KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

+18
Principessa
micam
Strumfeta78
PalcicaBg
aurora
Sirijus
Blanka
BabyBear
Bubamarica79
ivanicasale
alisa
Eve
Hobbes
Dora1
Zmajuška
Jerapetra
srculence 84
mamadabudem
22 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Bubamarica79 22/7/2017, 09:52

I evo ponovo otvaram dnevnik na ovom divnom mestu sa nadom da ću naoružana vašom energijom doći uspešno do cilja sunny

Pa da počnem, od novembra prošle godine kada sam radila drugu po redu VTO, vreme je baš proletelo. Osim što sam starija za još jednu godinicu, što se verujte ne bi reklo (kaže moje ogledalo :)), ništa se nije značajno promenilo. Sačekala sam da se sve kockice poslože, da se malo ''u glavi'' sredim, odradim sve potrebne analize i opet krenem u postupak jer me čekaju tri lepe blastice. Ne znam kako je to kod vas, ali kod mene se u ovom periodu čekanja često rađala misao da pozovem kliniku i pitam kako su mi deca Very Happy, a kad su na konsultacijama pomenuli reč ''materijal'' dobila sam poriv da se fizički obračunam na tu veliku uvredu!!! Nego, sreća pa sam krhke građe, pokazala bih ja njima Laughing Ali nisam im ostala dužna jer jesam mala ali britkog jezika Very Happy    

Elem, deca su mi u Genesisu, gde su mi na konsultacijama rekli da se javim prvog dana ciklusa jer nisam htela da radim ERA test koji su mi predložili. Saslušala sam njihov koncept programa koji podrazumeva da u pripremi pijem femibion, magnezijum, aspirin i D3 vitamin, a posle transfera će mi od terapije uključiti prednizon i na dan transfera intralipide. Konsultacije sam obavila i sa endokrinologom koji je ipak predložio da startujem sa prednizonom od prvog dana ciklusa, kao i da primim intralipide tog dana, tako sam odlučila tako i da uradim.

I tako, prvi dan ciklusa beše četvrtak, 20. jul kada sam zvala kliniku i uredno se čekirala :) Tog dana sam odmah zvala kliniku BIS Intermedikus kako bih zakazala davanje intralipida (kupila ih u apoteci Igor za 600 din) Odradila sam istog dana KKS i CRP koji sam im odnela i juče primila infuziju koja se prima nekih dva i po sata, tako da cure moje ako se za nju odlučite obavezno ponesite neku knjigu :) Nema nikakvih nus pojava, super sam se osećala, pa kako i ne bih kad su me lepo nahranili masnoćama :)

Ostala terapija koju pijem je Eutirox (100mg 4 dana i 75mg 3 dana) odmah po ustajanju, Prednizon 5 mg (nakon doručka do 8h), Estrofem 3x1, Femibion, Magnezijum, D3, Glukofaz XR 750. UZ zakazan za sledeći petak (8dc) kada će mi vaditi i progesteron iz krvi pa ćemo videti kako stvari stoje.

Inače, meni je endometrijum prilično ok, uvek u prirodnom ciklusu dođe do 10mm, ali su za svaki slučaj uključili estrofem. I ono što sam za razliku od prethodnih pokušaja uvela kao novinu je akupunktura na koju idem dva puta nedeljno poslednjih mesec dana i nastaviću do transfera.  

Za sada potpuno opušteno, da nije ovih silnih lekića i suplemenata za koje mi zvrcka alarm svako malo ne bih ni imala osećaj da sam u postupku.

Eto žene moje, držite mi fige, a ja se javljam sa izveštajem sa UZ .. i naravno ako imate neki koristan savet tu sam  osmeh srce
Bubamarica79
Bubamarica79

Broj poruka : 38
Datum upisa : 26.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od micam 22/7/2017, 12:02

Srecno otvaranje dnevnika,da sve tece lagano i da se tvoje blastice uhvate za tebe i da se druzite narednih 9meseci
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od mamadabudem 22/7/2017, 12:18


Srecno, bubamarooo :)
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Natasa85 22/7/2017, 14:38

Srecno Bubamarice da sve prodje glatko i da bude velika beta! 🙏👶🏻👶🏻
Natasa85
Natasa85

Broj poruka : 48
Godina : 38
Datum upisa : 19.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od srculence 84 22/7/2017, 17:28

Srecno i cekamo lepe vesti osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od srculence 84 22/7/2017, 17:29

Ja imam jedan savet a to je samo opusteno i bez trzavica i razmisljanja negativno . Samo pozitivno:aa15:
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od PalcicaBg 22/7/2017, 20:47

Bubamarice srecno,navijamo jako!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Principessa 22/7/2017, 23:24

Bubamarice, srecno orvaranje dnevnika i da ga zatvoris sa velikim osmehom na licu i jos vecom beturinom! 👏🏼👏🏼👏🏼💪🏼💪🏼💪🏼❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Jerapetra 22/7/2017, 23:48

Bubamarice, neka je sa srecom, saljemo brdo pozitivne energije! srca srca srca srca srca srca srca srca

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Blanka 22/7/2017, 23:56

Bubamarice srecno otvaranje dnevnika.
Zivjele nam blastice ,tj zivjeli mali bebironci pa da se zakace za tebe uskoro i da te ne puštaju osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Zmajuška 23/7/2017, 18:46

Bubamarice, neka vam je srećan i bebićetan ovaj pokušaj. Naslov mi se baš dopada!
igracice igracice igracice igracice igracice
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od BabyBear 23/7/2017, 19:26

Bravo Bubamarice za dnevnik, neka je srecno I da ga zatvoris sa velikom betom, a onda I otvoris trudnicki Very Happy

Super za intralipide. I jeste pravilno da se krene sa njima 2 nedelje pre ET, iako znam da Genesis kaze od dana ET. Dobro je sto si I sa prednisonom krenula ranije.
I ja sam bila uzela intralipide I druzim se sa BISom id prvog dana. Znas da to posle ide na svake 2 nedelje zakljucno sa 12om nedeljom trudnoce. Ja imam jos jednom da ih primim I gotovo Wink

Inace, nece ti svaki put trajati 2,5 sata. To samo prvi put dok se ne vidi kako reagujes na toliko masnoca I zbog, ne daj Boze, neke alergije. Meni sad traju po 1,5 sat.

Navijam jako osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Sirijus 24/7/2017, 08:35

srećno otvaranje dnevnika Bubamarice naša osmeh srce da ga zatvoriš sa jednim lepim trudničkim dnevnikom.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Dora1 25/7/2017, 17:31

Srećno Bubamarice!! radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Hobbes 26/7/2017, 09:14

Srećno Bubamaro! Super ti je naslov sreca
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od BabyBear 26/7/2017, 10:05

Bubamara otvorila dnevnik I odletela Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Eve 26/7/2017, 10:09

Sa srecom Bubamarice i da dnevnik zatvoris otkucajima jednog ili vise srca srca srca
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od alisa 28/7/2017, 09:31

Oho.... kako ja to ne znam da je moja draga Bubamarica otvorila dnevnik??? Very Happy
Ja cu vec da pocnem da navijam Laughing

igracice igracice igracice
b b b
radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost


Ljubim i grlim jako!!! osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od ivanicasale 28/7/2017, 10:45

Srecno bubamarice
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Bubamarica79 28/7/2017, 21:05

Jaooo drage ženice, nisam odletela već kako sam i obećala nastavljam dnevnik posle prvih novosti. Naravno, ispratila sam svaki vaš podstrek i sve lepe želje i mnogo mi znače  ljubav

Danas sam bila na prvom UZ, to je 9dc, i dr je baš zadovoljan jer je endometrijum 9,5 a tu su i tri manja folikula na levom i jedan vodeći na desnom jajniku. Iznenadiše dr ovoliki folikuli bez stimulacije, a iznenadiše i mene. Nego, neka se samo nastavi sa lepim iznenađenjima Very Happy

Vadili su mi i progesteron, nakon čega su mi javili da je rezultat dobar, te da nastavljam sa estrofemom 3x1, a od nedelje ide 400mg utrogestana ujutru i 400mg uveče, a transfer zakazan za idući petak  igra

Bejah prilično zbunjena jer sam očekivala bar još jedan UZ, pa možda još neko vađenje krvi .. da ovaj FET ne prođe baš lako :) ali očigledno ništa od toga. Nadam se da znaju šta rade, jer u suprotnom onaj fizički obračun sa početka dnevnika može lako da se obistini  boks  boks  boks

Ljubim vas sve puno i grlim  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce
Bubamarica79
Bubamarica79

Broj poruka : 38
Datum upisa : 26.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od BabyBear 28/7/2017, 21:25

Pa ne treba ti jos jedan UZV kad je ovaj bio dobar. A I vadjenje krvi sta ce ti? Very Happy
Ti bi samo da radis nesto Very Happy Very Happy Very Happy

Ne znam samo sto su ti utrogestan dali 800 mg dnevno, pogotovu sto ti je pg bio dobar. Obicno se daje 600 mg.

Svakako dican izvestaj I srecno dalje. Jako navijam za tebe osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Blanka 28/7/2017, 22:43

Izvjestaj ti je super! Srecno u sledecim koracima.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Sirijus 29/7/2017, 07:31

Super je to izvestaj Bubamarice srca
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od aurora 29/7/2017, 19:16

Bubamarice, srećno otvaranje dnevnika igracice igracice igracice igracice igracice igracice

U Grčkoj su mi dali 3x200 utrića i bila sam prilično nezadovoljna. Reko u Srbiji se daje 4x200mg a oni Shocked Shocked  Mislim se ne znate Vi naše kapacitete Laughing Laughing
I našli smo kompromis - svaki drugi dan progesteron depo.

A što se tiče bockanja - ima vremena bockaćeš se narednih 9 meseci

Navijamo d d d d d d
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od BiKsi :) 1/8/2017, 15:42

Bubamarice, da uhvatis talas pozitivnih beta ovde i da te selimo na trudnicke ovog meseca!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)  Empty Re: BUBAMARICA 79-Ponovo u igri - deca me čekaju :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu