KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
Hugolina
zsuki75
Smrdica
Dreamerka
MalaSaJuga
masato
nina :)
anapetrovic
Mika
branka86
Lola021
bebana81
kornjaca
Gorocvjet
Pikseta
HappyGirl
SannI-AlL
Padobranka
Vanilla
Dora1
Mia-ns
mirjanamirjana1986
Blanka
ne gubim nadu
bebko
Bobaue
Mimi12
winni
PalcicaBg
Ancica 87
lela1984
sanja369
Arwen
tiramisu
bak
enap
OKacica
Amna84
jelena.kuburic
mimi85
BabyBear
sanja 73
Zmajuška
ivanicasale
Tebi
Tavita
alisa
mamadabudem
zumbulcic
bobica83
saska1
dusica78
Sirijus
Jerapetra
marina_82
libra35
Vanja80
daduska
BiKsi :)
63 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od masato 1/11/2016, 13:19

Slazem se sa Zmajuskom, nisu retke prehlade u trudnoci, polako, proci ce, bebici to sada ne smeta. Odmaraj. :*
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 1/11/2016, 13:21

Branka smes za grlo srebrnu vodu da njom ispiras grlo, zalfija, al ne gutas samo ispiras. Za nos fizioloski rastvor ili tako neke kapi bez antibiotika i septolete pantenol to sme. iscedi limun, narandzu i kasicicu limuna pa da uzimaj, supice, sto vise tecnosti. Bice to dobro. Meni u sedmom mesecu zagnojilo grlo pa mi sve te cepice skinula srebrna voda.
Pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 1/11/2016, 13:29

Hvala vama devojke, vasi saveti su uvek prva pomoć 😘
Jesam uznemirena jer se plasim za plod a na to sve još i ne znam sta da pijem. Kontrola kod dr tek 25.11. Pa ne mogu sad sto kazes opet medju virusne da bih pitala smem li biljni caj? Ja imam los imunitet inace, i obično kad me ovako uhvati nista sem antibiotika ne pomaze. A to me i brine. Zato bih nekim biljnim preparatima da to sprecim jer poznavajuci svoj organizam samo od sebe nece proci. Samo sto sad vise ne znam ni koji caj smem 😵😕😢
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 1/11/2016, 13:42

Nanu, kamilicu i matičnjak sigurno smeš, kombinacija nane i matičnjaka se preporučuje za mučnine u trudnoći. Mislim da postoji i čaj Josif Pančić za trudnice, Masato ti je napisala koji broj. Znam da je moja drugarca u trudnoći pila njihov čaj protiv bakterija namenjen trudnicama i deci.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 1/11/2016, 14:56

Braniki, razumem te 100%, tim pre što sam u istom sosu. Smirujem sebe ceo dan i mislim da mi uspeva, a jutros sam se jako nervirala. Kažem lepo sebi - nemamo temperaturu, to je najvažnije, panika nikud ne vodi, a prehlada je bilo i biće ih, što reće neko još ranije, teško je 9 meseci ne kinuti i biti savršeno zdrav. Nešto se od ranije sećam da neko napisa da je imunitet trudnice osetljiviji, ako ne grešim. I mene zbunjuju različite informacije sa neta, pa sam prestala da čitam. Danas limunada, supice, voda svakako, malo čaja od nane, za nanu svuda nađoh da sme, a pošto ja sutra htela-ne htela moram kod moje doktorke u Dom zdravlja radi regulisanja bolovanja, ja ću je sve pitati, i za čajeve i za obloge od rakije i preneću ti sve. Znam da ona to zna. Srećom me ona uvek prozove prvu-drugu, pa neću dugo boraviti tamo i to ću sve vreme da stojim fino kraj otvorenog prozora, ja to i inače radim bez blama, otvorim malo prozor i stanem i dišem vazduh spolja. Niko me nikad ne opomene. To radim i u školi kad je sezona gripa, kad god mogu, npr. dok deca rade nešto samostalno.  Shvatam te skroz, kao i sve žene ovde, naravno, ali ipak na kraju mislim da nepotrebno paničimo. Svaka trudnica brine, a mi sa VTO smo posebna priča, to je razumljivo...Sve se da rešiti. Odgovorna si svakako, veoma, i to će izaći na dobro. LJubim te!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 1/11/2016, 15:24

Ierapetra ::Braniki, razumem te 100%, tim pre što sam u istom sosu. Smirujem sebe ceo dan i mislim da mi uspeva, a jutros sam se jako nervirala. Kažem lepo sebi - nemamo temperaturu, to je najvažnije, panika nikud ne vodi, a prehlada je bilo i biće ih, što reće neko još ranije, teško je 9 meseci ne kinuti i biti savršeno zdrav. Nešto se od ranije sećam da neko napisa da je imunitet trudnice osetljiviji, ako ne grešim. I mene zbunjuju različite informacije sa neta, pa sam prestala da čitam. Danas limunada, supice, voda svakako, malo čaja od nane, za nanu svuda nađoh da sme, a pošto ja sutra htela-ne htela moram kod moje doktorke u Dom zdravlja radi regulisanja bolovanja, ja ću je sve pitati, i za čajeve i za obloge od rakije i preneću ti sve. Znam da ona to zna. Srećom me ona uvek prozove prvu-drugu, pa neću dugo boraviti tamo i to ću sve vreme da stojim fino kraj otvorenog prozora, ja to i inače radim bez blama, otvorim malo prozor i stanem i dišem vazduh spolja. Niko me nikad ne opomene. To radim i u školi kad je sezona gripa, kad god mogu, npr. dok deca rade nešto samostalno.  Shvatam te skroz, kao i sve žene ovde, naravno, ali ipak na kraju mislim da nepotrebno paničimo. Svaka trudnica brine, a mi sa VTO smo posebna priča, to je razumljivo...Sve se da rešiti. Odgovorna si svakako, veoma, i to će izaći na dobro. LJubim te!

Hvala draga puuuuno, malo si me umirila, molim te javi mi sutra sve sto ti je rekla da smemo i ako ti nije tesko pitaj smemo li isla mint pastile? U apoteci mi rekli sme, sad citam na netu ne bi trebalo mint, (lud-zbunjenog) Shocked
Javi mi draga usne
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 1/11/2016, 15:26

Javljam ti sve usne

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 1/11/2016, 15:54

samo da vam kazem da smeju i antibiotici tako da samo polako i bez panike... vazno je samo da vas ne potkaci neki jak virus i temperature preko 39... prehlade, upale grla i sl ne smeta
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 1/11/2016, 15:56

Tavita, tince je imala skok tsh od 9, orline od 15, uz betu, samo im je pojacana doza eutiroksa, i sve je bilo ok.
Meni je isto moja dr endokrinolog rekla da je zena ostala u drugom stanju sa tsh od 100, ali takve trudnoce se prekidaju, jer je to stvarno previsoko, zna se da hipotireoza utice na kretenizam kod dece. I sama lecim stitnu vec dugo. . Ovaj tvoj skok nije strasan, veruj mi. Samo je bitno da pojacas terapiju, a ti to jesi. Drzim fige da nas obradujes za koji dan!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 1/11/2016, 16:17

bobica83 ::Tavita ne znam gde ides kod Sumarac ja idem u Zutic i rekose mi da ona nece biti tu neko vreme,koliko rece ide kod cereke u Ameriku pa bolje odmah zakazi. Ja cu sutra zvati da zakazem jer im izasao raspored danas za novembar pa ce tacno znati do kad radi
Bobice, išla sam kod nje u Belmedik. Molim te, pošalji mi u pp broj telefona klinike gde ti ideš, i ja bih odmah zakazala...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 2/11/2016, 09:27

Tavita ne znam jesi dobila moju poruku?
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 2/11/2016, 09:41

Žene moje, noćas sam slabo spavala ali ne zbog treme od sutrašnje bete, već zbog večeri u kafani. lol! Suprug i ja izašli sa društvom da se vidimo na kafi a završismo u restoranu, pa svi navalili jedi vidiš li kako si mršava, popi nešto ( oni ne znaju da mi čekamo betu), uglavnom beše lepo, nismo kasno ni došli kući, ali dyaba nismo mogli da spavamo jer nismo navikli kasno da jedemo u većoj meri.

Branka & Ierapetra, kako ste danas?
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od marina_82 2/11/2016, 10:12

Branka, Ierapetra nadam se da ste danas bolje. ljubav
Zmajuska znaci sutra je taj dan! bb bb  Daj da te povucem za nosic pa da beta bude ogromna! Srecno sutra vv vv vv roda roda roda
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 2/11/2016, 10:28

Zmajuška drzim tvige jako jakooo za sutra i da me sutra obradujes 😊😊😊
Ja sam nocas lose spavala posto mi je kašalj sazreo pa iskasljvam, a i nos se sad zapusio. Ali mislim da prolazi, dok to izbacim i to je to. Nadam se... 😕
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 2/11/2016, 10:40

bobica83 ::Tavita ne znam jesi dobila moju poruku?

Dobila poruku, i upravo odgovorila.
Otkad je promenjeno vreme, a ja nakljukana utrogestanom, ne dočekam 10 budna Very Happy
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 2/11/2016, 10:48

Biksi, uvek imaš pravu reč, i uvek me umiriš. Hvala, ženo, što si tu osmeh srce Da nije Kutka, verovatno bih od preksinoć poludela.
Zmaajuška, navijam iz sve snage za tvog zmajića roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Branka, to je to - prehlada prolazi, bravo!
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 2/11/2016, 10:52

Da postavim i ovdje pitanje Very Happy Posto bih da porucim dosta toga sa I herba da li je neko porucivao iz CG pa da zna koliko jos naplaćuju kada stigne isporuka?
Zelim svima mnogo srece i saljem pozitivnu prasinu i navijam za sve cekalice radost
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 2/11/2016, 11:17

Zmajusks vuceeem i ja jakooooo....i tavita razumem te i ja jedva deset docekam hocu mrem..
Grlim vas jakoooo i vucem sve cekalice...
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 2/11/2016, 12:29

Sto volim ove nase trudnice, sto su nam na Koracima tako cesto, i misle na nas cekalice. Ljubimo vas punoooooo ozdravite nam brzo! A spavalicama zelim da spavaju dok mogu hihihihi
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 2/11/2016, 14:05

Tavita,kad radis betu?
Nataly,narucivala ja za Srbiju. Ne verujem da je neka razlika. Imas na njihovom sajtu da biras da li ces dhl,fedex i koliko kosta. Uglavnom skuplje je ako ces da ti stigne brze ali ja sam jednom narucila da stigne kad god i opet stiglo za 5 dana.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 2/11/2016, 14:22

Hvala Tiramisu, imas pp.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 2/11/2016, 16:38

Tiramisu, betu bi trebalo da radim u subotu, to mi je 12 dan posle transfera... Međutim, pregnil primam sutra uveòe, pa ne znam da li će uticati na rezultat... Šta misitite da li je rano da radim sutra (10.dpt), iako nisma imala blaste? Baš sam u nedoumici.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 2/11/2016, 17:15

Tavita ja ipak volim da sačekam 14.dan i da budem sigurna,, ali ako ne mozes izdržati svakako mora 10.dan beta biti pozitivna. 😉😘
Drzim tvige za veliku betu kad god da radis 🙌
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 2/11/2016, 17:30

Sačekaću subotu, ako me veštica ne preduhitri... Uh, od jutros imam bolove kao pred mestruaciju, i stomak mi je jako natečen...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 2/11/2016, 17:41

Tavita ne brini, tako je i mene, ubijao me je stomak kao pred ciklus a inace nemam bolan ciklus, zato sam i brinula. Stomak mi je isto bio nadut i grudi a onda bukvalno preko noći nista, sve se "ispuvalo" stomak više nije boleo grudi se kao kese ispraznile.. Bas sam upala u bedak ali eto hvala Bogu sve je bilo ok. Evo sutra punih sedam nedelja a i dalje nista od simptoma.
Zato opušteno, bice to sve ok 😘🙌😘😘
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu