KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

+7
BiKsi :)
Bobaue
mimi85
Sirijus
Blanka
Bobac
nina :)
11 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 26/7/2017, 15:31

Nije trebalo puno ubeđivanja da me sestra ubedi da dođem u goste. Za novi FET svakako nisam bila psihički spremna, sa hranom sam već uveliko brljavila, pa pomislih- što da ne, spremna sam za još jednu avanturu. Sviđale mi se destinacije, ( iako sam većinu ranije već posetila), i intrigirao me Island. Kao što rekoh nije bilo potrebno previse ubeđivanja lol!
Moja sestra radi na kruzeru, i ima mogućnost da pozove člana porodice da plovi s njom besplatno. Platila sam samo avionsku kartu do tamo i nazad.
Našla sam veoma povoljnu kartu do Malmea u Švedskoj (ispod 70 eura sa prtljagom) preko Wizzair-a i moja avantura je počela.
Dan kad sam krenula iz Srbije nije bio preterano topao, nekih 28 stepeni,a kad sam sletela u Malme bilo je celih 15 i padala je kiša lol!.
Rešila sam da letim za Malme jer me je nešto privlačilo da idem tamo,nije stvar bila samo u jeftinijoj avio karti... I nisam pogrešila, uživala sam u svakom trenutku! Malme i Kopenhagen su povezani Oresund mostom, koji je zapravo pola most, pola tunel i stiže se za nekih pola sata iz jednog grada u drugi. Preko Bookinga sam rezervisala smeštaj u slatkom hotelu Moments, koji se nalazi preko puta želežničke stanice, što mi je izuzetno odgovaralo. Što se tiče aerodroma Sturup, on se nalazi van Malmea, ali se jednostavno (čak i online) može nabaviti karta za bus do centra Malmea (bus je stao ispred hotela zapravo). Vožnja je trajala nekih 40-tak minuta. Dok sam stigla, taman je i kiša stala, pa sam iskoristila da odem malo u obilazak Malmea...
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0211
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0210
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0212
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0213
Negde oko jedanaest sam skontala da osim mene nema žive duše na ulicama,osim galebova, pa sam se vratila u sobu. 5 minuta kasnije kiša je padala kao luda. lol!
Sutradan sam nastavila obilazak Malmea, mnogo volim parkove pa sam se naravno obrela u jednom... kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0214
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0215
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0311
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0310

Kao što rekoh Malme i Kopenhagen su povezani Oresund mostom
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Media_10
pa se tako nastavilo moje putovanje do luke u kojoj sam se ukrcala na brod zvani Ms Zuiderdam.


mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 26/7/2017, 16:11

Jedan od razloga da ne idem direkt za Kopenhagen je jer zapravo nešto nisam u ljubavi sa tim gradom. Krivac za to je verovatno i vreme, u prethodne dve posete tom mestu, bilo je kišovito i oblačno, pa mi je grad delovao nekako sumorno i tamno sa tornjevima sa kojih samo fali zmaj da poleti lol!
Dakle vozom (voz ide na svakih 10-15 min) sam došla na stanicu i zaputila se ka autobuskoj stanici da bih došla do broda... Ko me zna malo bolje da smo snalaženje u prostoru, orijentacija i ja malko posvađani, pa mi je trebao koji minut više da se orijentišem pomoću papirne karte uzete u vozu(ne znam iz kog razloga nisam ubacila potrebne karte na tel pre polaska na put, valjda jer mi je deviza zašto jednostavno kad može komplikovano, no dobro). Nisam računala da na stanici Østerport nema menjačnice (ili je ja nisam videla pošto sam izašla zapravo sa pogrešne strane), pa sam se na trenutak zapitala kako ću dalje. Danske krune nisam imala.Psovala sam samu sebe što nisam zamenila pare na stanici u Malmeu jer u autobusu ne možeš platiti karticom. Ali kad je naišao autobus vozač je pristao da mi zameni evre (naravno po užasnom kursu) i nastavih ka brodu. Prethodni put kad sam bila na brodu, brod je pristajao u luci odmah pored Male sirene, al ovaj nesrećnik je veći pa je bio u nekoj industrijskoj luci... Vidiš brod ispred nosa a vijugaš do njega okolo naokolo jedno 5 km (išla sam i peške zato znam kilometražu- o tome malo kasnije)
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0314
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0312
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0313

mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 26/7/2017, 17:58

Verovali ili ne, slika samog broda bas i nemam. Nesto mi ovaj nije bio inspirativan za slikanje. Čak ni orhideje na Lidu (menza gde jedeš) nisam slikala iako su bile prelepe. Uglavnom sam jela na zadnjoj palubi,napolju, pored bazena uz pogled na more, luku, zavisi gde smo.. Uglavnom je bilo hladno, ali mi nije smetalo. Kao gost radnika, možeš da koristiš skoro sve kao i regularni gosti, osim bazena,par prostorija za odmor i kazina. Ne kockam se pa mi nije to toliko tragično. Na svim brodovima postoji neka vrsta menze gde imate hranu manje više non stop koja vam je besplatna, voće, sokovi(voćni, gazirani se plaćaju) par restorana gde plaćate hranu (15-20 dolara obrok, plus za piće zavisi šta pijete), kafe gde možete kupiti kafu sa ukusom kafe (mada ni ona besplatna nije bila toliko loša kao pre 5 godina kad sam bila), besplatnu biblioteku, teretanu, stolove za stoni tenis, bioskop, salu u kojoj svaki dan imate neke prezentacije, ili šou program, muziku itd, nekoliko barova gde uglavnom uveče imate živu muziku.. Spa centar, opremljen za masaže, hidro bazen, sauna, frizer, šminker, pedikir, manikir-šta god vam padne na pamet je tu. Normalno cene su poprilično visoke.... Npr masaža vulkanskim kamenjem 50min sa popustom od 50% me izašla 80 dolara lol! lol! lol! U principu gradić sa svim što vam je potrebno. Radnje gde možete kupiti nakit, nešto garderobe, pića, suvenire.... Pošto moja seka vodi radnje kao menadžer, uglavnom sam vreme provodila tamo dok smo na moru... Ili bih sedela na palubi i čitala dok se ne smrznem lol! Ukupno sam imala četiri dana na moru, sve ostale dane smo provodili u različitim lukama. Na brodu je dan ispunjen različitim aktivnostima, plus ako idete napolje, dan traje poprilično dugo (ali neverovatno brzo proleti), plus pošto su bele noći, ne spava ti se uopšte...Ugl sam legala oko 1-2 ujutru a ustajala oko 8-9 u zavisnosti od toga kad brod staje u luku. Generalno je pravilo da u luci prvo izlaze gosti koji idu na organizovane ture(koje su za naše uslove preskupe, nijedna nije ispod 100 dolara po osobi a idu i do 300), zatim ostali gosti, pa tek onda članovi posade (i ja sa njima). Tako da nije bilo preke potrebe da ustajem ranije.
Hrana: doručak 6:30-10, ručak 11:30-14, užina 14-17, večera 17:30-20, ponoćna užina 22:30-23:30h. A ako ste slučajno gladni u po noći, postoji mogućnost naručivanja hrane (besplatno) da se donese u sobu..... Biti gladan na brodu-nemoguća misija. Ne jesti puno- takođe nemoguća misija lol!
Voda na brodu se dobija procesom desalinizacije morske vode, i nije za piće, tako da u pincipu morate kupiti flaširanu vodu da imate u sobi. Na lidu i u restoranima imate da pijete vodu, pa se onda na onoj ponoćnoj užini mogu videti gosti koji pune flaše tom besplatnom vodom...jer kad daš 3000 dolara za kruz, logično je da uštediš koju paru na vodi lol!
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0410
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0611
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0613
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0614
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0612
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0710
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0810
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0910
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0911

Pitate se čemu služi tepih koji vam govori koji jedan u nedelji? Na odmoru ste, nemate potrebe da se zamarate datumima, lako čovek zaboravi i koji je dan, jer pamtite dane ovako: Sutra smo u Kielu a prekosutra smo na moru...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od Blanka 27/7/2017, 10:42

Mimi sjajno,uzivala sam. Cekam nastavak 😍😍😍😍
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od nina :) 27/7/2017, 13:40

pratila sam slike na fb a ovde je jos bolje jedva cekam nastavak mima
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 27/7/2017, 13:50

Bice nastavak nego kako drugacije Very Happy da vas propisno udavim lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od Bobac 27/7/2017, 16:30

Mimi divno. Samo nas davi, uzivam kao da sam ja isla.

Ljubim

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 27/7/2017, 18:18

Kiel, Nemačka... Luka iz koje možete ići za Hamburg...Ali... (mora da postoji ali), uglavnom je nemoguće da stignete do Hamburga i nazad...I da usput vidite nešto osim unutrašnjosti voza lol!
Brodovi u nekim lukama ostaju duže, u nekim kraće, od čega to zapravo zavisi pojma nemam. Npr u Kiel smo stigli tek u 11h, prvo se iskrcavaju gosti...tako da smo mi izašli tek oko 13h.... Taman da malo šetkamo po radnjama, idemo na ručak i planiramo naredne dane na miru. I kupili naš suncokret za euro! lol!
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0315
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0316
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  49210
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  49110
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 27/7/2017, 18:19

Samo da napomenem carrot cake je moje grešno zadovoljstvo, obožavam ga...i teško mi da mu odolim gde god da sam....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 27/7/2017, 18:53

Tallinn, Estonija. Ne mogu opisati ljubav koju osećam prema tom gradu, fantastično očuvan stari grad (kaldrma se podrazumeva), grad koji me je očarao kada sam prvi put kročila pre pet godina.... U samom centru starog grada se nalazi restoran Troika, sa fantastičnom ruskom kuhinjom.... Baš sam primetila sestri kako u Rusiji jedemo u gruzijskom restoranu, u Estoniji u ruskom.... lol!
Ovaj put nisam posetila omiljeni restoran jer smo bili na doručku sa jednim prijateljem iz Njujorka tako da sam protrčala kroz centar na brzinu.... Vratiću se na nekoliko dana kad-tad, ovaj grad to zaslužuje.....
Veoma su ponosni na svoju istoriju, stare zanate, pa po celom centru možete videti prodavce obučene u narodne nošnje iz nekoh srednjeg veka... Mirišu bolje nego što bi mirisali tada lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 27/7/2017, 18:57

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0414
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0416
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0415
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0412
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0413
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0411
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 27/7/2017, 19:03

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0421
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0417
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0420
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0422
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0419
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0418
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0423
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 27/7/2017, 19:06

Ćilibar je veoma značajan na celom Baltiku (75% svetskog ćilibara potiče iz Baltičkog mora), tako da možete kupiti igračke sa ćilibarom, slike ukrašene ćilibarom, magnete, nakit.... Lampe... volim ćilibar i verujte da to ne liči na one ogrlice, broševe i slično što su možda imale vaše mame ili bake....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 27/7/2017, 19:10

Sledeća destinacija je Rusija.... Sankt Petersburg.... ali o tome kad se vratim iz toplijih krajeva lol! lol! lol! lol! lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od Blanka 28/7/2017, 01:19

Mimi uzivam ljubav likeit
Jedva cekam ostatak...
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 28/7/2017, 13:29

Ulovih malo vremena pred put, pa da vam pričam malo o Veneciji Severa (mada svaki grad koji ima kanale tako nazivaju), da pričam o Sankt Petersburgu. 30 sunčanih dana godišnje, prosto se zapitaš šta mu bi da gradi grad na takvom mestu (Petre, Petre svašta ti je padalo na pamet al hvala ti za tu lepotu!!!!).... Samo ću reći da je dva dana za Sankt Peterburg malo! 10 bi bilo dovoljno da se odlučiš šta sve želiš da posetiš i vidiš i onda još 10 da stojiš u redovima da bi ušao u objekte Very Happy
Nenormalna gužva, turista na sve strane.... Svakodnevno u luku staje po minimum 5 kruzera, svaki po 1000-2000 gostiju, pa posada, pa gde su tu turisti koji su došli vozom, avionom, busom,peške.... Ovo je moj drugi put u tom divnom gradu, prethodni put sam uživala u parkovima Peterhofa i obišla Carsko selo, letnje rezidencije, Katarininu palatu....
U Ermitaž nije bilo šanse ući (stoji se u redu satima da bi ušao, a ja nisam imala vremena za gubljenje) a na moju veliku žalost morala sam se odlučiti ili za noćnu posetu Ermitažu ili za gledanje Labudovog jezera, mog omiljenog baleta. A gde ćeš ga gledati, ako ne u St. Petersburgu? Tako da sam se odlučila za Labudovo jezero. Preko dana smo obišle tvrđavu Petra i Pavla i išle na fantastičnu izložbu figura od peska. Obožavam figure od peska, divim se tolikom trudu za delo koje nije trajnog karaktera. Koliko god vremena da imate, curi nenormalno brzo i dok se okrenete, već kasnite lol! Pored Crkva svete prolivene krvi nalazi se fantastični restoran gruzijske kuhinje Cha Cha sa savršenom medovik tortom (prvi put sam tu tortu probala na Tajlandu u jednom ruskom restoranu, i malo je reći da sam oduševljena ukusom i kako se tortica topi u ustima).
Šta reći za Labudovo jezero? Da li postoje reči da opišu moju sreću, da sam u Sankt Petersburgu i gledam balet? Srce mi je puno na samu pomisao.
A onda grand finale, plovidba kanalima i prisustvovanje otvaranju mostova na Nevi! EEEeeeee to je nešto nesvakidašnje i vredi smrzavanja (nije bilo toliko hladno, a i obukla sam se za svaki slučaj, a dobili smo i ćebe na brodu). Svake noći mostovi se otvaraju (i praktično odsecaju delove grada jedan od drugog) da bi brodovi mogli da plove Nevom. Tako da ako ostanete s pogrešne strane mosta (metro radi do ponoći) ostaje vam samo da zagrlite flašu votke i dočekate zoru (figurativno rečeno jer leti baš i nema noći a i sviće oko 3). Dakle prvi put se most otvara oko 1 ujutru i ostaje otvoren sat vremena, pa se spusti. i onda oko 3 se opet otvara i ostaje otvoren do 5 ujutru. Muzika svira, most se otvara.... Fantastičan osećaj. Oko 3 ujutru smo se vratile na brod i plan je bio da ustaemo u 7h da idemo u Peterhof.... Nažalost alarm nismo čule uopšte, i da mi bešika nije pretila pucanjem ne bih se ni probudila... Tako da smo tek u 11h izašle.... Na redu je bio obilazak Crkve svete prolivene krvi, da ispunim sestri želju da uđem u istu. Ateista sam, ne verujem u Boga, crkve ne volim i ne osećam ništa kad uđem u istu, osim nelagode. Nisam ljubitelj ikona, prekićenosti koja krasi pravoslavne crkve, tog preteranog bogatstva utrošenog na.... bolje da cutim Very Happy elem, uđoh u tu crkvu, koja više zapravo i nije crkva (nema službe, čist turizam), sve ikone su rađene mozaicima. Sve to lepo izgleda, ali me nije oduševilo. Lepša mi je spolja iskreno. Slike u narednom postu
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 28/7/2017, 13:58

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  66310
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  65910
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  65710
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  65610
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  64510
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  63410
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  62310
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  61010
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  60110
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  59410
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  58210
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  54010
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 28/7/2017, 14:06

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  74810
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  74010
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  73410
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  71710
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  69510
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  69410
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  67510
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 28/7/2017, 14:38

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0510
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0424
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0615
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0513
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0512
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Dsc_0511
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 28/7/2017, 14:39

Eto toliko od mene za danas. Ljubim vas punoooo
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od Sirijus 28/7/2017, 15:12

wow Mimi uživancija je čitati te. Nestrpljivo očekujem nastavak smajli angel
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od mimi85 28/7/2017, 15:43

Opet ja.... Ne mogu a da na ovom mestu ne postavim i par slika od pre 5 godina. Sankt Peterburg.... Čisto da doživite koliko tamo ima da se vidi..... Peterhof.... možda će se na nekoj od slika videti koliki su redovi za ulazak, šanse nije bilo....ali su parkovi fantastični sa bezbroj ludih fontana, npr ima jedna za koju nikad ne znate kad će da proradi pa vas može i okupati ako tad prođete.... Carsko selo sam imala priliku da obiđem(plaćena tura, koštala ko Sv.Petra kajgana)...i činilo mi se da letim iz prostorije u prostoriju Katarinine palate, a kad smo izašli napolje shvatila sam da sam sate provela unutra....Može se primetiti da sam bila opsednuta plafonima tj njihovom lepotom. Na sve strane možete videti slike objekata posle II svetskog rata, goli zidovi, ruševine zapravo...a Rusi su sve to ponovo izgradili, i vratili sve kako je nekad bilo. Naravno, donosi im to brdo love, ali kad pogledate koliko mi imamo letnjikovaca, dvoraca, pogotovo po Vojvodini koji su pod zaštitom države a propadaju...umesto da se hvalimo našom istorijom, i usput zarađujemo na njoj... Ko je imao priliku da ode u Beočin mogao je da vidi jedno takvo ruglo, Špicerov dvorac.... Kad god prođem pored njega, suze mi na oči krenu...
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_0011
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_0012
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_0010
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_1110
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_1111
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_1112
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_1113
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3310
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3410
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3510
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3511
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3610
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3611
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3612
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3613
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3614
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3710
kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Img_3711

mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od Blanka 31/7/2017, 02:43

Mimi predivno, uzivam prosto. Bas ti hvala na ovim divnim fotkama i pricama o tvojim putesestvijama. osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od Bobac 31/7/2017, 17:11

Oooooooooooooooooooooooooo Mimi, ovo je stvarno divno, nestvarno, divne fotografije i lep putopis. Uzivala sam u svakoj fotografiji i tvojo reci. Putovanja su zaista pravo bogatstvo!

Srbija ima toliko potencijala, samo nekako ne umemo da cenimo, cuvamo i negujemo. Videla sam neke dvorce po Vojvodini, bas im treba ljubavi i osmisliti neke sadrzaje da ljudi razlicitih godina i interesovanja vole da dodju. Valjda cemo se opametiti.

Nadam se da nastavak sledi!

Ljubim



Na

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od sanja 73 31/7/2017, 19:25

Divno Mimice baš baš lepote
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

kako - Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust  Empty Re: Baltic adventure- Kako sam provela letnji raspust

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu