KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
medolino
tiramisu
Deni
libra35
Blanka
lenjivica
Vanilla
Niny
fight&faith
jadranka
Vuchica
Zmajuška
Jerapetra
saska1
Tebi
alex11
SladZana
masato
mirjanamirjana1986
sanja 73
Bobaue
PalcicaBg
Eho
Ancica 87
MalaSaJuga
alisa
Smrdica
Sirijus
tatjanica
Lija
Šašava
Vanja80
noja
micaubica83
BabyBear
Sofija Veks
sandrolina
caci
nina :)
mimi85
BiKsi :)
bak
kiki5
annci
AriesGirl
Vecka
Mimi12
51 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 4/4/2016, 20:46

Mimi12 ::Vucem vas za nos sve.
BB ti si sledeca trudnica iz Praga, dogovoreno? Nema vise vrdanja.

Razumem her komandant! Staracu se! lol!
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BabyBear 4/4/2016, 20:49

Meni za sve zvoni telefon Sad
Pa kako da mi pomogne dozer kad nesto pijem ujutru cim ustanem, nesto posle dorucka, nesto oko 8 uvece, nesto posle vecere i to me jaaaaaako nervira fd
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 4/4/2016, 21:00

Na ovaj moj sve pise : jutro,podne, noc, krevet. Po danima, nema sanse da preskocim. A sad nisam ni za jednu tableticu vezana u sat,pa mi itekako pomaze. Ako pijes u sat sve tacno e onda mora tel da zvoni kao meni za clexan. lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 5/4/2016, 07:29

Mimi, cestitke i od mene, da bude skolski i lagano! osmeh srce
Glukofaz probaj da pijes na sredini obroka, meni to bas pomaze, pre sam uvek imala dijareju, sad je ok.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 5/4/2016, 22:11

Vidim, raspravljalo se o jastucima za trudnice.
Ja moj i dalje ne napustam, smantamo se u njega sada i Jucko i ja!
Sisamo... a cesto tako i zaspimo. Nije bas da imamo mesta siroko,
ali nekako nam prijatno tako!
U trudnoci mi je isto bio sjajan.
Moj je "Gnezdo" jastuk.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 5/4/2016, 22:16

Blanka ::Auuuu žene ima li ijedna da je spavala lol! lol! lol!  E blago meni! Tatjanica salje nocas jastuk a ja vam javljam je li pomogao kad ga primijenim.  

Ja sam super spavala! Imala sam kratku fazu da se probudim u 7 ujutru, izblejim sat vremena, pa nastavim da spavam.
BTW, Gnezdo jastuk je skroz mekan i duzi od Beluge.

Smrdica ::Mozda jeste skup ali Beluga vredi svaki dinar..ja nisam mogla bez njega namestiti stomak i zaspati,jos uvek ga koristimo ponekad spavam na njemu,mnogo je pomogao kad su bebe pocele sedeti stavim njega okolo,igracke ispred i mir..mm ga zove Djole :)

Moj se zove Djura haha!
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 5/4/2016, 22:29

Diki81, bas grozno sto si imala tolike bolove Sad
Nisu ti pojacali neku dozu lekova...?
Mene su pustili 3.5 dana od operacije...
i bila sam solidno.
Mozda sve zavisi i od toga kako doktor uradi, kako zasije,
kako mi to podnesemo...
pojma nemam.
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 5/4/2016, 22:40

Imam jos jedno pitanje:
do kad ste primale progesteron depo? Mene dr ubedjuje da ga ukinem, da bar malo smanjim hemiju koju unosim. Ja nesto ne mogu. Los mi progesteron cim prodje dejstvo depoa....


Poslednji izmenio Mimi12 dana 5/4/2016, 22:42, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 5/4/2016, 22:42

Vanja80 ::Mimi, cestitke i od mene, da bude skolski i lagano! osmeh srce
Glukofaz probaj da pijes na sredini obroka, meni to bas pomaze, pre sam uvek imala dijareju, sad je ok.

Hvala Vanja! Ja ga pijem inace na kraju....ne znam da li tu postoji neka razlika.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 5/4/2016, 23:16

Sandrolina, bas su ih dugo zadrzali u bolnici Sad
Srecom pa su imali jedno drugo!
Sad ih mazite koliko god stignete!

Mimi, pre pre predivne vesti, trudnjacoooo!!!!!!!
Prolece, kazem tii :)
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanja80 6/4/2016, 07:37

Mimi, pretpostavljam da nema razlike, ja sam na preporuku devojaka sa foruma - Blankic je tu ekspert Wink pocela da pijem na sredini obroka i od tad stvarno nemam nikakvih tegoba, cini mi se da je neko pisao i da doktori tako preporucuju.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od caci 6/4/2016, 11:07

Mimii cestitam od osmeh srce Zelim laganu i skolsku trudnocu.
Ima tu i jos jedna trudnica yes malo zbunjena i neredovna ali tu sam yes
U subotu sam dobila neko blago krvarenje koje je trajalo jedno popdne i sutra dan nije vise bilo nista. Bila kod Dr rekao je da je posteljica prenisko i da je zbog toga doslo i da moram da se pazim i da se ne savijam puno i da ne dizem nista teze od 1 kg.
Dao mi Utrogestan 200 ujutro i uvece sledecih 2 nedelja pa na kontrolu ako se u meguvremenu nesto ne desi.
E sad od ujutro neki svrab i nelagoda. Iscedak cini mi se od tableta , imala sam Candidu pre mesec dana i stavljala Micoril tri dana. Jer ima sanse da se ta prokletnica ponovo vratila i kako da je sredim bez lekova?? Pomagajte zene ako znate.
ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 6/4/2016, 12:25

Caci,  moguce da je kandida opet,  hoce ona cesto u trudnoci.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/4/2016, 13:08

Caci,moze biti da je opet ta bestija, ali moras izvaditi bris da bi bila sigurna. Takodje od Utrogestana hoce isti simptomi, svrab, peckanje, pa bi bilo dobro da ih pijes kao ja. Ja sam takvu alerg.reakciju dobila da me je dolje sve peckalo, svrbjelo, a pri tom bilo tako oteceno da sam mislila ko zna sta je sve dolje. Bris bio cist, ali mi dr dala Macmiror vaginalete na moje insistiranje. Tada sam bila 5 mjesec pa sam smjela te vaginalete. Najbolje bi bilo da izvadis briseve a do tada, ispiranje kamilicom, sodom bikarbonom, naravno nikako irigatorom no ono po seljacki, samo pljus, pljus spolja :-)
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 6/4/2016, 13:31

Mimi nadam se da se sada malo bolje osecas, zelim ti da uzivas u trudnoci. Ja sam oko 10 nedelja prestala sa prog depo, ili je bila 11ta nisam sigurna vise.
Caci moguce da je kandida, ja sam dobila i nistatin vaginalete uz utrogestan, jer mi se pojavljivala bestija, mada vise u prvoj trudnoci nego drugoj. Vidi sa dr, ako ti je neprijatno stavljanje vaginalete, ali nemoj na svoju ruku da pijes umesto vaginalno jer je mozda bitno da stavljas. Kod niske posteljice je bitno da dost lezis, a kako raste trudnoca posteljica moze da se podigne. Utrogestan kad se pije hoce da obori pritisak naglo. :/
Blankic :*
Trudnice uzivajte u lepom vremenu :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od caci 6/4/2016, 13:37

Blanka sad sam radila briseve pre mesec dana, komplet mikrobiologija i ta bastija je bila tu zato sam i dobila te vaginalete. Mislim sad nece opet da mi radi briseve . A utrogestan ima jace dejstvo vaginalno a sad mi treba to jace.
Vecka a kako ovo sa sodom koliko to da rastvorim pa da se onako po seljacki pluskam :)
Biksi usne
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/4/2016, 13:46

Mislila sam da se ne ispiras onim irigatorom, nego samo malo sa kamilicom i sodom i zapiras samo prednji dio mindžice :-) Mozes iz nekog bokala, serpice na wc solji ili kadi, tus kabini kako god. U mlaku vodu uspes kasikicu, dvije sode bikarbone i ispiras se. Mada je meni najvise pomagala kamilica, skuvas onako jacu kamilicu i sa njom se ispiraj.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 6/4/2016, 13:53

Caci u trudnoci imas pravo na briseve jednom mesecno... tako je meni u dz dr rekla. A nakon terapije moze i kontrolni bris.
Sve u svrmu mene je zezala sa uputima za briseve pa sam ja isla da mi u dz uzme uzorke i nosila privatno u lab na analizu, jer mi je lab gde radi gin briseve bila daleko...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od caci 6/4/2016, 13:59

Hvala Blanka ljubav , idem odmah staviti kamilicu da se skuva a u meguvremenu rastvaram sodu bikarbonu osmeh srce
Vecka neznam kako je ovde Makedoniji u vezi time ali ako ne pomogne ova kamilica i soda odradicu svakako yes
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/4/2016, 14:15

Nista, nista. Odradi svakako, da bi bila sigurna, najbolje je tako. I kod nas jednom mjesecno idu brisevi. Ja ih vadim svaki mjesec vadim zbog serklaza. Kod nas inace moze i cesce ukoliko postoje indikacije. Sa srecom Caci pa da se toga rijesis sto prije.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/4/2016, 14:58

Ja moram da priznam da niko na ovom forumu ne objasni bilo kakav postupak kao Blanka. Detaljno, jasno, da svi razumeju. A uvek me i nasmeje.
Blanka, obecaj da ces svracati ovde bar ponekad i kad se porodis, bez obzira sto ces sigurno biti prezauzeta i preumorna!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/4/2016, 15:15

Vecka, sad sam tek obratila paznju na tvoj potpis. Kod tebe je bas bilo "uzbudljivo". Vidim da si i preklamsiju imala. Jesi li tad pila dovoljno folne? Negde sam citala da je ona vezana za MTHFR, kao i sve deformacije posteljice, pa me zanima da li je to tacno?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 6/4/2016, 15:40

Da folnu pijem jos uvek, ustvari pijem je vec neke 3god u kontinuitetu ali od trudnoce i sad za vreme dojenja 2x dnevno. Ne znam da li sa trombofilijama ima veze i to sto mi se jako lako stvaraju modrice...
Kod mene je problem sto sam prvo dete relativno lako rodila, "samo jedan spontani" i odmah uspesna trudnoca, pa pogresan dr koji je imao ideju: kako doslo prvo tako ce i drugo... e trombofilije nisam radila ali isto za MTHFR smatra i moja konacno strucna dr, pa smo se ponasali kao da je imam sto se terapije tice iako nije utvrdjena jos uvek...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 6/4/2016, 15:58

Super ako si zadovoljna sa doktorkom. Onda sto pre da u potpisu stavis jos jedan crveni znakic - srce

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 6/4/2016, 17:28

Mimi12 ::Ja moram da priznam da niko na ovom forumu ne objasni bilo kakav postupak kao Blanka. Detaljno, jasno, da svi razumeju. A uvek me i nasmeje.
Blanka, obecaj da ces svracati ovde bar ponekad i kad se porodis, bez obzira sto ces sigurno biti prezauzeta i preumorna!

Bas sam sad pocrvenjela. poljubac Hvala puno Mimi. Ja volim to temeljno da objasnim, prosto, narodski receno da svi razumiju, a isto tako volim meni neko da objasni nesto kad mi je nejasno, tako i ja vama, makar ovo sto znam i sa cim imam iskustva. Zato me i pripravnici u firmi vole, inace me svaki dan zovu, da vide kako sam. Imam strpljena pa sta cu :-)
Obećavam da cu se javljati, ja Kutak prosto obozavam zbog vas zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu