KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

+25
twinsi
Gramatika
Ancica 87
Niny
alisa
Zmajuška
Vanja80
SladZana
PalcicaBg
sanja 73
nina :)
Bobaue
HappyGirl
MalaSaJuga
Sofija Veks
mimi85
Blanka
Ema78
Jerapetra
bak
Sirijus
tatjanica
AriesGirl
BabyBear
BiKsi :)
29 posters

Strana 6 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od BiKsi :) 13/4/2016, 01:55

Twinsi,  Gramatika,  gde ste cure,  lepo vas je videti!

Tatjanice,  wau,  stize mornar Popaj,  uzivajte i ljubi guzicu malu preslatku brbljivu!

Mi se danas vracamo iz Leskovca! Trudni smo, samo jos beta to da potvrdi, je li tako, tako je! Laughing srca

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od sanja 73 13/4/2016, 06:16

Dobro jutro dame.ja nešto poranila to baš neliči na mene.reko da sredim ovu zelenu sobu gde sam gostovala nóčas .ljubi vas vaša Sanjica.góstovala bi ja još u NS al obaveze zovu ehh...Very Happy
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od tatjanica 13/4/2016, 06:20

BiKsi :) ::Twinsi,  Gramatika,  gde ste cure,  lepo vas je videti!

Tatjanice,  wau,  stize mornar Popaj,  uzivajte i ljubi guzicu malu preslatku brbljivu!

Mi se danas vracamo iz Leskovca!  Trudni smo,  samo jos beta to da potvrdi,  je li tako,  tako je! Laughing srca


...trudniceeee nasa,ljubimo te jakoooo i cekamo tu betu da nam potvrdi ono sto znamo,arsi stize sekica!!! :*
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od tatjanica 13/4/2016, 06:21

sanja 73 ::Dobro jutro dame.ja nešto poranila to baš neliči na mene.reko da sredim ovu zelenu sobu gde sam gostovala nóčas .ljubi vas vaša Sanjica.góstovala bi ja još u NS al obaveze zovu ehh...Very Happy

....sanjci,ranoranilice moja,ti si znaci jutros kod mene i sofke u smeni....pricaj sta ima u ns?
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od tatjanica 13/4/2016, 06:24

....ninocka,nisam pedagoski radnik,ali nesto.mi se cini da uciteljica ne ume da se postavi kao autoritet...hm...treba njima poslati mimi i happy malo na zamenu da zavlada harmonija u razredu! osmeh srce
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od mimi85 13/4/2016, 08:52

Nemoj mene... Ne znam ja sa tom malom decom. Problem je sto su nama malo ruke vezane, ne mozemo im nista. A jos u vrticu saznaju svoja prava(cak je vojvodina stampala knjizicu, tvrde korice, ilustracije sve po redu i to se deci podeli da nose kuci). Nemam nista protiv decijih prava treba da ih znaju ali su zaboravili da odstampaju knjizicu zvanu decije obaveze. 
Veliki problem sa disciplinom, nedostatkom paznje postoji, agresivni su. Ne postoje vise lepe decije igre, gledam decu u skoli nijedna devojcica ne zna kako se igra lastis, kad smo im pokazali rekose da je to bezveze! 
Nezainteresovani su. Previse nasilja gledaju u crtanim filmovima. Ljudi su generalno potonuli u neki ocaj i beznadje, deca upijaju kao sundjer i kopiraju od odraslih. 
Mnogo toga dolazi iz kuce, puno je porodica u nezavidnim situacijama koji nazalost nemaju vremena za decu i koja su prepustena sama sebi jer se roditelji bore da zarade neki dinar da prezive. Deca su puna frustracija.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od sanja 73 13/4/2016, 09:10

E tamo narod mnogo opušteniji to cenim.a i ljubazniji nego kod nas u "u urugvaju"hehe


Poslednji izmenio sanja 73 dana 13/4/2016, 20:28, izmenjeno ukupno 1 puta
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od BiKsi :) 13/4/2016, 17:20

Slazem se sa mimi85. Deci prava ko kuca, a prosvetnim radniici nista. A deca max koriste, plus masa roditelja koja ohrabruje takvo ponasanje. I besparica, nemastina, frustracije, crne hronike, rijaliti emisije, ma generano veliki bljak.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od Blanka 13/4/2016, 17:47

Sanjice, saljem rode roda roda roda roda roda roda
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od sanja 73 13/4/2016, 19:53

blankić sve širom otvoreno radost radost radost radost radost radost radost
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od HappyGirl 13/4/2016, 21:17

Nina draga, pa oni su tek drugi razred, šta napriča. Učiteljica mora da poradi na sebi jer ako tako nastavi završiće u ludnici za maksimalno 5 godina. Vala kod mene nema trte mrte, gazdujem im. Neću da dozvolim da me niko maltretira. Ipak, činjenica je da su deca sve agresivnija, impulsivnija, nestrpljiva, drčna, osiona, ohola, misle da sve znaju, umišljena...Zato se nadam da ću promeniti posao u dogledno vreme. Ja u principu nemam problem sa disciplinom na času, povremeno ima izleta ali reši se to, ali imam problem sa ocenjivanjem. Stalno sam izložena pritisku da dajem petice. Konkretno danas sam 20 minuta časa imala estetsku analizu, diskusiju i to veoma glasnu , njih 30 a ja sama oko nekih radova...Nisam popustila a oni besni, drčni, vređaju moj fakultet, predmet i sve u glas, svi...Nisam se dala ipak treba da znaju ko kosi a ko vodu nosi. Hvala Bogu zvonilo je taman na vreme :) Kasnije sam sa koleginicom, koja predaj isto što i ja, imala radionicu i dala sam je te iste radove i rekla da ih oceni. Reko hajde da proverim možda sam stvarno luda. Verovali ili ne dale smo iste ocene. Svakako govorim svim pametnim, mladim ljudima da izbegnu prosvetu u širokom luku. Vrlo skoro će biti nemoguće raditi...Juče kolega fizičar ulazi u zbornicu sav se oznojio, hukće...Kaže ljudi moji kako su me sad izvređali, ismevali, oni mi se podsmevaju...Na dosta časova kod nas a posebno na srpskom sedi pedagoški asistent jer nastavnica ne može da održi čas...Jednom rečju pukli smo skroz. Sva ta deca će za 15 godina biti stubovi ovog društva što drugim rečima znači teško nama...
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od nina :) 13/4/2016, 22:06

hepi nisam ni jednu petinu napisala u vezi desavanja u skoli sa mikijem da imam osecaj da cu izludeti do 5 razreda kad predju kod nastavnika
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od Gramatika 14/4/2016, 22:18

Ćao , cure! Prvo šaljem rode, to je najvažnije za sve trudnice, sadašnje i buduće! roda   roda    roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda  roda
A ovo sa Makijem Nininim... Ma da nije do učiteljice? Ne držim stranu tvom detetu, ali mi to deluje kao preterivanje. I to slanje kod psihologa u NS zbog discipline... Ne znam. Imaju li oni u školi stručnu službu?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od Gramatika 14/4/2016, 22:23

Da opet pročitah Ninin post, imaju pedagoga u školi.
E svašta i od psihologa. A je li ona obavila neka precizna merenja, pa tako etiketirala dete, ili onako od oka videla sve to?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od nina :) 14/4/2016, 22:55

gramatika imaju pedagoga I psihologa u skoli I oni su opcinjeni sa njim koliko je bistar I kazu ima veliki potencijal u njemu ako bude zainteresovan da uci,ali nas je sve iznenadila ova iz ns kad je rekla da on nece zavrsiti 8 razred a tek srednju I da ga sto pre aktiviramo u kucne poslove u vezi stoke sto imamo I njive jer od njega nema nista.uciteljica poludela kad sam joj to rekla a naravno I pedagog zena mi kaze da je dosla kuci u ponedeljak I da se isplakala ko kisa jer nemoze verovati da je to tacno sta sam joj preko telefona rekla.kad sam u utorak otisla I odnela joj nalaz da vidi I rekla nek kopira da imaju u dosijeu njegovom da smo bili ona je zanemela isto jer kaze da ga poznaje 2 g I neveruje joj ni rec
da nebude da ga ja sad hvalim ali on je brzo savlado citanje opa pisma cak u prvom oba cito I bio medju najboljima na nekom testu sto rade pri kraju prvog razreda .daju deci nepoznat tekst da citaju za minut koliko reci procitalju treba da bude preko 60 da zna on je imo jako puno sad se nemogu setiti tacno br oko 80 cini mi se.cak na prvom polugodistu kad je uciteljica pred decom nama roditeljima rekla koje dete cita a koje ne kakao treba mikija je rekla prva a znam da ima cak koji su bili dobri na pocetku prvog razreda ali kaze da on izrazajno cita sto me je tad iznenadila jako ,jer se jedan mali jako uvredio sto njega nije spomenula a on bio 5,00 ali kaze miki je bolji od tebe sto ja nisam verovala ruku na srcemali mozda par nedelja posle tog zove mene mama tog decaka I kaze znas ti da miki bolje cita od mog sina sto ni ona nije verovala a bili su zajedno kod nje I oni teli nesto da citaju sto se ona jako iznenadila kad ga je cula.ali sto je stos da on meni opste necita kuci nista I kad treba neki tekst da citaju.a takva je I marija oba pisma znala da cita a nije krenula u skolu bila jedino pisana slova je ucila sad u prvom razredu a dali zna latinicu pisana nezna jos jer nece da pise da ja vidim a necu da je forsiram jer ona ipak ide u 1 razred
dogovorila sam se sa pedagogom da psiholog kad bude imo vremena da uradi opet taj test sa mikijem da vidimo ko je pogresio ona kaze kad je bio upis u skoli da je bio 3-4 po njoj koliko se seca na skali od 1-5 kako ocenjuju decu.
a I uciteljica kaze on crta super I da je 90 posto brzi u pisanju od svih
jedino sam ja dosla do nekog zakljucna da nije njihova velika ocekivanja za decu kad su u zabavistu I za upis u skolu jer sam uzela reklamu sto imaju u hodniku I iznenadila se sta traze za upis u prvi razred a evo par primera poznavanje slova veceg broja,fonemsku analizu po mogucnosti citanja jednostavnih reci,razumevanje procitanog,,brojevi u nizu do 10 a moze I do 100 ako dete ima interes,sabiranje do 10,ponoviti niz od datih 3 ili 5 br obrnutim redom,dane u ne3delji,meseci,broj I imena nekihdoba dana,godisnje doba,prostorna orjentacija,vece-manje,iznad -ispod,kiselo slatko,vruce,hladno ,mlako,uzrast.................da neprepisujem sve
moji su oboje dosta znali od tog sad sam se setila neznam dali sam napisala da je ovo razvojno savetovaliste

sad sam vas udavila ali kad mi to lezi na dusi a ako pisem u dnevniku dosta vas nece videti sto nema dozvolu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 09:57

Nina, meni onako palo da nije takva reakcija sto je romske nacionalnosti, i sto zna da je usvojen, pa da prosto ne pravi u tom smislu poredjenje sa romskom decom, i ne udubljujuci se u vase dete?! Za usvajanje obicno idu predrasude, pa mozda ih ima i ona, koliko god ne bi smela. Ne znam, al prosto mi sve to onako bezveze zvuci, kao da nece da ga poguraju,nego namerno sputaju...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od nina :) 15/4/2016, 11:44

ni nama nije jasno jer prvo kad nas je videla odma je pitala dali je ciganin sto smo mi odma rekli da nije sto je I tacno ,a sad sto on ima tamniji ten dosta njih gresi zbog tog .eto prvi moj dever je jos crnji nego miki I vise lici na roma nego on a znam I dosta dece koje su tamnije.kako mm kaze dosta njih zna gde su dvoje dece I da je jedno belo a drugo crn jako I zna da nisu romi
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od mimi85 15/4/2016, 13:29

Zar se stvarno iko time bavi, zar mu je bitna boja koze???? stvarno bih ujedala sada...
Ja stvarno ne mogu da razumem takve ljude! Grrrr
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od BiKsi :) 15/4/2016, 18:29

nina :) ::ni nama nije jasno jer prvo kad nas je videla odma je pitala dali je ciganin s
affraid affraid affraid affraid affraid Draga nina, ocito da zena ima predrasude i to je prestrasno za posao koji obavlja! Tacno mi je sve smrdelo na to, i ova tvoja recenica mi je potvrdila sumnju. Strasno.....
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od HappyGirl 15/4/2016, 19:07

Dakle, da neko procenjuje sposobnosti deteta po boji kože mi je tako prizemno da nemam reči a još je i omanula jer on nije romsko dete. Nina, da ti kažem nešto ti znaš svoje dete najbolje i vidiš njegove sposobnosti. Tako da uživajte i nemoj mnogo da se nerviraš. Najbitnije je da on bude častan, pošten i dostojanstven čovek. A prateći vas i gledajući koliko se trudite oko njih i koliko ih volite verujem da će u takve ljude i izrasti.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od nina :) 15/4/2016, 20:55

hvala vam drage sto imam podrsku u vama i smem reci sta mi je na dusi jer imam osecaj da kome god se okrenemo svi imaju neku predrasudu u boji koze ,da sam rekla jer moram bas sve detalje da kazem sto znamo u vezi oboje dece da nisu romi a sad ko zna njihove 10 koleno to nemogu da kazem,a sto nemogu da I tvrdim da neko iz moje dalje porodice nije rom ko zna ko je bio sa kim pre 100 -200 godina ,mislim da nije neko svrljo iz familije
dosta vas me ima za prijatelja na fb I svi mogu videti moju decu bez problema bas bi volela da cujem I vasa misljenja .ko god oce da mu dam ko sam na fb rado cu dati I da se druzimo I tamo ne samo ovde
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od Simona 15/4/2016, 23:05

Nina,
ovo je strašno što čitam Crying or Very sad Ti si već pisala o silnim problemima u prvom razredu i tad sam ostala bez teksta a kamoli sada... Jasno je meni i tada bilo da učiteljica ima predrasude a postaje još gore. Možda Kutanjke koje rade u školi znaju da savetuju šta je postupak tu... Ima li neki način da se roditelj i dete prvenstveno zaštite od takve nastavnice? Neka inspekcija, prijava direktoru, promena odeljenja? Imate li još neku školu u vašem mestu da promenite? Plašim se da kako je sad gore nego u prvom razredu biće još gore na dalje i napraviće probleme detetu Sad

Kad ovo vidim onda samo razmišljam da smo mi dobro postupili što nismo rekli za usvajanje. Znam da vi u malim mestima nemate izbora ali i mi koji imamo pa se pitamo reći ili ne reći... S jedne strane usvajanje to smo mi, s druge eto... šta raditi kad se ovolike predrasude sruče detetu na glavu? Sad Kod nas Viktor nije znao da čita, ne čita ni sad čisto, jedno vreme nije hteo da uči pa je bio malo iznad najlošijih iz razreda, pa sam ga ja uzela "pod svoje" pa je sada recimo kad bi bilo ocenjivanje u prvom jedno vrlo dobar, odmah iza one prve ekipe... Mogao bi on biti i još bolji kad bi hteo više da uči... ali kažem imao je velike oscilacije, nije shvatao školu ozbiljno a mi ga nikad nismo forsirali da bude najbolji djak, toliko ima važnijih stvari od toga. E sad da su znali da je usvojen, možda bi i nas i njega ubili u pojam, sve bi to bilo od usvajanja, zbog usvajanja, videli bi probleme kojih nema - kao kod vas. Ovako stigosmo do toga da je prebrodio krize i uči redovnije, večeras mi kaže da ga podsetim na učenje odmah ujutru da uči... E sad ja njemu pričam o predrasudama prema usvajanju, skoro ovako kako ovde pišem. Tako da on zna da kad se sazna za usvajanje, a neće ni ovo neznanje moći večno da traje razni likovi će pripisivati svaki njegov neuspeh usvajanju i jedva čekati da nas podseti na to. Možda se zato uozbiljio. Možda je i tebi to način, da popričaš sa Mikijem, da mu pričaš o predrasudama koje iako su neopravdane pratiće ga i da ga motivišeš da im dokaže da su to samo predrasude.

Ništa mi drugo trenutno ne pada napamet ali nadam se da će ti Kutanjke dati još neki savet. Pozdravi tebi i tvojoj dečici srca

Pozdravi za Kutanjke d
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od snedra 16/4/2016, 07:57

Biksi, da nas obradujes sto pre! srca srca srca roda roda roda

Nina, nije vam lako ali svako od nas u procesu roditeljstva a posebno usvojenog roditeljstva nailazi na situacije i ljude koji nas iznenadjuju. Drzim vam palceve na vasem putu!

Mi smo u vrticu rekli da je Lepotan usvojen vaspitacicama i takodje smo pri upisu u skolu rekli psihologu i uciteljici. Pohvale koje dobija u vrticu i predskolskom da je medju najboljima i ushicenje psihologa nakon razgovora sa njim pred upis u skolu govore nam da je otvorenost koju gajimo u odnosu sa nasim sinom pravi put ka njegovoj zivotnoj sreci! sunny
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od Simona 16/4/2016, 08:25

Snedra,
ja se radujem da vi tako dobro prolazite sa otvorenošću... Držim palčeve da bude tako dobro i na dalje, u školi! srca

To je nada za sve nas. I mi zatvoreni ćemo jednog dana postati otvoreni. No to zavisi od mnogo toga, od nas, deteta, kraja u kome živimo, sreće da dobijemo učiteljice koje razumeju, psihologa, roditelja u odeljenju... Evo i Nina ima razumevanje psihologa, pedagagoga, to je i pre tako bilo ali ne vredi kad učiteljica koja je najbliža demorališe dete, ko zna koliko je kriva za Mikijevo ponašanje... Inače od momenta kad smo rekli u vrtiću i mi uglavnom smo imali prijatno iskustvo sa osobljem. Pa i sa decom jedino što su bili mnogo radoznali i propitivali pa je Viktor bio za to da ne govorimo u školi niti mu pada napamet da sada priča o usvajanju (njegovi drugovi doznali su za usvajanje tako što im je on rekao a onda smo išli mi da razgovaramo sa vlasnicom vrtića i kažemo tu informaciju mada s obzirom da se vesti već šire delovalo je i da zna). Takodje nije se promenio odnos roditelja, sem jednih.

Ali opet morao bi postojati neki mehanizam zaštite za diskriminaciju, ne možemo mi se uzdati u sreću... Takodje pisala sam tamo i na usvajanju bilo bi dobro da mi imamo neku organizaciju pa da stane iza ovakvih slučajeva kao što je Ninin. Neka se dešava što redje ali kada se dešava da pomognemo. Čula sam ja za slučajeve da su ljudi morali da menjaju kraj grad u kome žive zbog usvajanja a to je sve poražavajuće i ne bi trebalo da se dozvoljava... Znam da je Šizika pisala da u Velikoj Britaniji zbog diskriminacije se odmah otpušta nastavnica i više ni u jednoj školi ne može da se zaposli... Ja imam utisak da će naše učiteljice imati razumevanja. Ne budu li ja im neću ćutati, ovo što sam savetovala Nini ću ispitati, prijavljivati, menjati škole, dati ih u novine... Ako moje dete i ja upamtimo njih upamtiće i oni mene... Ali nije stvar pojedinca, neko će reagovati, neko ćutati, iživljavaće se verovatno na ovima koji ćute... trebalo bi samo da se nikad ne dogadja i da postoji mehanizam zaštite kad se dogadja.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od nina :) 16/4/2016, 11:15

sad sam se setila ove slike dok sam jednoj forumasici kucala poruku
ovde se vidi kako miki I ovaj decko imaju lika a on opste nije nas nego je sa oceve strane portugalac a sa mamine italijan a inace je kanadjanin ,ali zadnje 2 g zivi preko puta mene jer trenira fudbal pa ga moj komsija koji je menadzer u kanadi doveo da igra trenira za nas klub.zivi kod njegovog oca od 16 g  kad je doso nije znao rec srpskog a doso u junu a vec  usetembru se upiso u 2 razred srednje skole I lepo uporedo ide kod nas vec 2 g u skolu na srpskom,trenira kod nas I usput polaze preko internet skolu u kanadi
stavila sam namerno sliku da vidite koliko imaju slicnosti ko zna mozda su I u nekom rodu kako dzerija zezamo a miki ga obozava


Poslednji izmenio nina :) dana 16/4/2016, 22:37, izmenjeno ukupno 1 puta
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!  - Page 6 Empty Re: APRIL- najtrudniji u istoriji foruma!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu