KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

+5
Mirjana
lilly13
bobica83
BiKsi :)
nena beba
9 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od nena beba 18/4/2012, 22:41

Kada sam pre koju godinu cula da je poznanica otisla na put i ostavila bebu od 6 meseci 5 dana babi i ocu, zgrozila sam se.
sada i ja imam potrebu za tim. doduse nije mi padalo na pamet kad su bile tako male. sad mi pada i te kako. sto zbog mog odmora vise psihickog nego fizickog, sto zbog njih, jer su se previse vezale za mene... svi mi to vec predbacuju...

elem, dal je to mac sa dve ostrice, da li je pametni ili ne, i kad i kako? jeste li to uradile ili planirate i kad? i iz kojih razloga?

ja mislila da malo skoknem preko grane turisticki na 3 dana i 4 noci za praznike... muz i baba bi ih cuvali... a toliko me to plasi...kako ce se snaci? kako ce one reagovati? da li ce plakati posebno nocu kad se probude a nema me da ih prigrlim? ili ce im stvarno dobro doci?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od BiKsi :) 18/4/2012, 22:48

Moja sestra od tetke i njen muž su prošle nedelje bili na pet dana u Holandiji, a malca od godinu i 5 meseci ostavili sa babama. BIo je nemiran, osetio da može, al opušteno je bilo bez njih. Jeste da je urnisao babe i tetku, al ajd sad. Što ih pre počneš osamostaljivati, biće bolje i lakše i tebi i njima dvema!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od bobica83 18/4/2012, 22:56

Moja sestra i zet 29tog idu u Italiju na nekoliko dana sami,posle svega kroz sta su prosli mislim da im je potrebno da odu negde sami! Dunja je jako vezana za nju posle svega kako i ne bi ima 20mes i Nena vec velika 6,5god ja i mama cemo cuvati njih naravno i Dimitrije je tu! Prezivecemo ipak treba svima malo odmora!
Neno treba svima ipak malo odmora i razdvajanja,ali procie brzo a tata i baba ce se snaci!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od lilly13 18/4/2012, 23:15

Moja sestra je svog klinca ostavila kod svekrve na 3 dana kad je imao 7 mjeseci jer smo mi svi (ostali) išli na svadbu u Makedoniju. E sad ona i živi sa svekrom i svekrvom pa to nije bilo mnogo strašno jer je njemu sve bilo poznato. A prije i poslije toga ga je znala ostaviti kod mame da prespava jednu noć (ona je bila 14km dalje pa da se nešto desilo mogla je brzo doći). Ja mislim da je to bilo ok jer nije bilo problema kad je počela raditi. On i sad sakče po njoj pola sata ked se vrati sa posla ili kad preko vikenda bude kod mojih, ali nije problem da ostane sa nekim od nas što svima olakšava život. Sad ima dve i po godine
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od nena beba 19/4/2012, 08:13

da, lakse je kad vec zive u zajednici. mi smo sami, i bake i deke dolaze povremeno-te je teze njima da se snadju oko dece nego deci oko njih :)
ipak ih je dve-to mnogo otezava-ni jednoj baki ne mozes ostaviti na spavanje njih dve... a da ih razdavajas...hmmm
elem lose mi spavaju i preko dana kad odemo kod baka i ja sam tamo, a kamo li da ih ostavim bakama da se muce.... ipak je lakse one da dodju kod nas i da imamo svoje krevece, svoje crtice i svoju muziku...

a ovo za duze me jako brine-i grize me savest-...ali moram otici malo...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od lilly13 19/4/2012, 13:26

pa jeste problem što su dvije Very Happy
ništa naručuj bake da dolaze povremeno a ti se izgubi koji sat, da se malo navikavaju jedni na druge i da ih bake uspavljuju. Svakako da će ti biti teško da ih ostaviš par dana, ali to neće ostaviti neke negativne posljedice na njihov život, prije ili kasnije moraćete se malo razdvojiti. A ako se ti ne osjećaš dobro, svakako ni njima nisi od velike koristi. zagrljaj
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od Mirjana 19/4/2012, 13:55

Eto, cure rekoše sve što bih i ja.
Mene je npr. strah od sebe same. Srah me je da se ne vežem za dete toliko da me neće moći oterati od njega ni na par minuta, i da neću smeti ni kod koga da ga ostavim. A tako me to nervira. Mislim, takvo ponašanje majki.
Nas je mama i ostavljala i slala kod rođaka i sve je uvek bilo OK.
Sa 9 meseci sam krenula u obdanište (jaslice), sa 14meseci bila sa babom i dedom na moru. A kasnije ih nisam ni viđala preko leta, sem kad idemo zajedno na odmor.
Zato sam uvek bila spremna da se snađem i u najtežim okolnostima, kad sam sama samcijata na kraju sveta.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od caci 19/4/2012, 16:53

Ja sam marka prvi put ostavila kod moje mame kad je imao 11 meseci. Super su se snasli. Posle toga isao je kod bake skoro svakog vikenda. Ja sami bila u Beogradu on je opet bio par dana kod moih.Posle na sestrino vencanje u Rijeku u Hrvatsku tri dana je ostao sa svekorvom i tetkom.
Ako pocnete da se odvajete jos dok su mali brze i lakse ce se naviknuti.
Svakome u zivotu treba odmora.
A oni koji ih cuvaju ...ma snacuce se nebrini yes yes
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od Marija86 19/4/2012, 18:16

Ja sam Lolu prosle subote ostavila kod moje mame i kod tate..na par sati.
Ona je bila jako dobra a ja sam se jedva razdvojila od nje...ali mislim da mi mame previse brinemo i kako smo se mi snasle tako bi se snasao i tata ili baka Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od nena beba 19/4/2012, 21:09

jooj marija mi smo se uhodavale u snalazenju mesecima, a oni odjednom na bum! ma kad idem na par sati pisem uputsvo sve po redu -kako skuvati, kad hraniti, itd...
jedino ova zena sto mi pomaze skoro sve zna. ali ne radi vikendom i prazniko Sad
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od Milijana 19/4/2012, 23:06

Neno, ja sam Lenku ostavila prvi put na duze (ne racunam na par sati, na jedan dan i sl...) kad sam isla u porodiliste. Znaci dana me nije ni videla ni cula. Ostala je kuci. Pre podne su je cuvale moja mama, svekrva, sestra i tetka a popodne i nocu mm. Iskreno, mislila sam da ce biti strasno, a bilo je ok, osim toga sto je ona to prilicno tragicno shvatila tek kasnije pa sada ne da daodem u drugu sobu. Prezivece one tih par dana, a sta ce biti posle to niko ne zna. ipak zavisi i od deteta.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od nena beba 20/4/2012, 07:52

milijana, draga, nisam ti ni cestitala na maloj buvici! nek je ziva i zdrava!
ti si morala, nije bilo druge. a kapiram da je tek sad teze jerlenka mora da deli mamu sa malom bebom, to je jos veci pritisak nego kad su bliznakinje! svaka tebi cast! obe male, ali sa razlicitim zahtevima!

znam da ce preziveti, izgleda ja imam problem a ne one :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od Milijana 20/4/2012, 09:19

E to Neno. Mislim da mi imamo veci problem nego pne. Ja sam tako brinula, zadnjih mesec dana sam svake veceri plakala, ali nije bilo tako strasno, osim sto su jpj ppremetoli malo disciplinu.
Hvala na cestitkama i veruj u sustini moja situacija gore deluje kad se izgovori nego sto stvarno jeste.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od bokica 25/4/2012, 09:35

Evo moja zaova je ostavila devojcicu od 11 meseci na cetiri dana sa babama i dedama i otisli su u inostranstvo. Bebac ne zivi sa babama i dedama vec i povremeno vidja. Ostavljala je i ranije na par sati a sada na nekoliko dana.
Moja svekrva kaze da je vec drugog dana postala jako tuzna, da se nijednom nije nasmejala, da je tuzno plakala. Najgore je bilo kada je ujutru umesto mame videla babin lik. Inace ona nije ni upola razmazeno dete kao moj sin niti vezana za majku.
Kada su sinoc stigli kuci kazu da uopste nije reagovala vec je pruzila ruke mom svekru. Da li je bila ljuta ili ih je zaboravila ko ce ga znati. Tek se posle nekog vremena prvi put nasmejala.
Naravno zaovi niko nije rekao da je dete bilo tuzno pa tako ne znam ni da li bi meni rekli pravu istinu.

Neno ja te bas utesih ali eto i ja sam reagovala sa negodovanjem da ostavi tako malo dete. Tvoja deca su veca, ostaje jedan roditelj sa njima a i njih je dve pa imaju jedna drugu sto je mnogo bitno.
Ja bih na tvom mestu isla, jednom moras pa makar i na posao
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od nena beba 2/5/2012, 21:20

samo da vam javim da je "ostavljanje" na par dana odlicno proslo i da su bile dobre. ja sam malo krizirala ali drago mi je da sam to uradila-sad se vezuju po malo i za druge...
a i meni je prijalo bar malo... i pored psihickog opterecenja...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od BiKsi :) 2/5/2012, 21:27

Bravo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od lilly13 2/5/2012, 22:46

nena beba ::samo da vam javim da je "ostavljanje" na par dana odlicno proslo i da su bile dobre. ja sam malo krizirala ali drago mi je da sam to uradila-sad se vezuju po malo i za druge...
a i meni je prijalo bar malo... i pored psihickog opterecenja...

baš mi je drago da je sve prošlo ok sreca
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana? Empty Re: Da li i kad "ostaviti" bebu nekome na par dana?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu