KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Natasa85- Nastavak nase price

+18
Natasa85
bebana81
MalaSaJuga
Vanja80
Blanka
Dora1
AriesGirl
BabyBear
micam
BiKsi :)
Principessa
Bobac
mimi85
ivanicasale
Strumfeta78
Sirijus
aurora
PalcicaBg
22 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Natasa85 12/8/2017, 15:16

Evo i ja da otvorim trudnicki dnevnik. Druga VTO u Feroni vracene 2.blastociste 17.jula. Beta 27.jula 506, 29.jula 1171. Prvi UZ radio Dr.Milatovic i videli smo 2 meska srce srce Otputovali kuci u Peking 4.avgusta sa zalihama utrogestana i fraxiparina. Doktor rekao kontrola za dve nedelje i uraditi kks, suk, urin, appt, pt i d-dimer.
Simptomi: smetaju mi jaki mirisi, piskanje, emotivna i stalno gladna lol! Cak sam se i zabrinula sto se ok osecam nema mucnine, povracanja itd
Danas smo bili u privanoj bolnici na kontroli i vadnjenju krvi. Cak sam se i rasplakala kad nisam mogla da se objasnim sa doktorkom koja ne prica engleski. Svo vreme nam je neka devojka prevodila, nisam nigurna koja je njena funkcija u bolnici. Uglavnom izabrala sam bolnicu koj nam je na 20.min kolima od kuce i negde srednja u rangu cena. Na kraju uspeli smo da se objasnimo sta treba da vadim od analiza. Cak sam dobila i dorucak free (2 tosta, jaje, sunku, i casu mleka). Posle toga su me odveli na UZ koji je u podrumu gde i ostali rengeni. Na moje iznenadjenje da ne radi isti doktor uz i pregled. kaze ova sto prevodi ne to je kod nas odvojeno, dr posle pogleda rezultate. Inace me je dr ubedjivala da srcana radnja ne moze da se cuje do 12.nedelje nego sada samo mogu da je registruju. UZ je bio stomacni (nisam sigurna kako se to zove). uglavnom su registrovane 2 srcane radnje sto mi je bilo najbitnije. sve izgleda ok. Vratili se gore kod dr. kaze ona sve ok, i stigli su rezultati krvi sve super samo d-dimer povisen. 1239ml a ref. vred 0-500 kaze da vidim sa svojim doktorom sto je radio ivf. Poslala sam poruku dr.Milatovicu i za par sati odgovorio da je to ok i da je normalno da dimer bude povisen u trudnoci. Kaze nastavljamo fraxiparine i za 3 nedelje opet kontrola. Inace mi je na zadnjoj kontroli rekao da cemo prekinuti fraxiparine posle registrovane srcane radnje i smanjujem utrogestan na 2x1.
JOs jedna stvar sto mi je bila cudna, kaze dr.da kod njih nista ne rade do 12.nedelje trudnoce samo vade betu da vide da li raste i da li je ok. E sad da li mi preterujemo sa analizama ili oni rade premalo ne znam...
Natasa85
Natasa85

Broj poruka : 48
Godina : 38
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od PalcicaBg 12/8/2017, 15:56

Natasa srecno otvaranje dnevnika,da ga zatvoris divnom slicicom vasih bebica.
Za d dimer ce ti verovatno povecati fraxi,jer koliko sam shvatila ti ga vec primas.Imas li tamo nekog hematologa?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Natasa85 12/8/2017, 16:04

Nemam hematologa. A fraxi sam primala preventivno mada nisam nikad radila neke analize sto se tice trombofilije. Doktor Milatovic je rekao da nastavim istu dozu i da proverim za 3 nedelje tako da se nadam da ce biti ok.
Natasa85
Natasa85

Broj poruka : 48
Godina : 38
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od mimi85 12/8/2017, 17:12

Mozda preterujemo-mozda i ne.... Srecno otvaranje dnevnika!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od aurora 12/8/2017, 17:25

Srecno otvaranje dnevnika i da se zatvori sa slikom beba u naručju 😍😍
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Sirijus 13/8/2017, 08:46

Srecno otvaranje dnevnika. I srecan dolazak u Kinu. U do 12 nedelja kod nas se uradi cudo analiza lol! Ko je tu u pravu nije ni bitno. Bitno da na kraju u narucju drzis svoje mirisljave bebe srca srca
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Strumfeta78 13/8/2017, 11:25

Srecno otvaranje dnevnika i da sve ide skolski!

Meni je druga trudnoca sada. U prvoj sam radila svasta nesto od analiza, kks, urin urinokulturu...Cak me je i u 10.nedelji primio u bolnicu da uradim d dimer i antiX. a da bi legla u bolnicu morala sam da uradim i briseve i pregled i sl...
Sada mi je dr rekao vidimo se sa rezultatima dabla. Ja zbunjena rekoh jel treba nesto da radim kaze nista do 12.nedelje...
Ocigledno da imaju stav da ce priroda da odradi sve i da se kad prodje prvi trimestar ponavljaju analize!!!

Svakako nadji nekog hematologa tamo ko se bavi vto...jer ce ti trebati misljenje pred porodjaj. Nisam bas sigurna da ti je d dimer ok. Nama hematolozi napisu ako je vrednost d dimer 2 puta veca potrebna je korekcija doze...Pretpostavljam da ne moze nista da se desi ali je dosta iznad granice.
Srecno svakako!!!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od ivanicasale 13/8/2017, 12:41

Srecno otvaranje dnevnika.Pa sada da li preterujemo ili ne neznam.Ali meni je ovako sigurnije
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od mimi85 13/8/2017, 13:38

Ja bih to postavila ovako: kod vecine parova do trudnoce dolazi bez nekog preteranog razmisljanja na tu temu, dok skontaju da su trudne i sve po redu vec ulaze maltene u treci mesec. I normalno da nema toliko pregleda itd. A mi iz vto price imamo toliko strahova, bojazni, znamo koliko je trnovit put do tih otkucaja srca i nema te bezbriznosti i opustenosti, i previse znamo o svemu.

A sto se tiče Kine, pa zamislite samo koliko bi lekara trebali da imaju da bi pregledali sve trudnice i radili im sve analize i pre 12-te nedelje. lol! plus nemaju problem bele kuge ko evropljani

mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od BiKsi :) 14/8/2017, 08:11

Natasa, sa srecom da ti bude otvaranje dnevnika, a trudnoca nek ti je lagana i bezbrizna punih devet meseci!

srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Uglavnom je po Evropi tako, dva uz, jedan u 12. nedelji, drugi tamo nekad u 28. i to je to do porodjaja. Mozda jednom dva puta kks i urin, brisevi i to je to. Oni idu na varijantu prirodne selekcije, u fazonu, ako nesto ne valja, puste da ode, ne bore se za to, koliko ja shvatih iz raznoraznih prica. Da li smo mi upravu, ili oni, pojma nemam, ali jedno je kad se deca radjaju u dvadesetim godinama, pa se redje trombofilije ispolje i slicno, nego u kasnijim godinama, kad se svasta mora propratiti.

U svakom slucaju, ti po svom, pa nek je njima cudno, ti redovno sve proveravaj. Sto se tice d dimera, kod blizanacke trudnoce je povisen, tebi mozda jos uvek i zbog stimulacije jajnika.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Bobac 14/8/2017, 17:17

Draga Natasa, srecno otvaranje dnevnika, zelim ti da uzivas u trudnoci i da za malo manje od devet meseci zagrlis svoju decicu.

Sto se tice doktora i pregleda u trudnoci, primetices brojne razlike. I meni je bilo cudno i upocetku sam se brinula kako to mozda nije dobro ili dovoljno, onda sam pokusala da racionalno razmisljam i odlucila da prihvatim ovaj ovde sistem i da uopste ne uporedjujem dva zdravstvena sistema.
Ja sam imala mozda 3 vadjenja krvi, ukljucujuci test za glukozu u 28 nedelji, urin dala na pregled jednom, pred kraj trudnoce piskis u ordinaciji pa oni onim stapicima utvrde ima li sta u mokraci, bris ni jedan, osim onaj pred porodja za neku bakteriju koju beba moze pokupiti na porodjaju (mada sestra, opet ne doktor, detaljno prodje sa tobom kroz mnogo pitanja o bilo kakvim promenama, mom fizickom i psihickom stanju, pa verujem da bi mnogo toga i radili da je bilo potrebe), bez ijednog rucnog pregleda grlica (opet, nije bilo potrebe), ultrazvuk rade tehnicari, doktori su jednostavno toliko puno placeni da se ne isplate da oni gube vreme na mazanje gela, stimanje ultrazvuka...
Na kraju pregleda zajedno sa doktorom rzgovaras o svemu sta god te zanima, brine...

Ovo je naravno samo moj primer. Nega trudnice, pregledi i testovi se jako mnogo prilagodjavaju stanji, dijagnozama, postojecim ili novootkrivenim.

U svakom slucaju, uzivaj u svakom danu. Bas mi je drago da mogu da pratim tvoj dnevnik.

c  zagrljaj

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Natasa85 15/8/2017, 00:27

Hvala vam svima na odgovorima i savetima. Biksi to i ja mislim za dimer. Moj organizam se jos ovek oporavlja od hormona i hiperstimulacije jajnika, tek je proslo mesec dana od svega. Ja se dobro osecam tako da cu da se vodim time i na kontrolu za 3 nedelje.
Natasa85
Natasa85

Broj poruka : 48
Godina : 38
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od BiKsi :) 15/8/2017, 00:49

Slazem se. Uvek je posle hipera povisen d dimer, a i posle svake intervencije, kao sto je i aspiracija. Zato samo relax u narednim danima.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Blanka 17/8/2017, 00:47

Natasa srecno otvaranje dnevnika. Cestitam na dva meska osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Principessa 18/8/2017, 17:33

Srecno Natasa i da ga zatvoris sa dva mirisljava zamotuljka! Radujemo se i navijamo zajedno 🤞🏼👏🏼💪🏼😊❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Natasa85 19/8/2017, 07:30

Hvala svima jos jednom. Evo usli smo u 7.nedelju. Ja sam inace nonstop gladna, primetila sam ako ne pojedem nesto kad mi pocne glad posle mi bude muka. Tako da jedem na svaka 2-3 sata. Jutros sam se probudila u 5 i morala sam jesti. Inace zadnjih para dana lezem u 8 uvece ne mogu da izdrzim uzasno mi se spava. Inace ustajem nesto pre 6 zbog posla. Sve ostalo je standardno piskanje, smetaju jaki mirisi.. nemam jake mucnine sto je dobro, za sada mi je bilo muka mozda 3 puta i to obicno uvece. Sad sam bas pricala sa jednom zenom iz Srbije koja zivi isto u Pekingu i preporucila mi je bolnicu i odlicnog doktora tako da cu za 2 nedelje verovatno ici kod njega.
Natasa85
Natasa85

Broj poruka : 48
Godina : 38
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od BiKsi :) 7/11/2017, 21:11

Nema te bas dugo Natasaaaaaa, kako ste?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Natasa85 8/11/2017, 14:25

Hvala Biksi sto si me podsetila :) Nikako da stignem da se javim. Ja se super osecam, 18n5d, stomacic raste ali nije jako velik iako sam se ugojila vec 8kg. Nasla sam super doktora Tajvanac prica engleski tako da je za sada sve ok. Imali smo kontrolu prosle nedelje i jedna beba je sigurno decak (beba B), druga se stidela (beba A) Very Happy Idemo opet u 20nedelji pa se nadamo da cemo saznati pol i druge bebe. Otkucaji srca su bili 159 i 157 cak im je i velicina jako blizu tako da lepo rastemo. Malo me je jedino zabrinulo sto beba A ima pleksus cictu 3x5mm mada kaze dr da se to redovno vidja i da uglavnom nestane do 27n i da ne pravi problem. Ja inace planiram da dodjem za Srbiju da se porodim ako bude sve uredu. Ne znam da li sam optimisticna ali planirsm da letim u 31.n Inace kompanije pustaju do 32.n uz izvestaj lekara ako su blizanci.Ovde je porodjaj inace jako skup a i komunikacija je veliki problem..
Natasa85
Natasa85

Broj poruka : 48
Godina : 38
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od AriesGirl 9/11/2017, 09:21

Natasa, zelim ti laku i mirnu trudnocu!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od micam 9/11/2017, 11:17

Natasa lepo sto si se javila bas sam se pitala gde si.Neka se i ti mali problemcici rese i da sve do kraja bude ok.Verujem da hoce
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Jerapetra 10/11/2017, 00:02

Natasa, kad pre, ti vec na otprilike polovini. Pominjes pleksus cistu, ako sam dobro razumela, rec je o cisti horioidnog pleksusa. Ako je to, odmah da ti kazem, ne brini, imao je to moj Luka, nesto pre 20. nedelje je doktor video i isto mi je rekao kao i tebi tvoj. I tako je i bilo, na sledecem pregledu je nije bilo. Cak i duze da se zadrzi ili i nakon rodjenja, ta cista sama po sebi nista ne znaci, problem je iskljucivo kad se uocava udruzeno sa nekim srcanim i drugim nepravilnostima jer onda daleko bilo upucuje na neke trizomije. Nego nije nimalo prijatno kad ti kazu da beba ima cistu na mozgu, koliko god ti lepo objasnili sta to znaci tj. ne znaci. Meni je moj divni doktor sve to lepo rekao i objasnio, ali ja sam morala da se pravim pametna i da razmisljam i guglam, a nije trebalo uopste to da radim.
Ono sto je zanimljivo, posto su moje bebe rodjene prevremeno i kao takve morale su sa mesec dana imati kontrolni UZ glave, doktorka mi je rekla da se uocava mala, malena cista h. pleksusa, ja kazem pa bila je tu u 5. mesecu i nestala, ona kaze pa toliko je mala da se dok je Luka bio u stomaku na ovoj velicini nije mogla ni videti, samo dok je bila veca od ovoga. I onda na sledecem kontrolnom je potpuno nestala. Decak je zdrav i prav, kao i seka, hvala Bogu sunny sunny Tako da ne treba da brines zbog toga, morala sam samo to da ti napisem.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Natasa85 24/11/2017, 14:05

Hvala Jerapetra na odgovoru! Prosle nedelje sam se videla sa mojim dr i on me je razuverio da je to normalno i da ce nestati. Inace saznali smo da cekamo dva decaka bebe ja sam se nadala decaku i devojcici ali nema veze samo da su zdravi. Mi smo bas uzbudjeni i jedva cekamo da nam dodju prinove ❤❤ Inace sam usla u 21.nedelju i dr mi je prepisao dodatno gvozdje, sve ostalo je ok! Pozdrav iz daleke Kine
Natasa85
Natasa85

Broj poruka : 48
Godina : 38
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od BabyBear 25/11/2017, 00:00

O bravo Natasa za decake! Imaces tvoja 3 musketara, a ti ces biti njihova princeza Very Happy
Dobro je za gvozdje da krenes na vreme da ga pijes.

Poljubac za vas troje  osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Natasa85 25/11/2017, 00:37

Hvala Babybear. Kada je tebi termin za porodjaj?
Natasa85
Natasa85

Broj poruka : 48
Godina : 38
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od BabyBear 25/11/2017, 07:32

15. februar.
Ulazim u 9. mesec 11.01. pa cemo videti kad bude. Sto kazu, moze svaki dan od tad Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Natasa85- Nastavak nase price Empty Re: Natasa85- Nastavak nase price

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu