KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

2 posters

Ići dole

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!! Empty Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

Počalji od Simona 13/2/2017, 12:28

Drage/i,

znam da već ima tema o knjizi ali pre neki dan mi je Happy javila da konkretno počnemo da radimo na našoj knjizi jer je ona došla na red. Nadam se da ćete aktivno učestvovati pa kad se dogovorimo mogu da izmenim ovaj post sa konkretnim dogovorima. Za sada ovo su moji predlozi:

Snedra i ja smo malo pričale na Zlatiboru da bi možda rok za predavanje priča trebalo da bude do nove godine. To zato što ni knjiga o vto nije još izašla, pa da se prvo to završi. Takodje i da imate dovoljno vremena za slanje priča. Naravno, od Happy sve zavisi pa ako je ona drugačije zamislila odmah menjam ovaj deo.

Stavila bih isto kriterijum da je došlo do zaokruživanja priče, kao što je bilo i u vto priči. Znači ili ste usvojili dete ili ste odustali od usvajanja. Bilo bi možda potresno ali korisno da dobijemo neku priču i o vraćanju deteta. Ustvari ja bih obuhvatila usvajanje sa raznih strana, lepih, ružnih, teških i lepršavih... a i da knjiga donese nešto novo bar za širi krug ljudi a ne da samo pričamo već nešto opštepoznato. Takodje bih pored usvojenih roditelja uključila priče odrasle usvojene dece. Mi smo na blogu Usvajanje dobile i jednu priču biološke majke. Ukoliko od nje dobijem saglasnost i tu priču bih uvrstila (naravno saglasnost bih tražila i od usvojenih). Svako od nas ima priliku da napiše svoju priču i da tu predstavi usvajanje kako želi, radosno, srećno, tužno, tragično... sve to je deo jedne šire slike, sve to jeste...

Priče bi išle uglavnom pod nickovima, bar to je prihvatljivo za mene a pretpostavljam uglavnom i za ostale usvojene roditelje. Ukoliko neko ima želju da piše pod pravim imenom to je svakako i poželjno.  

Verovatno znate da su priče koje smo pisale za blog Kutka ušle već u ovu prvu knjigu. Ako sam ja dobro videla to je Ninina, Snedrina, Lilimarina, Jovanova i moja priča. Možda bi one mogle da budu i u ovoj našoj s tim da svako od nas napiše bar po jednu priču, šta je bilo posle...

Eto to je ono što mi je u prvom trenutku palo napamet a kažem menjaću već ovaj uvodni post.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!! Empty Re: Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

Počalji od HappyGirl 13/2/2017, 20:53

Samo da se potpišem i kažem da se slažem sa iznetim. Tu sam kao penzos Wink da vam dam tehničku i svaku drugu podršku. Samo napred, jedva čekam da vas čitam osmeh srce

Ovo bih posebno naglasila

Simona ::

Stavila bih isto kriterijum da je došlo do zaokruživanja priče, kao što je bilo i u vto priči. Znači ili ste usvojili dete ili ste odustali od usvajanja. Bilo bi možda potresno ali korisno da dobijemo neku priču i o vraćanju deteta. Ustvari ja bih obuhvatila usvajanje sa raznih strana, lepih, ružnih, teških i lepršavih... a i da knjiga donese nešto novo bar za širi krug ljudi a ne da samo pričamo već nešto opštepoznato. Takodje bih pored usvojenih roditelja uključila priče odrasle usvojene dece. Mi smo na blogu Usvajanje dobile i jednu priču biološke majke. Ukoliko od nje dobijem saglasnost i tu priču bih uvrstila (naravno saglasnost bih tražila i od usvojenih). Svako od nas ima priliku da napiše svoju priču i da tu predstavi usvajanje kako želi, radosno, srećno, tužno, tragično... sve to je deo jedne šire slike, sve to jeste...

HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!! Empty Re: Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

Počalji od Simona 18/2/2017, 08:28

Happy drago mi je da si tu i da smo se složile oko uslova za knjigu. Pretpostavljam pošto nema reakcija da su i ostale/i saglasne/i pa objavih postove na fb profilu Usvajanje bloga i fb stranici bloga Usvojeni, usvojena, usvojeno. Otprilike je isto kao i u uvodnom postu ovde ali ću vam ipak ponoviti. Kako i tu piše molila bih vas da javite da li planirate da pišete priče, takodje da li ako su vaše priče objavljivane na blogu Usvajanje želite da one budu objavljene i u knjizi. Pošto ste članice/članovi Kutka možete se javiti i ovde na temu kako bi se ona razvijala ali ako ne želite svakako možete i meni porukom.

Drage/i,

forum Kutak prikuplja priče o usvajanju radi objavljivanja knjige. Pretpostavljam da ne treba da vam objašnjavam koliko bi objavljivanje jedne takve knjige bilo značajno za sve nas. Ovo je prilika da se raspišete i da napišete vašu priču, nešto što biste želeli da ljudi saznaju o vašem putu, kako bi bolje razumeli vas i druge iz usvojene zajednice.

Priča bi trebalo da je završena, zaokružena. To znači ili da ste usvojili dete ili da ste odustali od usvajanja nakon čekanja ili suočenja da roditeljstvo putem usvajanja ipak nije za vas. Ukoliko ste vratili dete iz nekog razloga i imate snage i želje da ispričate i takvo iskustvo možete takodje poslati priču. Sem usvojenih roditelja volele bismo da dobijemo priče odrasle usvojene dece i bioloških roditelja koji su dali decu na usvajanje. Namera nam je da obuhvatimo što više strana, uglova, lepih, ružnih, veselih i tragičnih... sve ono što usvajanje jeste za vas. Priče će biti objavljene pod nickovima a ukoliko želite svakako može i pod pravim imenom.

Možete ih slati na moju mail adresu msimona32@gmail.com. Ukoliko imate neke nedoumice takodje možete pisati tamo ili se uključiti na temu na forumu Kutak. Rok da pošaljete priče je do kraja ove godine. Svakako da bismo znale kako da koncipiramo sve možete nam javiti da nameravate da pišete priču. Takodje ukoliko su vaše priče već objavljivane na blogu "Usvajanje" molim vas da pošaljete dozvolu da budu objavljene i u knjizi.

Temu na forumu Kutak možete posetiti na sledećem linku https://kutak.forumotion.com/t3193-knjiga-o-usvajanju-poleae…

Da nam bude srećno.

Simona
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!! Empty Re: Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

Počalji od Simona 18/2/2017, 16:42

Maki79 je rekla na fb da se slaže da njena priča sa bloga Usvajanje bude i u knjizi :)

Ukoliko objavljujemo opet priče iz prve knjige o vto opet tu su Snedrina, Ninina, Lilimarina, Jovanova i moja priča. S tim što bi bilo dobro da napišete još jednu - nastavak. Ja bih napisala možda neku drugu priču tj nekoliko njih možda. U poslednje vreme nemam neku posebnu inspiraciju za ove teme, valjda sam već dosta toga ispisala pa mi se ne čini da govorim nešto novo, ali ima vremena do kraja godine da inspiracija proradi Wink Rado bih da napišem i nešto što nije bilo na blogu, potpuno novo za knjigu do tada neobjavljeno... No ipak znači da se objavi i ovo što je već pisano, pretpostavljam da će biti i novih čitalaca koji ih nisu čitali na blogu... a da ćemo uz već objavljene dobiti i nove :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!! Empty Re: Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

Počalji od HappyGirl 19/2/2017, 16:40

Obzirom da za priče imate fore do kraja ove godine valjda će za ovih deset meseci doći neka inspiracija Very Happy Sve može i novo i staro i miks :) E sad zašto je bilo bitno da uđu u knjigu o vto, prosto da bi s eljudima predočilo da ima još rešenja ako vto neda željeni reziltat i da se ohrabre i upoznaju i sa tim korakom Very Happy A ova nova knjiga će biti potpuno posvećena usvajanju, tako da ljudi slobodno učestvujte ovo je jedan od načina da pomognemo oni koji tek tabaju stazu kojom smo mi prošli Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!! Empty Re: Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

Počalji od Simona 28/2/2017, 10:39

U medjuvremenu izdata je Miličina knjiga, roman, ali zasnovana na njenoj priči. Možda ćete želeti da je kupite a i ona vam bude inspiracija da se i vi raspišete.

http://jugmedia.rs/napokon-koma-otkrijte-ime-najtrazenije-majke-u-srbiji/
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!! Empty Re: Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

Počalji od Simona 24/5/2017, 12:50

Da vas malo podsetim na knjigu... Ima još vremena ali teče ono... Ako/kad napišete priču javljajte. Ako želite može da se objavi na blogu u medjuvremenu. Ima i novih mama, možda će vam ova tema privući pažnju i ako niste mislile ranije da pišete.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!! Empty Re: Knjiga o usvajanju - POLEĆEMO!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu