
I dalje necu nista da komentarisem.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Alex78 21/2/2016, 11:08

Pa u stvari, nemaš apsolutno pravo da povređuješ druge, a naročito ne dete kome treba da pružiš dom, ljubav i podršku u daljem životu, bez obzira da li je ono iz Srbije ili odakle god. A druga stvar, ako ne znaš ništa o detetu i njegovim biološkim roditeljima, kako ćeš znati da nije "oštećeno", kako ti reče?
Ne znam kog će uzrasta biti naše dete, ali jedno znam sigurno- znaće da je usvojeno i kada dođe vreme za to, ako bude htelo, imaće našu punu podršku da pronađe svoje biološke roditelje. To je njegovo apsolutno pravo.
Alex78
Alex78

Broj poruka : 13
Datum upisa : 23.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lela1984 21/2/2016, 11:58

A kako cu da ga povredim,majke ti?Ala vi lupetate...

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 21/2/2016, 13:10

Da da... imas pravo, ali samo na stav. Srecom usvajanje ne ide po tvojim stavovima vec kad sednes ispred cetvoro ljudi (socijalni radnik, psiholog, pedagog i pravnik) i ispricas im taj tvoj stav a oni krenu da te gledaju ko u indijskoj seriji sa dramskom pauzom i zapanjenim pogledom, vec posle 10 minuta shvatila bi da je tvoj stav napravio budalu od tebe. Dakle, savetujem ti da se upises u dramsku sekciju i probas da uvezbas ulogu u kojoj su tvoji stavovi potpuno drugaciji (blizi nasim) i na taj nacin probas da prevaris radnike centra. U suprotnom bi ti pokazali vrata. Sto se zapada tice, tamo moras celu skolu glume da upises, bolje su placeni od ovih nasih, pa se vise bave usvajanjem, bice ti teze.

Nego, mi smo bre bolan ovde bezobrazni, lupetamo, pojma nemamo, ove zene sto su pousvajale su ustvari mnogo glupe a ova devojka sto je usvojena - ko nju da uzme u obzir ... sacemo mi tebe lepo da posavetujemo. Elem, da vidimo koje su prednosti usvajanja beba i na sta moras da obratis paznju:

1. Prvo se pobrines za krvnu grupu. Ne moz' ti da budes A, tvoj muz B a dete 0 sa faktorom RH-. Dakle vazno je da ti iskopaju bebu u katalogu sa adekvatnom krvnom grupom. Sutra se ne daj Boze nesto desi pa se razotkrijes sa krvnom grupom. Ne ide.

2. Boja ociju. Veoma vazno. Sve bebe imaju plave oci. Tu negde (nek me ispravi neko ako gresim) oko devetog meseca pocinje boja da se formira pa bi bilo idealno da u katalogu izaberes bebu sa odgovarajucom bojom ociju.

3. Boja kose... gde da uzmes nordijsko plavu bebu a ti sa brdovitog balkana. Posle komsije da ti se smeju i nagadjaju jel muzevo il' postarovo a ti mucena objasnjavas da ti je deda ujak bio plav bas ko tvoje dete.

4. Razne nasledne bolesti i zdravstveno stanje koje je vec i onako skrto u kartonu u slucaju beba. Zakazes termin kod Milana Tarota ili baba Mire, poneses katalog pa da oni izaberu jedno zdravo i pravo bebce koje sutra nece da ima asmu, autizam, sizofreniju itd... Baba Mira to kad izabere, puca od zdravlja. Ako se kasnije nadjes sa detetom koje muca, odma znas da je baba Mira kriva i gorko se kajes sto ipak ne ode i do Tarota.

5. Izvod iz maticne knjige rodjenih i upis usvojitelja. To se preko veze za par stotina evrica zavrsi da se nikad ne vidi poreklo deteta.

6. Kad dobijes podobnost, krenes na put oko sveta. Nikad se ne zna odakle dete potice pa da imas slike i sa Filipina. Posto neces da znas poreklo deteta moras da budes spremna na sve. Ako kasnije kad beba malo poraste odskace izgledom od nas balkanaca, mozes da prospes pricu kako si prevarila muza dok si bila na odmoru. Otac kolac - ko njega sta pita. Bitna su tvoja nezna osecanja.

7. Slikas se sa jastukom pod majicom, da odma imas slike kad si bila trudna. I tako ko Georgina budes trudna mesecima. Skines slike sa neta neke tamo leve bebe i sacuvas da sutra detetu dokumentujes slike kad je bila mala.

8. Psihoterapija. Veoma vazno. Dok ti ne posalju katalog sa bebama. Samoubediti se da je dete tvoje i tvoje i samo tvoje. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Bioloski roditelji ne postoje. Bioloski roditelji ne postoje. Bioloski roditelji ne postoje. Identitet deteta bolan ne postoji. Identitet deteta bona ne postoji. Identitet deteta bolan ne postoji. Gospodjo dete je isto vi... to yebote, psihoterapija uspela.

I ja ti zelim mnogo uspeha u narednoj VTO.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 21/2/2016, 14:18

Struzzo ::Problem je što jesi vređala, Lelo. Takav stav je za usvojeno dete i usvojenog roditelja uvredljiv, pogotovo što sa takvom lakoćom izjavljuješ da bi usvojila dete.
Nebitno gde bi usvojila, ovde ili u inostranstvu. I ovde i tamo, to je ozbiljna procedura.
Ja ipak cenim da si trenutno razočarana svojim neuspesima u pokušajima da dobiješ biološko dete, pa iz tebe govori očaj i gorčina. Nisi ti iz ove priče, priče o usvajanju. Tvoj post je sve "rekao": hoću malo dete, bebu, neću da znam za njegovo poreklo, neću da mu kažem da je usvojeno, neću Rome, neću bilo kakav (ponajviše zdrastveni) problem - dosta mi moje patnje, neću ovde da usvajam nego van (kao da tamo van ne znaju šta će sa divnim, belim, zdravim bebama, samo tebe čekaju da ih kad rešiš, ako rešiš, usvojiš)....

Želim ti puno sreće u sledećem VTO pokušaju!


Stru, nema te cesto, al kad banes, iz cuga pogodis sustinu! Ljubi mi macice!

Ambra ::Da da... imas pravo, ali samo na stav. Srecom usvajanje ne ide po tvojim stavovima vec kad sednes ispred cetvoro ljudi (socijalni radnik, psiholog, pedagog i pravnik) i ispricas im taj tvoj stav a oni krenu da te gledaju ko u indijskoj seriji sa dramskom pauzom i zapanjenim pogledom, vec posle 10 minuta shvatila bi da je tvoj stav napravio budalu od tebe. Dakle, savetujem ti da se upises u dramsku sekciju i probas da uvezbas ulogu u kojoj su tvoji stavovi potpuno drugaciji (blizi nasim) i na taj nacin probas da prevaris radnike centra. U suprotnom bi ti pokazali vrata. Sto se zapada tice, tamo moras celu skolu glume da upises, bolje su placeni od ovih nasih, pa se vise bave usvajanjem, bice ti teze.

Nego, mi smo bre bolan ovde bezobrazni, lupetamo, pojma nemamo, ove zene sto su pousvajale su ustvari mnogo glupe a ova devojka sto je usvojena - ko nju da uzme u obzir ... sacemo mi tebe lepo da posavetujemo. Elem, da vidimo koje su prednosti usvajanja beba i na sta moras da obratis paznju:

1. Prvo se pobrines za krvnu grupu. Ne moz' ti da budes A, tvoj muz B a dete 0 sa faktorom RH-. Dakle vazno je da ti iskopaju bebu u katalogu sa adekvatnom krvnom grupom. Sutra se ne daj Boze nesto desi pa se razotkrijes sa krvnom grupom. Ne ide.

2. Boja ociju. Veoma vazno. Sve bebe imaju plave oci. Tu negde (nek me ispravi neko ako gresim) oko devetog meseca pocinje boja da se formira pa bi bilo idealno da u katalogu izaberes bebu sa odgovarajucom bojom ociju.

3. Boja kose... gde da uzmes nordijsko plavu bebu a ti sa brdovitog balkana. Posle komsije da ti se smeju i nagadjaju jel muzevo il' postarovo a ti mucena objasnjavas da ti je deda ujak bio plav bas ko tvoje dete.

4. Razne nasledne bolesti i zdravstveno stanje koje je vec i onako skrto u kartonu u slucaju beba. Zakazes termin kod Milana Tarota ili baba Mire, poneses katalog pa da oni izaberu jedno zdravo i pravo bebce koje sutra nece da ima asmu, autizam, sizofreniju itd... Baba Mira to kad izabere, puca od zdravlja. Ako se kasnije nadjes sa detetom koje muca, odma znas da je baba Mira kriva i gorko se kajes sto ipak ne ode i do Tarota.

5. Izvod iz maticne knjige rodjenih i upis usvojitelja. To se preko veze za par stotina evrica zavrsi da se nikad ne vidi poreklo deteta.

6. Kad dobijes podobnost, krenes na put oko sveta. Nikad se ne zna odakle dete potice pa da imas slike i sa Filipina. Posto neces da znas poreklo deteta moras da budes spremna na sve. Ako kasnije kad beba malo poraste odskace izgledom od nas balkanaca, mozes da prospes pricu kako si prevarila muza dok si bila na odmoru. Otac kolac - ko njega sta pita. Bitna su tvoja nezna osecanja.

7. Slikas se sa jastukom pod majicom, da odma imas slike kad si bila trudna. I tako ko Georgina budes trudna mesecima. Skines slike sa neta neke tamo leve bebe i sacuvas da sutra detetu dokumentujes slike kad je bila mala.

8. Psihoterapija. Veoma vazno. Dok ti ne posalju katalog sa bebama. Samoubediti se da je dete tvoje i tvoje i samo tvoje. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Bioloski roditelji ne postoje. Bioloski roditelji ne postoje. Bioloski roditelji ne postoje. Identitet deteta bolan ne postoji. Identitet deteta bona ne postoji. Identitet deteta bolan ne postoji. Gospodjo dete je isto vi... to yebote, psihoterapija uspela.

I ja ti zelim mnogo uspeha u narednoj VTO.

Ambra, koja si ti kraljica! queen queen queen queen Redni brojevi 7. i 8. su mi pobedili! Posebno osmica! queen queen queen

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lela1984 21/2/2016, 14:28

E,sad ste preterale!
Sram vas bilo!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Daca88 21/2/2016, 15:09

Ambra ::

8. Psihoterapija. Veoma vazno. Dok ti ne posalju katalog sa bebama. Samoubediti se da je dete tvoje i tvoje i samo tvoje. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Bioloski roditelji ne postoje. Bioloski roditelji ne postoje. Bioloski roditelji ne postoje. Identitet deteta bolan ne postoji. Identitet deteta bona ne postoji. Identitet deteta bolan ne postoji. Gospodjo dete je isto vi... to yebote, psihoterapija uspela.


lol! lol! lol! lol!  Ovo bi i meni dobrodošlo lol! lol!


Poslednji izmenio Daca88 dana 21/2/2016, 15:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od alisa 21/2/2016, 15:19

ja se izvinjavam sto se mesam.... ali moram da pitam....
lela nije mi jasno kako ne vidis da su tvoji stavovi jako uvredljivi kako za usvojitelje tako i za decu koja su usvojena?
nisi nikog licno uvredila ali tvoji stavovi itekako vredjaju....
ja nisam usvojena niti sam usvojila dete pa su me neki tvoji stavovi onako bas presekli... mogu tek da zamislim sta su pomislili ljudi koji su u celoj toj prici na ovaj ili onaj nacin....
iscitaj celu temu iz pocetaka pa ces mozda i shvatiti zasto te ljudi napadaju.... ja vec neko vreme pratim ovu temu....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od lela1984 21/2/2016, 16:00

Zasto uvredljivo.
Meni genetika zaista nije vazna.
I naravno da bi bilo moje.
Ja nikog licno ne vredjam niti imam nista protiv suprotnih stavova.
Svaki odlucuje za sebe.Vi mene vredjate jako,sram vas bilo!


Poslednji izmenio lela1984 dana 24/2/2016, 21:47, izmenjeno ukupno 1 puta

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od alisa 21/2/2016, 16:20

Mozda ce neko drugi moci bolje da ti objasni ali aj da probam....
Istina je da svako ima pravo na svoje misljenje ali dete nije stvar tako da i ono ima pravo na svoje misljenje i svoje stavove i isto tako ima pravo na svoj izbor.... Samim tim sto mu neces reci oduzimas mu pravo na njegov izbor i njegov stav.... naturas mu svoje stavove i izbore...
To dete sa jedne strane nije tvoje... ono ima svoju biolosku majku, zenu koja ga je rodila i ko si ti da mu oduzmes pravo na to? Tebi genetika nije bitna al opet ti nisi usvojena.... i otkud znas da detetu nece biti bitna genetika? ako posmatras sa ove strane tim tvojim stavom si uvredila svu onu decu koja su usvojena! oduzela si im pravo da saznaju svoje korene!
Sa druge strane cin usvajanja je jedna jako plemenita stvar i mislim da se dete ne treba usvajati samo iz sebicnih razloga , da bi se ostvarila kao majka, vec i iz zelje da istom tom detetu pomognes, pruzis mu dom i ljubav, bolju buducnost a sve tvoje izjave govore upravo suprotno od toga.... ti bi dete usvojila samo zbog sebe.... ne i zbog njega samog i to je ono sto najvise vredja....
citajuci tvoje postove na ovoj temi ljudi sticu utisak ko da si krenula u butik da kupis kaput... ovaj mi se vise svidja a ovaj manje.... a ne ko da imas zelju da usvojis dete...
dete je zivo bice.... mali covek.... sa emocijama i svojim razmisljanjima .... nije stvar a tvoje izjave ga svrstavaju u kategoriju stvari....
ljudi se jako muce da usvoje dete i trnovit put prolaze a ti si ovde banula ko da si krenula na pijacu.... opet ti kazem.... iscitaj temu ispocetka pa ce ti mozda biti malo jasnije....
koliko su zene u borbi sa sterilitetom osetljive i prolaze kroz sve i svasta toliko su isto osetljivi i parovi i deca koji prolaze usvajanje....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Daca88 21/2/2016, 16:32

lela1984 ::[quote="Zasto uvredljivo.
Meni genetika zaista nije vazna.
I naravno da bi bilo moje.
Ja nikog licno ne vredjam niti imam nista protiv suprotnih stavova.
Svako odlucuje za sebe.Vi mene vredjate jako,sram vas bilo!
[/quote]

Ako si iole zrela, samosvesna osoba, pročitaj ovo i shvatićeš zašto. Ako iole istinski želiš biti majka u pravom smislu te reči ( a ne žena sa trofejom u vidu deteta ), nakon čitanja ovoga shvatićeš zašto. Deluje ti kao vređanje, ali isto tako i ti deluješ kao da vređaš ceo institut usvajanja. Ako to ne možeš da shvatiš, onda nisi za usvajanje. I nije sramota ne biti stvoren za to. Ako ti je za utehu, evo ja prva nisam, ali nemam problem da priznam to. Ali bi strašno veliki problem bio da izađem u delu foruma u kome su usvojeni roditelji i tako govorim. To je kao da pljuješ po svima ovde.
Na kraju, deset glava ( sa iskustvom ) više znaju od jedne glave. Pa ako vidiš da svi govore suprotno od tebe, onda ipak preispitaj malo svoje stavove. Za tvoje dobro. Nas ovde generalno boli uvo, ali meni lično bi barem žao bilo tog deteta koje bi ti usvojila, jer saosećam isključivo sa njim.

Pročitaj i razmisli...

https://usvajanje.wordpress.com/2014/05/19/zasto-ne-treba-kriti-usvajanje/

Mogla bih i dalje da ti nastavim sa objašnjavanjima kako bi to dete znalo, čak i kad ti ne bi rekla pa ga odvela i u inostranstvo, ali iskreno mislim da u ovom trenutku nemaš kapaciteta to da shvatiš. Ako shvatiš gornji tekst, mogu ti dalje "pomoći" oko toga zašto bi dete ipak znalo....
Dalje, ko ti garantuje da bi dobila bebu? Veće su šanse da dobiješ dete od 2, 3, 4 godine no bebu...Kako bi onda isprala mozak detetu koje ima prošlost? Imalo je život i pre tvoje pojave. Ali da ne ulazim dalje u materiju, moraš prvo osnove savladati....
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 21/2/2016, 17:41

Daca88 ::
Ambra ::

8. Psihoterapija. Veoma vazno. Dok ti ne posalju katalog sa bebama. Samoubediti se da je dete tvoje i tvoje i samo tvoje. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Genetika nije vazna. Bioloski roditelji ne postoje. Bioloski roditelji ne postoje. Bioloski roditelji ne postoje. Identitet deteta bolan ne postoji. Identitet deteta bona ne postoji. Identitet deteta bolan ne postoji. Gospodjo dete je isto vi... to yebote, psihoterapija uspela.


lol! lol! lol! lol!  Ovo bi i meni dobrodošlo lol! lol!

Ubedila bi bolan tebe Lela. Bona, nista ti vise ne bi bilo vazno. Ni ko si ni sta si ni odakle si. Laughing Laughing Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 30 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu