KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
Šašava
Simona
Sirijus
lolipop
makica1984
Smrdica
micam
kiki5
Sofija Veks
ganedina
HappyGirl
Ancica 87
Niny
Vanilla
sanja 73
alisa
tiramisu
marina_82
Bobaue
saska1
winni
Zmajuška
dusica78
bak
daduska
MalaSaJuga
Tavita
mamadabudem
BabyBear
Jerapetra
mimi85
Tebi
bobica83
Mimi12
kornjaca
Lija
Blanka
branka86
kolibri5
zumbulcic
jelena.kuburic
masato
BiKsi :)
nina :)
48 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 19/4/2017, 19:15

Jerapetra, mene su boljele ruke i noge u pocetku to je bio bas haos, ali kasnije me pustilo. Mogu misliti kako ti je. Uh,da prestane sto prije. Bas mi zao sto te to snaslo majku mu. Ljubim te osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 19/4/2017, 20:23

Bobo znam kako ti je. Uh ctg!!! Jos ako legnes na onaj do cida,uzas. Drzi se,jos malo. Ko ce ti raditi operaciju,mikovic? Dobro je da ti je dosadno veruj. Ja sam bila dva puta u sobi sa kasnim prekidima trudnoce,peti mesec. Ceo zivot ce mi ostati traume od tih devojaka kroz sta su prosle. Tako da je super ako ti je dosadno.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 19/4/2017, 20:48

Tiramisu obicno idem na onaj u maloj sobici gde si ti.lezala a meni radili pregled Laughing .
To za pobacaje te razumem ali da me neko ne shvati pogresno svi namerni pobacaji ja ne gledam na strasno,surova sam,ali posle prolaska sa roditeljima dece koje imamju probleme,veruj bolje da je tako. Ogugla sam. A cimerke u sobi,hm. Jedna se nije kupala pa otprilike 15dana,klinka koja imala kontrakcije pa se boji da mrdne iz kreveta,koja ne pre ruke posle wc koja misli da smo joj sluskinje e vala ja ne mogu cutim svi smo mi ovde zbog necega. Druga bila ok I.otisla a ova sto je dosla puna sebe tako daaaaa sta reci...samo da sve bude ok progitacu sve
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 19/4/2017, 21:12

Jao, Bobice, podseti me na to ustajanje posle ctg-a, uzas :)))
I na grozni moj krevet u Frontu, jeza.
Kad smo kod duseka, nama se vec treci iskrivio,
menjaju nam jer smo u garanciji, ali brate ni jedan ne valja!
Nismo neki veliki... beba spava u sredini, i tamo uvek ostrvce iskoci, a na krajevima se ulubi.
Ovaj sad sto imamo je bez memorijske pene, ali jos je gori.
Kuku nama, jel ima neki dusek da valja :)

Joj, grozne cimerke, bar da su one ok. Nek idu kuci, da dodju neke bolje!

No, ja se raspisala, a danas sam radila dabl test. Na UZ sve je dobro, rezultati hormona za dva dana. Doktorka kaze da ne moze da se sa sigurnoscu tvrdi, ali joj se cini da je decak.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 19/4/2017, 21:21

Evo, drage moje,  samo da vam se zahvalim na podršci oko ovih mojih dosadnih tegoba i da javim novosti: UZ nalaz hvala Bogu dobar, dečak 1850g, devojčica 1800g, ja se potajno nadala da će dobaciti možda i do 2kg do sada, ali Steva kaže da su super, 2 dana idu ispred i to je ok, a i oni drugi parametri su ok, da vas ne gnjavim sad sa tim. Posteljica zrelosti drugog na treći stepen, malo je zrelija nego što bi bilo idealno, ali je ok. Kaže da je bebama po svim kriterijumima još uvek dobro kod mene i da je vrlo zadovoljan što smo dovde dogurali sa blizancima uprkos mom grliću koji je toliko povećavao opasnost od prevremenog. Pritisak danas 110/80, toliko je u proseku i inače kad merim kod kuće 3 puta dnevno, to je sa terapijom Metildope, ona i da ostane a ja da merim i dalje svakako, ali misli da tu neće biti problema. To je naglasio da mu je zaista najbitnije - da nema tegoba u pravcu preeklampsije, a za karpalni tunel mi je rekao da sam dobro postavila dijagnozu, jeste to i zna da se javi u trudnoći, nažalost osim vežbica nema drugog rešenja u samoj trudnoći jer ne smeju lekovi koji se inače daju za to, ali uverio me je da će sve tegobe prestati čim se porodim i izbacim svu ovu vodu iz organizma i da ću bez problema držati svoje bebice sunny Kaže da je problem kad se ovaj sindrom javi nevezano za trudnoću, a hoće kod nekh zanimanja - npr. ko mnogo sati provodi kucajući, ili radeći na fabričkoj traci, pa je opterećen taj deo šake, tad neće spontano da se povuče, a takođe je  problem i to što kad tegobe dugo traju ,tipa godinama, taj nerv koji je pritisnut se na kraju i ošteti, pa onda treba lečenje ponekad čak i operativno, ali u trudnoći to nije slučaj, tegobe su kratkotrajne i zato može sa sigurnošću da tvrdi da će se povući i da se opustim. I, na kraju - sledeća kontrola za 14 dana, da dođem na Betaniju na CTG i dopler i tada da zakažemo carski rez, moguće da ću tad i ostati u bolnici, zavisiće od nalaza. Držite palčeve da do tada ne bude nikakvih neprijatnih iznenađenja i da protekne sve kako je i isplanirao. Jao, baš se približilo!osmeh srce ljubav

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 19/4/2017, 22:43

Jerapetra bravo za pritisak sjajno! Ako ti je rekao sve tako onda ce tako i biti, proci ce sve nakon porodjaja. Kao i meni sto je pritisak odmah pao nakon porodjaja. Primaklo se,primaklo,jupiiii. Svaka cast,bas ti to dobro guras. Beke su super, tek ce sada da rastu. Ljubimo vas troje srca

Šašava, sad mi reci posto si radila dabl a isto smo godiste a i skoro ista nedelja trudnoce, do kad se on radi, do koje nedjelje?
Meni ova moja kaze da je to statistika samo da u mojim godina to nije pouzdano. Ona je zapela za onaj prenatalni panorama , a ja sam jos u nedoumici sta da radim. v
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobac 20/4/2017, 03:55

Sve savrseno, bravo Jerapetra! Bas se primaklo. Mnogo tih gluposti koje nas zadese u trudnoci, uglavnom se vrlo lako razrese i nestanu nakon porodjaja. Tako ce biti i sa tvojim osecajem u rukama.

Bas se primaklo, jos malo i stizu tvoje srecice!
Poljubac za sve troje ljubav ljubav ljubav

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/4/2017, 08:46

Super Jerapetra, primaklo se. Proci ce ti sigurno ti bolovi. Mozda nece istog dana, jer se voda postepeno izbacuje, ali hoce vrlo brzo. Svaka trudnoca je veliki pritisak na organizam, a tek dve bebe....Mora negde nesto da zaskripi. Srecom, stabilizuje se sve kasnije. A i beke kad stignu, niti imas vremena niti vise razmisljas o sebi toliko. Gledas samo u njih i da tim malim guzama nista ne fali.
Odlicno si ti izgurala sve ovo! Nagrade stizu uskoro beba beba

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 20/4/2017, 09:27

Bravo devojke,drzite se vi dobro,samo nek tako ostane do kraja.

Sasava gde si radila dabl?

Do kad u trudnoci ste pile siofor,meni niko nista ne rece za njega.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/4/2017, 13:47

Palcice, nema univerzalnog pravila. To moras sa endokrinologom da vidis (ili ko ti ga je vec prepisao).
Najcesce se pije prva tri meseca + pola doze u cetvrtom da se ne bi naglo prestalo. Ali ima i zena koje ga piju celu trudnocu.....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 20/4/2017, 14:22

Ja sam poslednji put bila kod endokrinologa pre 2,3godine i tad mi ga je prepisala.Pre par meseci sam radila ogtt i bio mi je ok,insulin 40 posle 120min,nije strasno.I sad ne znam sta da radim,kako da znam kad treba da se ukine,dal treba da se radi opet ogtt ili ne.Moracu ipak da odem kod nje.Trenutno sam na 500mg,tako od avgusta.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/4/2017, 17:16

Ja sam pila 500 tri meseca. Meni je endokrinolog rekla da pijem pola u cetvrtom i da prestanem, a ako osetim da mi se jede slatko da se hitno vracam na terapiju. Srecom, to se nije desilo. Nisam tad radila ogtt.
Ali bih volela ipak da ti neko od doktora kaze sto treba dalje da radis...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 20/4/2017, 19:40

Dobro je, Jerapetra, lepo ste vi izgurali, a sigurno ćete doći vi i do 37. nedelje najmanje. Ako je dr Steva zadovoljan, onda nema razloga za brigu. I jeste najvažnije da nema opasnosti od preeklampsije, a bebići imaju još vremena da nasrastu. Za vaš trojac ljubav
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 20/4/2017, 20:36

Drage moje trudnice kazite mi da li je neka imala slucaj sa visokim tsh na pocetku trudnoce.Naime u stimulaciju mi je bio 1.06 u subotu 7 dan od eta 4.44 povecali mi na 100mg eutiroxa danas sam ponavljala sa betom 12 dan 5.99 povecali mi na 125.Kazu da ne bi da rizikuju pa da se potaju sta bi posle.Sta vi mislite?Hoce li se to srediti?Da li je neka imala iskustva?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 20/4/2017, 20:41

Ivanice, napisala sam ti na Koracima... Možda se javi i naša lavica Bobica - meni je baš pomogla.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od daduska 20/4/2017, 21:29

Juhuuuuuuu
Vidim da me prozivaju 😳
Vidim da ima dosta novih trudnica 😀 Zelim vam ugodne i lake trudnicke dane😘 A uz kutak je sve lakse 😍
Moji (tj mm i svekar) su odlucili da se preselimo u kucu. Trenutno zivimo u malom stanu, na trecem spratu bez lifta, a kako imam izbora oko nekretnina poceli smo sa sredjivanjem..... Uh, nije ni malo jednostavno niti lako. Svakodnevni radovi, majstori, trazenje, kupovina...... Jos su svi radovi u toku,jer svekar ima brdo ideja i rijesenja...... Od grijanja, solarnih panela, renoviranja kupatila, kuhinje,srolarije...... Hoce da mu prvo unuce ima pravi dom! Ja uglavnom trazim sta nam odgovara, i kao pratnja u narucivanju svega 😀
Mi smo danas 37+2. Idemo jednom sedmicno na ctg i cuja je super. Imamo 3200gr! Od sedmog mjeseca grlic skracen, ukljucen utogestan i po mogucnosti mirovanje. Ali pored ovih radova, slabo smo mirovale. 😋 Sve smo kupili, pripremili i sada cekamo....
Imate 😘 od nas dvije
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tavita 20/4/2017, 21:58

Ej, Daduška, baš si me obradovala! Kad ste tako dobre i vredne, oprošteno ti je što se nisi javljala Very Happy Ma cura ti je super, Bog da vas čuva! A i sveki je za pohvalu - treba pripremiti dom za princezu ♡
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 20/4/2017, 23:16

Mah mah lepotice.

Razneze me izvestaji sa uz, Jerapetra, divno, rastu bekanici,a procice sve tegobice kad ih ugledas, veruj na rec!

Bobo, joj, to smaranje kad zapadnu smaracice u sobi, ne znam, imas li slusalice, ako nemas, nek ti donesu, pa muzikicu, i pravi se ga ih ne cujes. LJubac za Dimitrija, verujem da bih se isto osecala. Sto bi Arsenije rekao neki dan, na pitanje mm, pa je li ti nedostaje tablet, on potvrdno klima glavom i vice, da, dostaje mi, dostaje mi! hahahahahahaahh Obozavam kad ima te neke reci svoje, koje su njemu logicne. Kao npr. za pocesi me, kaze ocesi mi, za izgoreti kaze ozgoreti, i sve tako, prefiksi iz i za, kod njega su zamenjeni sa o!

Daduska,lepo ste izgurale vas dve, jos samo malena da iskoci, i divota!

Cure, ja se nadam da vam se ovde uskoro pridruzujem na trudnickim.

LJubac za sve!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 21/4/2017, 08:10

Ivanice evo me,ja sam imala taj skok koji kazu da je vezan za uspesnost vto a posebno skoci kod blizanacke. Meni je bio oko 4 obavezno da se podigne terapija,da se vadi na.dve nedelje I bitno je da ga do neke 8-9nedelje spustis ispod dva. Dr je objasnila da u prvom trimestu da bude ispod dva,posle 12nedelje se vadi na mesec dana a zadnji trimest se tolerise do 3.5. Kako ona kaze malo se tu misljenja kose izmedju endokrinologa I ginekologa ali zna se zasto se ide kod.jednog I ko je sta ucio. Ja sam na velikim dozama a sad pred kraj su mi malo I njili jer mi tsh bio oko 0.5. Spustices ga ne sekiraj se.
Mi smo ok juce bili kod interniste,pritisak skace jednom dnevno,sad cekamo vizitu da vidim hoce li nas pustati bar na vikend. Sinoc sam imala epizodu plakanja,sve me nesto stiglo. Opet problem sa wc koji mi sinoc napravi haos nisu hteli klizmu a ne smem da se napinjem,uzas ali sam se nekako ispraznila ali me zato celu noc boleo stomak. Javljamo se sta dalje ali.bar na vikend da me puste da malo.dodjem sebe I obecav da cu da mirujem.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 21/4/2017, 08:56

Bobice hvala ti,meni su rekli u feroni na pet dana da ga proveravam.Nadam se da ce ti pritisak biti ok da mozes da uzivas u svojoj kucici.Ljubim puno tebe i bebane
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jerapetra 21/4/2017, 11:57

Bobice, držim palčeve da vas puste kući bar za vikend, od jutros razmišljam upravo o tebi i Dimitriju jer znam da je petak.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 21/4/2017, 12:01

Bobice grlimo te i mislimo na vas troje. Za vikend ces kuci da se mazis sa tvojim čedom. Grlim te zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 21/4/2017, 15:19

Oj zene drage, pa ispraznice se uskoro ove strane. Vecina vas je pri kraju. Izdrzite jos malo. Bice uskoro lepih novosti!
Biksi i drugarice cekalice, da se selite ovde sto pre. Bebe, bebe,...samo sto vise beba da bude! beba beba beba

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 21/4/2017, 15:23

Bobo jel vas pustaju kuci?Danas sam ti bila u komsiluku,na odeljenju za vto.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 21/4/2017, 16:12

Evo devojke drage napokon.kod kuce. Danas ctg kao.I.ovih dana bez kontrakcija,pritisak ok,profa me pregledao zatvorena I odlucio da me pusti kuci ali ne za vikend nego na dve nedelje,u slucaju da nesto bude dodjem ranije ako ne za dve nedelje prijem I.porodjaj. bebe su velike tako da nema bojazni za nas.
Jedva sma cekala da udjem u svoje kupatilo I svoj krevet,sad cekam Dimitrija iz.vrtica koji ne.zna.da sam stigal ima da se obradujeeee jedva cekam.
Pisem kasnije
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 38 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu