KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
Ancica 87
Bekanicaa
Mimi12
Bobaue
ganedina
Hobbes
masato
bebana81
ivanicasale
Dora1
JocY
Principessa
ne gubim nadu
mamadabudem
BiKsi :)
Simona
Tavita
SoJa
Zmajuška
saska1
noja
nina :)
aurora
mimi85
srculence 84
Šašava
zsuki75
sanja 73
NikolaMaja
bobica83
Bobac
micam
BabyBear
Vanja80
Lija
MalaSaJuga
marina_82
SladZana
Vuchica
AriesGirl
Jerapetra
PalcicaBg
lenabeograd
Nessi
Strumfeta78
Sirijus
bebko
51 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 5/4/2018, 21:41

U Visegradskoj
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 5/4/2018, 23:12

Zaboravila sam da kazem za zene koje se poradjaju u Beogradu da je zazivela ono elektronsko prijavljivanje beba. Ja sam ponela moju i suprugovu ocitanu licnu kartu. Babica maticar je uzela sve podatke nase i sa tim se podnosi zahtev za bebim izvod iz mkr, ako su svi na istoj adresi prijava boravka, zatim podnose zahtev za roditeljski dodatak koji daje drzava, pomoc koju daje grad Beograd i prijava za zdravstvenu knjizicu. Potrebno je da samo suprug dodje do bolnice da sve potpise i sve se zavrsava za 10 min.
Izvinite ako sam otisla u off ali mislim da ce znaciti ova informacija. Mozete je i premestiti na temu gde pripada.
Pozdravcic!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/4/2018, 00:19

Cestitam Strumfeta!
Bas mi je drago da je proslo lakse nego sa prethodnim detetom. Znacice ti po dolasku kuci.
Uzivajte sad i mazite se. srca

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 6/4/2018, 00:49

Oooo Mimice, nema te dugo. Bas mislim sta je sa tobom osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/4/2018, 00:50

Štrumfeta neka je Staša ziva i zdrava 100 godina.
Čestitam od srca ❤❤❤😘😘😘
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebana81 6/4/2018, 15:24

Strumfeta cestitamo od ❤️ nek ste zive i zdrave 100godina😘❤️
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bekanicaa 6/4/2018, 16:20

Strumfetice, čestitamo. Želimo vam puno nežnih, lepih i čarobnih trenutaka.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 6/4/2018, 22:00

Izdzite jos malo.. Mazite obrascice..

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/4/2018, 22:34

Hvala drage moje na cestitkama.
Mi smo jos u bolnici, kako stvari stoje plan je da izadjemo tek 10.4. i to ako Stasa bude dobro jer je dobila zuticu i trenutno je na sunčanju...
Ja sam trenutno sama kao pas u petokrevetnoj sobi na odeljenju gde se zene poradjaju prirodnim putem, na kraju hodnika zaboravljena od svih. Sve 4 cimerke su otpuštene kucama. Ne znam po kom kriterijumu smo premestene u tu sobu, a ja sam premestena 24h posle CRu sobu gde je visok krevet i toalet niz hodnik. Odlepila sam.
Kada sam pitala da me vrate na odeljenje CR rekli su mi nema sanse, a tamo je ostalo dovoljno mesta posle jucerasnjeg i danasnjeg otpusta. 
Inače, tek u utoral izlazim zbog načelnice ovog odeljenja za koju sam ja jako osetljiv slucaj i oma zeli da me potpuno oporavi pre nego sto krenem kuci. Sva sam izbusena, modra i izbodena.
Na odeljenju CR sve inekcije daju kroz braunilu, ovde sve u zadnjicu. Nema vise mesta gde da bodu.
U sobu mi udje samo servirkal, sestra da da terapiju i sestra iz laktarijuma.
Jedino za nju imam reci hvale jer je sela i ppmogla mi da sredim malo grudi, jer mleko nadolazi a beba je u inkubatoru.
Ne daj Boze da mi pozli je ne mogu da dozovem sestru koja je na polovini dugackog hodnika i koja udje u svoj sobicak i zatvori vrata...Pri tom ja na odeljenju samo jedna sestra jer su ovo zene kojima ne treba rrealno neka velika pomoc...
Prvi put u zivotu se osecam jadno, obezvredjeno, ponizeno kao zena, majka, porodilja, pacijent...kako god...
Sva sreca pa mi je ovo zadnji put da sam ovde i otici cu odavde potpuno razocarana svime pa i mojim doktorom...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 7/4/2018, 23:06

Strumfi,izdrzi jos malo...sta da ti kazem ,kod nas su uslovi Jos gori. Jedno kupatilo za celo porodiliste, a ostalo da ti ne pricam cak I nemamo to deljenje cr,prirodni, sve djuture. Verujem da si razocarana al ajd Jos par dana I Ides svojoj kucici. A sto se rice zutice I sama znas procice I to. Ljubimo te I saljemo malo pozitivne endrgije da izguras te bolnicke uslove
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 8/4/2018, 00:18

Strumfi sve znam I imas pravo da potpuno budes razocarana svime, a posebno doktorom...
Ljubimo te puno. Izdrzaces, imas zbog koga. Mnogo mi je zao sto si sama tamo, pogotovu jer je I praznik, bedak ali sta ces, znas da ti od utorka stize lepsi, iako mozda malo tezi period osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 8/4/2018, 05:36

Draga Strumfeta cestitam i da vam Stasa uvek bude sreca i vesela, a vi ponosni na nju.

Sto se tice svega ostalog, verujem da je bezveze, jer sad ti treba pazna i neka ljudska toplina, a oni se ponasaju ja ne mogu ni da nadjem reci kako. 

Brzo ce utorak i tvoja Stasa i ti idete vasoj kucici.

LJubim vas obe

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 8/4/2018, 22:51

Draga Štrumpfeta, neka ti je Staša živa, zdrava i radosna sto godina. Brzo ćeš biti u najljepšem društvu, izdrži, to su svega dva dana. Uslove u kojima se žene na Balkanu porađaju i borave sa svojim bebama neću ni da komentarišem. iskreno se nadam da će se i kod nas nešto promijeniti.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 8/4/2018, 23:05

Štrumfi, vjeruj mi da ces za par dana sve da zaboravis. Samo neka ste vas dvije zive i zdrave. ❤
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dora1 9/4/2018, 16:50

Strumfi, ja sam nekako uvek mislila da ću se porađati u Višegradskoj ali ovo što ti pišeš, svoja osećanja, svoje iskustvo mi se uopšte ne dopada. Ako mogu da znam, ko ti je bio tvoj dr?

Baš šteta, što u tom momentu kada ti je potrebna očigledna podrška od sestara, od doktora, nema nikoga. Ne znam da li sam spremna na takav "tretman" kad dođe vreme za to. Moj dr koji me vodi je u Višegradskoj, i logično je da te dr koji te je vodio i porodi, ali ovo mi je jezivo što čujem..
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 9/4/2018, 19:31

Dora, nije bas sve tako. Strumfi I ja imamo istog dr I ja sam dobro prosla, a nju je zakacio em praznik, em dr otisao na odmor pre njenog porodjaja, em je prebacili I drugu sobu. Iako su sestrena odeljenju CR grozne (ipak su najgore na intenzivnoj), ja sam dobro prosla, ali valjda I zato sto su znale ko mi je veza. Dr mi je bio tamo I poradjao me je I tako...
A dr nam je Nemanja Stojanovic
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 9/4/2018, 20:41

Tako je. Bb, sve si u pravu.
Ovo je samo bio splet nesrecnih okolnosti, gde sam ja izvukla najdeblji kraj.
Ja sam prvi put prosla super ali je on bio tu. 
Ljuta sam na mog dr samo zato sto je dozvolio da se ceka da budem punih 39 nedelja i da me zakace praznici, beba je vec bila dovoljno velika i mogao je da me porodi pre nego je otisao na odmor. On je odlican doktor i uvek bih ga preporucila...
Rodila sam bebu od 3700...mogla je da se rodi i sa 3200 nista joj ne bi falilo. .a ja ne bi prosla ovako...
No, sad je to nebitno. Ja se nadam da cemo sutra kuci i sve ovo stavljamo iza nas.
Ja sam jako srecna sto u ovoj ustanovi postoje normalni ljudi. Dve zene iz laktarijuma su mi mnogo pomogle da mi razrade grudi i da mi krene mleko, pa je moje dete danas sisalo i to iz dojke koju Nevena nikad nije razradila. To mi je bas ulepsalo danasnji dan...
Jos ako se sutra docepam kuce i moje cerkice i mog muzica bicu najsrecnija na svetu...
Pozdrav l!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 9/4/2018, 21:07

Strumfi svi jedva cekamo da se sutra javis iz svoje kucice.. Bravo za dojenje znam koliko je tesko,ja sam bas imala problem jedva smo uspostavili .. To je bas uspeh sto si napisala...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 9/4/2018, 21:54

Štrumfi, čestitam od srca i nadam se da si kod kuće sa svojim devojčicama! srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 10/4/2018, 00:50

Cekamo te sutra od kuce draga Strumfice.
Ima svakakvih sestara u laktarijumu, ali ima ih I dobrih. Meni prva koja je dosla je rekla da necu moci bez silikonskih da dojim I ponudila se ako nemam koga, da ona sidje do prodavnice u prizemlju I kupi mi. To mi je tad znacilo kao kuca!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 10/4/2018, 07:58

Strumfeta, ćestitam ti rodjenje tvoje druge ćerkice Staše.
Neka vam je živa, zdrava i srećna 100 godina.Nadam se da vam je danas taj divan dan kad idete svojoj kućici da uživate kako dolikuje .

A za Višegradsku ne znam šta bih rekla. Ja sam svojevremeno i tamo išla i nešto pokušavala preko neke veze . Tamo mi je sve izgledalo odvratno . Ja tamo više ne bih otišla ni po koju cenu, bez obzira kakvi stručnjaci u toj ustanovi rade.
Meni je NF neuporediv sa Višegradskom. Ne kažem da je sve tamo divno i krasno. Što neko reče ovo je jadni i čemerni Balkan i pretužno je i prestrašno kroz šta sve naše buduće majke moraju ovde da prolaze.
No, sve mi ovde imamo svoj cilj i sve to hrabro izdržavamo zbog naše dece.
Ljubimo te puno moj Laza i ja, a najviše Srašu i Nevenu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 10/4/2018, 08:53

Hvala vam drage moje!
Evo u pola 8 je sestra usla i rekla uskoro ce vizita. Sada je 8:50 vizita jos nije bila. Kasnim na podoj u 9 i na razgovor sa pedijatrom da vidim da li je Stasa danas spremna za otpust...
I kako da se covek ne nervira...
Bacam kolostrum danima...juce su sve bebe kako osamucene spavale u 13h...a onda uspostavi laktaciju....
Ma... Mad Mad Mad
Javljam se kasnije...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 10/4/2018, 10:05

A sto danima bacas kolostrum? Koliko cesto su ti donosili Stasu? Nama su 4-5 puta dnevno donosili bebe. Nadam se da je tako I tebi
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 10/4/2018, 10:18

Stasa je na poluintenzivnoj od subote jer su je suncali zbog zutice i od tada ja odlazim na 4.na podoj. Kako je taj kolostrum krenuo deca su donosena uspavana i nekada nisam uspevala nista da uradim...juce npr. u 9 je sisala, u 13h je spavala, u 16 je malo sisala i zaspala i u 19h malo sisala...ostatak izbacis...
Sve u svemu...ja izlazim, ona ostaje do sutra. Jer zbog praznika joj nisu odradjene sve analize i uzv tako da ostaje danas da se sve to zavrsi. Pedijatar nece da zuri da to zavrsi danas...
Ja idem kuci da se okupam, sredim i budem malo sa Nevenom. Ne znam da li je odluka ok ali ja ne mogu vise ovde ni dan da ostanem..ako se uzme da je prijem bio 30.03.
Mogu da dolazim na podoje i to mi je ok...jer inace nije samnom osim na podojima...a ja cu se potruditi da dodjem na svaki...
Aj sad pozdrav!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 10/4/2018, 10:30

Naravno da je odluka ok! Dolazices I to je to. Ionako nisi sa njom osim na podojima, a imas I drugo dete. Kad se sredis I vidis Nevenu bice ti sve mnogo lakse. Ljubim te

P.s. Nama su donosili bebe na podoj I u 23h
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu