KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+50
BabyBear
Bozica
Nessi
Lilijan
NikolaMaja
panda :)
MalaSaJuga
alisa
Sirijus
Vanja80
Dora1
sanja 73
bebana81
Principessa
marina_82
mimi85
lilly13
noja
Rada74
AriesGirl
BSNS
Julka
zozoni
Mimi12
Blanka
Hobbes
PalcicaBg
Hande
dada88
Bobaue
mamadabudem
aurora
Lenaaa
ivanicasale
Bekanicaa
libra35
Tavita
nina :)
marelica
dusica78
srculence 84
Eve
Padobranka
Ancica 87
bgdtanja
Jerapetra
lela1984
ne gubim nadu
Strumfeta78
Bobac
54 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 14/10/2017, 23:12

Dado, Hobbes, Micam bas mi zao majku mu.

Micam ova recenica neka ti bude vodilja i tebi i svim ostalim zenama koje se bore za svoje bebironče.
Tezak je ovaj put pretezak, ali znam da svaka ima volje i hrabrosti da ide samo naprijed. Stisak hrabre zene i samo gazite krupnim koracima ka svojim zamotuljcima. Stisak zagrljaj

Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 15/10/2017, 11:41

Hobbes, zao mi je. Bez veze bas....
Micam, prosla sam taj deo ali sa kiretazom, pa znam kako ti je. Jedino gori scenario je, daleko bilo, kad zena mora na prekid trudnoce u kasnijoj trudnoci iz nekog razloga. Jedino sto sam sigurna, a u tim trenucima sam mislila da je uteha od ljudi koji au mi to govorili, jeste sto "telo pamti trudnocu". Sledeci put lakse ostajes u drugim stanju, ne odbija to stanje jer mu je poznato.
Dado, zasto te salje dr na inseminaciju? Jeste da si mlada, imas vremena koliko hoces za VTO, i jeste da je inseminacija bezbedna u smislu lekova, ali psihicki mislim da takodje negativno utice na zenu. Na cekanje bete, koje je jedan strasno stresan period, niko od doktora ne misli. Ma bolje i prirodnim radovima da se posvetis nego IUI, gde je uspesnost samo teorijska. Ja ne znam da je iko ikada zatrudneo tom metodom.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 15/10/2017, 11:45

Heboes, Dado zao mi je jako...Devojke su sve rekle, nema odustajanja idemo samo napred..Grlim i ljubim vas punooo😘😘😘❤❤❤
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zozoni 15/10/2017, 13:19

Drage moje, juče sam kasno videla vaše poruke da ćete biti na tribini, možda smo mogle da se upoznamo i razmenimo utiske. Ja sam svoje sabrala u novom postu na blogu, a volela bih da čujem i vaše!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=181229742445976&id=170818193487131

Uživajte u nedelji! osmeh srce
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BSNS 15/10/2017, 23:36

Ženice drage, prvi put pišem. Iščitavala sam strane Kutka, ali pošto nemam iskustvo sa forumima nisam pisala. Spremam se za drugu vto. Prva je bila u februaru ove godine u Feroni, beta manja od 0,1. U avgustu sam imala laparoskopiju, zbog hidrosalpinksa, uklonjena su mi oba jajovoda. Na svoju ruku sam htela da prekontrolišem hormone pre drugog puta i baš su loši. Doktor kaže krećemo sa bockanjem, bez obzira na hormone. Kaže, takvi su, kakvi su, da je to normalno nakon operacije, da je prekinuta cirkulacija i da jajnici tako reaguju. Ima li neko slično iskustvo?
BSNS
BSNS

Broj poruka : 16
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 07.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 15/10/2017, 23:55

Zdravo draga BSNS, dobrodošla nam u našu porodicu! 😊❤
Nisi napisala nista o sebi, godine, trenutne vrednosti hormona, nista, pa pretpostavljam da ovako "na slepo" niko ne moze ni da ti napise misljenje ili savet...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Julka 16/10/2017, 08:17

zozoni ::Drage moje, juče sam kasno videla vaše poruke da ćete biti na tribini, možda smo mogle da se upoznamo i razmenimo utiske. Ja sam svoje sabrala u novom postu na blogu, a volela bih da čujem i vaše!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=181229742445976&id=170818193487131

Uživajte u nedelji! osmeh srce
Nisam bila na tribini ali kao da jesam zahvaljujuci tvom tekstu. Bilo je konstruktivnih predloga i bice pomaka, to je vazno.
Julka
Julka

Broj poruka : 13
Location : Beograd
Datum upisa : 12.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Julka 16/10/2017, 08:22

Mimi12 ::Dado, zasto te salje dr na inseminaciju? Jeste da si mlada, imas vremena koliko hoces za VTO, i jeste da je inseminacija bezbedna u smislu lekova, ali psihicki mislim da takodje negativno utice na zenu. Na cekanje bete, koje je jedan strasno stresan period,  niko od doktora ne misli. Ma bolje i prirodnim radovima da se posvetis nego IUI, gde je uspesnost samo teorijska. Ja ne znam da je iko ikada zatrudneo tom metodom.
Mojoj kumi je iz prve uspela inseminacija. Upoznala sam i nekoliko zena u Visegradskoj koje su zatrudnele pomocu inseminacije. Moje iskustvo sa inseminacijama je negativno ali nisu ni radjene kako treba - potpuno prirodno, bez klomifena i stop inekcije. Ipak mislim da nije greska pokusati sa inseminacijama ako je sve ok kod oba partnera.
Julka
Julka

Broj poruka : 13
Location : Beograd
Datum upisa : 12.04.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/10/2017, 11:47

Dado, Hobbes, grlim cure. I saljem snagu da sto pre krenete dalje! Smisljajte planove. Ovde smo imali par cura koje su ostale trudne zahvaljujuci inseminaciji. Kako god, uvek sam za to da se ne treba kljukati lekovima bespotrebno, ako se bas i ne mora, ako se manje godina. NIsu hormoni bombone, pokusati jos koji put, plus prirodno raditi, pa mozda i uspe, ja bih tako. Bar jedno pola godine do godinu pokusavala. Iscekivanje bete je strasno kako okrenes, mada s druge strane, ima cura koje se bore za jednu jajnu celiju pa ne stizu do embriona, pa bi ubile da dodju do tog momenta cekanja bete. Zato samo pozitivno do kraja, tj novog pocetka.

Micam, kako si? Mislim na tebe.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 16/10/2017, 12:29

Bsns,dobro ti nama dosla i sto pre ostala trudna!

Zozoni ,zao mi je sto se nismo upoznale na tribini, ali sve zenice koje bi zelele da saznaju kako je to izgledalo mogu da procitaju kod tebe na blogu. Savrseno izlozeno,sve u svaki detalj objasnjeno kako je bilo. I meni je zao sto nije bilo vremena za diskusiju ali sam isla na konsultacije i mogu vam reci da sam zadovoljna. Generalno mene je najvise zanimalo kada ce poceti da se primenjuje novi zakon i nazalost to ce se dogoditi tek 2019-te godine. Tako da u mom slucaju moram u inostrane klinike.
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 16/10/2017, 12:39



Ja sam izašla iz sale kada je počela ona teta iz Uprave za biomedicinu da priča o Zakonu. Nisam mogla da je slušam, jer naša zemlja i zakon..... Mad .... Ne treba računati na našu državu već "u se i u svoje kljuse". Srećno.... sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 16/10/2017, 14:34

BSNS dobro dosla i broz ostala trudna😉 Napisi devojkama nalaze da mogu da ti protumace. Ovde su devojke vrhunski doktori samo sto nemaju papir😉😘
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/10/2017, 17:48

Bebana, jesu li se emocije malo slegle, daj napisi kad ti je termin, da te stavim tamo na listu trudnica! Bas me je obradovala tvoja trudnoca, kao i Bekacina! Nadam se da ce i ostale cure uskoro da trudnuju.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 16/10/2017, 18:34

Biksi draga tu sam.Ok sam planiram za dalje.Danas bila da vadim krv u cetvrtak idem na UZ pa ako treba odmah ce uraditi i kiretazu.nadam se da nece posto je izlazilo bas bas dosta.Krvaruckam jos po malo.Oporavljam se.I mm prihvata i pravimo plan za dalje.Nedamo se.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/10/2017, 18:36

Ubedjena sam da nece trebati kiretaza. Sto je u tvom slucaju zaista olaksavajuca okolnost u ovom izazovu. Ubedjena sam i da cete uskoro uspeti, stvarno nemoj misliti da zvuci kao fraza, ali nekako imam taj osecaj, da ste bas bas blizu uspeha. Ovaj avatar je divan i bice jedan takav vas uskoro, ubedjena sam u to.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebana81 16/10/2017, 20:01

Biksi legendoooo, kad god ti samo ime procitam sva se ozarim i nasmejem, punis me nekom pozitivnom ludackom energijom😘
Bila mi familija od mm par dana, pa se nisam sastavila jos kako treba. Sad mi miom porastao na 36mm, a materica ispala mislim dvoroga,pa sam dobila utragestan i u petak opet na uz. Iako je grlic 2cm, kaze dr dobar, malo mi tanji endometrijum kod te pregrade, valjda sam ga dobro pohvatala kad mi objasnjavao posto sam sva bila uzbudjena i uplakana😁😁😁 a termin 04.06.2018. Nadam se da cu posle ovog uz konacno otvoriti trudnicki dnevnik😉
bebana81
bebana81

Broj poruka : 285
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/10/2017, 21:04

Radujem se tvom trudnickom dnevniku. Sta ste sve prosli, eto najlepseg iznenadjenja. Nagrada sto ste sve probleme prebrodili. Miruj zbog mioma dok ga beba ne preraste.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 16/10/2017, 21:04

Drago mi je da te punim energijom, hihihi! srca srca srca srca srca srca
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BSNS 17/10/2017, 01:40

Evo mojih rezultata iz aprila posle prve vto:
FSH 8.4 IU/L (2.50-10.20), LH 3.5 IU/L (1.90-12.50), Prolaktin 10.55 ng/ml (5.18-26.53),
Estradiol 59.6 pg/ml (19.5-144.2), Progesteron 1.91nmol/L (<4.45), Testosteron 1.62 nmol/L (0.50-2.60), AMH 0.52 ng/ml

A rezultati od prošle nedelje (u avgustu sam imala laparoskopiju - uklonjeni jajovodi)
FSH 18.1 IU/L (3.0-8.1), LH 10.6 IU/L (1.8-11.8), Prolaktin 351.3 IU/L (109.0-557.0),
Estradiol 13.0 pg/ml (21-251), Progesteron 0.4 nmol/L (do 0.95), Testosteron 0.99 nmol/L (0.48-1.85), AMH <0.13 ng/ml.

Nisam ostajala trudna nikako i krenula sam sa vto zbog niskog AMH. U novembru treba da krenem sa drugim postupkom. Odnela sam doktoru ove katastrofa nalaze, kaže on da je to normalno posle operacije i da svakako krećemo, da ne mogu da popravim hormone, takvi su kakvi su. Kaže da janici tako reaguju zbog prekinute cirkulacije. A mene sve strah, jer sam baš sve što sam znala odradila (hematologa, imunologa, endokrinologa) i sad me ovi rezultati hormona sekiraju. Čak mislim ako još budem čekala da neće hormoni biti još lošiji i ovaj prokleti AMH samo se smanjuje. Inače od terapije uzimam Glucophage 850mg 2x1, euthyrox 12,5mg (zbog tsh - držim ga ispod 2), profertil i omegu. Znate onaj osećaj kad nije sve ok, bar ono što znamo...i sad sam baš nešto potonula. Mogla bih nadugačko da pišem o razočarenju posle prve vto, kad sam pitala doktora šta još da uradim (tada sam samo znala za IR i da imam hidrosalpinks), a on kaže ništa, samo lagane šetnje i mediteranska ishrana. Promenila sam lekara, odradila trombofilije na svoju ruku i laparoskopiju, da se rešim hidrosalpinksa koji je bio samo iznad levog jajnika. Šok je bio posle operacije, kad su mi rekli da su uklonili oba jajovoda i pitanje jel vi to ne želite decu i onda rečenica...a pa dobro, ionako idete na vto. Naklon do zemlje za sve ženice ovde i sve koje prolaze kroz priču VTO queen queen queen queen queen
BSNS
BSNS

Broj poruka : 16
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 07.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 17/10/2017, 01:54

BSNS dobro nam dosla. Mada vidim da si dosla jos pre skoro godinu dana, bolje reci dobro nam progovorila Very Happy
Bolje da pitas sve sto te zanima nego samo da cutis I citas. Ok, treba da procitas sve sto te zanima od tema, ali pitaj, pricaj, lakse ce ti biti, zato smo tu.

E sad, sto se tice tvojih rezultata, ja ne znam mnogo da tumacim njihov odnos, jer sam trudna iz donacije jc, ali javice se zene koje znaju mnogo o tome. Samo cu ti reci da za smanjenje FSH postoje razne stvari koje se mogu pokusati. Vidim da si iz NS pa ti preporucujem Aviva vezbe koje su za plodnost, prokrvljenost materice I balans hormona. Njih ima u BG I NS. Takodje mozes da probas sa akupunkturom, proxeed-om, smokvama u maslinovom ulju, itd. Nista to nije 100% sigurno ali nekima je pomoglo nesto od toga.

A za tog sto ti je rekao samo setnja I mediteranska ishrana nemam reci  lol!
Srecno u novembru!

p.s. Za one koji su pitali koliko imas godina, a ne citaju podatke ispod avatara, evo da kazem da imas 34 Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 17/10/2017, 08:31

BSNS polako pitaj i pricaj i dobro nam dosla.Hidrosalpings je veliki razlog zasto ne uspeva VTO i zasto ne dolazi do trudnoce.On ispusta tecnost sto ubija plod i dobro je sto si ga sklonila.Moja drugarica ga imala i sklonila i ostala trudna u prvom postupku posle operacije.
Za novembar pokusaj da se opustis i da verujes u uspeh.
A nemoj se opterecivati sa AMH nije bas pouzdan sto se trudnoce tice.Pokazuje malu rezervu al ne bas i da nemoze da uspe.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zozoni 17/10/2017, 10:04

Julka ::
zozoni ::Drage moje, juče sam kasno videla vaše poruke da ćete biti na tribini, možda smo mogle da se upoznamo i razmenimo utiske. Ja sam svoje sabrala u novom postu na blogu, a volela bih da čujem i vaše!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=181229742445976&id=170818193487131

Uživajte u nedelji! osmeh srce
Nisam bila na tribini ali kao da jesam zahvaljujuci tvom tekstu. Bilo je konstruktivnih predloga i bice pomaka, to je vazno.

Hvala Julka! Ja isto mislim da će biti pomaka. Udruženje radi punom parom na tome, trebaće mnogo strpljenja i vremena, ali krećemo se polako napred, čini mi se. Za mlađe generacije će definitivno biti bolje.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zozoni 17/10/2017, 10:08

NikolaMaja ::Bsns,dobro ti nama dosla i sto pre ostala trudna!

Zozoni ,zao mi je sto se nismo upoznale na tribini, ali sve zenice koje bi zelele da saznaju kako je to izgledalo mogu da procitaju kod tebe na blogu. Savrseno izlozeno,sve u svaki detalj objasnjeno kako je bilo. I meni je zao sto nije bilo vremena za diskusiju ali sam isla na konsultacije i mogu vam reci da sam zadovoljna. Generalno mene je najvise zanimalo kada ce poceti da se primenjuje novi zakon i nazalost to ce se dogoditi tek 2019-te godine. Tako da u mom slucaju moram u inostrane klinike.

Hvala draga! I mene je to interesovalo, a pitanje je da li će i do tada napisati sve podzakonske akte, jer sam čula da nisu još ni počeli.
Žao mi je što se nismo upoznale, ali biće prilika :)

BSNS, dobrodošla! Ja nisam ni blizu kompetentna kao ove divne žene ovde, ali mogu da navijam i da pružim svesrdnu podršku! igracice
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 17/10/2017, 16:49

BSNS, a mozda je bas postupak posle laparaskopije dobitni, imali smo takvih primera ovde. Hormoni ukazuju na smanjenu rezervu,a verovatno su i posledica operacije. Bolje sto su ti sklonili jajovode. Verujem da ces odmah uspeti, drzim fige. Ne vidim ja ovde neke velike prepreke da se krene u postupak. Naravno,uz stanje sa uz dase vidi da nema kakva cista. Nadam se da te nece mnogo kokati hormonima,popricaj o postupku,sta dr planira,mozda neka blaza stimulacija. A ako opet nisi spremna, bolje odlozi,dok ti tvoje unutrasnje ja ne kaze drugacije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BSNS 17/10/2017, 21:07

Hvala svima na podršci i odgovorima. Krećem definitivno u novembru u nove pobede i jako želim i verujem da mi je ovaj put dobitni. Ljubim vas sve ljubav
BSNS
BSNS

Broj poruka : 16
Godina : 41
Location : Novi Sad
Datum upisa : 07.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu