KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
noja
mirjanamirjana1986
dr mali pariz
mmakica
spring
Vanilla
annci
bak
Bobaue
Nevena77
Ancica 87
lela1984
dusica78
Sofija Veks
Zmajuška
sanja 73
aurora
ivanicasale
PalcicaBg
mamadabudem
zsuki75
zumbulcic
winni
Lola021
bobica83
srculence 84
Amna84
BiKsi :)
Tebi
masato
tiramisu
saska1
Nataly17
tatjanica
Blanka
mimi85
Padobranka
kiki5
nina :)
Sirijus
Vanja80
sareni leptir
Mimi12
BabyBear
Jerapetra
alisa
TrebamNaDijetu
51 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi84 13/7/2016, 19:15

A samo u Frontu rade sa anestezijom?Ja se zaklela da nogom necu da krocim tamo pa makar sve bolnice bile pune ,da cu radije na ulici da se porodim... Rolling Eyes
mimi84
mimi84

Broj poruka : 30
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 06.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/7/2016, 19:22

Kazu da im je za to bitna reakcija pacijentkinje da bi kao znali koji je deo problematican, a i da ne bi kao ludi "gurali" dalje tamo gde je problematicno mesto i da to onda ne bi popucalo, jer sam cula da se i to desavalo. Totalno laicko i plasticno pojasnjenje lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/7/2016, 19:24

Mimi, isto misljenje o Frontu imamo...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 13/7/2016, 19:51

Iskreno da vam kazem, nisam sigurna da je to bas skroz tacno. Malo mi nema logike cela ta prica koju sam i ja cula. Pa u pitanju je tecnost, nije metalna sipka. Pre mi se cini da nece da trose anesteziju za nesto sto po njima nije tako strasno. Jer kome su prohodni jajovodi, nista posebno ne oseca, tu bi bukvalno "bacili" anesteziju. Boli samo kad su zapuseni. Meni su u istoj Visegradskoj u okviru laparoskopije radili hsg, znaci u anesteziji. Sto znaci - moze i tako.
Inace, radila sam ja nju i privatno davno, pod ultrazvukom i to svima savetujem ko moze da plati. Kostalo je oko 200 eura. Dobro, ja stvarno nisam nista osetila jer su mi prohodni jajovodi, ali i kome nisu, kazu da se ta bol ne moze meriti sa onom na klasicnom bolnickom hsg-u. Posle sam tek saznala da sam brinula pogresnu brigu, jer ko ima endimetriozu kao ja, nema zapusene jajovode. Cak stavise, oni su siri nego sto je to normalno.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 19:59

spring ::To ti je sve uracunato u cenu i embriogen i embrioglue

Mislis da sve to rade o trosku drzave ukoliko misle da je potrebno?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 20:00

Mimi12 ::Iskreno da vam kazem, nisam sigurna da je to bas skroz tacno. Malo mi nema logike cela ta prica koju sam i ja cula. Pa u pitanju je tecnost, nije metalna sipka. Pre mi se cini da nece da trose anesteziju za nesto sto po njima nije tako strasno. Jer kome su prohodni jajovodi, nista posebno ne oseca, tu bi bukvalno "bacili" anesteziju. Boli samo kad su zapuseni. Meni su u istoj Visegradskoj u okviru laparoskopije radili hsg, znaci u anesteziji. Sto znaci - moze i tako.
Inace, radila sam ja nju i privatno davno, pod ultrazvukom i to svima savetujem ko moze da plati. Kostalo je oko 200 eura. Dobro, ja stvarno nisam nista osetila jer su mi prohodni jajovodi, ali i kome nisu, kazu da se ta bol ne moze meriti sa onom na klasicnom bolnickom hsg-u. Posle sam tek saznala da sam brinula pogresnu brigu, jer ko ima endimetriozu kao ja, nema zapusene jajovode. Cak stavise, oni su siri nego sto je to normalno.

Meni su prohodni jajovodi a ipak me je bolelo bas,bas
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/7/2016, 20:01

I meni je tako bilo Ivanice Sad
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od spring 13/7/2016, 20:10

Ivanicasale ja sam dobila papir tj.cenovnik sta sve obuhvata vto imas tri opcije sa jednim embrionom,sa dva embriona i sa tri ili vise.Sve tri opcije podrazumevaju iste stavke sve sto smo do sad pomenuli,samo treca ima dodatno jos zamrzavanje ako bude vise embriona i ona je naj skuplja 250.ooo hiljada,naravno lekovi nisu uracunati jer je terapija individualna!
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od spring 13/7/2016, 20:14

Da li mi placali iz svog dzepa ili oni naplatili od drzave njima je svejedno,pa mene je profesorka ubedjivala da idemo preko programa jer nikada nismo isli sve smo sami finansirali rekla mi je da ne placamo kad mozemo to da iskoristimo,ali moj suprug nece,kaze ne treba mu nista od drzave Wink
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 13/7/2016, 20:23

Sto se tice hsg-a i meni je sestra rekla da kad su prohodni onda ne boli sto i ima logike jer kako se spusti jc bez da boli... vas koje je bolelo mozda su vam bili malo zapuseni jajovodi i uspeli su da ih otpuse, prosla je tecnost , a hsg se zove i produvavanje jajovoda... meni su toliko zapuseni da se na snimku lepo vidi da tecnost nije ni usla u jajovode a mene je od bolova uhvatio i grc u preponama... i bas sam se pitala kako li i rade sa anestezijom, kako znaju kad treba da stanu sa ubacivanjem kontrasta?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 20:38

spring ::Ivanicasale ja sam dobila papir tj.cenovnik sta sve obuhvata vto imas tri opcije sa jednim embrionom,sa dva embriona i sa tri ili vise.Sve tri opcije podrazumevaju iste stavke sve sto smo do sad pomenuli,samo treca ima dodatno jos zamrzavanje ako bude vise embriona i ona je naj skuplja 250.ooo hiljada,naravno lekovi nisu uracunati jer je terapija individualna!

Da znam da je terapija individualna.To je onda odlicno.Hvala

A sta mislis da li da idem ranije na konsultaciju kod nje da bi mi ona radela i vto posle?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 20:39

alisa ::Sto se tice hsg-a i meni je sestra rekla da kad su prohodni onda ne boli sto i ima logike jer kako se spusti jc bez da boli... vas koje je bolelo mozda su vam bili malo zapuseni jajovodi i uspeli su da ih otpuse, prosla je tecnost , a hsg se zove i produvavanje jajovoda... meni su toliko zapuseni da se na snimku lepo vidi da tecnost nije ni usla u jajovode a mene je od bolova uhvatio i grc u preponama... i bas sam se pitala kako li i rade sa anestezijom, kako znaju kad treba da stanu sa ubacivanjem kontrasta?

To stvarno neznam kod nas se radi na obicnom rengenu pa zato mora na zivo,mozda veci centri imaju novije aparate pa vide dokle treba da idu.
To je moja predpostavka naravno
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 13/7/2016, 20:56

Estradiol mi je danas 190 😎😎 Noćas u 03:30 je stop, u petak aspiracija.
Danas su mi se videli i mali antralni folikuli. Pojma nemam šta mi se to dešava, ali mi se sviđa. Danas mi je 4 dan mc. Dogovor za posle aspiracije je sledeći: da vidimo šta ćemo sad da uradimo u petak, pa odmah u subotu krećem sa femarom i tri menopura (svaki dan po jedna). Pratimo folikule i nakon 6-7 opet aspiracija, zdravlje Bože !!
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 13/7/2016, 21:00

Kojigod slucaj da je u pitanju, zaostalo je pustati nekog da trpi toliku bol, eto npr kao Alisu, i ne dati mu anesteziju. Ja sam upoznala devojku dok sam tamo lezala koja je bila u takvom stanju kad su je doveli u sobu, da smo mi mislili da je stigla sa operacije. Tek kad je dosla sebi posle nekoliko sati, ona nam rece da je zapravo sa HSG. I sa kim ona tokom intervencije u tom stanju moze da saradjuje? To stvarno nije humano ponasanje.
Nekada su pod istim izgovorom radili kiretaze bez anestezije. Zato meni taj izgovor ne pije vodu. Ko zna od doktora da radi-zna. Ko ne zna, svejedno mu je da li je pacijent u anesteziji ili nije.
Ili bar da anestezija bude izbor pacijenta....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 13/7/2016, 21:03

Inace sam danas dobila hp nalaz od punkcije hemoragicne ciste od proslog puta. Kažu sve ok, nema uzrujavanja - pao mi je kamen sa srca. Pitala sam takođe i za UZ HCG (zbog hidrosalpinga koji imam) kaze nema potrebe, nisam ja kandidat za to. Uglavnom, ostaje mi za sledeci ciklus da uradim histero i eru (o jednom trošku anestezije 😊 ).
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 13/7/2016, 21:03

http://poliklinika-ginecej.hr/hssg/ vidi se kontrast boja ,evo link i slike

Ja sam radila prosle godine histero i laparo pod anestezijom,tri male rupice na stomaku vise se i ne vide . Nisu me ni pitali sta bi :-)

Nesto citam ovo vase pisanje i kontam..Pa te nove klinike sto su otvorene,po kom principu rade?
Da li u tu kliniku moze par da ode,prvo razgovor onda lista po redu sta se ispitiva sa cijenama?Posebno musko,onda zena od hormona po tacnim danima ,svih pregleda osnovnih ,maternice,jajnika ,grlica, svih ostalih dodatnih hormona dhea,amh, itd.. ...Sa uredno napisanim datumima kad na sta doci i na kraju svega razgovor i dijagnoza?? Zar im to nije svrha ??
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 13/7/2016, 21:11

Jelenko, al' si se dala u proizvodnju! Kod tebe nema vremena godisnjih odmora, sve tri smene stalno rade! Svaka cast!!!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 13/7/2016, 21:30

ivanicasale ::
spring ::Ivanicasale ja sam dobila papir tj.cenovnik sta sve obuhvata vto imas tri opcije sa jednim embrionom,sa dva embriona i sa tri ili vise.Sve tri opcije podrazumevaju iste stavke sve sto smo do sad pomenuli,samo treca ima dodatno jos zamrzavanje ako bude vise embriona i ona je naj skuplja 250.ooo hiljada,naravno lekovi nisu uracunati jer je terapija individualna!

Da znam da je terapija individualna.To je onda odlicno.Hvala

A sta mislis da li da idem ranije na konsultaciju kod nje da bi mi ona radela i vto posle?

Ivanice, mene su zvali iz Ferone i pitali za kog lekara zelim da se opredelim, ja sam izabrala dr Kopitovic i nije bilo nikakvih problema, mada ja sam napomenula da sam vec ranije bila kod nje privatno na konsultacijama (ovo je sad o trosku fonda). Mogla sam je izabrati i bez toga, cini mi se da ne bi bilo nikakvih problema.
Sto se tice hecinga, pitala sam ih u mejlu jos pre mesec dana, uracunat je u cenu postupka kada radis kod njih a preko fonda. Medjutim, nije automatski uracunato sve sto jednom paru treba. Primera radi, nama treba PICSI metoda, pitala sam ih i rekli su moze, ali da doplatimo za nju, jer drzava placa samo klasican IVF i ICSI. Zato nisam sigurna da li su embriongen i embrioglue automatski uracunati kada placa fond, moja pretpostavka je da nisu, ali naglasavam, samo moja pretpostavka. Spring je radila privatno, ako ne gresim. Ja planiram da ih pitam i za embriogen i embrioglue i monitoring, pa cu preneti odgovore, a i ti ako zelis mozes da im napises mejl i pitas ih sve sto te interesuje, meni su uvek na sve odgovorili.


Poslednji izmenio Ierapetra dana 13/7/2016, 21:32, izmenjeno ukupno 1 puta

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 13/7/2016, 21:31

Amna84 ::http://poliklinika-ginecej.hr/hssg/  vidi se kontrast  boja ,evo link i slike

Ja sam radila prosle godine histero i laparo pod anestezijom,tri male rupice na stomaku vise se i ne vide . Nisu me ni pitali sta bi :-)

Nesto citam ovo vase pisanje i kontam..Pa te nove klinike sto su otvorene,po kom principu rade?
Da li u tu kliniku moze par da ode,prvo razgovor onda lista po redu sta se ispitiva sa cijenama?Posebno musko,onda zena od hormona po tacnim danima ,svih pregleda osnovnih ,maternice,jajnika ,grlica, svih ostalih dodatnih hormona dhea,amh, itd.. ...Sa uredno napisanim datumima kad na sta doci  i na kraju svega razgovor i dijagnoza?? Zar im to nije svrha ??

Amna, ja sam isla na neku slicnu verziju hsg pod ultrazvukom, ali ovo o cemu smo pisali je staromodni hsg u drzavnoj bolnici gde ne daju anesteziju da bi otprilike po nivou bola mogli da vide mesto i tezinu zapusenosti.

A sto se tice privatnih bolnica i lecenja steriliteta, one jesu bolje, ali nije ni tu idealno. Daju oni smernice parovima, ali na kraju je manje vise sve na tebi i istrazivackom radu. Hvala Kutku!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 13/7/2016, 21:32

Winniiiii? Javi se!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 13/7/2016, 21:33

Jelenko, bravo! Bas si se dala u proizvodnju, sto rece Mimi!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 13/7/2016, 22:01

Stvarno nema Winni!!! Nadam se da je ok!!!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 22:02

Lerapetra hvala ti,poslacu im kako cim prodjem komisiju u Nisu.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/7/2016, 22:03

A stvarno sta je sa wini?Mozda je zaspala ranije
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 13/7/2016, 22:50

Ja sam cula da se neka zena vracajuci se sa hsg iz fronta onesvestila kod zelenog venca. Tuzila ih je i uzela debele pare. Od tada rade sa anestezijom i prate taj jedan dan u bolnici.
Ja sam inace za anesteziju uvek kada moze.
To za kiretazu na zivo je grozno.
Sta li nam je sa winni,rece kod lekara ide uvece. Bilo bi lepo da se javi pa da polegamo ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu