KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+57
sareni leptir
bobica83
Lyanna
MaloMorgen
Bundevicav
enap
Bubamara
ivanicasale
Padobranka
Eho
jelena.kuburic
Vuchica
Niny
mirjanamirjana1986
winni
AriesGirl
lela1984
Ancica 87
alisa
SoJa
Vanja80
Zmajuška
nina :)
dada88
Amna84
saska1
Pahuljica29
bak
aurora
Mika
Arwen
tatjanica
sanja 73
sunny.tp
libra35
Mimi12
BiKsi :)
zumbulcic
kiki5
Bobaue
PalcicaBg
Sirijus
Blanka
MalaSaJuga
Tebi
Dora1
BabyBear
Jerapetra
tiramisu
srculence 84
Vanilla
mimi85
noja
ahosame
Nataly17
Nevena77
zsuki75
61 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lyanna 30/5/2016, 18:10

Zmajuška, hvala ti, srce si.

Pratila sam vredno skoro sve teme, ali sam se u poslednje vreme umorila, pa rekoh da vidim da li u međuvremenu ima nekih novih ideja na staru temu. Radila sam i OGTT, te meni davne 2012, insulin je bio blago povišen, dr Šarenac smatrala da je to normalan odgovor, nije prepisala terapiju, ali dr Biljana koja je u to vreme radila kod Ivanovića jeste prepisala minimalnu dozu siofora, za svaki slučaj, i uzimala sam ga i tokom narednih postupaka.

Eto, vitamin D nisam nešto kontrolisala, ali sam sama uvela vitamin D kao suplement i sunčam se kad god mogu, ne može da škodi.
Lyanna
Lyanna

Broj poruka : 96
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 30/5/2016, 18:11

Lyanna evidentno vam je los kvalitet jajnih celija ili spermatozoida pa su losi i embrioni... jel ste nesto radili na popravljanju kvaliteta? Jel ste pili nesto od suplemenata? Od tog velikog broja jc jel su se sve oplodile pa se nisu pravilno razvijale ili sta? Kakvi embrioni su ti vracani? .... Mozda da pred sledeci postupak poradite na popravljanju kvaliteta... imas temu suplementi za popravljanje kvaliteta jajnih celija pa je iscitaj... Srecno! Very Happy
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lyanna 30/5/2016, 18:27

Pili smo sve što smo pronašli na internetu. MM: proxeed, mešavinu sa medom i semenkama, L arginin, L karnitin, Zn, Se, vitamine B, C, E, Q10, verovatno sam nešto zaboravila. Ja sam pila vitamine B, C, D, E, Q10, folnu kiselinu, riblje ulje, Mg, Zn, Se... Probali smo i jednom da ništa ne uzimamo tokom postupka, čisto da i to pokrijemo. Zdravo živimo, ne pušimo, aktivni smo, u prvoj polovini tridesetih, dobra rezerva jajnih ćelija, spermogram bude po 15-30 miliona u uzorku, ima pokretni i normalnih formi. Poslednji put od 20 dobijenih, 16 oplođenih, a na kraju nijedna nije dogurala do blaste, vratili četiri trećeg dana, dovoljno govori da ih nisu smatrali previše kvalitetnim.

Volela bih da nam kažu da li je problem u jajnim čelijama ili spermatozoidima, potpuno sam otvorena za ideju donacije, ali niko ne može da kaže šta je tačno problem.

Hvala puno na idejama, ja svakako nisam bila precizna u prvoj poruci, ali veterani smo već u ovoj priči i imam utisak da smo sve već probali.
Lyanna
Lyanna

Broj poruka : 96
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 30/5/2016, 18:34

Lyanna, jedino vam nedostaje faktor sreće po svemu sudeći, a meni se čini da je to ponekad najvažnije i možda presudno.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 30/5/2016, 19:48

Lyanna jeste razmisljali o ERA testu? Potrazi po forumu, ili netu. DHEA? Vidi malo po temi o suplementima, ima svasta novo nesto, proxeed za zene.... Stitna zlezda? Hormoni stitne ok?

Imunologija, antitela? Ne znam kad si ih radila, meni su posle neke vto antitela skocila drasticno (ANA) a do tad ih nije bilo. Mozda ponoviti ako su to analize starije od godinu dve. To sve moze na uput

Histeroskopija?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 30/5/2016, 19:49

Zmajuska bas bezveze. A za prethodne vto su spermice nalazili u uzorku ili ...?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 30/5/2016, 20:02

Tiramisu, cestitam, divno za dva srca! d d
Zmajuska, ja se nadam da ce ipak pronaci nesto ili da cete se odluciti za donaciju ako ne moze na ovaj nacin, razumem da suprugu treba vremena, nije lako odluciti...
Lyanna, zelim ti da se i taj faktor srece ukljuci sl. put, ne znam sta pametno da napisem na ovu temu koju si zadala a o kojoj i sama cesto razmisljam, jer mi imamo slican probelm. Znam da mnogi dr smatraju da je kljuc u ponavljanju postupaka (lako reci, teze uraditi). Nama je sad nedavno dr rekao da i u prirodi u proseku na 7 losih embriona dolazi jedan kvalitetan koji uspe da se izbori do kraja (implantira i razvije do kraja u zdravu bebu)  i da smo i mi nasim roditeljima neki 8. ili 9. embrion u proseku, samo sto to oni ne znaju jer smo svi mi bebe iz prirodnih trudnoca... Naravno, govorio je o proseku, ne znaci da je za sve tako. I naravno, znam da nije neka uteha, jbg

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 30/5/2016, 22:45

bak ::Zmajuska bas bezveze. A za prethodne vto su spermice nalazili u uzorku ili ...?
U pocetku je bilo po nekoliko spermica u uzorku .,2 do 10 komada svi su bili nepokretni i loše morfologije ali smo ih mi zamrzavali i iskoristili u postupcima. Prosle godine u ovo vreme vise nista nije imao.
Hvala vam svima na recima podrske znace u ovim momentima!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nevena77 30/5/2016, 22:50

Mimi85 moje saucesce....
BB pokusaj sa ajkulinim uljem Ajkulis, proizvodjac Alkoloid Skoplje. Nisu skupe, a definitivno ce podici imuni sistem.
Tiramisu, svaka cast, samo napred....
Nadam se nekom lepom periodu....
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 30/5/2016, 22:55

Uh, svega na ovim nasim stranama,i srece i tuge.

Mimi85, zagrljaj jaki, budi podrska muzicu jos veca, koliko zivot ume da boli...

Tiramisu, bravo, tako sam i ocekivala,nek  sve bude skolski dokraja!


Lyanna, a da vam odrade pgs metodu kad vec imate dosta embriona, da se  vidi da nema genetske greske. Ne znam ni sama sta drugo da ti predlozim, sem jos mozda histeroskopiju. Ponekad sreca zaista igra kljucnu ulogu.


Zmajuska, probajte akupunkturu ili nadjite bioenergeticara, mozda pokrenu stvari na bolje. CIm je bilo pre,pa makar i par komada, ja nekako mislim da ce ih opet biti. Mom muzu nista punkcijom nisu nasli, biopsiju rekli nece da rade, dzaba uzimaju pare, kad vec punkcijom nista nije nadjeno. AL  uz caj od ovsa i proksid dodjosmo do  tog broja dovoljnog za vto. Moj muz se bas nalivao cajem od ovsa, neljustenog. Probajte,kud sve, tu i ovo. U dve litre provrele vode, staviti 10 kasika neljustenog ovsa, i da kljuca dok ne uvre na litar, procediti,i piti tri puta dnevno. Moze i vise.

BB, slicnoo sam prosla posle ove neuspesne vto. Udare hormoni, padne imunitet, stres od neuspeha, i eto belaja. Bice bolje, ja sam se tek sad malo oporavila.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lyanna 30/5/2016, 23:39

Hvala puno na idejama d

ERA test - razmišljali smo o njemu, samo nisam sigurna da li se embrioni uopšte i razviju do stupnja kada je implantacija problem. Pitaću dr Kopitović za mišljenje o tome i PGS.

Uradiću DHEA i vitamin D, da i to pokrijem. Štitna je odlična, hormoni generalno dobri, estradiol povišen samo. Radila sam sve iz imunologije i trombofilija, bile su neke bezazlenije mutacije, pa sam poslednji put bila i pokrivena terapijom. Histeroskopija rađena pred prošli postupak, uredan nalaz.

U pravu ste za faktor sreće, ali me brine u svemu ovom ne taj finansijski momenat, već uticaj na naše zdravlje. Doktori ponavljaju da pokušavamo, a pomisao na to šta stimulacija čini mom telu je počela da me užasava... Da ne pominjem da sam izgubila samopouzdanje kada je u pitanju vera u uspeh posle poslednjeg neuspeha, a bila sam svaki put optimista.





Lyanna
Lyanna

Broj poruka : 96
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/5/2016, 23:42

Lyanna, jesi li radila NK celije?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 30/5/2016, 23:46

Lyanna, ja sam zagovornik da se ne treba ubiti hormonima, i srljati iz postupka u postupak brzo,vec napraviti pauzu,da se telo ocisti od hormona. Mozda da probas jedan pokusaj iz prirodnog ciklusa, bez hormona, mozda tako ubodete. VItamin d obavezno i ti i dragi, utice na poboljsanje i jajnih celija i spermica!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 31/5/2016, 08:02

Tiramisu, cestitam za dva srculenca, samo polako i opusteno, neka bude lagano i skolski do kraja! srca srca
Zmajuska, ja se nadam da ce se ipak pronaci barem par komada koji ce biti dobitni. molitva
Lyanna, izgleda da je sreca nekad presudni faktor, bas ste dosta analiza odradili, nadam se da ce uskoro biti rezultata. Slazem se sa Biksi da mozda probate bez stimulacije iz prirodnog ciklusa, ima na forumu dosta zena kojima je tako uspelo.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 31/5/2016, 09:27

Zene, jel isla neka od vas kod dr Mancica na akupunkturu?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 31/5/2016, 09:39

Tiramisu cestitam na dva srculenceta divno 😊
Zmajuska i ja se nadam da ce te ipak pronaci par dobrih spermica.
Lyanna neznam sta da ti kazem i mene to nervira samo iz postupka u postupak a niko ne razmislja o nasom zdravlju ja sam bas zato odgodila ovaj mjesec moram se malo prekontrolisati posto vec imam neku cvorugu u dojci a neku paraovarijalnu tvorevinu iznad jajnika .Trebali smo sad radit sa udarnom dozom hormona ali cu ipam ovaj mjesec ispratit cisto iz prirodnog da vidimo ima li sta.I ja sam odradila sve zivo tako da ne znam sta dalje...
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 31/5/2016, 09:50

Zmajuska, evo sad citam na grupi na FB, neka zenska je ovo napisala, pa mozda pomogne tvom muzicu:

"Devojke,želim da podelim sa vama jedan koristan savet,ko ima problem sa spermogramom.Jedna drugarica je kuvala mužu čaj od djumbira svaki dan ,oko mesec dana po jednu šoljicu,samo to je pio i popravio nalaz sa 690 hiljada (35%),na milion i nešto(60%).Tako da ako neko ima taj problem može da proba ništa ne gubi."
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 31/5/2016, 09:52

tiramisu ::Ja definitivno imam dve bebe,oba srca kucaju 😀😀
Samo da preguram 3 meseca,manje cu se plasiti,sve ce posle biti lakse cini mi se.
Bravo,svaka čast!
Preguraces,mora ovaj put!Bice sve kako treba.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 31/5/2016, 13:40

BabyBear ::Zmajuska, evo sad citam na grupi na FB, neka zenska je ovo napisala, pa mozda pomogne tvom muzicu:

"Devojke,želim da podelim sa vama jedan koristan savet,ko ima problem sa spermogramom.Jedna drugarica je kuvala mužu čaj od djumbira svaki dan ,oko mesec dana po jednu šoljicu,samo to je pio i popravio nalaz sa 690 hiljada (35%),na milion i nešto(60%).Tako da ako neko ima taj problem može da proba ništa ne gubi."

Hvala, Baby, vredi pokušati, ne može da škodi. Very Happy
Taj potez ni na nebu ni na zemlji je na 46 km od Beograda Wink , Smederevo, grad od starina.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 31/5/2016, 14:46

Lyanna, mislim da trebas da pokusas vto iz prirodnog ciklusa,imali smo takav slucaj,mislim diki81 imala je 5 bezuspesnih vto i 6-ti, uspesni prirodnjak.
Lela draga,kako si ti? Hvala na recima podrske,svim silama se trudim da mislim pozitivno ali strahovi su tu,ispod.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 31/5/2016, 15:05

Dage Kutijanke,

Ni ja nisam pristalica srljanja iz postupka u postupak. I ponestaje mi nade polako....
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 31/5/2016, 15:09

Padobranka, iz tvog potpisa vidim kao da si imala 2 vto do sada?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 31/5/2016, 15:20

Jesam i oba puta oplodjeni embrioni, i vraceno po tri, i nista. Prva biohemijska, druga corak. I umorna sam vise od analiza i od svega, i znam da bi bilo dobro da odem na more i da se opustim, ali muz je ostao bez posla....
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 31/5/2016, 15:24

BabyBear, glupo mi je da se zalim tebi, kada vidim kroz sta si sve ti prosla. Ali ponekad bas ponestane snage i ne vidis izlaz.
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 31/5/2016, 15:27

Potpuno te razumem.
I ja bih se zalila nekome, vikala na sav glas, ali znam da to nikoga, osim nas ovde, ne zanima i da to niko ne razume. Zali se bolje nama, ali moras napred ipak
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu