KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

+33
micam
Jerapetra
Blanka
bebana81
aurora
zsuki75
saska1
Bobac
Mimi12
Tavita
Rada74
Zmajuška
mimi85
Anka13
ivanicasale
Angie83
Sirijus
alisa
SoJa
Dora1
noja
Vanja80
sanja 73
marina_82
MalaSaJuga
Bobaue
HappyGirl
mamadabudem
fight&faith
SladZana
Vuchica
bobica83
valika77
37 posters

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od sunny.tp 28/4/2017, 17:50

U al ste se raspisale, baš mi je zanimljivo da vas čitam Very Happy
Joj, znam za to da niko ništa ne garantuje, al kad je to jače od nas da ispitamo da l možemo još nešto da uradimo, da l može nešto da se promeni...

Što se tiče tog monitoringa, radi se embrioskopom i imaju ga i Genesis i Ferona , a za ostale nisam sigurna. I zato se pitam šta to ima u Pragu, a nema kod nas? Da li se isplati ići tamo sa par jajnih ćelija? Ko god je van ove priče govori mi o Češkoj kao da je tamo uspeh 100%. Čak mi je moj direktir rekao da tamo idu oni najgori, izgubljeni slučajevi?! Shocked Kako lupaju ljudi!  Al ja sve nešto mislim da je isto kao i ovde, bar po komentarima sa foruma.

Al poenta je u embrioligu! I nerešena misterija kako znati koji je dobar. Balaša iz Genesisa hvale kao. Al ko to može da zna kako oni rade i da li sa svakim isto. Npr. možda zbog velike gužve preko fonda, ne koriste sa svakim embrioskop jer imaju jedan...
Puno mi je srce kad mi dajete savete i rado ću ih prihvatiti. Akumpukturu sam proučavala, problem jeste cena i što mi nije pristupačna, a nisam naišla na neke posebne rezultate, ali mogla bih još malo da ispitam. I Aviva knjigu imam, samo nisam istrajala sa vežbama. Mislim da ću da se vratim na co q10 i dhea. A za spontanu trudnoću su mi uvek govorili da imam šanse možda i više nego sa vto, ali mi nismo hteli predugo da čekamo, a i eto, nikad ništa nije bilo.

Jerapetra, hvala na savetu, tako sam i ja mislila za kariotip. E jedino ASA jer sam baš kod jedne članice ovde videla da je njen muž imao dobar spremogram, ali i asa. Možda još to ispitamo zbig prirodnih pokušaja, kod vto je nepotrebna.

Još jednom vam hvala i puuuno vas ljubim! Idemo dalje osmeh srce
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od BiKsi :) 28/4/2017, 20:40

Sunny, asa su obicno pozitivna ako je aglutinacija prisutna u rezultatima spermograma. Kariotip obicnood losiiih spermograma predlazu, ili sa se ja to istripovala.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od Principessa 28/4/2017, 20:54

Aglutinacija se valjda da popraviti, zar ne? Moj decko je to imao pozitivno, pa je polako alternativom kroz 6 meseci sredio.
A sto se tice embrioskopa, ja iskreno nisam znala da to u Feroni imaju...a sto nam onda ne daju snimke kao sto sam ja dobila iz Praga (kad sam tamo bila na svojoj prvoj vto) nekoliko snimaka, i to na svakih nekoliko sati? Nego nam daju samo poslednju sliku...ili mozda ipak sto Sunny kaze, ne prate svima tako...mada, ja sam placala, tako da bi trebalo da mi daju...bas cu da ih pitam...
Jos nesto, sto se tice akupunkture, ja sam isla nekoliko meseci i nije mi ama bas nista pomogla. FSH ni mak'o nije, a kao trebalo bi da sredi hormone i da njega spusti...Mojoj drugarici koja je isla kod iste dr. na akupunkturu, je bas pomogla...tako da...i to je ocigledno individualna stvar.
Kako god da okrenete, sto bi Biksi rekla, u corsokaku smo.. 😬😏
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od micam 28/4/2017, 23:11

Sunny moje skromno misljenje posle 12 postupaka od tog 3 Betanija,2 Genezis,4 Ferona,3 PFC je da su PFC i Ferona tu negde,Genezis i pored dobrog embriologa zaostaje malo za njima a Betaniju necu da komentarisem.U PFC ima vise embriologa a na celu je Danijel Hlinka ali mislim da on ne radi sve vec je obucio tim i pomaze im,imam utisak da se kod njih ne udubljuju u detalje i cisto je poslovni odnos sa pacijentom,ostalo im je sve na zavidnom nivou sto se opreme tice.Sama dr Sonja mi je rekla da uspeh daje broj pokusaja i da ce se jednom uhvatiti povoljan momenat.AL ZA TO TREBA I NOVCA I ZIVACA.Sad marta smo bili mnogo,mnogo manje ima pacijenata nego pre 3 godine kada je bila nevidjena guzva na klinici a sada je bilo i da nema nikog kad dodjemo.
Ferona ima Vesnu koja je majstor svog zanata i veliki covek prvenstveno i opremu koja prati trendove u svetu,sto se embriologa tice mislim da nisu losi al jos treba da uce i da se trude.Sestre me malo nerviraju mesaju se u sve i ne proveravaju mnogo toga vec same donose odluke vise puta sto bas i nije pametno,a umeju i da komentarisu pojedine situacije neprimereno pa malo smeta.Sto se mene tice ipak Feronu stavljam na prvo mesto.
Oduzih malo al mozda nekom pomogne mada je to samo moje skromno misljenje.
Mislim da tu postoji nesto sto se jos nije dokucilo nigde u svetu i naravno sreca da bi doslo do implantacije.

Ne opterecivati se ni previse vec probati da se opustis i sto spremnija fizicki i psihicki prvenstveno udjes u pricu to je moj stav.Mora jednom doci i nasih 5minuta.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od Principessa 29/4/2017, 00:46

Hvala ti Micam na iscrpnom objasnjenju. Ja mislim da je Prag preskup. Iz svog skromnog iskustva, tj. samo jednog pokusaja tamo mogu reci da kostaju skoro duplo u odnosu na Srbiju (dok saberes sve troskove ukljucujuci inekcije, put, hotel, boravak tamo i sam vto, nema sansi da izadje ispod 5000€), a ipak ne mislim da toliko i vredi sve to tamo. Uprkos sigurno boljim embriolozima i uopsteno opremi, slozila bih se s tobom da je ipak Ferona ispred.
E sad, jedino mi nije jasan ovaj deo price, tj Sonjine teze da uspeh daje broj pokusaja. I sta je uopste "povoljan momenat" kad ti iz pokusaja u pokusaj konstantno zatrpavas svoj organizam hormonima? Ja mislim da sto vise postupaka imas iza sebe (pod uslovom da su stimulisane vto), sve je teze detoksikovati tolike otrove iz organizma i resetovati ga za novi pokusaj...ja sam npr. mnogo teze podnela drugu stimulaciju od prve i uzasno se plasim tolikih gonadotropina i ostalih hormoncina koje primamo za vreme stimulacije...
Prirodnjaci su vec nesto sasvim drugo i to podrzavam ko ima para da ih radi. S druge strane to dosta kosta, jer ako se ta 1 jc ne oplodi onda puknes 1000€ takoreci ni za sta...
Eto i ja oduzih, a nisam htela, izvinjavam se...
Mozda bi trebalo da se otvori nova tema vezana sva ova pitanja koja nas more posle neuspesnog postupka, ali pretpostavljam da posto se Sunny ukljucila u pricu i zanima je, da mozemo i ovde da nastavimo...zapravo i ovo je deo post-terapije, naci neka nova konstruktivna resenja, izuciti sta i kako dalje posle neuspesne vto: sta promeniti, da li pripremu, kliniku, suplemente, sta raditi..?
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od micam 29/4/2017, 10:00

Pa ovako takav  Sonjin odgovor je usledio na moje pitanje zasto ne dolazi kod mene do implantacije kad sam sve uradila sto se trazilo i sto se za sad zna od nalaza i jos je dodala ko otkrije tajnu implantacije imace uspeh 100%,a to za sad nije.Imaju oni neku statistiku koliko % se uspeh povecava sa brojem pokusaja.Ja sam sa slabom rezervom pa imam blage stimulacije sa par injekcija menopura to daje najbolji rezultat imam 2-4 celije sto dodje skoro kao prirodnjak ali kosta vise.
I jos da naglasim taj aspekt novca nekako najbrze prebolim,jeste da je problem i tesko do njega doci,al ako dodje do uspeha onda je nemerljivo sa bilo kojom vrednosti.Novac dodje i prodje potrosimo ga na kojekakve gluposti potrebne i nepotrebne i opet ga zaradimo a uspesna trudnoca i radjanje deteta je nemerljiva sa tom vrednoscu.Moje misljenje je takvo.
Sto se cene u PFC tice jeste skuplje za taj deo put,hotel,hrana a ostalo je isto svugde imas terapiju koju moras kupiti i postupak je ista cena kao ovde jedino sto tamo ko mora donaciju onda je to izbor.
Izvinjavam se za zatrpavanja Sunnynog dnevnika al mislim da mnogima treba da malo razgovaraju i razmene misljenje i ovom aspektu.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 10:39

Imamo mi otvorenu temu https://kutak.forumotion.com/t1281-sta-posle-vise-neuspesnih-ivf-icsi

Ili vec sta vas zanima, da nastavimo tamo, uvek me raduje razmena misljenja, ulenjile smo se u prethodnom periodu.
https://kutak.forumotion.com/f15-iuiivficsi-osnovna-saznanja-o-sterilitetu

Asa se popravljaju i kortikosteroidima.

Pare nisu problem, para nema. lol! Stoji za pare, slazem se, ne zalim nijednog trena sto ulazem u buducu decu, sto sam i u Arsu ulozila, ali sta ce oni koji nemaju, a ja znam dosta takvih parova. Ispucaju preko drzave, podignu jedan kredit, koji otplacuju duze, pa nemaju dovoljno da podignu drugi, ili jedno ne radi, ili nisu prijavljeni rade na minimalce, uh, verujte da se zahvaljujem i sto imam mogucnost da podignem kredit.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 11:26

Jako znace vasi odgovori, narocito kad neko ima iskustva sa vise klinika (nazalost). Mozemo da se prebacimo na drugu temu sto je Biksi rekla.
Ja mislim da definitivno odustanem od stimulacija jer nemaju nikakvu svrhu kod mene. Znaci ostaju prirodnjaci. Kako je kod njih mala uspesnost zbog tog jednog embriona, zato se meni kolekcija svidela, a i svaki ciklus je drugaciji i nikad ne znas kakve jajne celije kada. E jedino to zamrzavanje koliko ih ostecuje, ne znam, ali bi kvalitetni trebalo da prezive.
Principessa, javi kad saznas da li u Feroni koriste embrioskop, ja cu svakako se sad dobro raspitati o svim tehnickim uslovima jer meni dr vise nije bitan, nego samo dobar embriolog i laboratorija!
Micam, postavici ti pitanje na onoj temi sta posle vise neuspelih ivf
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 12:16

E i da kazem za kolekciju - ako ne dodje do oplodnje, plaća se samo aspiracija, oko 50 000, a sa zaledjivanjem je oko 70 000, čini mi se. I tu spada i blaga stimulacija, računaju kao prirodnjak, tako da se mnogo više isplati nego ići u običan prirodnjak i rizikovati da ništa ne bude ili platiti kao normalnu vto, a dobiti dve-tri ćelije. Al, naravno, ni kolekcija ništa ne garantuje, meni i još par devojaka je bila neuspešna, a sada čitam na drugom forumu da je jednoj devojci uspelo. Mislim i da Ferona radi kolekciju, a radi i Jevremova, samo je skuplje.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od PalcicaBg 29/4/2017, 13:03

Sunny kao neko ko iza sebe ima 6 pokusaja i maltene sve odradjene dodatne analize mogu ti reci da i sreca ima veliki udeo u svemu tome.
Ja sam svaki put bila maksimalno pokrivena terapijom,i za ono sto je trebalo i sto nije.Ovaj put samo utrogestan,vitamini i siofor i uspelo je sa embrionima koji su zamrznuti pre 2 godine.A tada su nam vracene savrsene blaste i nista.I uvek su vracani embrioni odlicnog kvaliteta i endo uvek bio super,al nije se dalo.
Sto se Ferone tice i meni su na prvom mestu,ne zato sto je uspelo kod njih vec zato sto imaju prof Kopitovic koja je sjajan strucnjak i koja je sve moguce sto moze da pomogne u implantaciji uvela kao obavezno,a pritom se to dodatno ne naplacuje.Tipa hecing,embriogen,embrio lepak,embrioskop.
Sto se kariotipa i asa tice mislim da nema smisla raditi,ne znam opet,ti odluci.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 14:00

Da, na kraju se sve svodi na sreću. To je ono što najviše frustrira, ali i daje nadu.
Nešto mi glupo da se vraćam kod Kopitovićke Rolling Eyes . Mada što se tiče terapije, ne vidim neku razliku, i u Genesisu sve to daju, a uveli su i lipide, što mi je super.
Ne znam, razmisliću još, pauzu svakako moram praviti, pa ću odlučiti za par meseci.
Hvala vam na savetima srca
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 14:33

Sunny, a koliko je kostala intralipidna terapija? Ko ti je to preporucio? Ajde pisi tamo na onoj temi sta posle vise neuspesnih, ovde nam se info zature, i zaborave.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od Principessa 29/4/2017, 14:42

Sunny, sto se cene kolekcije tice, u Feroni je dosta skuplje.
Ja na bum pre 2 nedelje (znaci prvi sledeci ciklus posle neuspesne stimulisane vto) odem na kontrolu i nadju mi kao taj jako lep folikul od 20mm. Dobijem pregnil, izvade jc, oplodi se, ali posto je bila sumnjivog kvaliteta, ne nastavi da se deli. Ajd oplacem ja i to, iako nisam ni bila svesna sta mi se desava jer se sve desavalo tako brzo i odmah nakon prethodne stimulacije. I kad smo dosli na naplatu, ono opa! 120.000din! Ja poludela! Pitam sto toliko kad nisam ni imala sta da vracam? A oni meni: 60.000 kosta kad se izvadi prazan folikul, 80.000 kad se ni ne oplodi, a 120.000din kad se oplodi, a ne podeli...
Iskreno meni je to preskupa zabava, jer kao ides na kolekciju, od kolekcije nista, pa ti onda na kraju balade tresni 1.000€ za to nista. Osecaj mi je bio bukvalno kao kad mi pauk odnese auto, kao da treba da pocepam tolike pare i bacim ih u kontejner..moj komentar njima nakon toga je bio: mislim da ovakvim cenama uopste ne podsticete ljude na kolekciju, jer za 175.000 mogu da dobijem 2 jc sa sve transferom, i ako tako postavimo stvari, ovo je bacanje para...(to je moje misljenje)...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od sunny.tp 29/4/2017, 14:48

Važi, prelazimo tamo Wink
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 15:00

Principesa, zao mi je za tu neuspesnu deobu, ali deru sa cenama. Svi su podigli cenu prirodnjaka, ali svi, zalosno do bola. Ono, ajde da jos malo zaradimo na necijoj muci. Da pre koju godinu nisu bili 700 evra do 800 maks, pa da covek pomisli drugacije, ovako mi bas deluje pljackanje samo takvo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od Principessa 29/4/2017, 15:04

Pa da...onda i izgubis volju za tim kad ti se sve vrti oko tog mozda-jednog-a-mozda-nijednog embrona...😔
A i nemam ja nista protiv da deru kad imas cemu da se nadas, ali ove "muckove" toliko placati me bas nekako vredja...
Hvala Biksi na odgovoru, selimo se tamo da ne zatrpavamo vise ovde... 😊
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od BiKsi :) 29/4/2017, 15:07

Ja imam protiv kad deru, a ne moraju, ubija me u pojam i vredja mi inteligenciju. Shocked Mad Jer sta to rade sada vise nego pre par godina, pa je duplo skuplje. Nista. Nego je mnnogo vise cura sada raspolozeno za prirodnjak nego pre.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od BiKsi :) 4/5/2017, 17:34

Sunny, ovaj dnevnik ide pod kljuc, a sledeći da ti bude krunisan bar jednim srcem ispod tvog srca!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce - Page 10 Empty Re: SUNNY.TP - Čekamo naše Sunce

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu