KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 15/9/2016, 10:02

Nadam se i ja da ce Trninicka preseci, kad se sve to pocelo desavati u 35-oj nedelji, ona je odmah rekla da ce odraditi carski, da ne muci bebu i mene a kako kaze tesko smo stigli do bebe da bi sad rizikovali, ali me prvo poslala na patologiju da cuje sta oni misle. Kako je plodova voda stagnirala, tako je rekla da mozda jos malo sacekamo da grlic omeksa pa da se prirodno porodim, prosli put kad sam bila u betaniji pricala sam sa njom.
Tebi, samo odmaraj, smirice se i kontrakcije, lenskari i uzivaj.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 15/9/2016, 10:19

Kako volim da citam ove trudnicke strane. javi se neka nostalgija lol! ...O moram uskoro i ja po jos jednu bebu lol!
Ljubim vas sve, uzivajte,mazite i pazite te vase pupe, a kad izadju bice srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/9/2016, 11:20

Tebi ::
Kod nas bolje, bolovi se smanjili, leskarim.Sledeci cetvrtak kod prof.Novakov na redovnu kontrolu pa cemo videti.Do tada leskarenje, mogu priznati da mi ne pada tesko osmeh srce

Ti si na vreme postavila odgovarajucu sliku na profil  b . Sad namesti jastuke, lezi queen i uzivaj.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 15/9/2016, 11:25

markosanja.radosavljevic ::Kako volim da citam ove trudnicke strane. javi se neka nostalgija lol! ...O moram uskoro i ja po jos jednu bebu lol!
Ljubim vas sve, uzivajte,mazite i pazite te vase pupe, a kad izadju bice srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Sanja, pa sto cekas? ljubav

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 15/9/2016, 22:29

Debelice drage predrage,samo da vas zagrlim jednom snazno ovako virtuelno. Mi smo kod babe i djeda na sjeveru Cg i uzivamo, po citav dan skitamo po parkovima i šumama,pripremam skocice na vrijeme za planinarenje,hiking i ostalo, ono sto ima mama i tata obozavaju Very Happy Inace super smo,rastemo, grčići nas jospo malo muče Mad
Nadam se da ste mi sve dobro i zdravo.
Vanjuska, vidi ti s Trninickom sta ti je cinjeti, ona ce ti najbolje reci.
Sanjice, i meni nedostaje trudnoca, jaooo kako je to bilo lijepo stanje to tek shvatis kada prodje, nije to dzabe blazeno stanje Very Happy A ti ne gubi vrijeme nego malom slatkom zvrku drustvo da rodis osmeh srce
Ljubim vas sve redom osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/9/2016, 10:14

Jooj Sanja i Blanka, sigurna sam da sve mi "debelice" zavidimo vama i jedva cekamo da dodjemo u tu situaciju da se samo secamo trudnoce.

I da pitam nesto, najnoviji problem u ovom "blazenom stanju", koje kod mene def to nije. Imam toliko pojacan vodeni sekret, kao da sam se upiskila. Traje vec nekoliko dana unazad. I osecam kao neki bol/pritisak nq grlicu. Bila sam skoro na kontroli, bilo sve ok, uz preporuku mirovanja (ne mora bas strogo, strogo). Znam da se pojavljuje taj vodeni sekret u kasnijoj trudnoci, ali kako da znam da nije oticanje plodove vode? Neverovatno mi je da je u ovoj kolicini, bukvalno skvasim gace.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 16/9/2016, 10:38

Jao Mimi ne bih da te plasim ali meni je to bilo pred porodjaj... visoko mi je pukao vodenjak i tako je curkalo po malo ali sto ti kazes bukvalno mi skvasi gace... idi ti kod dr za svaki slucaj... koja si nedelja?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/9/2016, 11:27

alisa ::Jao Mimi ne bih da te plasim ali meni je to bilo pred porodjaj... visoko mi je pukao vodenjak i tako je curkalo po malo ali sto ti kazes bukvalno mi skvasi gace... idi ti kod dr za svaki slucaj... koja si nedelja?

Ma tek punih 30..

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 16/9/2016, 11:35

Mimi, meni je npr. tako bilo posle amniocenteze pa sam baš bila uplašena. Uglavnom dr mi je rekla da proverim da li curkanje postoji prilikom kašljanja, i ako je tada prisutno da je moguće da je plodova voda. Ceo dan sam kašljala držeći toalet papir i proveravajući. Postoje i neki ulošci koji detektuju plodovu vodu ali to nisam koristila.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 16/9/2016, 11:42

Mimi draga i meni je tako stalno.Plodova voda ne otice, normalne je kolicine, ali je nas utrogestan, ako ga koristis pun vode i to je od njega.Kad sam koristila ceski i neki francuski skoro da nije bilo.Nekad mi se zadesi da ne bude ni od nasega, al cesto bude, te gacice menjam svako malo.
Za taj pritisak na grlic ne znam sta je, mozda neka prehlada, mene je presecalo nekoliko dana i na kraju ispade upala mokracnih kanala.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/9/2016, 12:17

Hvala vam na brzoj intervenciji ljubav
Meni je najlakse da otrcim kod dr, ali oni me vec cudno gledaju. A pojescu se za vikend ako ne odem....
Tebi, slazem se da je ovaj nas Utrogestan sumnjivog sastava u odnosu na druge, i znam kako izglada kad je od njega, ali ja ga nisam stavljala vaginalno kad je ovakva situacija, vec sam ga pila.
Alisa, jesi jos nesto osecala kad si imala to curkanje?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/9/2016, 17:01

Ipak bila kod dr. Sve ok izgleda, uzela briseve, samo jos da proverim urin, da nije neka infekcija. I potvrdila mi je da za takve stvari treba da dodjem i navela bas Alisin slucaj, kad visoko pukne vodenjak.
Uhhhh, vec mi je lakse!
Hvala devojke, da nije vas bilo verovatno ne bih otisla danas nego jos bih tu vecala "da li je ili nije".

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 16/9/2016, 20:48

Dobro je mimi da je sve ok. Nekad kazem da se hocemo poroditi pa da odahnem...Sta nas sve nece snaci u trudnoci.
I ja sinoc umirala od bolova, znaci tresla se i odem hitno u Belmedic, i beba super, a po bolovima doktor kaze verovatno pesak se pokrenuo.I uradim jutros urin i stvarno pesak. Znaci nikad miran ni 7 dana....
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 16/9/2016, 21:12

Tebi ::Mimi draga i meni je tako stalno.Plodova voda ne otice, normalne je kolicine, ali je nas utrogestan, ako ga koristis pun vode i to je od njega.Kad sam koristila ceski i neki francuski skoro da nije bilo.Nekad mi se zadesi da ne bude ni od nasega, al cesto bude, te gacice menjam svako malo.
Za taj pritisak na grlic ne znam sta je, mozda neka prehlada, mene je presecalo nekoliko dana i na kraju ispade upala mokracnih kanala.
 Mimi da ti nisi ovo pitala ja nebi ni pomislila da je nesto drugo osim utrogestan..
Ja ovo imam cesto,jos ja stavljam  dneven uloske i idu mi po 2-3na dan a bude dana kad pravo voda se osjeti i sa uloska ode na gacice..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/9/2016, 21:27

Tebi ::Dobro je mimi da je sve ok. Nekad kazem da se hocemo poroditi pa da odahnem...Sta nas sve nece snaci u trudnoci.
I ja sinoc umirala od bolova, znaci tresla se i odem hitno u Belmedic, i beba super, a po bolovima doktor kaze verovatno pesak se pokrenuo.I uradim jutros urin i stvarno pesak. Znaci nikad miran ni 7 dana....

E pa ja cu sutra, posto postoji sumnja da mi se isto desilo. Jadne i ove nase bebe s nama Sad . Ja mojoj stalno obecavam da cu joj se oduziti za sva maltretiranja kad se rodi. srca srca srca

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 16/9/2016, 22:55

Joj kad se setim ja sam zbog toga ostala u bolnici. Gacice su mi non stop bile mokre. Jurila sam one tracice za ispitivanje plodove vode i nisam ih nigde nasla. Odem kod dr i Mikovic me odmah ostavi na pracenju iako je bilo dovolje plodove vode ali posle svega kroz sta sam prosla nije hteo da rizikuje. Na kraju mi rece da su zlezde vagine popustile od utrogestana i zajedno sa njim dovele do toga. Tada sam bila 6mes. Sta mi je sve padalo na pamet uzas.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 16/9/2016, 23:22

bobica83 ::Joj kad se setim ja sam zbog toga ostala u bolnici. Gacice su mi non stop bile mokre. Jurila sam one tracice za ispitivanje plodove vode i nisam ih nigde nasla. Odem kod dr i Mikovic me odmah ostavi na pracenju iako je bilo dovolje plodove vode ali posle svega kroz sta sam prosla nije hteo da rizikuje. Na kraju mi rece da su zlezde vagine popustile od utrogestana i zajedno sa njim dovele do toga. Tada sam bila 6mes. Sta mi je sve padalo na pamet uzas.

A jesi li tad nastavila sa Utrogestanom ili ne?
Osecaj je odvratan, stvarno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bobica83 17/9/2016, 06:49

Prekinula dpk sam bila u bolnici pa posle nastavila. Opet se pojavljivalo ali u manjoj kolicinu. Ja nikako nisam mogla da ga pijem jer sam imala uzasne vrtoglavice ali zbog cele situacije kroz koju sam prosla morala sam da ga nastavim. Plus sam ja primala progesteron depo na treci dan
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 17/9/2016, 10:41

Po ovome vasem bi ja trebala da to kazem doktorici na sljedecm terminu ...Ja nisam razmisljala da je to nesto sto ne treba biti...Jos uvjek mislim da je od urtiica..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 17/9/2016, 11:57

I meni se to desi ali ne cesto. Isto povezujem sa utrogestanima.
Tebi,i sta sada? Moras da legnes u bolnicu jel?
Mimi,sta je sa tvojim peskom?

Imam pitanje za trudnjace koje su ispred mene. Sad u 24 nedelji moram na EHO dopler fetoplacentalne i uteroplacentalne cirkulacije. Jel to mora striktno u 24 nedelji ili moze i u 25-oj kada imam i kontrolu. Koliko sam shvatila to je nesto vazno jer mi je hematolog rekao da se hitno javim ako nije dobar nalaz.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 17/9/2016, 13:45

Drage moje mislim da sam upravo osetila bebicu beba kao kada misic zatitra. Na svakih par sekundi...nekoliko puta. 8 godine sam čekala na ovaj osećaj. Mm mi nije tu... skroz sam se raspekmezila. Valjda ne umisljam lol! lol!
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 42
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 13:49

Ne znam Tiramisu, mene niko nije nesto posebno slao. Znam da mi inace te protoke kontrolisu, na svakoj kontroli. Ne znam sto bih sad i ne znam gde isla dodatno. Bas si me sad zbunila....

Da li tvoj hematolog zna da kod Jurisica vodis trudnocu, a ne npr u DZ? Svi ovi SF ultrazvuk aparati imaju dopler.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 17/9/2016, 14:12, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 13:53

marina_82 ::Drage moje mislim da sam upravo osetila bebicu beba kao kada misic zatitra. Na svakih par sekundi...nekoliko puta. 8 godine sam čekala na ovaj osećaj. Mm mi nije tu... skroz sam se raspekmezila. Valjda ne umisljam lol! lol!

Jeeeee Marina. Super sto si je tako rano osetila. Ja sam se pekla na tihoj vatri do kraja 22-e nedelje. Nemoj samo da brines ako je nekoliko dana ne osetis, to je normalno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 13:58

Amna84 ::Po ovome vasem bi ja trebala da to kazem doktorici na sljedecm terminu ...Ja nisam razmisljala da je to nesto sto ne treba biti...Jos uvjek mislim da je od urtiica..

Amna, ovim ces se zabavljati krajem drugog i u trecem tromesecju. To sad sto ti malo curne je od Utrogestana, nista ne brini. ljubav

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 17/9/2016, 14:06

marina a kakav ti je bio osecaj ja racunam da mi je jos rano da osetim bebca u 15 sam nedelji i isinoc sam imala osecaj bas kao sto kazes nemogu ga ni opisati nezan strasno ili kao neki malecki baloncici po stomaku par puta jedan za drugim mada mi drugarica rece da je ona njenu bebici pocetkom 16 nedelje osetila smajli angel
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 2 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu