KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hidrosalpinks

2 posters

Ići dole

Hidrosalpinks Empty Hidrosalpinks

Počalji od SannyP 16/2/2016, 18:44

Pozdrav devojke,

Otvaram ovu temu jer nisam nasla nista konkretno o ovom problemu a stvarno mi je potreban savet.
Naime, prosle godine mi je na laparoskopiji pronadjen hidrosalpinks na levom jajovodu koji niko nije video na uz. On je operativno uklonjen, tj rasecen a jajovod je ostao (u ko zna kakvom stanju).
Na konsultaciji kod Prof.Dr. Kopitovic, uocen je iati na desnom jajovodu (a nije bio tu pre tri meseca).
Ona je predlozila ivf u prirodnom, gde bi prilikom aspiracije jc aspirirala sadrzaj hidros. Samo sta dalje sa tim...pojma nemam. Da li ce zapusiti odvod u matericu ili da li je to uopste i moguce prilikom aspiracije?
Takodje, sta mislite da li se sa ovim prolazi komisija ako su hormoni ok? Ili se meni smesi i treca operacija?
Molim za neke savete, iskustva.
Da li mozda on moze da se smanji od antibiotika?
Thanks
SannyP
SannyP

Broj poruka : 65
Godina : 46
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hidrosalpinks Empty Re: Hidrosalpinks

Počalji od luckystar74 16/2/2016, 20:05

Slabo pisem po kutku u poslednje vreme ali povremeno procitam po nesto...
Hidrosalpings je moja tema Wink
Decembar 2013 na komisiji u frontu kazu sumnja na hidrosalpings. Odradim hsg nema ga... Jedna dr kaže imate druga nemate i tako sve do prve VTO... Zavrsim u bolnici jedva izvukoh zivu glavu, da bi mi posle rekli upalio se hidrosalpings treba ga vaditi...
Sledeca dr kaze nemate ga... Odem kod treceg dr kaze imate... Odem kod cetvrtog i on mi odradi laparo naravno bio je hidrosalpings uz endometriozu i podvezao mi je jajovode nije ih izvadio...
Sada opet kazu da se puni... Ja vec imam traume od njega...
Moj savet je da se toga rešiš pre sledeće VTO da ne bi bilo komplikacija kao kod mene....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hidrosalpinks Empty Re: Hidrosalpinks

Počalji od SannyP 16/2/2016, 21:46

Pa to i ja mislim samo mi nije jasno zasto mi Kopitovicka nije isto savetovala nego kao aspirirace tecnost...mozda ja tu nesto ne znam jbg...
SannyP
SannyP

Broj poruka : 65
Godina : 46
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hidrosalpinks Empty Re: Hidrosalpinks

Počalji od SannyP 16/2/2016, 22:26

Da jos nesto dodam, malo sam istrazivala o savetima na mnogim websajtovima fertility clinics in USA. Isto predlazu kao dr. Kopitovic. Da se, ukoliko je to moguce, isprazni sadrzaj hydros. Prilikom aspiracije celija. To je najminimalnija invazija na vec komplikovane jajovode, nece postojati toksicne tecnosti i nece uticati na procenat uspesnosti ivf.
A savetuje se tako jer svaka operacija utice na rad jajnika, vaskularizaciju, rezervu jc i svaku novu operacinu ipak treba izbeci ako je moguce.
Tako da ja cu ovoga puta pratiti sta ona kaze, pa cemo videti. Ako na posletku budem morala na trecu operaciju dobro cu razmisliti. Na prethodne dve su mi unistili jajnike metodom sprzavanja i dosla sam do velikog problema.
SannyP
SannyP

Broj poruka : 65
Godina : 46
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Hidrosalpinks Empty Re: Hidrosalpinks

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu