KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
sandrolina
masato
micaubica83
jelena.kuburic
Bobaue
MalaSaJuga
najdi10
Tebi
enap
daki_mm
kiki5
Padobranka
ChillyVilly
libra35
noja
JocY
Baš za andjele 75.
mata
zsuki75
jelena*mama2andjela*
Lena_83
Deni
Ninche
AriesGirl
KoMetaK
fight&faith
HappyGirl
Vanja80
Eho
karakaca
pegaz
tiramisu
jadranka
Erata
Amna84
BiKsi :)
annci
saska1
nina :)
lela1984
Blanka
Ancica 87
zvoncica36
sunny.tp
PalcicaBg
BabyBear
d77
ivanicasale
Vecka
dada88
Zmajuška
lilyt
luckystar74
ahosame
Mimi12
Sirijus
Jeka1984
srculence 84
62 posters

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kiki5 3/9/2015, 19:18

Hvala devojke na savetima,svakoj ponaosob..Koliko sam shvatila pg depo se prima na 3 ili 5 dan,u zavisnosti od nalaza.On ne valja da bude nizak,zar ne?I kolika doza se prima progesterona depa? Da li se proverava i na dan transfera?

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 3/9/2015, 19:21

imas onaj od 250 taj uglavnom , pa posle mozes smanjiti na 125 cini mi se taj , ali videes kad izvadis progesteron 5 dan od vracanja plus sta se desava ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 4/9/2015, 12:43

kiki5 ::Eho vec sam bila kod prof.Kopitovic posle poslednjeg neuspeha.Tada sam skinula sve nalaze sa dodatnih analiza,odradila sve sto nisam do tada i otisla kod prof.sa svezim rezultatima.Ona mi je otkrila IR i predlozila terapiju.Savetovala mi je da sada obavezno vratimo smrzlice iz Praga,posto ih imamo 4,da uvek idemo na hecing,monitoring,blaste,da koristim pregnil od 1500 na peti dan i obavezno bez kontracepcije ispred vto,jer povecava vrednosti prolaktina,koji ja u samom postupku nisam kontrolisala ,jer nisam znala!Sto se tice terapije,mesecima koristim folnu,aspirin od 100 do transfera,glukofaz od 1000mg,eutirox od 25,beviplex,tocoferol,vigantol kapi 10 kapi nedeljno.Grickam brazilski orah,pijem kozju surutku i koliko mogu hranim se zdravo,ne jedem slatko,brzu hranu,ne pijem sokove samo vodu,jedem uglavnom kuvano.
Pegaz da li si cveklu praktikovala uvek ili samo u ciklusu kada radis vto?
Kada je pg depo u pitanju,planirala sam da ga obavezno koristim,samo ne znam u kojoj dozi i kojim danima se on koristi.Meni je inace progestoron kada ga radim 2-3 dan polne hormone,uvek blize donjoj granici,ne znam da li to moze da ukaze na manjak progesterona?

Cveklu sam pila samo u postupku, mada ona je zdrava ako možeš slobodno je koristi.
Progesateron depo je od 250 a nekada preporuče i pola ampule. To ćeš se obavezno posavetovati sa dr. Obavezno redovno posećuj endokrinologa internistu zbog tog glukofaza i eutiroksa. Poklopiće se te kockice, mora biti jednom videćeš.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 4/9/2015, 13:29

Jooj sto volim ovaj petak sunny sunny Very Happy Kafa na stolu,racunar i kutak igra
Neznam jesam li vec pitala i da li ste odgovorile..
Koliko se ceka na nalaz MTHFR ,koliko kosta i trebaju li posebne pripreme?

Hvala
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Baš za andjele 75. 4/9/2015, 14:42

Ja sam mthfr i pai 1 radila u zavodu za genetiku i inzinjerstvo košta 9.200 i nalaz mi bio za 10 dana..
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 49
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kiki5 4/9/2015, 15:52

Amna i ja sam takodje radila ceo paket trombofilija na institutu za molekularnu genetiku,mislim da cenovnik ima na njihovom sajtu,a i posalju ti oni mailom cene kada ih kontaktiras.Meni je ceo paket izneo oko 17500,za 2 nedelje je bio gotov rezulat.I nema posebnih priprema.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kiki5 4/9/2015, 15:57

Pegaz hvala na savetima.
Kada mi je uvedena terapija eutiroxom,tsh mi je bio 4 u maju ove godine,pila sam ga 2,5 meseca,po jednu od 25,a svaki treci dan sam pila po 2 tablete.Kada sam uradila ponovo hormone,tsh mi je spao na 0.20,a ft4 skocio na 20,pa me interesuje da li nesto moze da smeta za fet tako nizak tsh i sa druge strane ft4 koji je presao gornju granicu?

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 4/9/2015, 18:21

Amna, ja sm u Biomedici platila 10 000 četiri analize, ne znam koliko je samo mthfr, možeš na sajtu da pogledaš. Za par dana budu gotovi rezultati.

Našla sam, on je 3000 din
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 4/9/2015, 22:47

sunny sta su ti rekli za prolaktin ,?
amna mozda da probas da odes do tvog nekog laba da pitas za mthfr ako ima privatan .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 4/9/2015, 23:12

hvala vam... ljubav i za cijenu sunny
Noja,upravu si ,icu ovdje kod ginekologa da vidim zasto u svim ovim nalazima to nema ( ili ne mogu da pronadjem) i da li mogu da to odradim preko kase ako ne vidjecu cijenu i privatno..
Imam termin
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 4/9/2015, 23:28

moze se desiti da ti dr kaze kako je u redu onaj Homoc. ti insistiraj da ti i taj da uradis reci treba da predas dalje dr i da se spremas za vto i hoces da imas sve , jer ovde je bilo slucajeva cula si da je to bilo ok, a mthfr mutant . i proveri sa njom ovo ti treba od tih glavnih :
MTHFR C677T, ?
Faktor V Leiden ?
Faktor II G20210A Protrombin II Imas
PAI 1, imas
mislim da ima i peti ? pomagajte
trazi i ovo kao dopunu da ti ispise :
- Vitamin D
- Folna kiselina
- B12
- Vitamin 25OHD3
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 5/9/2015, 05:03

Amna, s ozbirom da se za poremecaj MTHFR koristi folna kiselina, a ti ces je svakako dobiti da pijes, nema poteebe da se nerviras toliko oko tog MTHFR. Ako i kad stignes ti uradi tu analizu, mozes i u Srbiju kad dodjes, ali rezultat ti ne menja nista vezano za pripremu VTO. Folnu ces piti, pa piti....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 5/9/2015, 07:59

Mislim da za mthfr pored folne ide u B vitamin. Ja pijem B6 i B12 , e sad nisam sigurna da li zbog pai ili mthfr.
Tek sinoc su mi javili za rezultate. Prof. Kopitovic nije radila pa su pitali dr Trninic (ako tako bese prezime). Ona kaze da je sve ok, to je poviseno malo zbog stresa i da nista ne pijem. Meni se sad ne pije na svoju ruku lek za prl, a za stitnu sam malo povecala (dva puta nedeljno cu uzimati 75mg). Potrudicu se da se ne nerviram :-D.
Od simptoma nemam nista, i sve vreme imam osecaj da je propala stvar, zato sam i nabila taj prolaktin :-). Sinoc me je malo zigalo dole, ali mislim da je jajnik u pitanju i sada osecam neki pritisak sa desne strane...
Da vas pitam, posle koliko vremena od pregnyla mogu da radim betu a da mi ne pokaze lazni rezultat?
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 5/9/2015, 08:41

Sunny sunny
polako, draga. Ima vremena za simptome. Sve smo prosle kroz to...od osecaja sigurne trudnoce, do apsolutnog pada...
Neke od nas imaju jasno implatacijsko probadanje, neke nemaju nista. Neka prokrvari, neka ne...svako je slucaj za sebe..
Ne mogu da se setim za pg i betu. Javice se neka sigurnija devojka, da ja ne unosim pometnju.

Otvaraj prozore
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 5/9/2015, 08:45

kiki5 ::Pegaz hvala na savetima.
Kada mi je uvedena terapija eutiroxom,tsh mi je bio 4 u maju ove godine,pila sam ga 2,5 meseca,po jednu od 25,a svaki treci dan sam pila po 2 tablete.Kada sam uradila ponovo hormone,tsh mi je spao na 0.20,a ft4 skocio na 20,pa me interesuje da li nesto moze da smeta za fet tako nizak tsh i sa druge strane ft4 koji je presao gornju granicu?
Ništa to ne smeta, meni je sada tsh tako nizak a ft4 isto tako nešto oko gornje granice. Pitala sam endokrinologa , ona mi kaže da je bolje tako nego da je tsh visok. Ja pijem čak eutiroks od 100 svaki dan.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 5/9/2015, 09:00

...sunny znam da je teshko,ali morash biti strpljiva i verovati u sebe,shto ja nisam bila pa sam uradila kuchni test 9. dan od transfera blasti i bio je pozitivan....toliko o mom karakteru...a za test bete posle pregnila sam negde prochitala 10 dana,mada sigurno cure ovde bolje znaju...u svakom sluchaju,shaljem ti jato vojvodjanskih roda,one su talichne!!! roda roda roda roda roda roda roda roda
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 5/9/2015, 09:18

Hvala vam mnooogo na podršci osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce

Pregnyl sam primila 5. dan posle et i treba 10. dan. Zbog posla sam mislila da radim betu 11 dpt kako bih javila da li dolazim u ponedeljak zbog zamene, mada i što sam nestrpljiva Laughing . Ali to bi bio samo dan posle pregnyla pa mislim da bi još ostao u krvi. Ništa, čekam 12 dpt Very Happy
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lena_83 5/9/2015, 09:23

Sunny,ja sam isto tako primala pregnyl i meni su rekli da vadim 14 dan od transfera. Meni je bio vraćen jedan 6celijski embrion Mislim da i od toga zavisi Oni kojima se vraćaju baste mislim da vade ranije I iz mog iskustva taj 14ti dan meni je beta bila 9. 0. A ovi u betaniji su rekli da mora da bude bar oko 60 u tom periodu da bi to bila trudnoća Eto,nadam se da sam ti bar malo pomogla 😘
Lena_83
Lena_83

Broj poruka : 58
Godina : 40
Datum upisa : 09.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 5/9/2015, 09:28

Sunny.tp, važno je da budeš pozitivna i da se ne opterećuješ simptomima. Svaka žena je priča za sebe, i različito reaguje. Ti slušaj doktore i kutanjski konzilijum i biće sve to dobro!
roda  roda roda  roda  roda  roda  roda  roda
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 5/9/2015, 10:56

sunny nemoj da se nerviras, mi navijamo svim silama , slusaj dr ona sto kaze tako je ,  a sad da te dobor zaprasimo da nam za par dana objavis, to ziganje je super !!!
beta beta beta beta beta beta beta
igracice igracice igracice igracice vv vv vv vv vv vv
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 5/9/2015, 10:57

a amna da ukljuci fraxi u terapiju posle et , ako je mutant na oba gena zbog toga je bitno da povadi sve zivo , inace joj nece dati ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 5/9/2015, 11:10

Noja ja imam sve to osim tog Mthfr a sad znam zasto i nisu htjeli da ga urde..kao i sve do sada,svabo je svabo ,samo po pravilima:lol!:

Mimi ja pijem folnu (Fimibion 1) jos od januara,od prvog dolaska u kliniku odma to daju.Zanci to je  to,sad si mi malo misli razjasnila..

Citala sam Nabline postove ,dosta informacija  ,i ona pise da su gori Layden 5 i jos neki ti su mi uredu..

Noja i vitamn D sam provjeravala i  opet cu jer koristim kapi,i sve ostale vitamine pijem (Femibion 1)

Ako sam dobro shvatila,svabo je popilicno sve dobro pokrijo lol! lol! Malo sam lagala malo me vi savjetovale

Dobila sam da su mi T ,B i NK celije aktivne ali nisu razmnozene i povecane ..

Sunny zao mi je sto ti ja nista ne mogu pomoci ,ja se u to nerazumijem ,ne znam ni sta je to..Kako rece Annci samo se smiri osmeh srce


Poslednji izmenio Amna84 dana 5/9/2015, 11:23, izmenjeno ukupno 1 puta
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 5/9/2015, 11:17

Ja pijem za MTHFR folnu kiselinu,tako da ako već pijes folnu,pokrivena si terapijom,Amma.Kod MTHFR se ne prekida uopšte,ne pije se samo u postupku.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 5/9/2015, 11:24

lela1984 ::Ja pijem za MTHFR folnu kiselinu,tako da ako već pijes folnu,pokrivena si terapijom,Amma.Kod MTHFR se ne prekida uopšte,ne pije se samo u postupku.

Hvala lela osmeh srce ..Sad mi je lakse
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 5/9/2015, 11:27

sanny uzivaj i opusti se koliko ti to tvoja priroda dozvoljava...
siptome mozes da nemas nikakve, ja nisam imala nista i betu sam uradila cisto da ispostujem proces do kraja, tako da se opusti i uradi 12 dana betu, bice dovoljno dva dana od primanja da se smiri situacija...
evo saljem ti malo roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu