KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hormonski status

+25
alisa
Principessa
Sirijus
Padobranka
sanja 73
Hobbes
SEZAS
Bobaue
Makija
Nataly17
Nessi
BabyBear
Strumfeta78
Dora1
TrebamNaDijetu
mamadabudem
Blanka
Bundevicav
Lola021
Hande
kaja1981
mimi85
Zmajuška
sanja369
Arwen
29 posters

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Makija 16/12/2017, 10:33

Ma znam sve alisa, ja sam na forumu jer mi je tako lakše, ali doktor je doktor naravno. Sve ce biti u redu Very Happy

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 16/12/2017, 10:55

Makija koliko si dugo kod te dr u Visegradskoj? Jel si bila na nekoj vto?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Makija 16/12/2017, 11:56

Tek od skoro sam u Visegradskoj kod te dr, do tad sam bila svuda, privatni, drzavni vise i ne znam. Bila sam i pre godinu dana kod Spremovicke, ali sam je promenila. Nisam bila na vto. To planiramo da krenemo u proces odmah posle laparo.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 16/12/2017, 13:22

A sto nisi bila zadovoljna sa Spremovickom? Sta ti je ona rekla?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Makija 16/12/2017, 14:12

Pa nije da nisam bila zadovoljna, nemam ništa konkretno protiv nje. Nego je tad, ne znam kakva je situacija sad, bila neuhvatljiva. Morala sam da dolazim u sest da zauzmem mesto ispred saltera da bih bila prva (kao i ostali njeni pacijenti) pa smo trcali gore na uz jer ona je tu do pola osam i posle je nema. Pored toga, rekla mi je par stvari koje su se posle ispostavile kao netacne. To je samo moje iskustvo. Znam i mnogo zadovoljnih pacijenata tako da se ogradjujem.
Jesi li ti isto u Visegradskoj i kod koga ako jesi?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 16/12/2017, 15:07

Ja sam kod Tulicke i super sam zadovoljna sa njom. Mani se privatnih obicnih ginekologa tebi treba dobar reproduktivni ginekolog i endokrinolog, tako da drzi se ovih u Visegradskoj ili ako ides privatno nadji nekog ko se bavi vantelesnom, nemoj da ides kod ovih obicnih.
A bas me zanima sta ti Spremovicka rekla sto se ispostavilo kao netacno .... u svakom slucaju sledeci mesec obavezno ponovi hormone.
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Makija 16/12/2017, 15:29

A jesi li cula nesto za ovu Micićku? Meni je za sada ona ok. Mada je sad na godišnjem, mislim da će me u petak primiti Tulićka, tako su mi rekli.

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Bobaue 16/12/2017, 17:41

Makija moj najiskreniji predlog ti je da zaobidjes Micićku ,vrlo površna ,nezainteresovana i uglavnom odsutna sa posla . Mislim da je Tulićka dosta posvećenija pacijentu. Bar je moje iskustvo takvo .

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Makija 16/12/2017, 19:17

I ja sam za dr. Tulic čula sve najbolje. Pa šta znam, vidim da Micićka ceo decembar nije tu i šetam od jednog do drugog. Ne znam ni kako se menja dr kad bi do toga došlo?

Makija

Broj poruka : 107
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 04.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 16/12/2017, 22:47

Pa probaj sad na pregledu u petak da pitas Tulicku dal mozes da predjes kod nje ...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 16/12/2017, 22:48

Inace radi privatno u ordinaciji Uromedic u Kneza Milosa
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od SEZAS 17/12/2017, 08:57

alisa ::Sezas kako mislis prethodni ciklus nisi imala? Skroz ti ke preskocio ciklus?
Ja bih na tvom mestu ponovila hormone sledeci ciklus obavezno! ... nisam bas sigurna da zbog polipa moze da bude takav hormonski status... visok e2 daje laznu sliku niskog fsh-a  a to moze da bude i znak smanjene rezerve jajnih celija

alisa, mislim da je to u pitanju, smanjenje rezerva jajnih ćelija.Uskoro punim 48.

SEZAS

Broj poruka : 5
Datum upisa : 29.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 17/12/2017, 09:05

Jel se ti spremas na vto sa svojim jc?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Hobbes 8/3/2018, 16:38

Zdravo devojke!
Vezano za priču o klackalici između FSH i E2, meni se iz ciklusa u ciklus oni "klackaju" Rolling Eyes .
FSH 23, LH 18, E2<20pg/ml
FSH   4, LH 10, E2 331pg/ml
FSH 26, LH 12, E2 <5 pg/ml
FSH 22, LH 20, E2 <20 pg/ml
Jasno mi je da stvari nisu dobre, ali kako da znam koliki je u stvari FSH, kad je stalno maskiran? Šta znači ta stalna klackalica?
Tokom svih ovih ciklusa imam po folikul, bude jc, sve pririodnjaci...

b
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 8/3/2018, 19:27

Draga Hobs nazalost nije ti dobar hormonski status... prvo e2 treba da je oko 50 malo vise ili nize i onda je prava slika fsh-a... da je fsh visok generalno vidi se i po LH jer ga on prati... kod tebe deluje da su se zamenili a ustvari nisu vec ti je fsh lazno nizak zbog visokog e2... ta jc sto bude verovatno ne bude nekog dobrog kvaliteta nazalost... na tvom mestu bi dokle god ti to zivci i finansije dozvoljavale gurala sa tim prirodnjacima pa  mozda i ubodete neku jc jos da valja... ako nisi procesljaj temu suplementi za poboljsanje kvaliteta jc iscitaj je .. ne znam sta da ti kazem draga... glavu gore... ima i drugih opcija ljubav
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 8/3/2018, 19:30

Jel si probala mozda sa ciklom da malo stabilizujes hormone? Mozda da posetis endokrinologa ako vec nisi... a hormoni ti setaju jer se blizis menopauzi
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Hobbes 8/3/2018, 22:20

Hvala alisa na odgovoru!
Nisam te samo razumela kako misliš da mi je FSH lažno nizak, zbog visokog E2, kad je upravo obrnuto uglavnom je FSH visok a E2 jako nizak?
Čitala sam to da E2 na 2dc treba da bude oko 50, ali moram priznati da se meni sa E2<20pg/mL na 2dc, desio sasvim lep skok E2 u vreme ovulacije i bilo je jc. Iz takvog pokušaja imamo jedan zamrznuti embrion.
Pijem od suplemenata već neko vreme Profertil, Inofolic, i standardno vitamin D, glukofaž,...
Jasno je da se bližim menopauzi, i ovo što se dešava je čudo obzirom na genetiku, tako da sam svesna svega.
Deo rezultata koje sam navela su pod ciklom 2meseca, sad sam napravila pauzu jer ću da probam sa Femarom jedan mesec...
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 9/3/2018, 05:23

Mislila sam na onaj mesec kad ti je fsh bio 4 a e2 331... fsh je bio lazno nizak ... te oscilacije kad ti hormoni tako setaju su upravo i jedan od znakova blizine menopauze al ako ti je za utehu meni kad je e2 pao na 25 fsh mi je otisao na 60 tako da jos se ti drzis Very Happy
Mozda nisi trebala da prekidas ciklu jer meni je receno da je potrebno minimum 3 do 6 meseci da se hormoni stabilizuju kad pocnes da je pijes ... svakako se nadam da nisi uzela da je pijes na svoju ruku vec u dogovoru sa dr?
Ovo sto si napisala da ces da probas sa Femarom mislis da ides na potpomognut prirodnjak? Da probate da dobijete vise od 1jc?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Hobbes 9/3/2018, 07:05

Da,ciklu sam pocela po preporuci endokrinologa.
Jeste potpomognut prirodnjak sa Femarom. To je ideja ginekologa, pa eto da probam jedan ciklus tako. Zbog toga sam morala da prekinem ciklu. Svakako mislim da je nastavim.
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Sirijus 16/3/2018, 11:08

Merjem ::Pozzic.Ja sam nova na forumu i imam jedno pitanjce.Poprilično sam zbunjena.Zadnjih par mjeseci menstruacija mi puuno kasni.Ciklusi su mi bili 29 dana sada su 32,prošli mjesec čak 42 dana.Dr mi je rekla da su mi jajnici policisticne https://2img.net/i/fa/prosilver/icon_multiquote_off_en.pnggradje,s tim da ja imam problema i sa aknama dala mi je da uradim hormone.FSH mi je 6.1 a LH 4.3 a kako sam procitala LH bi trebao biti veći ako su policisticni.U četvrtak ću zvati dr da ovo pogleda ali sada ne znam jel ovaj omjer ok. Unaprijed hvala na odg 😲

alisa ::Taj odnos fsh i lh je ok al ne mogu se ta 2 hormona gledati odvojeno od ostalih... sigurno ti je dala da radis o testosteron, estradiol, amh?

Merjem ::Dali su mi da uradim 3 hormona.Fsh,Lh i prolaktin.Prolaktin mi je 340.Pila sam kontracepciju i kada je pijem lice mi se očisti skroz.A kada sam prestala piti vrate se problemi.I to u donjem dijelu lica gdje je donja vilica i malo prema vratu.To sve upaljeno bude.Čak mi je i dermatolog rekao da su sigurno jajnici u pitanju.I to sam primjetila da je najgore kada su plodni dani.A sada mi nije jasno prema ovom omjeru ispadne kao da nisu policisticni?
Hvala Alisa na odg.Ja sam stvarno zbunjena

mamadabudem ::E, ovako...9.februara mi je bio 2dc i dala sam krv na KCS -endokrinologiji za hormone štišne žlezde i FSH, E2 i LH. Od tih hormona svi su gotovi osim E2 koji će biti tek početkom aprila gotov jer nemaju reagense zbog tendera?!? E, bem te državo. Inače, sa tim rezultatima treba da se javim Vujovićki.

alisa ::A u zgradi prekoputa, tj u Visegradskoj imaju reagense lol!

mamadabudem ::sad mi ništa ne znači.. Mad  užas kako oni rade

alisa ::Mene zivo zanima sta Vujovicki znaci hormonski status star 2 meseca... za ta 2 meseca fsh i e2 su mogli 2 puta da se promene i to bas drasticno!

mamadabudem ::Ne znam nija , nisam pametna više... Rolling Eyes

Principessa ::Zene, da vas pitam: danas sam vadila hormone, 3.dc (ustvari mozda se to racuna i kao 2., jer sam dobila popodne...), i ovo su rezultati:
FSH: 12
LH: 6.2
E2: 52.5
Testosteron: <0.69
Tsh: 1.29
Ft4: 13.3
Kako vam to izgleda? Znam da je FSH visok, ali ja sam srecna jer je pre 5 meseci bio 18.2, tako da sam ga znacajno spustila. Kako vam deluje odnos sa LH, da li je to mnogo da bude 2:1 odnos?
Inace, od poslednje stimulacije krajem februara ne uzimam nikakvu hormonsku terapiju...
Molim vas da mi iskomentarisete ovo. Hvala 😊🙌🏼

alisa ::Nisu ti strasni rezultati... nisu ni super... odnos fsh i lh govori o smanjenoj rezervi sto znas i bez toga da imas... idealan je odnos kad su sto blize jedan drugom s tim sto fsh treba da bude za nijansu veci... veca razlika izmedju fsh i lh ukazuje na smanjenu rezervu al to ne govori da nemas vise jc... fsh inace varira iz meseca u mesec.... trebala bi da iskoristis i ovaj mesec za kolekciju jer fsh nije toliko strasno visok... e2 ti je gotovo idealan tako da je i fsh podnosljiv... jel ne koristis vise ni onaj gel sto si koristila umesto cikle?

Principessa ::Ne koristim apsolutno nista jos od sredine februara..

alisa ::Super!

Principessa ::Idem na neku bioenergiju samo, cak ne idem ni na akupunkturu. Ako se ispostavi da ovo radi, objavicu svima...kolekciju cu raditi svakog meseca kad god bude licilo da valja, naravno ako bude e2 rastao do sredine ciklusa...bez toga vise ne idem, posto sam se pre 2 meseca ispalila jer ga nisam proveravala, pa ispala losa jc bas...

alisa ::Prati ovaj mesec jel po hormonima bi trebala da bude ok... kakva sad bioenergija? Koliko dugo ides? Dan otvori novu temu ili pisi malo vise o tome na onoj temi o alternativnoj medicini i akupunkturi... bas me zanima

Principessa ::Naravno, cim budem sigurna da ovo radi, objavicu svima. Dok se ne uverim na svojoj kozi, nema smisla da zatrpavam kutak neproverenim informacijama. 😊

Marijamaki ::Fsh 38.79 folekularna
Prolaktin 376
T3 2.24
T4  115.5
Tsh  2.19
Amh  <0.12

Danas mi je 10 ti dan zavrsavam primolut a sutra idem u n sad vasa misljenja ..plizzzz
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Principessa 16/3/2018, 22:46

Nije mi jasno samo koji dan ciklusa si radila ove hormone?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 17/3/2018, 19:18

Ovi postovi su kopirani cini mi se od prosle godine lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Principessa 17/3/2018, 19:23

Ja sam odgovorila na poslednji post koji je od juče, sa stranice Hormoni kopiran.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od alisa 17/3/2018, 19:29

A nisam znala da je taj zadnji od juce... secam se ove nase prepiske iznad od prosle godine zato pomislih da je sve staro lol!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od sanja 73 26/3/2018, 20:48

Ppogesteron 21 dc 0,727 ng/ml već 22dc krenuo ciklus,
zatim radjeni hormoni 2 dc

E2----------------------41,35 pg/ml
FSH---------------------15,1 mIU/ml
LH-----------------------4,58 mIU/ml
Progesteron-------------0,392 ng/ml
Prolaktin-----------------499,1 IU/ml
Testosteron--------------0,086 ng/ml
FT4----------------------16,25 pmoI/L
ultra-TSH-----------------2,46 IU/ml
AMH i Inhibin B čekam rezultat uuuhhh šta kažete na ovu moju zbrku
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hormonski status - Page 9 Empty Re: Hormonski status

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu