KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 12/9/2016, 17:07

F&F čestitam na bebi!!! likeit
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 12/9/2016, 17:17

Tiramisu, a i ostale trudnicice, šta koristite protiv strija? Ja se mažem šaljićevim striet-om i za sada je sve super. Jeste malo masno ali bitno da ima efekta.
Koje prenatalne vitamine koristite?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 12/9/2016, 17:41

Vanila ja se mackam pavlovicevom lol!  pa se ospem koliko je masno od vrucine i sve tako u krug lol!
Mi smo na femibionu 2 i to 2x1 na dan i 1x1 feroglobin i 2x1 folnak....
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 12/9/2016, 18:18

Vanilla ::Kako smo sve različite 😊 Ja sam u prva 3 meseca izgubila 4kg, sa 56 na 52kg a razlog su bile mučnine i jako loš apetit. Sad imam 8kg više i sve je u zadnjici (kao Kim Kardasijan  lol! ) i stomaku, slabo u sisama, ali ne opterećujem se.. Tako da Amna bez brige, ugojićeš se i ti 😘

Ja sam dobila 7-8. Ali me ne brinu generalno. Brine me sto imam problem sa gorusicom i kiselinom, pa vec od 16-17h imam problem sa jelom. Inace, kila sam skroz neravnomerno dobijala. Postoji sema u knjizi "Sto da ocekujete dok ocekujete bebu", ali sam ja dobijala ili vise ili manje u odnosu na tu semu. Tako da pravila ocigledno nema.
Amna, ali vodi racuna o ishrani, vazno je. Ne o kilima. Organogeneza bebe je u prva tri meseca. Mnogo je vazno sto i kako jedes.

Sto se tice mazanja, tu ne mogu mnogo da se pohvalim. Na pocetku sam se mazala Saljicem kao sumanuta, ali otkad su pocele vrucine, jednostavno-ne mogu! Sva se ulepim, upalim...sijam kao morsko prase. Sad se samo ponekad namazem obicnim mlekom za telo. Strije imam po bokovima, ali te imam odavno (uspomena na mladalacku dijetu). Sad su se samo rasirile i vide se. Ja sam inace stekla utisak citajuci iskustva drugih zena da se strije pojavljuju u 9.-om mesecu, kad stomak odjednom poraste, u zavisnosti od kvaliteta koze, bez obzira da li se mazali ili ne.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 12/9/2016, 20:13

f&F bravo za prirodnjake lol! lol!
mi sutraulazimo u 15 nedelju i za tri meseca ugojila se 3 kg pa racunam ako mi to ostane prosek 1kg za mesec dana nije lose inace slatko mi se uopste nejede na svu srecu.
tiramisu isti osecaj i ja imam cini mi se da mi svaka sisa ima kilo viska i rastu i dalje i bole affraid nama danas stigli rezultati trankility testa i sve je o.k i ipak je decak.... e sada zanima me vase misljenje za fraxi moj hematolog i nije bio za to da ga primam ali mi je prof. Kopitovic odredila kompletnu terapiju hvala bogu uspesnu i rece mi da od danas nema potrebe da primam fraxi d dimer mi je 301 radila pre neki dan kaze savrseno je normalan a nisam ni blizu gornje granice koja je za ovo drugo tromesecje do 1000 samo da ga proveravam na svake 2 do 4 nedelje za svaki slucaj a posle poradjaja obavezno ponovo fraxi par nedelja sta kazete osmeh srce osmeh srce
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od marina_82 12/9/2016, 20:47

I ja pijem Femibion 2. Protiv strija mažem kokosovo ulje i super mi je. Ponekad preteram pa se zamastim ali zato lepo miriše ☺ U novembru prosle godine ostavih cigare pa sam tada dobila koji kilogram. Inače, do sada sam se ugojila  2kg, na moju radost i iznenadjenje, a ulazim u peti mesec. Izbacila sam grickalice i slatkise. Mnogo se krećem. Dr mi daje 12 kg ukupno, garant ću ih do kraja sve nabiti ☺
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 12/9/2016, 21:14

Bitno da vama sise rastu lol!

Malo sam se bila zabrinula zbog mrsavljenja za sedam dana sam to primjetila..al eto citam da nije zabrinjavajuce...Trudim se da jedem manje obroke,raznolike i cesto.

Winni drago mi je da je test dobar ...

Pocinjem da razmisljam o testovima,kako sam vam pisala moja doktorica nije da se sprovode iz krvi jer kaze da sam pod hormonima,ali vidim da vi radite..Da ja ipak trazim da mi uradi nesto??Moram da vidim ima li U BL da to rade..
Ili koliko dole kostaju ,mozda da sam uradim kao i Winni.

Za strije sam od one trudnice ( sa trojkama) saznala da  ona koristi alverde iz dm
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 12/9/2016, 21:55

winni ::f&F bravo za prirodnjake lol! lol!
mi sutraulazimo u 15 nedelju i za tri meseca ugojila se 3 kg pa racunam ako mi to ostane prosek 1kg za mesec dana nije lose inace slatko mi se uopste nejede na svu srecu.
tiramisu isti osecaj i ja imam cini mi se da mi svaka sisa ima kilo viska i rastu i dalje i bole affraid nama danas stigli rezultati trankility testa i sve je o.k i ipak je decak.... e sada zanima me vase misljenje za fraxi moj hematolog i nije bio za to da ga primam ali mi je prof. Kopitovic odredila kompletnu terapiju hvala bogu uspesnu i rece mi da od danas nema potrebe da primam fraxi d dimer mi je 301 radila pre neki dan kaze savrseno je normalan  a nisam ni blizu gornje granice koja je za ovo drugo tromesecje do 1000 samo da ga proveravam na svake 2 do 4 nedelje za svaki slucaj a posle poradjaja obavezno ponovo fraxi par nedelja sta kazete osmeh srce osmeh srce

Ne znam ni sama. Da li ponovo da se vidis sa hematologom, ili da prekines,ali da radis d dimer na maksimum dve nedelje?Jer ovo je d dimer sa terapijom. Pitanje je koliki je bez terapije. Proveri i trombocite,i pitaj da li ipak da predjes mozda na aspirin? to su mi ideje.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 13/9/2016, 06:10

hvala biksi trombociti su na donjoj granici o.k ali padaju pa se dr uplasila da ne odu skroz ispod a kaze i to nije dobro za bebeu ja to nisam znala a d dimer sam i ja mislila na svake 2 nedelj e da proveravam bez obzira sta oni kazu kod hematologa idem 27 tek tad moze strasno a do tada cu ja ovo da ponovim opet a i imama alergisku reakciju na frahi otok crvenilo i svrab i ponjad krv.... Laughing mislila sam i ja aspirin da krenem odmah neznamda li smem sta kazete
hvala amna Very Happy Very Happy
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/9/2016, 11:26

Winni draga, ja ne bih nista na svoju ruku ni dodavala ni oduzimala. Sacekaj da odes kod hematologa. Ono sto znam jeste da inace ukidaju fraxi trudnicama kojima trombociti odu ispod neke granice. Bilo ih je na Kutku, uspesno su iznele trudnoce, iako im je cak i ddimer isao u nebesa.
Aspirin po mom misljenju ti je nepotreban, samo jos dodata hemija. Preporucuje se najvise pre transfera i dok se plod ne ucvrsti zbog poboljsanja cirkulacije. Tvoja beba je vec velika. Meni hematolog nije dao da ga pijem ni u tom pripremnom delu, kaze da on nema uticaj na PAI trombofilije, vec na lupus i ne znam sta jos.
Sve u svemu, nismo svi isti, i ovakve stvari mislim da definitivno samo po savetu lekara treba korigovati.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 13/9/2016, 15:57

trudnice moje citam pisete o kg i o strijama. Ja sam u 12.nedelji bila +6..doktorka htela da me ubije. Prognozirala mi je tada +30 do kraja. Medjutim zeni nisam mogla da objasnim da je bila zima praznici klopa a ja samo lezala tih prvih 12 ned. Do kraja sam dobila 16kg.bez ijedne strije a i mama i sestra su pune strija. Ja sam se mazala kokosovim uljem na mokru kozu onda pavlovickom i posl.mesec onaj piling secer i med.nisam dobila niti jednu..

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mirjanamirjana1986 13/9/2016, 16:00

i da..u porodilistu sam izgubila 8..cr pa sam malo vise izgubila zbog infuzije i ishrane posle inf.u bolnici a stomak malo ostao..sad cu kad malo rana zaceli steznik i bog da me vidi. Al bila sam i ja opterecena steijama i kg. Ali sada kada ga vidim pored sebe sve pada u vodu..koga briga i za kg i za strije. Iako sam propagirala pricu hocu da zivim i posle porodjaja da budem lepa i zgodna..o boze kretena..:)

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 13/9/2016, 16:58

mimi da znas da si u pravu evo ja bas stigoh sa redovne kontrole od gise beba je super smajli angel i ja mu ispricah za frahi a reko imam tek 27 kod hematologa zakazano i on kaze odmah ces kod njega evo ti interni uput samo ga pronadji nesmes da cekas tako dugo sretnemo ga na hodniku a sobzirom da nisam imala kod sebe njegove izvestaje ni nista on mi samo rece vrati se odmah danas na fraxi pa pre nego sto odem na kontrolu da ponovim analize pa cemo videti tako da eto sinoc nisam primila ali eto danas ponovo pa videcemo 27.. Very Happy Very Happy
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 13/9/2016, 19:35

Mene dva-tri dana boleo stomak...I osecam stegne se i tezak mi.I sinoc jedem i bas me presece, a moj muz kaze- joj nemoj vise toliko da jedes, sigurno te boli od silnog jela lol! Medjutim kako se bol nije smirivao, odem kod lekara, kad opet kontrakcije i opet krevet i lezanje, povecao utrogestan i danas je vec bolje.Kaze da smanjim aktivnost, koju aktivnost, jedino kasiku dizem lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 13/9/2016, 20:41

Ne znam kada je vreme da pocnu te lazne kontrakcije,mozda je to to. Kada sam cekala kod Jurisica zadnji put,bio je neki dr.i pricao sa trudnicom (a ja prisluskivala) rekao joj je da popije pola bensedina i ako se smire kontrakcije onda su lazne,u suprotnom da ide kod dr.a.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/9/2016, 20:45

Ajoj Tebi, znaci stroga horizontala. Dobro da si otisla kod dr, da nisi poverovala muzu da je od hrane lol! Lezi sad, sta da radis....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/9/2016, 20:59

winni ::mimi  da znas da si u pravu evo ja bas stigoh sa redovne kontrole od gise beba je super smajli angel i ja mu ispricah za frahi a reko imam tek 27 kod hematologa zakazano i on kaze odmah ces kod njega evo ti interni uput samo ga pronadji nesmes da cekas tako dugo sretnemo ga na hodniku a sobzirom da nisam imala kod sebe njegove izvestaje ni nista on mi samo rece vrati se odmah danas na fraxi pa pre nego sto odem na kontrolu da ponovim analize pa cemo videti tako da eto sinoc nisam primila ali eto danas ponovo pa videcemo 27.. Very Happy Very Happy

Ma tu ima mnogo razlicitih pristupa. Zato je vazno da imas hematologa kome verujes, slusas ga i ne lomis glavu.
U N.Sadu znam da ukidaju fraxi "kad obavi posao".
Postoji i teorija da sve ove nase trombofilije nisu aktivne dok homocistein miruje, da tek kad on skoci treba reagovati.
Moj hematolog je opet "stara skola" i voli da sve osigura. On mi je potvrdio da je fraxi/clexan najbezazleniji lek kad je dugo koriscenje u pitanju i da ne treba rizikovati.
Mi ne znamo ko je u pravu, a i mislim da je to jos nedovoljno istrazena oblast i da ce ove terapije za koju godinu skroz drugacije izgledati.

I neka je beba super, to je najvaznije!!! g g g

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 13/9/2016, 21:19

tiramisu ::Ne znam kada je vreme da pocnu te lazne kontrakcije,mozda je to to. Kada sam cekala kod Jurisica zadnji put,bio je neki dr.i pricao sa trudnicom (a ja prisluskivala) rekao joj je da popije pola bensedina i ako se smire kontrakcije onda su lazne,u suprotnom da ide kod dr.a.

Pocinju krajem drugog trimestra, ali one ne traju dugo. Ja sam stalno u frci da nesto necu prepoznati, pa i kontrakcije, i sve iscitah. Za praksu mi nista ne pomaze, i dalje sam tele. Ali ako bude neki kviz teorijskog znanja, javite mi da se prijavim. doktor

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 14/9/2016, 10:48

Devojke, vi koje radite u privatnoj firmi, da li original izveštaja sa komisije nosite u firmu? Ako neko može da mi odgovori...
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od masato 14/9/2016, 11:38

Izvestaj nosis ginekologu, a doznake u firmu. Ali naravno, mogu iz firme da ti traze, cisto zbog njih izvestaj, mada njima to ne treba za tvoje bolovanje.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 14/9/2016, 13:41

Nosis im kopiju ocene komisije i ostavljas.
Tebi,kako je danas?
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/9/2016, 17:53

A Vanja?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 14/9/2016, 21:28

Evo me Mimi, danas sam opet bila u betaniji, odlepila sam, gledali su bebu na ultrazvuku, kaze dr nista ne vidi, komentar sestre je bio sonda baca senku ne valja uz da predje u drugu ordinaciju. Na kraju, ni jednu meru nije upisala, poslala me kod Trninicke, uz komentar sto dolazim na patologiju zar ona ne zna da odredi koliko ima plodove vode. Navodno, jos uvek ista kolicina, uz komentar, koliko je bilo prosli put, 70, ajde pisi onda 70.
U nedelju idem kod Trninicke u feronu, poslala sam joj izvestaj od dr, koji je bukvalno prazan uz komentar da se javim nadleznom ginekologu, rekla mi je da dodjem.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 14/9/2016, 23:14

E bas su te izmrcvarili. Sto mrzim kad se dr prepucavaju preko tudjih ledja i to u situaciji kad se brines za bebu.
Sigurno ce Trninićka preseci u nedelju, da znas na cemu si. Jesi li planirala CR ili prirodni porodjaj (pre ovih poslednjih dogadjaja)?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 14/9/2016, 23:23

Ne verujem da se tako prepucavaju.To je strasno. Samo mi je ovo prestrasno, preko ledja zene koja strahuje za dete.
Mada sam i ja upoznata sa lekarskim prepucavanjim Mad
Kod nas bolje, bolovi se smanjili, leskarim.Sledeci cetvrtak kod prof.Novakov na redovnu kontrolu pa cemo videti.Do tada leskarenje, mogu priznati da mi ne pada tesko osmeh srce
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu