KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
sanja 73
Principessa
Padobranka
Lilica
Elenaa
HappyGirl
Mimi12
NovaNada6
noja
srculence 84
Blanka
Zmajuška
Bobac
bobica83
MalaSaJuga
Bobaue
panda :)
Dora1
AriesMe
bebana81
saska1
Jerapetra
ne gubim nadu
PalcicaBg
aurora
ganedina
Vanja80
hany
zozoni
Makija
Vuchica
marina_82
micam
Nessi
SladZana
Toscana
Bekanicaa
Hobbes
Eve
bebko
Tavita
NikolaMaja
Mammy
BSNS
alisa
lilly13
zsuki75
Sirijus
Rada74
Lenaaa
Strumfeta78
BabyBear
Maki11132
dusica78
libra35
MIRKA85
AriesGirl
mimi85
BiKsi :)
Bozica
65 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 22/11/2017, 09:50

Cuj, inofolic se najcesce daje uz metformin kod policisticnih jajnika. Ako ih nemas, ja ga ne bih uzimala.
http://inofolic.rs/
Pogledaj na sajtu o njemu.

Drzim fige za lep scenario! Veruj u njega i ostvarice se!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 22/11/2017, 10:11

NikolaMaja zelim da uspesno prosvercujete bebe u stomaku iz Praga!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Makija 22/11/2017, 10:27

Biksi, ja sam čula dosta dobrih stvari o njemu ali sam previdela taj deo za policistične jajnike. Ipak ga neću uzimati. Možda bolje da uzmem folnu kiselinu.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 22/11/2017, 12:14

Htela sam da vas pitam za jedno misljenje. Naime, jedna moja drugarica, do sada je imala 4 neuspesne vto, od toga dva puta iz zaledjenih. Uvek dobar odgovor dosta jc, uvek budu vrecene blaste. od analiza je sve uradila. E sad pitanje je: prosli mesec je radila leparoskopiju, da bi se otstranio i taj drugi jajovod. posto kazu da je jedino on bio uzrok neuspeha. sad ovog meseca radila histeroskopiju i skecing endometrijuma. Pocela da pije mikroginon, i najverivatnije u proces ulazi sledeci mesec. Sta vi mislite, zar to sve nije mnogo za organizam, i ogma vto? Iz ferone joj kazu da nista to ne smeta. Bas me zanima sta vi mislite.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 22/11/2017, 13:03

Histeroskopija se obicno radi jedan ciklus pre vto
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 22/11/2017, 13:22

Drage moje,evo mi u Zlatnom gradu. Hvala na podrsci, a Biksi veruj da si ti ovde nas doktor za probleme.
Bsns i ostali koji cekate,nadam se najboljem ishodu. Makija,ajde da ti prirodni radovi budu pun pogodak!!!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 22/11/2017, 13:47

NikolaMaja, pozdravite mi Zlatni PRag...Zelim da Vam donese srecu kao sto je i nama doneo...
Popijte jedan tamni Staropramen za mene!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 22/11/2017, 13:58

Majo, za mene jedan Ganbrinus nefiltrirani Very Happy

Kad je transfer? Sta kazu na UZV?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lenaaa 22/11/2017, 14:43

BabyBear ::Histeroskopija se obicno radi jedan ciklus pre vto

Samo da kazem da doktor koji mi je radio u Pragu prvi UZ pred transfer mi je rekao da histeroskopija treba da se radi 2 ili 3 ciklusa pre vto, nikako neposredno pre vto. Ovde lekari drugacije misle.
Lenaaa
Lenaaa

Broj poruka : 51
Datum upisa : 24.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 22/11/2017, 16:52

Pa i ka nesto laicki mislim, da nije malo orevise za organizam ( laparoskopija, histeroskopija, skecing) i stimulirana vto. I to sve u 3_4 mes? Ali, doktiru su misljenja da nije problem. Ja svskako navijam za njen i uspeh svih zena u postupku.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 22/11/2017, 18:13

Majo sapni mojim eskimima da ce mama uskoro da dodje po njih!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 22/11/2017, 21:35

Hocu Mimi i da stvarno uskoro dodjes po njih. Bb,Strumfeta,ako stignem popicu. Sutra u devet je transfer.😀😀😀Inace imam utisak kao da sam dosla kuci. lol! lol!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 22/11/2017, 22:00

Mmmm da, takav i ja imam utisak kad god sam u tom gradu.... Obisla sam tolike gradove, ali u tom bih stvarno mogla i ziveti!
Pripreme su u toku Wink za pocetak vracam se u kolosek posle duzeg vrdanja...
Sutra opusteno po eskime!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 22/11/2017, 22:05

Mimice  napred scuro

Majo, tacno tako sam se I ja osecala poslednji put. Sto kaze Mimi, u tom gradu bih mogla ziveti I osecam se kao da sam zivela, ali se nikad vise nisam osecala kao kod kuce kao taj poslednji put sad u maju. I taj stan u kome smo bili, kao da je bio nas, ma bas sve. Kao da sam bila privremeno negde pa dosla kuci Very Happy
Drzim fige jako za ujutru  cveće
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 22/11/2017, 23:43

Evo i mene drage zene.Konacno uterus prazan i bez tragova trudnoce netreba mi kiretaza.Na desnom jajniku cista(prosli uz bile na oba) kaze Kopitovicka ako ne ode sledeci ciklus punktirace je.Uradila NK celije iz endometrijuma.Rezultat za nedelju dana.
Sad mozemo da planiramo dalje.Poslala sam mejlove u 5-6 klinika napolju pa cu razmotriti uslove.Kopitovicka mi predlaze Embryo clinic(ne embriolab) u Solunu ili Reprofit u Brnu.Ima li ko pojma o tim klinikama?Ostaje u opciji i PFC mene sto se tice.

Majo uz tebe smo sutra.
Mimi super za pokretanje samo napred.
I ja Prag volim mogla bi ziveti tamo.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 23/11/2017, 07:19

Ooo Micam, hvala Bogu da je sve otislo napokon! osmeh srce
O ovim klinikama, osim za PFC, ne znam nista...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 23/11/2017, 09:28

NikolaMaja, navijam!

Micam, hvala Bogu sto je sve otislo!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 23/11/2017, 09:46

Micam ja sam u Embriolabu i prezadovoljna sam jedino sto mogu da ti kazem za Embrioclinic je da su Embrilab i Embrioclinic nekad bili jedna klinika pa se podelili... slusala sam skoro direktora Embrioclinic i sta znam... Embrilab mi je nekako blizi srcu... znam i da u Embrioclinic imaju neku sto radi akupunkturu koja ih bas reklamira lol!
Sto se tice Reprofita u Brnu mislim da je neko davno sa foruma isao kod njih... procunjaj malo po forumu cini mi se da postoji i tema...
Sto se tice Pfc-a meni iskreno deluje da su malo poceli da rade ko na traci... ja im bila pisala krajem Jula, prvi mejl poslala oni meni odgovorili bukvalno to vam kosta toliko i toliko u postupak mozete u septembru lol! mislim se koci malo... daj bar baci pogled na rezultate pre nego sto udjem u postupak....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 23/11/2017, 18:58

alisa ::
Sto se tice Pfc-a meni iskreno deluje da su malo poceli da rade ko na traci... ja im bila pisala krajem Jula, prvi mejl poslala oni meni odgovorili bukvalno to vam kosta toliko i toliko u postupak mozete u septembru lol!  mislim se koci malo... daj bar baci pogled na rezultate pre nego sto udjem u postupak....
Nisu poceli sad, oni tako rade kad je donacija u pitanju. Ja sam na pocetku mnogo bila iznervirana time, posle sam se navikla, nista ih nisam ni pitala. Dogovarali smo se samo oko suvih informacija: gde, kad, u koliko sati....Jer bez obzira na to, imaju odlicnu tehniku i verovatno embriologe, pa zato i uspeh. I onda kad slozis kockice u glavi, imas svoju "ekipu doktora" ovde, i ne trebaju ti vise od te same tehnike.
Po devojkama koje su tamo isle na klasicnu VTO, vidim da se ne ponasaju tako u tim slucajevima, vec se ukljucuju.

Micam, hvala Bogu vise da se zavrsi i ta tvoja prica i da stavis tacku na taj poslednji postupak. Stvarno je bilo mucenje. Skidam ti kapu kako si normalna ostala.

Alisa, kad si planirala postupak?

Mimiiiiii.....nesto nam stidljivo najavljujes?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 23/11/2017, 19:29

Pa dali smo kaparu, potpisali ugovore, ostavili uzorak i sad cekamo da nadju donorku... ili mart ili jun 2018...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 23/11/2017, 20:34

Drage moje hvala za lepe reci.Sto se tice svega ovoga kroz sta prolazim tek shvatam da nismo ni svesne koliko toga mozemo podneti,sve dok ne osetimo na svojoj kozi.Sad me drzi ta vera u uspeh i trazimo najbolje resenje.Opet nadam se da ce se samo namestiti gde nam je sudjeno.
Sto se PFC tice ja sam ovde sve vodila i konsultovala se sa njima,prihvatili su skoro sve sugestije dr Kopitovic kad je imala nesto da predlozi i uvek su mi obrazlozili sve sto sam pitala.Pripremom se ne zamaraju puno,deluju kao na traci i sama Dr Sonja na moje pitanje sta misli zasto se sve desava ovako kod mene odgovorila je verujte u ovoj borbi je vazno pokusavati i to daje uspeh.Nekad embrion bude extra i svi nalazi i priprema budu ok pa nista,a nekad nista od tog nije bas najbolje pa se desi trudnoca,za gineklloge je sve to jos nepoznata,jedini put do uspeha je ne odustati.Sad posle svega mislim da je mozda i u pravu,sreca je bitan ulog u ovoj prici.
Treba izdrzati ovo borbu u svakom smislu,psihicki,fizicki,zdravstveno a na kraju i finansijski.Namerno taj aspekt stavljam na kraju jer tezak,pretezak je al nekako najlakse se preboli u ovoj prici.
Predlazite pisite da biramo najbolju opciju,verujte sad gledam i pored ostalog i finansijski deo jer skupilo se neuspeha i pehova al nije presudan srce na kraju odlucuje.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 23/11/2017, 23:08

Micam bravo za živce i hvala Bogu isplatilo se čekanje, jupiiiii 👏🏼👏🏼👏🏼
Zanima me zašto Kopitovicka kaže da je Embrioclinic bolji od Embriolaba? Jel ima neki poseban doktor koga tamo izdvaja ili embriolog? Ja sam mislila iskreno da je Embriolab u Grckoj neprikosnoven, čak sam čula i da su proglašeni 2016. za najuspesniju vto kliniku u Evropi, ovo me je bas začudilo sad...
Ja znam za jednu jako uspešnu kliniku u Barseloni u koju su na donaciju išli moji prijatelji i uspelo im je iz prve, evo linka pa pogledaj:
http://en.dexeus.com/reproductive-medicine/egg-donation
Mislim da oni imaju varijantu i da vraćaju deo novca ako ne uspe iz 3 pokušaja ili tako nešto....ja sam razmisljala da ako budem išla na doniranu jc idem tamo. Hajde molim te piši nam ovde sve sto budeš saznala u narednim koracima, značiće nam svima (pogotovu ako ne budeš išla već uobičajenim “standardnim koracima” put donacije). 😊
Majo, srećno ti bilo na transferu sutra! 🤞🏼💪🏼❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 23/11/2017, 23:22

Principessa, ja koliko znam u Barselini donacija kosta oko 10.000e. Tako je bar bilo pre par godina kad smo se mi za to spremali i raspitivali. Spanija je vrhunska po tom pitanju, aliiiiiiiii....
Micam znam za taj Sonjin stav. Delom se slazem. Ali ne bi bilo zgorega da ipak pogledaju neki nalaz. Meni niko nije pogledao nista sto sam slala od nalaza i propao mi je svez transfer zbog toga. To ipak nije bilo zbog srece, nego njihovog nemara, i moje neinformisanosti tada da od njih ne treba da ocekujem apsolutno nista. A ja sam za tu gomilu para, eto, ocekivala da neko otvori mail i pogleda sto saljem. Samo oprez! I drzite se svojih doktora ovde kojima verujete i koji vas poznaju, gdegod da idete.

Alisa, zar kod njih toliko traje nalazak donatorke? Ne znas zasto? Ovo pitam iz ciste radoznalosti, jer u PFC imaju otprilike odmah spremnu...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 23/11/2017, 23:32

Oni su platili ja mislim 8.000, ali znaš, ja gledam ovako- bolje jednom platiti veću cifru, nego više puta po manju, jer to više puta na kraju balade ispadne mnogo skuplja opcija, zar ne? Drugo, po onom sto sam čula od njih, predostroznost koju oni imaju u povodu pripreme za postupak je po meni neprevazidjena, tako da ne znam šta bih rekla...
Ako se kojim slučajem odlučim za donaciju, podelicu ovde svakako sve svoje korake ako se uputim kojim slučajem na postupak tamo. 😊
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 23/11/2017, 23:43

Pa ja sam ostala u drugom stanju prakticno (tehnicki gledano) iz prvog puta. Nesrecno se zavrsilo, ali taj deo je druga prica. Uspeh donacije je veliki. Ja bih pre sad isla na sto manju cifru i manje celija. Share-ing program je super. Jer dzabe se dobije veliki broj jc npr od jedne donatorke, ako ona i vi niste bas podudarne. Onda nece, pa nece. Bilo je takvih slucajeva i ovde na forumu, da kad se promeni donatorka odmah dodje do trudnoce. Bolje svakog puta da je druga, nego vise puta ista. Po istrazivanjima je najvaznije da se poklope neki imunofaktori izmedju donatorke i zene koja ide na donaciju (taj naucni deo ne bih sad znala ovde da prenesem lol! ). To znaci, ako se ne poklapaju, dzabe i 50 celija da izmene. Telo ce odbacivati jc donatorke kao strano telo.
I PFC je imao tu ponudu sa garancijom uspeha. Ona je kostala nesto oko 6-7 hiljada eura......Sad trenutno stvarno nisam upoznata ni sa cenama ni ponudama.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu