KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+73
Bobac
zsuki75
Gagagaga
Rada74
danica87
srculence 84
leptirica1977
Hande
Pikseta
sretnazvijezda
nina :)
Vuchica
ganedina
Sofija Veks
jelena*mama2andjela*
noja
ninica2
anasrce
lela1984
masato
HappyGirl
Bekanicaa
kornjaca
enap
libra35
valika77
Ancica 87
Buba82
PalcicaBg
bebana81
Principessa
BabyBear
Angie83
Blanka
Padobranka
Bundevicav
marina_82
alisa
Zmajuška
saska1
zumbulcic
bak
Elenaa
sanja 73
Hugolina
mimi85
bobica83
Tavita
ivanicasale
Jerapetra
tiramisu
Sirijus
mamadabudem
daki_mm
marijaivlada
Dora1
BiKsi :)
jelena.kuburic
Mika
Bobaue
daduska
sanja369
sunny.tp
dusica78
Tebi
mmakica
topalovic
kolibri5
Smrdica
fight&faith
Bubamarica79
Jaka
branka86
77 posters

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 1/3/2017, 13:48

Može da se desi i da je bio folikul ali prazan pa nema žutog tela...koliko ja kontam,ako grešim ispraviće me neko 😘
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 1/3/2017, 13:51

Ti si verovatno bila kod normalnog gin pa zna sta je sta hahaha
Evo šta sam nasla na netu

u ranoj fazi izlučivanja, ili kako ga nazivaju, rano lutealne faze (15 i 18-dnevni ciklus) umjesto praska folikula formira corpus luteum, čiji je promjer 15 do 20 mm (najčešće ove dimenzije manje od dominantnog folikula ).
U srednjem fazi izlučivanja (prosječna lutealne faze), napredujući 19 23 dana menstrualnog ciklusa, “procvat” žuto tijelo povećava u promjeru i 25 mm u 27, te u kasnoj fazi izlučivanja (kasne lutealne faze) žuto tijelo počinje gubiti, a njegova veličina je 10 do 15 mm.

Kazem ja, pitanje za razmisljanje Laughing
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 1/3/2017, 13:55

Hm...baš za razmišljanje 🤔 više ne znam ni ono što sam " znala " 😉
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 1/3/2017, 16:17

Kada sam imala cistu zutog tela dr mi na 4d uz pokazao kako izgleda , kao zvezdica. Ako imas slicicu kod sebe , pogledaj lici li na to. Dobila mikroginon od prof Kopitovic i u sledecem ciklusu je nije bilo.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 2/3/2017, 09:59

e koracaljke moje neke vidim na fb,i pratim sta rade, samo da kazem da navijam za sve vas...
Jako mi drago zbog piksetinog divnog izvestaja,i zelim vam svima uspeh kao kod nje!!!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 2/3/2017, 15:39

Drage moje,molom za pomoc,mojoj drugarici je danas 6dan od transfera. Cetvrtog dana poceli su bolovi u stomaku i pojavilo se braun iscedak. Petog dana isto i primila je progesteron depo i pije utrogeston a pre toga je stavljala vàginalno. E danas ima grebuckanje u stomaku i opet taj braun iscedak. Molim vas napisite mi ako nekog znate da je to imala a sve je bilo ok? Ili ste vi same prosle kroz to.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 3/3/2017, 08:48

Pozdrav za moje curice, treba mi pomoc da rastumacimo rezultate... Drugarica '79 godiste 3dc rezultati: TSH 2,34  FSH 12,8 LH 6,9 PRL 717 (ponovila ga par dana kasnije bio 281) E2 41  AMH 1,13. Na UZ bilo 6 antralnih folikula, dr joj rekla da ima smanjenu rezervu  jc, dala joj 3x25g DHEA da pije (koliko sam skontala jednu na osam sati) Njen muz oligoasteno... Radili su analize u klinici Betaplus u Zagrebu... Njima je ovo ulazak u vto pricu i ovo su im ponudili kao paket potpune obrade neplodnosti... A uradjeni samo hormoni, bakterioloska ispitivanja, uz i spermogram. Ja kad sam joj poslala nas spisak analiza blago je receno, ostala je u soku i nije mogla da veruje. Nit je dr ragovala na TSH, nit je trazila dnevni profil prolaktina...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/3/2017, 09:30

Pa tsh nije strasan... u ref vrednostima je... znam da bi trebao da bude ispod 2 jer skace od stimulacije al vecina dr-a ne reguje kad je oko 2... to bas i nije za terapiju... prolaktin kad je ponovila bio je ok zato joj nisu ni trazili dnevni profi... taj od 717 je verovatno rezultat nekog trenutnog stresa... smanjenu rezervu su konstatovali na osnovu velike razlike izmedju fsh i lh al to jos uvek nije za paniku... mozda joj je i samo takav ciklus da joj je fsh malo visi... jedino sto ne treba da ocekuje da ce da ima bas 10jc na kraju... mogla bi nesto od suplemenata da uzme osim dhea u svakom slucaju... od analiza bi mogla zbog sebe da uradi ogtt ( mada ako joj rezultati i pokazu ir nek tokom stimulacije prestane da uzmima metamorfine pa nek nastavi posle transfera ) , histero je takodje preporucljivo da uradi cisto da vidi da je i u kucici sve ok... a moze i trombofilije cisto za ne daj boze... to je ono sto bi ja na njenom mestu odradila
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/3/2017, 09:32

E i dhea ne mora da se pije na 8 sati moze jedna unutru jedna popodne i jedna uvece
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 3/3/2017, 09:49

osmeh srce Hvala Alisa. Uzima spirulinu, macu, vitamin D (neku veliku dozu), ne znam da li jos nesto...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 3/3/2017, 11:00

Dan , pozzdravljam sve u postupkum navijamo prasimo i mislimo
Stize prolece samo napred zene !!!
Mimi nek proveri prolaktin ponovo pred sam postupak. Ja sam ukljucila terapiju isto je varirao od 150 do 1200 al zbog sveg da bude sigurna
Ljubimo vas sve
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gagagaga 3/3/2017, 19:57

Devojke,kad se leti(u kojim mesecima) ne radi VTO?

Gagagaga

Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/3/2017, 20:45

Ja prvi put cujem za to... radi se cele godine... mozda treba izbegavati ono jul, avgust kad je najtoploje zbog vrucina al se radi i tad koliko znam
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gagagaga 3/3/2017, 21:12

Cula sam da privatne ne rade vto leti pa ne znam od kad do kad je to leto😊

Gagagaga

Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 3/3/2017, 21:51

Ma to mozda zbog godisnjih... najbolje da pozoves kliniku u koju planiras da ides i da ih pitas
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gagagaga 3/3/2017, 22:07

Hocu,hvala puno Alisa

Gagagaga

Broj poruka : 35
Datum upisa : 08.02.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 4/3/2017, 18:18

Srculence 84 meni to lici na lepu trudnocu,Nista ne brini bice to sve ok. navijam za nju.Obavezno javi kad bude radila betu
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hande 7/3/2017, 18:47

Valjda sam na dobroj temi. Isli smo u Feronu na konsultacije, ja sam kao iz udzbenika, doktorka je samo vikala "zena vam je savrsena!". Muz ima cryptozoospermiju (mali broj spermatozoida u ejakulatu). U izvestaju pise da su nadjeni retki spermatozoidi slabe progresije i nepokretni, morfoloski nepravilni. Doktorka je rekla da ja pocnem sa hormonima a da muz na dan aspiracije da uzorak i ako bude isti ovakav da ce mu raditi punkciju. E sad, on ima visi fsh, nizak inhibin b, testosteron je na granici, testisi su mu duplo manji nego sto trebaju biti. Ono sto me buni je zasto su mu rekli da radi punkciju, mislim kako ce da nadju spermatozoide ako on izbaci 20 komada spermatozoida? Drugo sve i da nadju neke spermatozoide prilikom punkcije da li postoji sansa da i oni budu nepravilni? Da li kod ovakvih pacijenata moze da dodje do poboljsanja uz konzumiranje vitamina (ne mislim na poboljsanje u smislu da dobijemo milion, to se nikad nece desiti, vec da tih par spermatozoida bude zdravo)? A trece zasto punkcija a ne biopsija, zar u ovom slucaju punkcija nije kao pucanj u prazno?
Hande
Hande

Broj poruka : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 20.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 8/3/2017, 21:03

Hande, na početku moj suprug je imao istu dijagnozu kao i tvoj, svaki put kada bi nešto našli a to je bilo 2 do 10 komada mi smo zamrzavali. Nakon 1,5 god. nastupila je azzospermia. Fsh mu je bio blago povišen, testisi takođe manji nego što bi trebali biti. Probao je sve, od proksida i nolvadeksa, preko svih mogućih vitamina i suplemenata, semenki sa medom,piskavice, babinog zuba, 9 meseci hormonske terapije i ništa mu nije pomoglo, sada nam je ostala samo donacija.
Mnogi lekari pod pukcijom podrazumevaju biopsiju, barem je nama tako govorila i prof. Vujovići dr. Crnogorac, izgleda da oni podrazumevaju da je to isto a nije. Punkcijom se spermatozoidi uzimaju iz kanala,a biopsijom iz testisa. Možda se ejakulacijom ne izbace svi spermatozoidi pa zato žele da rade punkciju.
Moj vam je savet da sve dok imate spermiće da ih obavezno zamrzavate.
Nadam se da sam ti barem malo pomogla.
Srećno!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/3/2017, 21:24

Beta joj je negativna. Bas mi je zao al bih imala pitanje jel ona dobija ciklus i pored progesterona,da li je neka imala takav slucaj? I koliki progesteron treba biti kada se krece sa stimulacijom?
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hande 8/3/2017, 23:39

Zmajuska zamrzla bih ja da su oni morfoloski pravilni Crying or Very sad moracu da ih pitam onda na sta su tacno mislili u vezi punkcije.
Hande
Hande

Broj poruka : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 20.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 9/3/2017, 08:22

Hande, uvek postoji varijanta da pre aspiracije oni probaju da nađu spermiće u ejakulatu ili punkcijom pa da kada nađu tu ispravne te i zamrznu. Tako dobijaš neku sigurnost da ćeš ih na samoj aspiraciji imati čak i ako ih na sam dan aspiracije ne proizvede. A može da i njemu to bude dodatni olakšavajući psihički momenat. Popričaj sa doktorima i na tu varijantu.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 9/3/2017, 17:53

Treba mi vasa pomoc. Isla sam sad na uz da vidim da li je otisla ona cista/folikul da bih pocela sa klomifenom. I novi skok, ciste nema, ali imam na tom jajniku dva folikula od 13 i 14mm, a tek mi je 3dc. Sto se sad ovo desava? Da li to znaci da mi je fsh otisao u nebesa kad su ovoliki folikuli, a jos nisam pocela sa stimulacijom? Inace, ciklusi su mi nesto cudni, krvarenje mi traje samo dva dana iako mi je endo dobar (bio 12 mm, a sad je 4). A na sve ovo jos me i virus spicio, visoka t me razbi!
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 9/3/2017, 20:02

To su prezistentni folikuli... nisu popucali u proslom ciklusu al oticice do kraja ovog... i ja sam pre neki mesec imala jedan prezistentni od 14mm i otisao sam
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 9/3/2017, 20:04

Al nisam ih imala prosle nedelje, samo taj jedan od 23mm. Sta mislis da l ce mi odloziti stimulaciju? Ne bih volela da posto-poto idem na stim jer mi je ovo o trosku drzave, pa ce mi propasti ceo pokusaj
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 31 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu