KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

+47
SladZana
Eho
ahosame
aurora
twinsi
zumbulcic
ivanicasale
libra35
SoJa
lenjivica
Amna84
Vecka
Smrdica
Niny
Vuchica
HappyGirl
MalaSaJuga
Bobaue
srculence 84
AriesGirl
saska1
PalcicaBg
Ancica 87
OKacica
zsuki75
nina :)
Zmajuška
kiki5
Jerapetra
bak
Dora1
Lina73
tatjanica
jelena.kuburic
sanja 73
Sirijus
Vanja80
mimi85
alisa
micaubica83
Pikseta
Mimi12
noja
Blanka
Tebi
BiKsi :)
BabyBear
51 posters

Strana 41 od 44 Prethodni  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43, 44  Sledeći

Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 1/5/2016, 01:20

Blanka ::Moj mali medolino Baby Bear grlim te jako zagrljaj
love
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od zumbulcic 1/5/2016, 21:44

BB tek sad stigoh da udem na net...cijelo vrijeme sam mislila da ces nas obradovat kad vidim ovo. Sta da ti kazem, sve su ti zene rekle. Grlim te jako zagrljaj Sad malo odmori i ponovo u borbu, uspjet ce naredni put, mora.

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 1/5/2016, 21:59

Mora biti Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od mimi85 1/5/2016, 22:29

Grlim te i ljubiiiim!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 1/5/2016, 22:51

Mimiceeeeeeeeeeee
:****************
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od alisa 2/5/2016, 07:54

BB kako si?
Prolaze dane, malo po malo....
Ne daj  se nasa draga BB zagrljaj
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 2/5/2016, 10:38

Bolje sam Alisa i svaki dan sve bolje. Vreme leci sve, ali i dalje sam u neverici.
Dosta razmisljam sta dalje. Sta od rezultata jos da radim kad sam sve uradila, sta da ponovim, koje dr da menjam... Promenila bih endokrinologa, ali ne znam kod koga da idem. Isla bih kod nekoga ako bih mogla da ne platim privatno jer sad mi je bas frka da dajem za privatne preglede, pa ako imate neku sugestiju samo pucajte.

Znam da cu u medjuvremenu i jos kg skidati, pored onih 25 koje sam do sada skinula, i tako, razmisljam...

Nisam dobila zene odgovor od vas sto se tice progesterona pa bi bilo lepo ako neka nesto zna...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od srculence 84 2/5/2016, 10:46

BB draga moja bas mi je zao. grlim te i idemo dalje ljubav zagrljaj
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od alisa 2/5/2016, 11:13

Bb ja nisam sigurna ali mislim da jeste nizak.... mada moguce da je nizak i zato sto nije doslo do implatacije... najbolje da posaljes Sonji mail da je pitas
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od PalcicaBg 2/5/2016, 11:20

Bb nisi nam napisala ref.vrednosti za pg i jedinicu.Mada kako god mislim da je nizak jako.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BiKsi :) 2/5/2016, 13:56

Bb, pg jeste bas nizak. To je posledica sto nije doslo do implantacije, mada uz tu dozu lekova i injekcija, mislim da bi trebao biti veci, iako nije doslo do implantacije. Sl put peti dan od et da ga proveris pod obavezno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 2/5/2016, 14:37

Palcice, moj PG je bio 9.7, a ref. vred. su:

Folikularna faza 0,15-1,10 ng/ml
Faza ovulacije 0,48-1,72 ng/ml
Luteinska faza 1,5-22,6 ng/ml
Menopauza 0,00-0,15 ng/ml

Biksi, to je ono sto smo pricale jos dok sam bila u BP...a mogla sam i tamo da ga izvadim, ali eto, niti mi ko to rece, a niti je ok ocekivao pod svom tom terapijom.

Mene zanima samo da li necim, osim utrogestanom i PG depo, moze da se utice da se PG poveca kod zene?

I jel neko mozda cuo za PG flastere? Jednom mi u apoteci, kad sam uzimala ugrogestan, farmaceutikinja rece, "A to vam daju? A jeste li culi za flastere sa PG, to ima bolje dejstvo..."
Jel cuo neko za to i jel se njih i jel se oni mogu naci kod nas?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BiKsi :) 2/5/2016, 14:52

Ima posebna tabela za nedelje trudnoce za pg. Pa eto, ja prva ti rekla da ga ne radis, jer si bila pokrivena terapijom bas. Cula sam za flastere, kao sto ima i krinon gel umesto utrogestana, i jos nesto su skoro pominjale devojke, ne mogu se setiti sada. Trebala bi pitati, mozda tebi utrogestan ne deluje, pa ga treba zameniti. A mozda je jednostavno on bio ok, pa pao usled toga sto nije bilo implantacije. Meni je usled pocetka krvarenja bio u znacajnom padu. Cak sam bila primila i pg depo, al iz ovog ugla, ako nema implantacije, mozemo se rokati i max dozama, on ocito pada i to je to. Organizam ga ne prihvata, jer nema trudnoce. Ima devojaka kojima je beta bila pozitivna, progesteron onako, pa je sve bilo ok. Al prosto prvo se moraju zakaciti embrioni, da bi se on nastavio luciti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 2/5/2016, 15:46

Pa da, ali eto vidis, izgleda ga ipak treba proveravati da bi znali sta je od ovoga sto pricamo. Ma to ti je sve u domenu ŠBB KBB.

Sad me zivo zanima i jedva cekam da vidim sta ce / da li ce Sonja odgovoriti kad prodju ovi praznici...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 2/5/2016, 17:18

BB, ja sam ga besomucno vadila i prestala jer ti rezultati prosto nisu upotrebljivi koliko variraju u zavisnosti kad primis injekciju ili kad si uzela utrogestan. U regularnim okolnostima Pg depo se najvise prima na 3. dan, a kod krvarenja 2. Koliko sam shvatila, ti si ga i primala svakog 3. dana.
Ja isto sumnjam u delovanje utrogestana kod mene i niko me nije ubedio da prestanem sa Pg depoom. Podrzala me je jedino endokrinolog jer kaze ako ja osecam da mi treba, to mora da se ispostuje Laughing.
Zato mislim da nisi mogla vise primati kolicinski, eventualno da promenis vrstu leka, ali o tim zamenama nemam pojma.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 2/5/2016, 18:24

E i da dodam, da nije ista koncentracija pg u krvi u zavisnosti od toga da li se utrogestan pije ili stavlja vaginalno. Probala! Veca jr koncentracija kad se popije, a opet svi dr tvrde da je veca iskoriscenost kad se stavlja kao vaginaleta.
Rezultat svega, uzimam ful terapiju i vise ga ne kontrolisem.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 2/5/2016, 18:26

E svasta! A stvarno kazu da je kao veca iskoriscenost kad se stavlja vaginalno.
Kopitovicka je npr. rekla Sirijus da pije do vto, a od vto da stavlja vaginalno. Meni tu nista nije jasno...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 2/5/2016, 18:29

Pa zato nemoj toliko da brines oko pg-a, posebno ako si gs vaginalno stalno stavljala. Stvarno mislim da si bila pokrivena terapijom.
Eventualno eto razmisli o tim nekim zamenama.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od PalcicaBg 2/5/2016, 19:41

I ja sam ga uvek pila od aspiracije do transfera a posle vaginalno.Nekad popijem,nekad stavim dole.
I pg mi je uvek bio dobar kad bih ga proveravala.
E sad dal je nama prirodno veci s obzirom na to da se radila aspiracija pa i iz tih folikula ostane pomalo pg da se luci ne znam.
Bezveze sada lupas glavu,uradila si sve sto si mogla,ko bi rekao da ta konjska doza nije dovoljna.A mozda je jednostavno poceo da pada jer nije doslo do implantacije.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od BabyBear 2/5/2016, 20:06

Ili je mozda jednostavno nizak zbog menopauze, sto ja mislim da je najpre...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od alisa 2/5/2016, 23:32

I meni je progesteron nizak zbog pofa predpostavljam al se niko od doktora nije obazirao na to ... nekako mislim da ako do trudnoce dodje telo prirodno pocne da ga proizvodi u vecim kolicinama nego pre bez obzira na menopauzu... lekovi se daju samo kao podrska prirodnom.... ne znam koliko sam progesteron utice na implataciju.... da utice pozabavili bi se valjda i njime...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od libra35 3/5/2016, 07:19

Draga bb ...meni su pre ovog feta trazila da uradim pg odmah posle ciklusa.Znaci vazna je ta pocetna vrednost.U Ge su mi vadili i javili da je ok i da krecemo.Kog dana su ti vratili smrzice?...meni 12 tog od pocetka ciklusa..mozda je i tu kvaka.Meni je prepisan utrogestan 2×200 ujutru i uvece.Ali inekcije ne i pregnil ne.
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od PalcicaBg 3/5/2016, 07:27

Libra znaci ti koristis 800mg utrogestana ako sam dobro razumela?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Mimi12 3/5/2016, 07:45

alisa ::I meni je progesteron nizak zbog pofa predpostavljam al se niko od doktora nije obazirao na to ... nekako mislim da ako do trudnoce dodje telo prirodno pocne da ga proizvodi u vecim kolicinama nego pre bez obzira na menopauzu... lekovi se daju samo kao podrska prirodnom.... ne znam koliko sam progesteron utice na implataciju.... da utice pozabavili bi se valjda i njime...
Progesteron luci zuto telo posle ovulacije. Ako nije na dovoljnom nivou, ne moze doci do implantacije jer on sprema endometrijum materice za prihvat embriona.

Ko nema ovulaciju jedina pomoc su mu lekovi, nema odakle da se progesteron nekim cudom pojavi ako do trudnoce dodje posto nema izvora- zutog tela. Tek tamo pocetkom cetvrtog meseca trudnoce...ali to je neka druga prica.

Ja sam pisala BB gore, znaci rec je o nama koje mozemo samo pomocu lekova simulirati ciklus. Ko ima uredan ciklus i kome telo proizvodi pg je skroz druga prica.

Cisto da je ne zbunjujemo...




Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od alisa 3/5/2016, 07:59

To znam ali sve zene koje idu na vto nemaju zuto telo jer im aspiriraju folikul pre pucanja i zbog toga valjda prepisuju dodatni progesteron koji bi trebao da potpomogne implataciju ... nego sam nesto mislila da kad dodje do implatacije telo samo pocne dodatno da luci pg... ako ne dodje telo ga i ne luci... libri su valjda vadili pg da vide dal joj trebaju i inekcije a bb je bila pokrivena i sa jednim i sa drugim...
Bb ne znam da li si videla pisala sam za divlji yam na 9, 10 i 11 strani ( kucam sa tel pa ne mogu da ostavim link ) ali sam isto tamo napisala da na svim tim preparatima pise da se ne savetuje koriscenje tokom trudnoce pa se plasim da naglim prestankom bi doslo i do naglog pada pg... vitamin b6 bi trebao da podstakne prirodno lucenje pg sto mislim da je mnogo bolja varijanta.... pogledaj na suplementima sta smo pisale
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana) - Page 41 Empty Re: BB-Dva ovna pošla po svoje ovčice (slika je iz mladjih dana)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 41 od 44 Prethodni  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43, 44  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu