KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 29/7/2015, 16:34

fight&faith mozes napisati samo kako si radila postupak, koja je bila stimulacija kako ste sve ispratili . ...sta si koristila .. mala pomoc dobrodosla za buduce mamice Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 29/7/2015, 16:44

fight&faith ::Super sam Noja i Zvončice hvala na pitanju. Imam lepe novosti, ali me sramota da pišem jer se nisam ranije javila. Ma luda žena, šta da vam kažem. Ni bratu, ni sestri, ni roditeljima ništa nisam govorila do 8. meseca trudnoće. Verovatno zbog gubitka prethodne trudnoće u 20 i nekoj nedelji. E posle mi je bilo glupo da vam pišem bilo šta, osećala sam se bezveze što ne javih ništa ranije. Danas moja devojčica ima 4 meseca. Postupak rađen kod prof. Kopitovic prošle godine u ovo vreme. Jedna jajna ćelija, jedan embrion i jedna beba. :-)

Čestitam na velikom uspehu...
Mene uopšte ne čudi to što nisi htela nikome da govoriš... Evo ja sam sada tek 8. ili 9. nedelja (kako se već broji) i bilo bi lepo kada bih mogla da ćutim o tome. I ćutim koliko mogu ali prosto npr moja zaova je rekla i onom ko me zna i ko me ne zna v
Ovo je stvarno rano sve lepo zamolim da im ne budem ja glavna tema ali prosto ne vredi. A šta da radim ne smem da se nerviram. Uglavnom sam u kući i kada krenem na kontrolu na brzinu uđem u auto samo da ne moram sa komšijama da pričam i da se objašnjavam i ovako i onako. Ali eto to je naš narod...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 29/7/2015, 16:51

Hvala vam devojke na čestitkama i lepim željama. Noja postupak sam, kao što sam rekla radila kod profesorke Vesne Kopitovic. Protokol sam i ranije više puta navela u temi protokoli za poor respondere. Znači ja sam 5 dana samo pila klomifen dva puta dnevno, posle toga mi je uveden menopur 2 komada dnevno i 2 cetrotide da se ujednače folikuli. Međutim, našli su samo jednu jajnu ćeliju. Kao što kaže Daca slično se dogodilo kao kod nje, ona je dobila 14 ćelijski embrion, a mi smo dobili 16 ćelijski. Radili smo i heching. Posle transfera sam primala fraksi, kao i celu trudnoću (kasnije fragmin i clexan.zbog alergije na fraksi), utrogestan 3*200, pregnil na 5 dan i dexametazon. Na sve to ja sam sama sebi prepisala progesteron depo. Transfer je bio 17. jula, a beta 30. jula je iznosila preko 800. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 29/7/2015, 17:05

zvoncica36 ::
fight&faith ::Nina. Po mati Nini iz manastira Koporin. Hvala na čestitkama. :-) <3
Divno. Važno je da se Nina rodila i sad još malo kreće žurka. Kad počne da puzi,hoda,trči,...Biće je svuda u svakom trenutku. Kada razbaca igračke gledaćete da se ne polomite kad zgazite na lopticu,a noge samo lete. Eh koliko zamki nam postave dok odrastaju.

Žurku mi imamo odavno. Prvo IUZR intrauteralni zastoj u rastu ploda konstatovan kod prof. Mikovica koji mi je vodio trudnoću. Nepoznat uzrok, beskonačno ležanje na patologiji, dva puta dnevno CTG da procene da li joj je bolje da još ostane u stomaku ili da ide napolje. Načelnik procenio da se radi CR čim uđem u 38 nedelju. Beba se rodila sa 2100, onda joj se stomačić naduo pa je završila u inkubatoru sa komentarima pedijatara da oni ne mogu ništa da predvide. Hvala Bogu polako je počela da prihvata hranu i sa 1900 se vratila na 2100 kada su nas pustili kući, sa uputom za uz CNS, fizijatra u uz kukova. Sve je ov hvala Bogu OK. Malo se pratimo u Sokobanjskoj, ali ništa strašno.
Imala je i stravične grčeve, pored svih mogućih kapi i čajeva koje smo joj davali. Nosili smo je i nunali po čitav dan jer su pedijatri rekli da nije dobro da mnogo plače da ne bi gubila na težini. Tako da je sad navikla da je nosimo i zavodi u kući red odavno. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 29/7/2015, 17:15

Bas lepe vesti :) cestitam novim mamicama rodjenje bebica, neka su zive i zdrave 100 godina :)
Vecka, bas mi je zao sto se tako iskomplikovalo i zelim da se to sto pre zavrsi pa da uzivas sa svojim decacima.
F&f mnogo mi je drago zbog vas :)
Kometak i Lelas,jos malo upoznavanje jupiiiiii :)
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 29/7/2015, 17:18

Hvala Niny, ljubi mi Konstantina, dušu našu dragu.  osmeh srce
Pegaz, ja živim u stambenoj zgradi gde smo stan kupili pre dve godine pa nisam bliska sa komšijama. Ma niko nije znao, svi su se iznenadili kad su me videli sa bebom. Ja sam visoka, pa sam dugo mogla da krijem stomak. U kasnijoj trudnoći je bilo loše  vreme samo obučen trudničke pantalone, široku bluzu i džemper na raskopčavanje i stavim neku ešarpu oko vrata. Doznake sam na posao slala postekspresom, najboljoj koleginici sam rekla da ne mogu i ne želim ništa da pričam o razlogu bolovanja. Imala sam strašnu potrebu da o tome ne govorim. Moja logika je bila da ako mi neko zbog toga zameri, umesto da se sa mnom raduje kada god da sazna, onda mi ta osoba nije ni bitna. To je privatna stvar i svako treba da radi onako kako oseća da mu prija. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 29/7/2015, 17:23

F&F kakve divne vesti,cestitam,neka vam je Nina ziva i zdrava! srca srca srca

Trudnice pozdravcic!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 29/7/2015, 17:23

Fight&faith koliko nedelja je kasnila bebica?Sto se tice Fraxija lepo sam se ogradila da radi ko kako misli da treba.Meni su istu terapiju svi dali,pisala sam juce Elezovic,Miljic,Edita.Cak i da mi je sad kad su mi pali trombociti Miljic predlozio da ukinem Fraxi,ja ne bih pristala,tek ispod 50 000 bih pristala jer mi je tako rekao Elezovic ali on je rekao da ne prekidamo.Od sutra ulazimo u 35 nedelju :-).Inace fraxi u ruku primam odavno pod kosim ugkom,prvo sam u stomak dok nije porastao posle sam presla na ruke.Vecka duso stize jedan :-* za tebe kao i za ostale trudnice.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od nina :) 29/7/2015, 18:40

f&f nek ti je nina ziva i zdrava 100 g bas si me obradovala sa lepim vestima.nije mi jasno kakao si izdrzala da nam ovde nesapnes tako lepu vest da ces postati mama nego si i od nas krila.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 29/7/2015, 18:56

F&F divne vesti!!!! Bravo! Cestitamo! Neka je Nina ziva i zdrava!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 29/7/2015, 19:10

Fight&faith, cestitam!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 29/7/2015, 19:25

Hvala vam drage mame, kojima takođe želim da im deca budu zdrava i sretna i da dobiju batu ili seku, trudnicama, kojima želim laku i bezbrižnu trudnoću i čekalicama da što pre ugledaju svoju debelu betu. I želim da im poručim da ne gube nadu, kada je meni uspelo uspeće svakome. Borba je preteška, ali naše strpljenje i vera moraju pobediti. Iako većina već zna, a i može da zaključi iz mojih poruka, naš osnovni problem je prvo bio loš spermogram, a kasnije katastrofalne rezerve. Kada uhvatim vremena da sednem za kompjuter upotpuniću moj potpis i navesti uzroke problema i sve dosadašnje procedure. Do sada ga nisam imala, prosto mi je bilo teško da me uvek na sve podseća.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 29/7/2015, 22:00

Fight&faith, slazem se u potpunosti sa tobom...otpisali su nas mnogi, bar je kod mene bio takav slucaj, ali je prof.Kopitovic uspela da nam napravi bebe, na sta cu joj biti zahvalna do kraja zivota. A veruj mi, ja sam sve one ruzne stvari toliko potisnula da se mnogih i ne secam . Jednostavno hocu da sve to ruzno izbrisem iz svog zivota i uzivam malo.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MAAKKI 29/7/2015, 22:34

Fight&faith divna vest, neka je Nina ziva i zdrava, a ko ce da ti zameri njegov problem. radost radost radost radost radost radost radost radost radost

Trudnice veliki pozdrav osmeh srce
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 30/7/2015, 09:20

F&F bravo. Sve si odradila maestralno. Neka si sakrila, trebalo ti je tako nakon svega. To ti je najsladja tajna u zivotu, zar ne? :)) Mnogo si me obradovala. Neka ti je cerkica ziva i zdrava i puno puno srece da ima u zivotu. :**
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 30/7/2015, 10:24

[quote="fight&faith"]Super sam Noja i Zvončice hvala na pitanju. Imam lepe novosti, ali me sramota da pišem jer se nisam ranije javila. Ma luda žena, šta da vam kažem. Ni bratu, ni sestri, ni roditeljima ništa nisam govorila do 8. meseca trudnoće. Verovatno zbog gubitka prethodne trudnoće u 20 i nekoj nedelji. E posle mi je bilo glupo da vam pišem bilo šta, osećala sam se bezveze što ne javih ništa ranije. Danas moja devojčica ima 4 meseca. Postupak rađen kod prof. Kopitovic prošle godine u ovo vreme. Jedna jajna ćelija, jedan embrion i jedna beba. :-)[/quote


Diiivno, F&F!!! Ma to je tvoj odluka hoces li da pricas i pises o tome ili ne!
Neka ti je cera ziva i zdrava 100 godina!
Bas si mi ulepsala dan osmeh srce

Ljubni je od mene
poljubac
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SoJa 30/7/2015, 13:07

F&F divne vesti, čestitke od srca, neka je Nina živa i zdrava osmeh srce osmeh srce osmeh srce smajli angel

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 30/7/2015, 14:24

MAAKI, Erata, Annci, Soja hvala i vama puno na čestitkama i lepim željama. Ljubimo vas nas dve i želimo da vam svaki dan bude radostan. :-) <3

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 30/7/2015, 16:39

Evo i mene stigla sa kontrole. Dr kaže da je sve uredu. Što se tiče krvne slike sve je ok malo trombociti pali zbog fraksiparina ništa strašno.
Ima jedna crna tačkica kod CRL i on mi lepo rekao kako se to zove i jbg ja nisam zapamtila, nešto sa c i r čini mi se dve reči. Ali kaže da se to nešto pojavljuje u ovom periodu i to je normalno, e sad šta god to bilo. Ako neka od vas ima predstavu šta je to neka mi napiše. Uglavno na kontrolu za dve nedelje.
Nisam ga ni pitala za onaj d dimer ionako ga moram raditi privatno, a ni hematolog mi to nije tražio pa razmišljam da li da ga radim uopšte.

Eto sad valja izdržati dve nedelje do sledeće kontrole.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 30/7/2015, 17:06

Super, Pegaz!
Ne znam sta je ta crna tacka, a sto se cekanja tice, da te utesim da sam ja izmedju prva dva UZ cekala tri nedelje, a sad izmedju drugog i ekspertskog imam da cekam i vise od 4. lol!
Bice to sve odlicno kod tebe, ne sumnjam uopste!
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 30/7/2015, 20:48

F. F. cestitam ti rodjenje cerke , bas si nas sve veoma iznenadila I obradovala, pogotovu nas strare clanice . Cuda se ipak desavaju. Sada samo uzivajte .

Vecka draga, pa dokle vise problem ? Nadam se da ce tvojim mukama brzo doci kraj pa da onda uziva srecni cetverac .

Kometa zeno draga, pa ti nam seodjednom izgubi I onda te nema mesecima . Super kad je sve OK a sto se tice CR ko zna zasto je to dobro tj., zarez mozda je u nasim godinama svakako boljeda se poradjamo na CR. Bogamo, opasno ti se priblizilo upoznavanje . Jedva cekamo lepe vesti .

Ja sam u utorak otisla u NF s pretpostavkom da ce biti sve OK I da ce me pustiti nakon dan/dva . Medjutim kad me je dr. Filimonovic gledao na UZ , video placentu previo i cuo koliko imam god I deo moje istorije borbe za dete rekao je da ostajem u bolnici do porodjaja. Ja se zabezeknula . Posle sam molila njegovu sestru da ga pita da li mogu da izadjem makar na 1 dan I vratim se uvece da bih zavrsila sve ono sto samo ja mogu da zavrsavam, jedva je pristao, pod uslovom da se vretim u bolnicu najkasnije 04.avgusta. Tako da smo evo veceras stigli kuci sa krevetcem, nosiljkom , pelenama I skoro svim stvarima sa spiska . Rekao mi je ako mi slucajno pukne vodenjak ili se desi nesto da odmah krenem ka BG brzinom svetlostosti I da cu odmah ici na sto pod noz .Nadam se da mi se to nece desiti I da cu od 04.avgusta mirno cekati u NF upoznavanje sa mojim sinom. Inace, on se za divno cudo valjda u medjuvremenu okrenuoi dr. kaze da vise nije karlicno. Inace , u NF su nabavili hemikalije tako da su ponovo poceli da rade Ddimer I moj je juce bio 1,5.Srecom, ni mi necemo jos dugo biti 2 u 1 tako da mi valjda Ddimer nece moci jos puno da skace . Ja pretpostavljam da ce mi CR rsditi sredinom avgusta. I meni se opasno priblizilo a ni ja jos uvek nemam nikak osecaj, cak ni da sam trudna I mogu samo da potpisem Kometu za sve sto je rekla na tu temu .

Ljubimo sve nase debelice kao I mamice I njihovu decicu .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 30/7/2015, 21:12

Ganedina, veliki zagrljaj
A sto se tice CR, ja sam na tome insistirala i nisam se pokajala...nakon 3,5dana pustili su me kuci i ja sam vec 5.dana sama kupala bebu. Do danasnjeg dana nisam osetila rez niti bilo kakvo probadanje.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 30/7/2015, 21:47

Ganedina, vazno je da budes u dobrim rukama. Cim te je pustio na par dana kuci, znaci da je bezbedno. Ali ne preteruj. Ti lepo sve organizuj i ne radi nista. Jos maloooo.....
d d d d d d d d d d d d
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 30/7/2015, 22:52

Genedina čuvaj se, naravno da će sve biti super c
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 31/7/2015, 10:47

Ganedina super se vi drzite uskoro upoznavanje . Bebi je dobro u tibi I bolje da si im pred ocima sigurnije I za tebe I za bebu ... 
Cekamo avgustovske bebane . 
Annci kad vi idete na expertski vidim da si 11+
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu