KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+83
Jelica
Kamilica
cile
ananana
Mirjana
danijeland
ivana ivanovic
grudva
Mali Princ
Bokicalepotica
dragmilk
maza1972
Nebo
ciklama
cicsa80
Niny
JocY
jaca*caca
cvrle76
Deni
*AIDA*
zabrinuta75
heart84
ANY
viktorija
Ljubičica
vašar
sanjicica
JacaKg
MARA
shenon
maki79
Marija86
gagax81
LaFolie
ŽenoLina
BiKsi :)
djole42
Nina77
elijana70
7-patuljaka
dacca
mika811
kowrdzawa
racili
Zaneta
lena
anna
natalija
eni
nesalela
tina73
cici
natta
bak
mika81
bridget jones
dr mali pariz
mala parizanka
vesna80
catherine290505
buby
kasia
bokica
nena beba
maša
Struzzo
nabla
bebica
Orline
Teodora
maja76
nevena50
Cupava
Gala
bebko
zalosna_sova
Kata
tanjaz
maus
Hitron-Luka
HappyGirl
darkoikaca
87 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Mirjana 28/7/2011, 11:48

Buby, nisam. Ima ovde cura koje su išle kod njih, već će ti se neka javiti.
Ja sam čula da je ta Goca temeljna i da prvo mesec, dva nadgleda jajnike (folikulometrija) pa tek onda radi. E sad'..ja više ne mogu da čekam, niti mi je više do nadgledanja!
Drugo, čula sam da retko zamrznu embriončiće, što mi se takođe ne sviđa.
Treće , A OVO MOŽDA NIJE ISTINA, ali je za mene bilo odlučujuće da ne odem kod njih, je izjava dr Goce da joj sa RZZO-a šalju samo krševe od pacijenata! Ako je to zaista rekla, ona je za mene krš od čoveka, a ne lekar i ja sa takvima ne sarađujem!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od buby 28/7/2011, 11:54

Mirjana ::Buby, nisam. Ima ovde cura koje su išle kod njih, već će ti se neka javiti.
Ja sam čula da je ta Goca temeljna i da prvo mesec, dva nadgleda jajnike (folikulometrija) pa tek onda radi. E sad'..ja više ne mogu da čekam, niti mi je više do nadgledanja!
Drugo, čula sam da retko zamrznu embriončiće, što mi se takođe ne sviđa.
Treće , A OVO MOŽDA NIJE ISTINA, ali je za mene bilo odlučujuće da ne odem kod njih, je izjava dr Goce da joj sa RZZO-a šalju samo krševe od pacijenata! Ako je to zaista rekla, ona je za mene krš od čoveka, a ne lekar i ja sa takvima ne sarađujem!
ne pitam zbog sebe draga...prica se svasta i za nju i za druge....ja prosto moram biti ZAHVALNA jer ova vocka sto se smesi sa avatara je njenih "ruku delo'....tako da je za mene goca queen....jeste malo drcna...malo ovo...malo ono lol!
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od shenon 28/7/2011, 12:18

Ja sam u aprilu ove godine imala neuspesnu vto, da li ce mi komisija praviti probleme sto nije proslo 6 meseci ako predam papire sad u septembru?
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Mirjana 28/7/2011, 12:37

Buby, ako dela govore više od reči, slažem se da je queen Laughing
Shenon, ne znam ništa o tome!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bak 28/7/2011, 14:15

Shanon, nece ti praviti problema, ja sm imala vto u martu prosle godine a predala za sledecu vec u junu. I onako neces krenuti za par meseci, pa ce za to vreme proci dovoljno izmelju dva pokusaja.

Zene, Buby i Mirjana, a i ostale pa i ja, imamo druge teme za "ogovaranje", ubice nas Happy Wink Hajde da ova tema bude pregledna vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 275568
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Mirjana 28/7/2011, 14:19

O da, naravno! v cvet
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od cile 28/7/2011, 14:40

Shenon, u pravu si, na sajtu RZZO je promenjen dokument za VTO i na listi nema vise ni jedne privatne klinike! affraid

http://www.lat.rzzo.rs/download/Vantelesna-lat.pdf

MM je upravo zvao Jevremovu (oni nisu nista menjali na svom sajtu) i oni kazu da i dalje rade i da nemaju nikakvih informacija da se to menjalo.

Hajde cure, ako znate nesto, javite sta se desava i cemu ta promena kod RZZO?
cile
cile

Broj poruka : 33
Location : Beograd
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 28/7/2011, 15:18

Ako su objavlil na sajtu onda je definitivno tako. Znaci ukinuli su privatne klinike za VTO o trosku fonda fd Sad sam zvala RZZO i niko se ne javlja na tel. Pokusacu ponovo sutra. Ako jos neko zeli da ih zove da im dosadjujemo nek mi se javi na PP da mu dam broj tel, jer ne znam da li je po pravlilma foruma da se javno napise broj tel.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Kamilica 28/7/2011, 17:07

Ja sam preključe pričala telefonom sa doktorkom u RZZO Novi Sad i rekla je da ne rade više sa Genezisom u NS, e sad kako je u Beogradu ne znam, ali nešto se definitivno dešava.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Cupava 29/7/2011, 08:49

Imate tekst u Blicu, ali ja stvarno nisam u mogucnosti da kopiram link, pa ako to moze neko da ucini.
Sustina je da je ugovor sa privatnim klinikama istekao, a da su drzavne, kako tvrde, u stanju da ispune sve obaveze vto-a+ ce doci do ustede jer je postupak u privatnim klinikama delom skuplji u odnosu na drzavne. Navodno se nece stvarati liste cekanja i bice sve u istom roku kao do sada.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od anna 29/7/2011, 08:55

Hvala Čupo na info, evo ja ću postaviti link:

Vantelesna oplodnja samo na državnim klinikama klikni
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 29/7/2011, 15:02

E drage moje ja sam juce pisala mail Blicu i eto oni odmah reagovase. Sad su me upravo zvali da im dam komentar. A ja jutros pohitala pravac RZZO u Nemanjinoj i pravo u pravnu sluzbu. Tamo su mi tete rekle da privatnim klinikama nije obnovljen ugovor, zasto nemaju informaciju (ili nece da kazu), ali i to da nije sigurno da li ce se ugovor uopste obnavljati ili ne. Na moju konstataciju da ce sad biti ponovo velike guzve i liste cekanja, i da su pokvarili sistem koji je jako dobro funkcionisao, one su samo slegle ramenima.
Eto bar je Blic reagovao a na nama je da ih pritisnemo jer ako to ne uradimo mi nece niko.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 29/7/2011, 15:46

Napisano je -bar ono sto ja videh - da na to da ce biti velikih guzvi- kazu da su kapaciteti drzavnih klinika u ovom trenutku takvi i toliki da mogu da podmire trenutne potrebe, koliko se sacam oko 1300 i nesto oplodnji na godisnjem nivou po drzavnoj klinici......
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 29/7/2011, 16:10

Ja ne verujem nesto u to povecanje kapaciteta a evo i zasto: Kad sam ja predavala dokumentaciju za prvu vantelesnu u Februaru ove godine na listi klinika koje sam mogla da biram bilo je precrtan Narodni Front. Kad sam pitala u Frontu zasto je precrtan rekli su mi da su popunjeni kapaciteti do maja meseca. E sad ako su oni popunjavali kapacitet onda kad su bile privatne klinike u igri, kakve guzve treba da se ocekuju kad ce se svi pacijenti sliti u ove 4 klinike. I da dodam jos jednu stvar, kako su se popravili kapaciteti na drzavnim klinikama da nisu mozda uposlili jos lekara, da nisu mozda prosirili prostorije? Meni sve ovo smrdi na neku tesku mucku. Ovo je dokaz da ovoj drzavi nje stalo do osoba koje idu na VTO. Ja sam toliko besna, taman se sistem uhodao kad ga oni sjeb....... fd
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od HappyGirl 29/7/2011, 16:24

Najveći problem ne produžavanja ugovora sa privatnim klinikama je novac koga nema i ne žele da plaćaju privatnim klinikama više ništa i naravno sukob interesa. Proširenja kapaciteta ne verujem da ima ali nije ni potrebno jer s obzirom da postoje ograničenja za besplatnu veći kapaciteti neće ni biti potrebni.
Naravno ovo je samo mazanje očiju da država brine o nama a u praksi i realnosti od toga uglavnom nema ništa.

To i piše u tekstu

Novac:
S druge strane, napravićemo i uštede, jer je cena vantelesnih oplodnji koje smo plaćali privatnicima malo veća u odnosu na državne bolnice - kaže za „Blic” dr Zoran Jovanović iz RZZO. ( Ovo je isti onaj koji je pokušao da na neki način minira našu akviju vaš potpis za više beba i koji nam je i tada rekao da novca nema)

Sukob interesa:
Jedan od motiva za ukidanje može ležati i u sukobu interesa, jer su svi lekari koji obavljaju vantelesnu oplodnju u državnim ustanovama paralelno to radili i u privatnim koje su imale ugovor sa Fondom. Tako je na primer, dr Aleksandar Ljubić iz GAK „Višegradska” radio i u ginekološkoj bolnici „Jevremova”.

Vlasnik Specijalističke bolnice „Intermedikus bis” je supruga dr Nebojše Radunovića, nekadašnjeg direktora GAK „Višegradska”, dok je dr Vesna Kopitović iz Instituta za ginekologiju Novi Sad radila u privatnoj bolnici „Genesis”. I dr Elijana Garalejić iz GAK “Narodni front” vantelesne oplodnje je obavljala i u privatnom „OB Medical centru”. Jedino specijalne bolnice „Beograd” u Jovanovoj i „Ivanović” nisu imale nikakvih dodirnih tačaka sa državnim bolnicama.

Šta reći a ne zaplakati No
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od buby 29/7/2011, 16:32

bas to happy.....pa nek sad neko kaze da se ne vrti sve oko para...boli njih uvo za nas..nase uspehe...i neuspehe...njih zanima samo nas novac No
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 29/7/2011, 19:57

Nisam bas siguirna da nece biti guzvi.
Odeljenje za VTO u Visegradskoj potpunoi je zatvoreno zbog rekonstrukcije do 1. septembra pa ce mozda stvarno prosiriti kapacitete.
Inace, na njemu ima samo JEDAN ultrazvucni aparat koji se koristi za folikulometrije, aspiracije, transfere i pregled trudnice. Setaju ga po potrebi od sale do ordinacije itd.

bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od catherine290505 29/7/2011, 21:35

Da budem jasnija, ja nisam iznosila svoje misljenje vec sam citirala njihov argument iz novina - da trenuitan broj prijavljenih na vto je toliki da drzavne klinike mogu to da podnesu na godisnjem nivou.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Jelica 29/7/2011, 22:31

Drage devojke,
U maju mesecu takodje nije bilo mesta u Frontu kada sam ja zaokruzivala - Front je bio precrtan, objasnjenje: zavrsavali su jos proslogodisnju listu cekanja pacijentkinja . Pa vi vidite kakvi su kapaciteti.

Meni deluje da je u pitanju neki raskol koji mozda ima veze sa sada vec visemecnim prozivkama po raznim novinama, dr Stojkovica iz Leskovca...i prepucavanja sa pomenutim lekarima iz texta...njegovo povezivanje povezivanje sa Djilasom...itd..

Najtuznije od svega je sto se sve lomi preko pacijentkinja. Taman je jednom neko u ovoj zemlji uspuostavio necemu red al nazalsot to ne moze da funkcionise ovde...I ceo ovaj uzasno tezak proces su bar malo uspeli da olaksaju zenama, a sada sve pada u vodu i pravi se korak nazad, uzas.

Mislim da bi sve zene sa ovog foruma trebale na neki nacin da daju inicijativu za "pobunu" protiv ovoga....ne znam kako se boriti, ali hajde da smislimo...jer KO SE BRINE O NATALITETU U ZEMLJI NE RADI OVAKVE STVARI!
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od JocY 29/7/2011, 22:46

Ja sam za pobunu! Znam da su nam izminirali peticiju koju smo imali na nasem Kutku. Mislim mozda nam je sledeci korak protest ispred RZZO-a sta mislite?
f f f f f
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Kamilica 30/7/2011, 00:41

U ovoj državi možeš dizati bune, al' slaba vajda od toga. Mislim da možda treba probati preko medija...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od bokica 30/7/2011, 12:47

Evo dela teksta iz danasnjeg Blica
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/268714/Zene-koje-cekaju-vantelesnu-oplodnju-plase-se-vracanja-liste
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Jelica 30/7/2011, 13:57

Devojke, ja mislim da je potrebno sva moguca orudja primeniti.
Mozda pisati protestna pisma u kabinet vlade, pisma medijima, kao i osmisliti gostovanja ... Ima raznih emeisija koje mogu ugostiti te teme...to su teme koje ticu direktno interesa gradjana, kao i nacionalni interesa. Pare su trosili razni likovi na razna glupioranja u ovoj zemlji, nema izgovora za ovu stvar, od je od nacionalnog interesa i sramota je da se drzava ne pobrine za ovo!

Da bi ovo funkcionisalo potrebno je organizovati i registrovati neku zvanicnu organizaciju , i krenu u legalnu borbu!


Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Mlata 30/7/2011, 18:02

Da li se ova odluka odnosi na zene koje su prosle komisiju i imaju zakazan VTO u privatnim klinikama?
Mlata
Mlata

Broj poruka : 28
Location : izmedju raja i pakla
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od jaca*caca 30/7/2011, 21:21

Zene kao sto sam ja,npr.... Ovo je strasno,ali je jos strasnije sto cemo svi slegnuti ramenima i reci to je Srbija! Prosla sam drugu komisiju 15og jula,i sad cekam pismo,ugovor je trajao do 7og,znaci verovatno ce reci OK,ali cekajte red u nekoj drzavnoj klinici... Ali moji hormoni ne trpe cekanje vise,i tako,skupljaj pare...Bas sam ceo dan u fazonu gde bas sad ,ali sta sad.. Sram ih bilo,izgleda da ovoj drzavi ne trebaju deca,ne bi im ni radjala niti se mucila ovoliko,da ne trebaju MENI!!! Glupi RZZO!!!! Sad
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

vantelesna - Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 39 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu